Projekt 400



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Projekt 400

Odoslaťod Fan_Tomas » 05 Jan 2016 16:11 pm

Nema niekto na predaj, pripadne nevie poradiť, kde by som zohnal divocaka Cameta Yellow ? Dakujem ! :)
Fan_Tomas
 
Príspevky: 145
Založený: 14 Mar 2015 12:59 pm

Reklama

Re: Projekt 400

Odoslaťod Fan_Tomas » 07 Jan 2016 12:55 pm

Takze novorocny update !
Som student vysokej a prave sa nachadzam v skuskovom obdobi, takze clovek robi presne to co ma, vsetko ine, len aby sa nemusel ucit! :D Preto som sa rozhodol toto jedno krasne dopoludne na trocha obsirnejsi update, nech vieme, ako sa akvarium ma a samozrejme ake druhy ryb to mam presne v nadrzi (sam to nemam zratane).
Od zalozenia koncom augusta akvarium slape pomaly ale isto, vela ludi ma tu na zaciatku odsudzovalo, ze som tam vypustil ryby skoro, ze mi nevydrzia etc...Na velke prekvapenie, uhyny sa u mna drzali na uzde, ziaden z nich nemal nic spojene s kvalitou vody ! :) 95% z uhynutych ryb tvoria kamikadze skokani (tetry fredcoucove, SAE, mrenky nadherne) kedze mam "open-air tank" . Zvysnych 5% tvoria 1x Loricaria Rio atabapo (zmizla bez stopy) a 2 dospele disky - jeden Symphysodon discus Rio de Oriximina (samec) , od zaciatku pridania, mal problem s potravou, nechcel nic ine len artemie, vydrzal 4 mesiace. Druhy je Symphysodon discus Leopard, zrejme moja chyba pri transporte alebo aklimatizacii, od vpustenia do nadrze nezral, liecba (praziquantel, flagellol, 36,5°C voda) nezabrala. Cest ich pamiatke !
Akvaristom som uz od mojich 5 rokov, no toto je moja prva vacsia nadrz, takze som patricne experimentoval s rybami, vymienal, predaval az som zistil, co mi vyhovuje, co sa mi paci, kedy mam pocit "spokojneho akvaristu" pri pohlade do nadrze... no a thats it.
Zacnem filtraciou, tu zabezpecuju 3 externe filtre - 2x JBL e901, vyplnene poreznym materialom, iba spodok prveho kosa tvori molitan, na zachytenie hrubych necistot, zvysok tvori 3l JBL micromec, 1l Sera siporax, 1l Seachem matrix, 1l Eheim substrat pro. Treti externak je EX 1200vka, ta ma prvu komoru tvorenu molitanom s bioballsmi, tetra - keramika, siporax, 2kg zeolitu, absorbent fosforecnanov (myslim, ze som pouzil Sera Phosvec). Vyvody a nasavanie su na jednej strane nadrze, nasmerovane na vstavany externy filter, jeho vnutro tvori 10l lavovych kamenov, asi 10l molitanu, 1l raseliny, pohanany atmanom 500l/h. Na vrch filtracie som zasadil jednu Monsteru a plazivy Ficcus, dari sa im dobre, avsak podla doterajsich merani ma ich vplyv na hodnotu NO3 v nadrzi takmer nulovy efekt...uvidime ked sa rozrastu. Vyvod z vstavaneho filtra som zapojil do 9W UV-Ccky, teraz par dni v prevadzke, takze benefity ci negativa zatial komentovat nemozem. Pre lepsiu cirkulaciu vody som pridal jeden stream Tunze 6025. Prilezitostne pustam aj vzduchovanie, zvacsa cez den, v noci ma to rusi pri spanku.
Hodnoty vody su nasledovne - vodivost medzi 150-180 microsiemens, pH 7,4, kH 5, NO3 medzi 25-50 mg/l (neviem presnu hodnotu, lebo pozivam jbl papierikove testy, lebo som lenivy, planujem si kupiť neaky lepsi NO3 test). Hodnota dusicnanov strasne zalezi natom, ako casto krmim a ako casto menim vodu, to vsetko sa odvija od toho, ako casto som doma a mam cas sa hrat s akvariom. Pokial menim len 70l vody tyzdenne, krmim viac krat denne, hodnoty su blizsie k 50 mg/l. Pokial menim 140l vody tyzdenne tak hodnoty nepresiahnu 25 mg/l. Aktualne budem doma travit vela casu, takze planujem menit dovtedy kym, hodnota neklesne pod 15 mg/l. Vodu pouzivam osmoticku a studnovu riedim v pomere 2,5:1. No a chemia podme na to... vzdy po odkaleni, pridam do akvaria davku komercnych bakterii, oblubenu znacku nemam, striedam to, aby sa mi nadrzi vyskytol co najroznorodejsi pocet bakterialnych druhov (UV-Cka je vzdy na par hodin vypnuta ked aplikujem bakterie). Okrem toho pridavam Torben a pre rastliny Profyto. Od vcera som zacal pridavať do akvaria 2,5 ml vodky denne, ako externy zdroj uhlika pre bakterie, ocakavam od toho pokles nitratov vo vode, ked nieco dosiahnem budem referovat.
Konecne sa dostavame k ocakavanemu stock-listu. Aktualne je na "mojich" 90% fully stocked akvarium :mrgreen: . Plava mi tu :
1x Symphysodon discus Rio de Oriximina (WILD)
1x Symphysodon discus Blue diamond
1x Symphysodon discus Red melon
2x Symphysodon discus Red tyrkys
2x Pterophyllum scalare " Rio Nanay"
14x Paracheirodon axelrodi
1x Boehlkea fredcochui
6x Mikrogeophagus altispinosus
3x Mikrogeophagus ramirezi "gold"
1x Guianacara stergiosa
2x Gyrinocheilus aymonieri "gold"
3x Epalzeorhynchos kalopterus
4x Chromobotia macracantha
3x Corydoras aeneus
2x Corydoras sterbai
1x Farlowella acus
2x Pseudoacanthicus leopardus (L114 a LDA06)
1x Ancistrus dolichopterus (L183)
1x Baryancistrus xanthellus (L018)
1x Baryancistrus xanthellus (L200)
1x Panaqolus maccus (LDA022)
1x Panaque nigrolineatus (L190)
1x Leporacanthicus joselimai (L264)
1x Hypancistrus inspector (L201)
1x Peckoltia compta (L134)
1x Hypancistrus sp. (L333)
1x Hypancistrus sp. (L260)

Ryby krmim prevazne hovadzim a morcacim srdcom (Super-Vital 2000) 1-2x denne okrem toho maju pravidelne 2x denne z automatickeho krmitka, nastaveneho na minimum zmes granul od Tetry, Hikariho a Sery. Pre "bottom dwellers" pouzivam rozne tablety, aktualne mam green algae waffers od Tropicalu, Novo pleco od JBL, Sinking waffers od Hikariho a este moznostvo ineho, podavane obden na vecer. 1x za tyzden dostanu poriadnu davku velkej cervenej komarej larvy a artemie, marinovanych vo fishtamine od sery.
Teplotu vody udrziavam na 31°C pre lepsie travenie krmiva.

Este na zaver prilozim moj "wishlist" :D
1x L046, 1x L128, 1x Symphysodon discus cameta yellow

PS: fotky pridam vecer

PS2: sorry za dlhe citanie 8)
Fan_Tomas
 
Príspevky: 145
Založený: 14 Mar 2015 12:59 pm

Re: Projekt 400

Odoslaťod Fan_Tomas » 07 Jan 2016 18:39 pm

Foto
Prílohy
rps20160107_173811.jpg
Fts
rps20160107_173751.jpg
Tank
Fan_Tomas
 
Príspevky: 145
Založený: 14 Mar 2015 12:59 pm

Re: Projekt 400

Odoslaťod Jozef I. » 07 Jan 2016 21:07 pm

Akvárečko máš pekné chrumkavé, len nechapem prečo máš tak strašne veľa druhov rýb pričom mnoho z nich máš len po jednom druhu. To by mne vadilo. určite by som chcel mať minimalne jeden párik a menej druhov.

PS: Dávaš do akva vodku ako chlast? Čítam dobre?
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Projekt 400

Odoslaťod Fan_Tomas » 07 Jan 2016 23:47 pm

Dakujem pekne, snazil som sa ho vysperkovat jak sa len da :D . Co sa tyka tych ryb co mam len po 1ks, su to vsetko L-sumci (prisavnici) kazdy ma inu farbu, tvar tela, vzor ale sposob zivota podobny.
Ano dobre citas, kedysi som mal morske akvarium a tam som vyuzival roztok vodky, octu a cukru ako externy zdroj uhlika pre nitrifikacne bakterie, ktore znizovali NO3 a pomahali sa mi zbaviť sinice, ked to fungovalo tam tak bude aj tu. Len davkovanie opatrne, lebo sa natom da celkom lahko odpaliť nadrz. Ak by bol zaujem mozem o tom rozpisat viac, rozumi mam zo stranky reef.sk .
Fan_Tomas
 
Príspevky: 145
Založený: 14 Mar 2015 12:59 pm

Re: Projekt 400

Odoslaťod Fan_Tomas » 25 Mar 2016 16:27 pm

Trocha som zmenil layout :)
Prílohy
rps20160324_205039.jpg
Fan_Tomas
 
Príspevky: 145
Založený: 14 Mar 2015 12:59 pm

Re: Projekt 400

Odoslaťod Fan_Tomas » 27 Mar 2016 22:23 pm

Aktualne :)
Prílohy
rps20160327_222112.jpg
Fan_Tomas
 
Príspevky: 145
Založený: 14 Mar 2015 12:59 pm

Re: Projekt 400

Odoslaťod 88MATo88 » 12 Apr 2016 23:11 pm

Pekne diskusy. Konecne nieco ine ako bezne u nas dostupna klasika v chovproduktoch.

Pre pastvu oci:
http://sunrisetropicals.com/id93.html
Tie aj stoja ine money uz sakra :/
88MATo88
 
Príspevky: 389
Založený: 16 Jan 2010 15:00 pm

Re: Projekt 400

Odoslaťod Fan_Tomas » 15 Apr 2016 22:52 pm

vdaka za pochvalu, tak no, treba mat dobru vodu v akva a nasetris aj na taku rybu :D
Fan_Tomas
 
Príspevky: 145
Založený: 14 Mar 2015 12:59 pm

Re: Projekt 400

Odoslaťod Fan_Tomas » 17 Feb 2017 17:16 pm

Rozhodol som sa, že predám skupinu Mikrogeophagus Altispinosus - 6 kusov, dospelé jedince, zrejme všetko samice a Mikrogeophagus Ramirezi "gold" 4 člennú skupinu 1 samec + 3 samice. Ak by mal niekto záujem, píšte správu.
Fan_Tomas
 
Príspevky: 145
Založený: 14 Mar 2015 12:59 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.