Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod armagedon » 24 Feb 2013 19:11 pm

Zaujímavé je to s tým CO2, hmm
armagedon
 
Príspevky: 10
Založený: 21 Feb 2013 17:53 pm

Reklama

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod očinta » 25 Feb 2013 21:06 pm

Hooopy, som veľmi rád, že si zareagoval na ten permanentný CO drop checker.
Toto je zariadenie čo u mňa vôbec nefunguje. Takmer minimálna zmena farby. Aby som išiel do svetlozelenej tak som pridával a pridával CO2 až do doby, keď som následkom CO2 rozpadol valisnerie. Ak som videl že neónky berú vzduch z hladiny pokus som ukončil. Mám i video čo celý Flipper bol obrastený valisneriami. A tak teraz vidíte len pramálo valisnerií. Čakám kým sa rozrastú alebo tam čosi dokúpim.Teraz Flipper prevádzkujem tak aby mi rastliny bublali a ani nedávam toľko bublín koľko je na videu. Na ten permanentný CO2 test mám žiaľ zatiaľ taký názor, že sú to vyhodené peniaze a to nie malé cez 30.-euro. Rád uvítam každý názor.
A teraz čosi pozitívne.
Diskusy dva páry, red melon a modrý sa mi dnes oba vytreli.Ikry od Red melonov sú už zožraté, modré ich majú krásne oplodnené. Inak teraz cez zimu ako mám na akva viac času vodu sa pravidelne vytierajú. Idem tu čosi naštudovať, uvažujem že budúci turnus ich prelovím a pokúsim dochovať potomstvo. Rodičia sú od Federiča.
očinta
 
Príspevky: 139
Obrázky: 22
Založený: 14 Feb 2009 12:10 pm
Bydlisko: PD

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod hooopy » 25 Feb 2013 22:29 pm

DC je dobra vec... ak funguje.
ak si kupis DC napriklad od JBL, kde uz je namiesana aj indikacna tekutina, nemas s nim co pokazit, a vsetko, co ti ukaze je len a len pravda. Na vecne veky a nikdy inak.

takze ak ukazuje ten tvoj blbosti, bude chyba v instalacii, chemii, tebe... neviem.
pojem : rozpad valinserie z CO2 mi tiez nejde do hlavy.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod očinta » 25 Feb 2013 23:09 pm

Ten DC som kupoval v nádeji, že namerané výsledky merania sa budú približovať,odrážať skutočnú hodnotu CO2 v akváriu. Naštudoval som tu na fóre aj inde tematiku ohľadom DC. DC je sklenená banka od Dennerle. Ako indikátor sú to tie lámacie náplne od Dennerle majú dátum r 2015. Čiže žiadne ovplyvňovanie, miešanie indikačného roztoku s akvavodou. Tak napr. dnes keď som prišiel z práce echinorusy púšťali bubliny ako divé a dva páry diskusov sa takmer húfne vytierali. Čiže voda OK. DC, farba taká ako konštatuješ a cítiš že tu čosi nehrá.
S tými valisneriami, tak si to vysvetľujem ja, že v deň pokusu sýtenia CO2 do bledožlej farby a pridaním Flourish excel som na druhý deň pozoroval na anubiasoch kde som mal slabú čiernu štetinkovú riasu tá bola sfarbená do ryšava. Tá sa postupne rozpadla. Valisnerie boli akoby sklenené, vedel som že som čosi spáchal. Postupom času zhnedli do cca 5 dní. Tak som ich vytrhal z dna vyjednotil a pár kúskov čo zostalo opäť zasadil. Pôvodné valisnerie mali dlžku cca 1m. Pridávam do vody i hnojivo s obsahom Fe to je v norme, PO4, NO3 taktiež, dK 5-6. Každá rada vítaná.
očinta
 
Príspevky: 139
Obrázky: 22
Založený: 14 Feb 2009 12:10 pm
Bydlisko: PD

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod hooopy » 25 Feb 2013 23:27 pm

mohlo to sposobit aj nieco ine ako CO2, anpriklad flor.excel.
divim sa, ze sa stetinka zacala rozpadat aj po plosnom a nie lokalnom davkovani. mne sa to nestalo. neprehnal si to s tym? inak je to pre mna zahada. bol by to prvy pripad, kde by som pocul, ze co2 sposobilo rozpad rasltuinky. ne som biolog... ale pride mi to divne. a este za jeden den dio sklovita? ... to skor vyzera na chemiu... nuz, ja som tam nebol neviem.

k DC sa uz nevyjadrujem... neviem ako to nemoze fungovat, ale tebe je to viac menej jedno. takze uz by bolo mimo misu nieco radit.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod Vlado21 » 26 Feb 2013 00:05 am

tiez si myslim, ze to bol FE. U mna narobil sarapatu hlavne na cryptocorynach. Potom som ho radsej vysadil. Nevylucujem, ze moze pomoct aj proti riase, ale radsej by som zostal u menej radikalnych osvedcenych rieseni, t.j. stabilny prisun CO2.
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod očinta » 01 Feb 2017 06:48 am

Hlupo, nehlupo. To vies, ja CO2 na noc vypinam tak obsah CO2 zakonite kolise. A teda aj farba v indikatore. Cize tebou ocakavane sfarbenie dosahujem po 2 hodinach od zahajenia prevadzky davkovania CO2. A napokon mne nejde ani tak o sfarbenie indikatora, buzeraciu a vyvodzovanie nespravnych hodnoteni lebo aj DC pracuje s istou toleranciou. Farbu DC beriem ako orientacnu hodnotu. Pre mna je podstatna kondicia rastlin a ryb. A podla videa fakt ze flipper funguje je nepopieratelny. Chybu hladajte u seba v zlom nastaveni.
očinta
 
Príspevky: 139
Obrázky: 22
Založený: 14 Feb 2009 12:10 pm
Bydlisko: PD

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.