Miňová 125 Juwel



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Miňová 125 Juwel

Odoslaťod Mino17 » 24 Jan 2017 16:33 pm

Ok
Mino17
 
Príspevky: 136
Založený: 03 Jan 2017 19:30 pm

Reklama

Re: Miňová 125 Juwel

Odoslaťod Hora » 24 Jan 2017 16:44 pm

Miňo
daj si námahu a napíš ako sa teraz o akvárium staráš/postup
-výmena vody,
koľko litrov,
ako často
teplota vody novej vody
ako odkaľuješ
čistíš vložky,náplne
poprípade čo ešte robiš
spočítaj skutočný počet rýb a napíš aké druhy

nepustil si vzduchovací kamienok odvtedy?

neplaš sa,neodflákni to a nechci všetko napísať zrýchlene a skrátene,venujeme náš čas,sa posnaž aj Ty :wink:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Miňová 125 Juwel

Odoslaťod Mino17 » 24 Jan 2017 17:28 pm

Výmena vody: 10 percent raz mesacne

teplota vody: 27 stupnov nemam zaptnutý ani ohrievač teplota nestúpa ani neklesa

ešte som neodkaloval bolo mi povedné že akvarko je nove
filter idem čistič začiatkom februara

svietim miesto 12H uz len 8až 9h

idem dokúpit rýchlorastuce rastlinky menej náročne

kamienok som nepustil odvtedy pridalsom co2 ale uz asi nedam povedalimy že to nieje dobre že rastlinky si budú produkovať samé

1x tizdenne vynechavam krmenie

druhy rýb: 8 neonky
4 prisavníky
4 pancierovniky
8 mečún viedenský
2 botia pakistanska
1 botia nadherna
11 gupky
3 bojovnice

mesiac a pol mie rybka neuhynula okrem tej dobitej gupki.
jeden domček idem dat preč dokupit rychlorastuce rastlinky
chcem sa spýtat ako zistim či rastlinky produkuju co2
Mino17
 
Príspevky: 136
Založený: 03 Jan 2017 19:30 pm

Re: Miňová 125 Juwel

Odoslaťod Hora » 24 Jan 2017 17:32 pm

akú teplotu vody pri výmene dolievaš
gupky nemáš viac,sa mi zdá?
napíš aké rastliny chceš kúpiť
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Miňová 125 Juwel

Odoslaťod Mino17 » 24 Jan 2017 17:42 pm

gupky nemam viac
podlateba toje dobre znamenie že mi uz neumieraju
taku letnu vodu dolievam
podlateba je dobre že uz kamen je vipnuty
poradismy ako zistim ze rastlinky produkuju co2
čo povieš nato všetko čosom napisal
stymi rastlinkami bisom chcel poradit nejake rychlorastuce pod kazdu davam planta start
Mino17
 
Príspevky: 136
Založený: 03 Jan 2017 19:30 pm

Re: Miňová 125 Juwel

Odoslaťod Hora » 24 Jan 2017 17:59 pm

Mino17 napísal:poradismy


to je na dlhšie písanie,večer Ti napíšem,
Lokiho snaha nevyšla(škoda),nie všetci chápeme rovnako a pri tom zarybnení a biednej výmene/údržbe si do pár týždňov v katastrofálnej situácii,

a aj preto
Mino17 napísal:kazdi mi len rozprava ze nic sami nebude darit comam uz robit jaj :( :x :twisted: :evil:

veli mato trapi comam robit cely život sami vnicom nedari aspon s akvarkom som chcel abisami darilo ako volakedi ach :evil:


napíšem Ti základné veci,čo musíš robiť,nebudeš uberať ani pridávať nič ani z ničoho :!:

zatiaľ porozmýšľaj,kde dáš všetky mrenky,lebo pakistánky,možno aj nádherná sú agresívne na závojnaté ryby ako bojovnice a gupky,čo máš a tieto druhy okusujú plutvy,to si dostal od toho známeho? sa ich pekne zbavil :x
ohrievač už teraz vypni z elektriny
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Miňová 125 Juwel

Odoslaťod Mino17 » 24 Jan 2017 18:09 pm

ohrievač je uz davno vypnuty
Mino17
 
Príspevky: 136
Založený: 03 Jan 2017 19:30 pm

Re: Miňová 125 Juwel

Odoslaťod Mino17 » 24 Jan 2017 18:10 pm

nemam kde dat rybky zatial si neubližuju
Mino17
 
Príspevky: 136
Založený: 03 Jan 2017 19:30 pm

Re: Miňová 125 Juwel

Odoslaťod snajprik » 24 Jan 2017 19:00 pm

Akvárium máš 1,5 mesiaca založene a od vtedy ti zdochla jedna rybka čo tu hovoríš :D Vodu vraj meníš každý mesiac, to znamená, že od založenia si vymenil 10% :D Filter si ešte nečistil.
„chcem sa spýtat ako zistim či rastlinky produkuju co2“ na základnej škole cca 5-6 ročníku prírodoveda, tam si sa mal učiť, že keď svetlo nedopadá na rastlinky produkujú CO2, a keď na nich svietiš tak produkujú kyslík. To iste by si sa dočítal i na tom odkaze čo som ti dal prečítať o akvaristike, ale podľa tvojej otázky si tu stránku ani neotvoril...

clanky/co2.php
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Miňová 125 Juwel

Odoslaťod Mino17 » 24 Jan 2017 19:20 pm

Ano otvorilsom tu stranku
Mino17
 
Príspevky: 136
Založený: 03 Jan 2017 19:30 pm

Re: Miňová 125 Juwel

Odoslaťod igor38 » 24 Jan 2017 20:00 pm

nestačí otvoriť,treba aj naštudovať
Obrázok používateľa
igor38
 
Príspevky: 199
Obrázky: 93
Založený: 13 Mar 2010 17:34 pm
Bydlisko: Galanta

Re: Miňová 125 Juwel

Odoslaťod Hora » 24 Jan 2017 21:10 pm

Miňo:
zaujímalo by ma,koľko litrov vody považuješ za 10% v tvojom objeme,napíš koľko litrov si menil alebo mal v pláne meniť?

dostal si tu dosť linkov na začiatky v akvaristike,ale si otvoril a prečítal,zapamätal si niečo?
chápeš,čo čítaš,rozumieš podstate?
vieš sa sústrediť na článok alebo čo niekto napíše ohľadom tvojho akvária?
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Miňová 125 Juwel

Odoslaťod Hora » 24 Jan 2017 22:34 pm

Miňo,porovnaj si tie dve fotky dole s dvojtýždňovým rozdielom.
Domčeky,rastliny, kamene(mušle) pochodujú hore dole po akváriu.To je zlé pre akvárium vyťahovať,presádzať rastliny ako sa Ti zmyslí.
Mino17 napísal:idem dokúpit rýchlorastuce rastlinky menej náročne

menej náročné sú už len PVC

tie Cryptocoryny,Ceratophylum,Anubias,Ludwigia a čo tam ešte máš znesú veľa ale zasadíš a necháš rásť,to tvoje presádzanie je pre rastliny nevhodné
žiadne vzduchovanie ani CO2 v akejkoľvek forme nedávaj a budú rásť
vyber mušle(to už písal Pavlov),aby nešla hore tvrdosť vody
keď chceš dokúpiť,tak Microsorum pteropus,Sagitáriu subulata,Valisnériu spiralis(zober do obchodu papierik s názvami,lebo tebe predajú aj Utriculariu ako nenáročnú,rýchlorastúcu)
zariasený Anubias(vĺavo dole) vyber a očisti poriadne od riasy a späť ho nesaď do štrku ale priviaž na kameň,strechu domčeka,podobne Microsorum ak kúpiš sa nesadí do štrku
Z plávajúcej dlhej rastliny,čo máš(Ceratophylum) nechaj poriadne zarásť akvárium,to je najlepšia zo všetkých na redukovanie nadbytočných živín.


Rýb máš už veľa a nevhodné.
Už pred dvomi týždńami si mal veľa rýb a teraz pribudli 2 prísavníci,mrenka nádherná,2pákistánske.
Ako som písal,mrenky daj preč,lebo ani veľkosťou ani povahou nepasujú k ostatným rybám a budú ich terorizovať,naháňať,okusovať.
Tieto veci majú potom u slabších rýb za následok prepuknutia choroby z dôsledku stresu a začnú umierať.

:!: Nemáš ich kam dať :?: ,tak si ich nechaj a nikto nebude riešiť problémy,ktoré nastanú dôsledkom toho. :!:
Na to si mal myslieť,keď si ich bral ako hlupák a nevedel o nich absolútne nič.

Aj bez nich bude prerybnené to akvárium.
Gupky sa začnú rozmnožovať a budeš musieť riediť aj ich počty,lebo na kvalite vody závisí život všetkých rýb.
Neonky nebudú žiť dlho v týchto podmienkách ale nedokupuj už žiadne ryby v prípade ich úmrtia.
Chceš poradiť,trápi Ťa,že sa nedarí,tak to nesabotuj,neber prebytky od druhých,sám sa potrebuješ zbaviť rýb.

125l akvárium po odrátaní vecí vo vnútri(filter,štrk,dekorácie) je asi cez 100-110l vody.
Kvôli prerybneniu musíš meniť asi 40l vody týždenne a poctivo.Medzi výmenami vyžmykaj aj molitany z filtra vo vedre s akvarijnou vodou.Nebudem písať prečo,lebo už teraz máš na pochopenie dosť.
Pri výmenách si odlej bokom trocha vody,aby si pri napušťaní vedel podľa teploty prispôsobiť čerstvú vodu a nerobil teplotné šoky rybám,lebo aj z toho môžu ochorieť.


Zajtra vymeň po 6 :?: týždňoch 50l vody a pokračuj v týždňových intervaloch po 40l.Teplotu sa snaž držať okolo 24*C.

Som Ti venoval cez 30min.písaním,lebo bolo mi Ťa vážne ľúto,že sa Ti celý život nedarí ale ak nezlepšíš hygienu,neznížiš počty rýb,to akvárium a domčeky budú lepšie využité škrečkom.
Prílohy
22.1.jpg
22.1.jpg (31.79 KiB) Zobrazená 10144 krát
5.1.jpg
5.1.jpg (28.82 KiB) Zobrazená 10144 krát
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Miňová 125 Juwel

Odoslaťod Mino17 » 25 Jan 2017 16:18 pm

dakujem pekne za rady tu vodu to mam ako dlho vymienavat dufam ked budem robit podla tvojho navodu bude sa akvarku darit
Mino17
 
Príspevky: 136
Založený: 03 Jan 2017 19:30 pm

Re: Miňová 125 Juwel

Odoslaťod Mino17 » 25 Jan 2017 16:21 pm

ked necham plavajucu rastlinu poriadne rozrast tak nebude prekazat druhim rastlinam nebude im tienit
Mino17
 
Príspevky: 136
Založený: 03 Jan 2017 19:30 pm

Re: Miňová 125 Juwel

Odoslaťod Mino17 » 25 Jan 2017 16:24 pm

tu plavajucu rastlinku mam nechat na mieste alebo ju mam nechat plavat na hladine dakujem vasm este raz za radu
Mino17
 
Príspevky: 136
Založený: 03 Jan 2017 19:30 pm

Re: Miňová 125 Juwel

Odoslaťod urgy » 25 Jan 2017 19:16 pm

Plávajúcu rastlinu nechaj plávať, keď jej bude veľmi veľa tak časť z nej dáš preč, zatiaľ ostatným tieniť nebude. S tými týždňovými výmenami vody budeš pokračovať každý týždeň po celú dobu existencie akvária, to nie je dočasná záležitosť. A tým pádom odstrániš zlé látky z vody po rybách a doplníš dobré látky s čerstvou vodou čo urobí dobre rastlinám aj rybám...
urgy
 
Príspevky: 150
Založený: 04 Jan 2011 22:13 pm

Re: Miňová 125 Juwel

Odoslaťod Mino17 » 25 Jan 2017 19:31 pm

Ok chcem sa opýtať niektory vravia abisom koren dal do akvaria nektore rastlinky co sa nemaju sadit do strku môžem uviazat so silonom na kamen
Mino17
 
Príspevky: 136
Založený: 03 Jan 2017 19:30 pm

Re: Miňová 125 Juwel

Odoslaťod Mino17 » 25 Jan 2017 19:57 pm

Ešte k čistenie filtru tie molitany ked budem čistiť vo vedre tu vodu mám viliat naspat alebo vihodit
Mino17
 
Príspevky: 136
Založený: 03 Jan 2017 19:30 pm

Re: Miňová 125 Juwel

Odoslaťod urgy » 25 Jan 2017 20:37 pm

Serus, koreň odfoť a ukáž, povieme Ti či je vhodný do akvária. Tie rastlinky čo by si nemal sadiť môžeš uviazať ku skale alebo aj ku koreňu,môžeš použiť aj silon alebo aj tenkú nitku...rastliny to obrastú a časom to nebude vidieť alebo keď prirastú k podklqdu tak silon/nitku odstrániš. Tú vodu v ktorej vypláchaš molitany vylej do wc..ale ak umyješ molitany aj v umývadle pod tečúcou ale studenou! Vodou tak by sa nemalo nič diať
urgy
 
Príspevky: 150
Založený: 04 Jan 2011 22:13 pm

Re: Miňová 125 Juwel

Odoslaťod Mino17 » 25 Jan 2017 21:12 pm

Ok ďakujem ten koreň mam uz dlhsie vovedre ale zafarbil vodu je tam uz mesiac vimenil som vodu zajtra odfotim musím ist na nocnu ďakujem dovy
Mino17
 
Príspevky: 136
Založený: 03 Jan 2017 19:30 pm

Re: Miňová 125 Juwel

Odoslaťod Hryzo » 26 Jan 2017 00:46 am

ospravedlnuem sa, ale tak nejak uz musim opat nieco malicko napisat, aj ked som sa doteraz statocne drzal. mino, neurazam ta ani sa nesnazim o to, len konstatujem realitu dobre?
- doteraz som nikde nezaznamenal, ze by si sa priznal k nejakym zdravotnym problemom u teba, z coho automaticky vychadza, ze si uplne v poriadku
- tvoj styl pisania a gramatika vyvolavaju pocit, ze si ovela mladsi a nevyspelejsi, ako v realite naozaj si

aj ked to vsetko odignorujem a budem ta brat s mensou rezervou vzhladom na doterajsi priebeh tvojej temy, nedokazem zahnat pocit, ze aj ked za par veci asi nemozes, stale ignorujes akekolvek texty so smyslom pomoct ti a len si pises stale svoje. kazda jedna otazka, ktoru si od zaciatku doteraz polozil, ma odpoved v jednom z likou, ktore ti tu ludia uz davno dali



https://rybicky.net/clanky/
http://klub.akva.sk/akvarium.php

... je to tolko materialu, ze ked to vsetko precitas, budes o niekolko levelov vyssie v akvaristike ako si, mozno budes dokonca lepsi ako ja ci iny obycajny akvaristi. neverim vsak, ze si cokolvek z tohto precital.
mozem sa prosim spytat, preco tie clanky necitas? ... opakujem, vsetky odpovede na tvoje otazky najdes v tych clankoch.

naozaj sa velmi cudujem, ze ti tu ludia dalej kol dokola odpovedaju na to iste. a aj ked verim v ich dobry umysel a ocenujem a chvalim ich snahu, stale som pri tebe nenadobudol dojem, ze si tu snahu zasluzis.


ale aby si nehovoril, ze len kritizujem a nic neporadim - moja jedina a rovno asi aj posledna rada/nazor v tejto teme pre teba:

- v akvariu treba pravidelne vymienat cast vody za novu, pretoze sa tam hromadia latky, ktore rybkam casom ublizia, plus minus podla potreby pri uz zabehnutom akvariu co je v poriadku je minumum udrzby 25 percent raz za 2 tyzdne alebo pol objemu akvaria raz za mesiac. ja osobne menim cca 20percent vody raz za 1 az 2 tyzdne, podla toho ako mam cas. ty by si mal podla mna menit kazdy tyzden cca 30l vody, kym nebude akvarium uplne v poriadku, to znamena, ze ti dlho ziadna rybka neumre a budes vidiet, ze sa akvariu dari. potom budes moct intervaly predlzit

- filter je dobre raz za cas vycistit sposobom vyplachnutia vo vode, bud vo vycucanej vode z akvaria pri vymene vody, alebo sa da aj v umyvadle pod tecucou studenou vodou. ja osobne umyvam filtre z malych akvarii vylucne vo vode z akvaria, vo velkych akvariach (160l a 540l) pod vodovodnou vodou. u teba by som zatial plachal len v akvariovej vode

- zo svojich skusenosti viem, ze rastlinky nieje dobre stale premiestnovat, pretoze ich neustalym premiestnovanim si narusas dno a tym aj rovnovahu v akvariu a tak isto rastlinky niesu nikdy dostatocne "usadene" a stale sa len snazia sa uchytit. uchytene rastlinky su zdravsie a mozu sa plne venovat spracovavaniu zivin na rast, kdezto stale presadzane rastlinky sa musia stale sustredit na rast korenov. takze na tvojom mieste by som prestal s rastlinkami hocico robit a nechal ich proste rast, plavajucu rastlinku v pripade potreby len otrhat, ak jej bude uz vela

- mne osobne sa ani z estetickeho hladiska, ani z funkcneho hladiska nepacia ziadne umele predmety (ako tvoje doceky) v akvariu a podla mna tam nepatria. na tvojom mieste by som ich dal prec a nechal v akvariu len cistu "prirodu"

- ryby, ktore tam mas, niesu najvhodnejsia kombinacia a nebolo by zle, par ich dat prec. ktore, to ti uz pisali ludia v predchadzajucich prispevkoch. mat vyvazenu osadku je dalsi z predpokladov fungujuceho akvaria. je lahsie trochu prihnojit rastlinam, ked mas menej ryb, ako udrzat "dobru" vodu, ked mas tych ryb prehnane vela

- ak mas problem pochopit veci, ktore ti tu ludia ochotne radia, skus sa spytat otca, aby sa na to pozrel a pripadne ti vysvetlil, co od teba ludia chcu - urcite si na teba cas najde a spolocne vytvorite krasne fungujuce akvarium

- !!! a hlavne, citaj co ti ludia radia, premyslaj co ti pisu a co pises ty a vyvin nejaku snahu z tvojej strany, pretoze kazdeho to raz prestane bavit ti radit, ked tvoju snahu nebude vidiet !!! ... kludne si svoju temu znova precitaj od zaciatku a zistis napriklad aj to, ze vsetko, o som ti teraz napisal tu uz napisane je. predpokladam, ze vyvin tejto temy, ako bude pokracovat dalej, viem z casti odhadnut, tak som pisal mozno posledny krat. ale ver mi, rad by som ti poradil aj v buducnosti, ak by som vedel, ale pri tvojej doterajsej minusove snahe (tym myslim, ze keby som tvoju snahu mal ohodnotit v stupnici od 0 do 10, tak by som dal asi -5), na to asi nebudem mat chut.

drzim palce a budem dufat v zazrak
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Miňová 125 Juwel

Odoslaťod Hora » 26 Jan 2017 01:26 am

Hryzo,si sa rozpisal :pivo: ,ale on to zabije niecim podobnym :arrow:
Mino17 napísal:Ešte k čistenie filtru tie molitany ked budem čistiť vo vedre tu vodu mám viliat naspat alebo vihodit

nelutujes ten cas? :wink:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Miňová 125 Juwel

Odoslaťod Hryzo » 26 Jan 2017 01:38 am

nie, pretoze ked sa na to vy..... teraz on, mozem sa s kludnym svedomim vy.... na to aj ja :D
z mojho pohladu dostal navod na minimalne mesiac ako udrzby, tak vzdelavania sa. .. a prinutil si ma porusit co som napisal, ze uz asi nenapisem hehe
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.