[RADA] Gurama zlatá - plávanie rybky



Akvarijné ryby - choroby, liečba

[RADA] Gurama zlatá - plávanie rybky

Odoslaťod striky » 15 Jan 2017 11:14 am

Servus,

tak nejak sa neviem dopátrať vo svete uja G odpovede a skúsim šťastie tu :)

Rybka, Gurama zlatá, sa chová na vonok normálne, prijíma potravu, nemá problém s ostatnými rybkami a ani oni s ňou. Problém je len v plávaní, kde má evidentne ťažšie plávanie ako ostatné + vie držať telo rovno ale tak nejak ju stále stáča a vo výsledku po nejakom "maratóne" (predstav si napr. 3-5 min. pri hladine) si zvykne oddýchnuť na dne (väčšina času). Viz. foto.

Stretli ste sa už s niečím takýmto? Deje sa to už dlhšie, so zmenou vody či rastlín atď. to nemá súvislosť.

Akva:
- teplota: ~24-25°C
- filter: 24h/7 (s výnimkou kŕmenia)
- osvetlenie: časovač od 9 do 12:00, následne od 16 do 21:00

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Díkes, striky..
striky
 
Príspevky: 2
Založený: 15 Jan 2017 11:04 am
Bydlisko: Košice

Reklama


Re: [RADA] Gurama zlatá - plávanie rybky

Odoslaťod striky » 16 Jan 2017 21:28 pm

Aj ja teba zdravím,

všimol som si naprieč pár témami, že azda len zbieraš počet odoslaných príspevkov než pomáhaš, každopádne, ďakujem ti za rady. Avšak, ak druhý odkaz mal akosi súvisieť s 10. bodom pravidiel prvého odkazu tak sorry ale 28 strán som vážne neprelistoval lebo ten kto ten bod zaviedol asi nerozmýšľal nad dôsledkami. Vyhľadal som všeobecné keywords a vďaka nim som odpovede nenašiel (pardon ak som niečo prehliadol alebo sa zlé opýtal, opäť ale ak vieš odpoveď, môžeš ma nasmerovať konkrétnejšie). Preto som sa rozhodol založiť túto tému a skúsil tak šťastie či sa už s podobným správaním niekto stretol.

Ak tvoja odpoveď hovorí o niečom inom, čo som si nedokázal z vešteckej gule domyslieť, oprav ma, rád sa poučím a snáď sa mi dostane odpovede.

Uži zvyšok večera, striky..
striky
 
Príspevky: 2
Založený: 15 Jan 2017 11:04 am
Bydlisko: Košice

Re: [RADA] Gurama zlatá - plávanie rybky

Odoslaťod I.P. Pavlov » 16 Jan 2017 23:13 pm

Tak mne je to v podstate jedno, pomoc potrebuješ ty. Určite by si si ju našiel ak by si čítal. Ty témy dupluješ, čiže jeden problém tu bude rozoberaný viac krát. Je to na škodu hlavne takým ako ty. Ak by tu bola jedna téma, tak by si ju našiel raz dva. Preto sa nevieš dopátrať k tomu, čo potrebuješ lebo duplicita vyrába milion strán o jednom probléme. Rozhodne ťa viem pochopiť, že nájsť presne to, čo potrebujem je ťažké a veľmi zdĺhavé. To preto, lebo je tu ako spomínam X-tém o tom istom a čítanie je zaberie kopec času.
Prepáč, ale ja za to nemôžem, to pravidlá a tie som nevymyslel ja. Ak si myslíš, že zbieram počet odoslaných príspevkov, tak pravda to môže byť, ja to však nesledujem. Pozri si koľko tém som založil, žiadnú a to je pre túto stránku prospešnejšie. Veď i radou pre teba by som zvýšil znovu počet príspevkov a určite by som musel poradiť viac krát. Takže ak niekomu radím, tak automaticky zvyšujem počet príspevkov. Tak je tomu i teraz a stojíš za pridaním ďaľšieho príspevku ty.


No k veci: ani ja nedisponujem vešteckou guľou. Takže témy, ktoré som ti dal, ťa mali naviesť na podrobnejší opis akvária a jeho údržby.
Teplota vody je pomerne nepodstatná vec.
Filter? Aký? Vonkajší, vnútorný? Ako často ho čistíš? A ako ho čistíš?
Osvetlenie je čo sa týka choroby celkom nepodstatné,
Z toho ti nikto nepopíše čo vyvolalo problém, ako? mám teda odpovedať, podľa čoho?
Aká stará je rybka? Kedy bolo akvárium založené? Kedy si tam dal rybky? Aké druhy rýb tam ešte máš?
Čím krmíš, živou potravou? Akou? vločky? Aké? Kvalitné podľa značky, alebo klasika?
Hygiena akvária? Meníš vodu? Koľko vody meníš? Ako často?
Rád by som ti poradil okamžite, no nemôžem a tipovať, čo jej pomôže je hazard.
Vymeň 50% vody akvária, nekrmi teraz, vyčisti filter, nie pod tečúcou vodou z vodovodu.
No nedá sa viac aj keby som ako chcel
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: [RADA] Gurama zlatá - plávanie rybky

Odoslaťod hooopy » 18 Jan 2017 13:35 pm

Musim dat za pravdu I.P.Pavlovi. tem o guramach tu je velke mnozstvo. Nie len o zlatej, ale aj modrej, cervenej, bozkavajucej....a no kazdopadne je tu aj vseobecna tema s nazvom chora gurama.

post173870.html?hilit=gurama#p173870

Zakladanie noveho vlakna nepomoze nikomu. Predpokladam, ze si nepouzil vyhladavanie spravne.

pouzivanie-vyhladavania-vo-fore-akva-sk-t15945.html

A navyse, naozaj je nutne pre dobru radu zadat viac paramaterov. Tak ako uz bolo napisane vyssie

akvarijne-ryby-choroby-ako-postupovat-ke-chcem-radu-t14331.html

Temu musim zakmnut.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.