Kde kúpiť akvárium



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod I.P. Pavlov » 28 Jan 2017 16:15 pm

Ja som ti nedal link na staré krámy, to ako si pozerala??? To je výrobca akvárií! Nechápem........


Tak kúp si set so zárukou a neskôr popíš skúsenosti O.K.? :)
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Reklama

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod noiz » 28 Jan 2017 17:10 pm

Janka112 napísal:dakujem, ale staré krámy na bazosi kupovat nechcem. Vsetko musí byt nové a v záruke. Nejaké konkrétne tipy na akvárium 100 cm + kryt s kvalitným osvetlením by neboli :wink: dík


polit.sk
noiz
 
Príspevky: 149
Založený: 13 Júl 2015 21:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod Janka112 » 28 Jan 2017 18:29 pm

dakujem chalani, Pavlov, na ten link mi vyhodilo nejaké opotrebované akvária. Tie druhé stránky s realizáciou akvária asi nebudem potrebovat, lebo ja uz akvárium mám, od roku 2007, len nie je nafukovacie a rastlinkám a rybkám je tam trochu tesne, tak by som chcela nieco trochu vacsie, jedná sa o akvárium Juwel 112 l, zatial sa neviem rozhodnút, ci kúpit zase ten Juwel, alebo zariskovat a kúpit ten AquaEl. 8) Nikde nemozem nájst poriadny kryt na akvárium, vsetky na ten rozmer sú len s 2x30 Watovými trubicami. To je dost na hrane, a zase tie trubice nechcem. V tejto dobe sú aj lepsie riesenia.
Obrázok používateľa
Janka112
 
Príspevky: 96
Obrázky: 10
Založený: 26 Jan 2017 22:10 pm

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod noiz » 28 Jan 2017 18:34 pm

Janka112 napísal:dakujem chalani, Pavlov, na ten link mi vyhodilo nejaké opotrebované akvária. Tie druhé stránky s realizáciou akvária asi nebudem potrebovat, lebo ja uz akvárium mám, od roku 2007, len nie je nafukovacie a rastlinkám a rybkám je tam trochu tesne, tak by som chcela nieco trochu vacsie, jedná sa o akvárium Juwel 112 l, zatial sa neviem rozhodnút, ci kúpit zase ten Juwel, alebo zariskovat a kúpit ten AquaEl. 8) Nikde nemozem nájst poriadny kryt na akvárium, vsetky na ten rozmer sú len s 2x30 Watovými trubicami. To je dost na hrane, a zase tie trubice nechcem. V tejto dobe sú aj lepsie riesenia.


podla mna nevies citat, alebo nefunguje seda hmota za ocami?
noiz
 
Príspevky: 149
Založený: 13 Júl 2015 21:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod Janka112 » 28 Jan 2017 18:41 pm

viem citat, ale za tu cenu len kryt s Led okolo 300 Euro, strasne vela. Len aby si tam mal ty tu sedú hmotu, vsak nevadí, pekné privítanie akvaristov. Dakujem pekne...
Obrázok používateľa
Janka112
 
Príspevky: 96
Obrázky: 10
Založený: 26 Jan 2017 22:10 pm

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod noiz » 28 Jan 2017 18:59 pm

tak potom ostava len to, ze nevies pisat... inak si tie tvoje "texty" neviem vysvetlit...
noiz
 
Príspevky: 149
Založený: 13 Júl 2015 21:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod Janka112 » 28 Jan 2017 22:23 pm

:( :( ja som sa pýtala na objednanie akvária z netu, ale keby si si pozrel linky, tak celá zostava do 300 Euro. Neviem, aké texty si mal na mysli, mne ten link od Pavlova nedal ziadneho výrobcu akvárii, len nejaký predaj pouzitých akvárii. A ze sa tu takto bezne uráza a nadáva zenám na akvaristickom fóre som netusila, smola :evil: Budem si musiet to akvárium vybrat sama. O zostavenie predrazenej zostavy nemám záujem. Bolo mi to ponúkané uz aj tu v niektorých akvaristikách v okolí.
Obrázok používateľa
Janka112
 
Príspevky: 96
Obrázky: 10
Založený: 26 Jan 2017 22:10 pm

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod matus.galan » 28 Jan 2017 22:30 pm

Ja si myslim,ze uz si si vybrala a uz len to objednat.
Za kompletku si priplatis ale ci to bude vhodne pre tvoje potreby tazko povedat.

Nechat si vyrobit akva na mieru a k tomu si kupit dobre led osvetlenie je lepsie ale tak za padika to nekupis.

Akvarka tam mas vybrate za cca 300€ tak neviem ci to je tvoj strop alebo nie. Ak si chcela vediet ktore z tych 3ch je najlepsie tak zalezi od preferencii.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod Janka112 » 28 Jan 2017 22:42 pm

Dakujem, preferencie sú nízké. Mám nenárocné rastliny a chovám ryby, ktorým sa u mna darí. Tetry krvavé, pancerácikovia, gupky, mecovky, prísavník. Rastliny mám nenárocné, korene porastené hnedovkou, anubiasmi, nejaká hygrophila, kriptokoríny. S riasami problémi nemám. Svietim 12 hodin denne nonstop, ale mám také slabsie osvetlenie + reflektori. Chcem trochu po 10 tich rokoch updatovat moje akvárko. Skrinka má 1 m a je dost masívna. Z tých co som si akoze vybrala, tak v kazdom je nejaké za a proti. Zistila som, ze tie LED osvetlenia sú strasne drahé.
Obrázok používateľa
Janka112
 
Príspevky: 96
Obrázky: 10
Založený: 26 Jan 2017 22:10 pm

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod I.P. Pavlov » 28 Jan 2017 22:44 pm

@Janka112

Vybral som jedno akvárium z ponuky kuk tu:
https://zvierata.bazos.sk/inzerat/69613 ... litrov.php
Zdá sa ti, že je staré a používané??
Vyrábajú akvária na mieru a vozia zadarmo ku klientovi. Nechápem tvoje počínanie, prepáč.
Teraz k setom stručne:
Do setov sa naskladá to, čo nejde predať samostatne, resp. stojí na sklade. opakujem, vyskúšaj uvidíš. Proti tvojmu rozhodnutiu nenamietám, je to len a len tvoja vec. Spomínal som, že to prvé svetlo je vhodné
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod matus.galan » 28 Jan 2017 22:49 pm

Tak led svetlo nieco stoji.
Skus si kuknut toto led svetlo http://akvaland.sk/3707-chihiros-led-a9 ... ull_site=1 a k tomu si dokupis nozicky aby si to vedela dat na 100cm akva ak chces az take siroke aj ked 90tka by bola asi akurat.

A potom si kupit akva bud 100cm http://akvaland.sk/865-akvarium-klasick ... ull_site=1 klasika nic extra to mas cele do 200€ alebo si dat vyrobit optiwhite alebo clearvision sklo 90sirku ale tam to bude vyssia cena trosku.




Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod noiz » 28 Jan 2017 22:56 pm

Janka112 napísal::( :( ja som sa pýtala na objednanie akvária z netu, ale keby si si pozrel linky, tak celá zostava do 300 Euro. Neviem, aké texty si mal na mysli, mne ten link od Pavlova nedal ziadneho výrobcu akvárii, len nejaký predaj pouzitých akvárii. A ze sa tu takto bezne uráza a nadáva zenám na akvaristickom fóre som netusila, smola :evil: Budem si musiet to akvárium vybrat sama. O zostavenie predrazenej zostavy nemám záujem. Bolo mi to ponúkané uz aj tu v niektorých akvaristikách v okolí.


to, ze si zena je mi vies kde... si na internete, nie na plese... nikto ti nenadava, nevymyslaj si... smolu mas ty

skus este raz kliknut na ten link a precitat si tam nejake info o tych "pouzitych" akvariacha prid sa potom pochvalit, co si zistila, dobre?

fakt neviem, ci si tak hlupa, slepa, alebo si len robis prdel...

Janka112 napísal:Tie druhé stránky s realizáciou akvária asi nebudem potrebovat, lebo ja uz akvárium mám, od roku 2007, len nie je nafukovacie a rastlinkám a rybkám je tam trochu tesne, tak by som chcela nieco trochu vacsie.


????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? citis sa v poriadku?

pises, ze vnutorny filter ti je nanic, svetlo sa ti v tom sete nepaci, takze ten set asi nebude najlepsia volba, ked z neho pouzijes len akvarium.... preto som ti odporucil polit, kde su schopni a ochotni ti spravit cokolvek, co si len budes zelat v dekore, aky budes chciet... ked si vyberies akvarium 100x40x50 a k nemu kryt s T5kami (dokonca stmievacie tam maju), vojdes sa do tych 300€

ale na toto vsetko by si musela par krat kliknut, precitat si info, spocitat cenu (+ jemne pouzitie mozgovych buniek)
noiz
 
Príspevky: 149
Založený: 13 Júl 2015 21:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod Janka112 » 28 Jan 2017 23:00 pm

Super, urcite by som to brala, ale ja chovám 4 macky. Kto má macku, tak vie, co vie macka spravit s akváriom. A najradsej na nom lezia. Musela by som tam dat krycie sklo a to svietidlo na nozickách a priehladné krycie sklo, tak v tom by mali macky priam pasiu. Lapali by rybky celý den, svietidlo by tam asi dlho nebolo na tých nozickách :twisted:
@Pavlov
zial nikdy som nic nekupovala cez bazos
Obrázok používateľa
Janka112
 
Príspevky: 96
Obrázky: 10
Založený: 26 Jan 2017 22:10 pm

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod I.P. Pavlov » 28 Jan 2017 23:15 pm

Netreba sa báť i keď chápem, že názor na stránku bazos.sk je taký aký je. Ja som zatiaľ bol spokojný, ale je to na tebe. :)
Mačičky chovám tiež i keď nie v byte, mal som však jazierko a rovnako ich nutkalo chytať. Neskôr ich to prešlo.
Ja by som sa bál ísť do setu, proste neverím po ohlasoch tu i na iných stránkách. Možno sa to zmenilo
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod Janka112 » 28 Jan 2017 23:23 pm

noiz pocúvaj ty si nejaký ostrý chlapík, neviem, kto je tu sprostý a kto komu nadáva. Ten polit je urcite dobrá firma, len neviem, sú z BA a oni predovsetkým chcú zarobit. Keby som chcela nieco nestandartné, urcite by som tú firmu oslovila. Ich ponuka standartných vecí ma moc neoslovila. V tomto mám aj pár ponúk tu od firiem z okolia, ale kazdý tvrdí, ze to bude stát viac ako objednané z internetu. Oni to proste za takú cenu nerobia, neoplatí sa im to. Takze asi tak. :x
Obrázok používateľa
Janka112
 
Príspevky: 96
Obrázky: 10
Založený: 26 Jan 2017 22:10 pm


Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod dravec » 28 Jan 2017 23:31 pm

http://www..akvariumonline.sk/543-akvarium

dobre ceny aj servis doporucujem! A najlepsie nekupovat set ale vyskladat si ...
Obrázok používateľa
dravec
 
Príspevky: 318
Obrázky: 6
Založený: 23 Mar 2011 23:30 pm

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod Janka112 » 28 Jan 2017 23:33 pm

@Pavlov
v sete je zlé osvetlenie, a zlý filter urcite. To osvetlenie sa dá este pouzit na nenárocné rastliny. Filter som zo setu nikdy nepozila. Moje akvária sú vacsinou prírodné, nezasahujem do nich. Technika a hnojenie minimálne.
Obrázok používateľa
Janka112
 
Príspevky: 96
Obrázky: 10
Založený: 26 Jan 2017 22:10 pm

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod Janka112 » 28 Jan 2017 23:40 pm

moje akvárium, len také zaciatky
Prílohy
IMG_7881(01a).jpg
Obrázok používateľa
Janka112
 
Príspevky: 96
Obrázky: 10
Založený: 26 Jan 2017 22:10 pm

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod I.P. Pavlov » 28 Jan 2017 23:45 pm

Veď to je krásne akvárium! Na to, že je prírodné a bez zásahov, čo viac. Ja verím, že si zoženieš akvárium podľa predstáv a vytvoríš zase niečo pohľadné.
Držím palce!
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod Janka112 » 28 Jan 2017 23:55 pm

dakujem krásne, v to verím aj ja. Toto je Juwel 112 pre zaciatocníkov. Tak asi naozaj by som mala zobrat zase ten Juwel. Vela ludí ho má a sú s ním spokojní. Mám rada prírodné akvária, a toto je mensie 54 litrové. Lacné akvárium s 15 Watowou trubicou.
Prílohy
IMG_7885(01).JPG
Obrázok používateľa
Janka112
 
Príspevky: 96
Obrázky: 10
Založený: 26 Jan 2017 22:10 pm

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod I.P. Pavlov » 28 Jan 2017 23:59 pm

Obdivujem, vždy ma poteší ak vidím také niečo o to viac, že si baba, fandím!
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod noiz » 29 Jan 2017 00:01 am

Janka112 napísal:noiz pocúvaj ty si nejaký ostrý chlapík, neviem, kto je tu sprostý a kto komu nadáva. Ten polit je urcite dobrá firma, len neviem, sú z BA a oni predovsetkým chcú zarobit. Keby som chcela nieco nestandartné, urcite by som tú firmu oslovila. Ich ponuka standartných vecí ma moc neoslovila. V tomto mám aj pár ponúk tu od firiem z okolia, ale kazdý tvrdí, ze to bude stát viac ako objednané z internetu. Oni to proste za takú cenu nerobia, neoplatí sa im to. Takze asi tak. :x


to, ze ty nevies, uz davno vieme, nemusis to rozoberat

1. nenapisala si, odkial si
2. zarobit chce kazda normalna firma... z mojich skusenosti je ale ich zaujmom spokojnost zakaznika, takze s tebou nesuhlasim
3. z tvojich vyjadreni som mal dojem, ze chces kvalitu, mylil som sa

zaver: objednaj si setik z netu, cenu si porovnaj na heureke, aby si usetrila kazdy centik, budu ta hriat vo vacku a budes spokojna ;)
noiz
 
Príspevky: 149
Založený: 13 Júl 2015 21:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod Janka112 » 29 Jan 2017 22:21 pm

dakujem, ale zatial ziadny z tých setov si neobjednám, chcem kvalitné a pekné a cenovo dostupné akvárium. Co set niekedy aj je. Dnes som bola s manzelom v super zoo a pozreli sme si ten Juwel 180. Vobec sa mu nepácil. Takze ten AquaEl bude urcite na tom podobne. Zaujalo nás tam jedno akvárium, novinka, ale bolo len 100 litrové od Tetry, s LED osvetlením + nocné svetlo. Tak to sa mojmu velmi pozdávalo:). Len potrebujeme najmenej 200 litrov. Bývam pri Novom Meste nad Váhom a akvárium plánujem az v lete. Neviem si teraz predstavit, ze by som zakladala akvárium v takej zime. Moj drahý mi povedal, ze cena do 300 Euro, tak sa budem snazit nieco nájst. Obávam sa, ze ten Polit bude stát viac.
Obrázok používateľa
Janka112
 
Príspevky: 96
Obrázky: 10
Založený: 26 Jan 2017 22:10 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.