450 akvárium



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: 450 akvárium

Odoslaťod snajprik » 23 Jan 2017 19:49 pm

Ak chceš naštartovať rastlinky, tak skús urobiť CO2 https://www.youtube.com/watch?v=g6VllK2lF7s Osobne na 450L akva by som použil nejakú 5L fľašku, ale i 2,5L postačí. Ako difúzor je dobre lipové drievko, alebo vnútorní filter s privzdušňovacou hadičkou a na miesto nej dať hadičku od CO2.
Svetla máš dosť.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Reklama

Re: 450 akvárium

Odoslaťod Hryzo » 23 Jan 2017 20:34 pm

co2 je nanic, ak nemas vyriesene aj ostatne 2 faktory tj svetlo a ziviny. problem moze byt to svetlo (podla hygrophily), ja mam podobne akva (150*60*60) a svietim do nho 4x49w, ty mas v popise na zaciatku "len" 2x54w ... v minulosti mi hygrophila blbla kvoli menej svetlu bez pridavania akychkolvek zivin navyse. tahala sa mi hore s riedkymi listami, ktore rychlo odchadzali.

v ramci rastlin, mi pod 48w (2x24w) v mensom akvariu 100x40x40 rastie aj echinac, a bez problemov mi tam rastla aj rotala rotundifolia (mierne naruzovela) a ludwigia peruensis
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: 450 akvárium

Odoslaťod Pštros » 23 Jan 2017 20:36 pm

Hmmm, to sa radsej ani nepriznam, ze mam na rovnake akva 4x80w...
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: 450 akvárium

Odoslaťod Hryzo » 23 Jan 2017 21:36 pm

okrim3 napísal:A uvažoval som aj o tom, že k svetlu pridám led pásik.


co mate vsetci s tymi led pasikmi :D, 2 vodotesne patice, jedna flexosnura (kludne aj s vypinacom) a elektronicky predradnik a si vybaveny. ja by som sa na led pasik doslova vys***. mas to uzavrete v kryte tj pasik sa nebude dobre chladit (ani na hlinikovej liste) a jeho zivotnost bude dost slaba. silikon, ktorym je led pas obaleny, sa ti teplom odrazenym od vody bude zbytoce vysusat a po par mesiacoch si zacnes vsimat jeho nedostatky (zacne zltnut a neskor praskat) .... neverim, ze mas totiz v plane kupovat drahe znackove diely,, ktore by boli drahsie ako tvoje akvarium :) tolko k mojmu nazoru
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: 450 akvárium

Odoslaťod okrim3 » 23 Jan 2017 22:23 pm

Hryzo napísal:
okrim3 napísal:A uvažoval som aj o tom, že k svetlu pridám led pásik.


co mate vsetci s tymi led pasikmi :D, 2 vodotesne patice, jedna flexosnura (kludne aj s vypinacom) a elektronicky predradnik a si vybaveny. ja by som sa na led pasik doslova vys***. mas to uzavrete v kryte tj pasik sa nebude dobre chladit (ani na hlinikovej liste) a jeho zivotnost bude dost slaba. silikon, ktorym je led pas obaleny, sa ti teplom odrazenym od vody bude zbytoce vysusat a po par mesiacoch si zacnes vsimat jeho nedostatky (zacne zltnut a neskor praskat) .... neverim, ze mas totiz v plane kupovat drahe znackove diely,, ktore by boli drahsie ako tvoje akvarium :) tolko k mojmu nazoru



No to veru nie keďže akva je školské. Tým že kryt musí byť uzavretý a uzamknutý aby decká nehádzali rybám hlúposti musel som kvôli orosovaniu do krytu zabudovať ventilátor z PC. Kryt je od firmy, ktorá dodávala akvárium. Pokúsim sa niečo vymyslieť so školníkom ako by sme tam prihodili buď silnejšie žiarivky alebo k tým dvom prihodiť ešte aspoň jednu.
okrim3
 
Príspevky: 64
Založený: 27 Máj 2016 22:20 pm

Re: 450 akvárium

Odoslaťod I.P. Pavlov » 23 Jan 2017 23:05 pm

Hryzo napísal:
okrim3 napísal:A uvažoval som aj o tom, že k svetlu pridám led pásik.


co mate vsetci s tymi led pasikmi :D, 2 vodotesne patice, jedna flexosnura (kludne aj s vypinacom) a elektronicky predradnik a si vybaveny. ja by som sa na led pasik doslova vys***. mas to uzavrete v kryte tj pasik sa nebude dobre chladit (ani na hlinikovej liste) a jeho zivotnost bude dost slaba. silikon, ktorym je led pas obaleny, sa ti teplom odrazenym od vody bude zbytoce vysusat a po par mesiacoch si zacnes vsimat jeho nedostatky (zacne zltnut a neskor praskat) .... neverim, ze mas totiz v plane kupovat drahe znackove diely,, ktore by boli drahsie ako tvoje akvarium :) tolko k mojmu nazoru

To je i môj názor :pivo:
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: 450 akvárium

Odoslaťod okrim3 » 14 Feb 2017 00:19 am

Pridávam sľúbené fotky. Budem vďačný za Váš názor
Prílohy
IMG_9446.JPG
IMG_9443.JPG
IMG_9426.JPG
okrim3
 
Príspevky: 64
Založený: 27 Máj 2016 22:20 pm

Re: 450 akvárium

Odoslaťod okrim3 » 14 Feb 2017 00:20 am

Ešte dve
Prílohy
IMG_9453.JPG
IMG_9449.JPG
okrim3
 
Príspevky: 64
Založený: 27 Máj 2016 22:20 pm

Re: 450 akvárium

Odoslaťod Hryzo » 14 Feb 2017 19:29 pm

akvarium ako take sa mi naozaj paci, ale vzdy je tam jedno ale :D ten plagat so superzoo tam je hrozny ... nehovorim o tom ze je tam veta !biotop v tomto akvariu aj vdaka superzoo" ... biotop - Biotop je také miestne prostredie, ktoré spĺňa nároky charakteristické pre konkrétne živé organizmy. ... takze co tam robia skalare dokopy s black moly ala zivorodka ostrotlamá, ktora je zo strednej ameriky, kdezto skalar je z juznej :)
ale inak sa mi naozaj paci, normalne, ako keby som ho robil ja
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: 450 akvárium

Odoslaťod I.P. Pavlov » 14 Feb 2017 22:01 pm

Mne to svetlo niejako ide do žlta až do oranžova. No a to superzoo je ako každá reklama, klamlivá a ešte k tomu i nepodarená. Mám tým na mysli to isté čo Hryzo
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: 450 akvárium

Odoslaťod radorado » 14 Feb 2017 22:47 pm

Na skolske akvarko dost dobre :) Pekna praca! A ta reklama je uplne v poriadku, pokial nejakym sposobom zasponzorovali toto akvarko.
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: 450 akvárium

Odoslaťod I.P. Pavlov » 14 Feb 2017 22:59 pm

No mixáž biotopov je skôr hanbou pre sponzora :) a tu? No uvidíme či je možné zverejňovať neplatenú reklamu, sme totiž na súkromnej stránke
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: 450 akvárium

Odoslaťod okrim3 » 14 Feb 2017 23:16 pm

Ďakujem za Vaše postrehy.
Čo sa týka svetla je do žlta až hneda, čo je spôsobné koreňom, ktorý stále púšťa farbu, aj napriek pravidelnej výmene vody. Mením dvakrát do mesiaca 1/3 akva.
Čo sa týka toho plagátu akosi mi nedošlo že tu sa to môže chápať ako reklama. V škole ho máme nie preto že by sme ho chceli. Ani mne osobne sa tam nepáči a pôsobí ako päsť na oko. Je to revanž za sponzorovanie rastlín a rýb.
Ryby sú z rôznych biotopov a tak isto aj rastliny, no keďže to malo byť akvárko pre študentov, dal som také, ako si želali.
Viem že ja na ňom stále čo prerábať a že niečo sa dá urobiť inak. Iste postupom času niečo zmením no zatiaľ som rád že sa rybám darí.
Aktuálne sa snažím riešiť zlepšenie osvetlenia. Keďže sme škola rozpočet nieje veľký, riešime veci z toho čo si vieme urobiť sami. K dvom trtubiciam T5 54W sme preto pridali tri led pásy. Trochu je toho svetla viac ako predtým no nieje to až také výrazné. Uvidím, ako na to budú reagovať rastliny. Ak to nebude dobré po čase vymením ledky za ďalšiu trubicu T5 54W.
okrim3
 
Príspevky: 64
Založený: 27 Máj 2016 22:20 pm

Re: 450 akvárium

Odoslaťod Hora » 15 Feb 2017 16:01 pm

Hryzo napísal:ale inak sa mi naozaj paci, normalne, ako keby som ho robil ja

tak to ma hneď :idea: napadlo,čo som videl Okrimové fotky,že sa podobá tvojej 540 :wink:

Okrim,na školské akva paráda.Základ,že :arrow:
okrim3 napísal: zatiaľ som rád že sa rybám darí.

Aspoň nejakú Valisnerku dozadu posaď,nech zakryje ohrievač,aj rybám by určite prospela dlhá rastlina.
Malý výdavok za 3-4 výhonky a do pár mesiacov sa postupne naťahá popri skle,vystačí si so slabším svetlom,živín bude dostatok podľa druhov a počtu rýb.
S tými ledkami neviem,ja by som sa nebabral a dal T5 ešte jednu a svetlo bude dostatočné pre tie rastliny,ale nie silné.
Aké T5 používaš,možno žltú farbu,vodu zvýrazňuje ešte aj svetlo trubice.
S farbiacim koreňom to ber ako pozitívum,nesnaž sa zbytočne dosiahnúť priezračnú vodu.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.