Roots and Stones



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Roots and Stones

Odoslaťod matus.galan » 14 Nov 2016 19:56 pm

Velmi pekne som zvedavy na cele akva ale prvu vec co som si hned vsimol je zmena piesku :) ta farba je super. To je dennerle piesok? Aspon mam taky pocit.

Podla mna to vyzera takto este lepsie!
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Reklama

Re: Roots and Stones

Odoslaťod chuanvaldes » 15 Nov 2016 10:22 am

Ahoj Matúš, díky. No uvidíme, zajtra budem sadiť nové rastlinky. Ako nebude to úplne podľa mojej predstavy, ale zle to nebude... Hlavné dúfam, že sa mi podarí udržať rastlinky bez rias a v dobrej kondícii, chcem ich použiť v novom layoutu. A ten bude na jar. Až sa zabehne nové AQ (blackwater) tak do neho pôjdu Tetry a Otíci a budem mať čas to poriadne premyslieť.

Vieš čo, piesok nie je nový. Bol tam už pred tým, len ho nebolo vidieť... Máš pravdu farba a štruktúra je super, mám ho už niekoľko rokov (asi tak 10kg). Áno je to Dennerle a je skvelý pre krevetaria. No som zvedavý ako v ňom bude držať Monte Carlo. Je K**** ľahký! Používam ten Nano odkaľovač od Dennerle. Hadička má priemer 6mm, odkalovacia trubka tak 20-25mm. Takže samo o sebe sacia sila nula celá hovno... A aj keď mám tu hadičku priškrtenú, tak dokáže nasať fakt veľké množstvo piesku. Takže s ním v novom layoutu nepočítam a vrátim sa späť k systému ADA (Power Sand + Amazonia). Nemal som v pláne mať kobercovky, tak som ho použil, inak by som ho ako hlavný substrát nepoužil... Ale v krevetaria je super, tam odkalujem každý týždeň a docela hlboko. Tých 30+ krevetiek dokáže v tých 10L za týždeň vyprodukovať poriadny bordel...

Odesláno z mého Redmi Note 2 pomocí Tapatalk
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Roots and Stones

Odoslaťod chuanvaldes » 20 Nov 2016 14:34 pm

Zdravím,

tak všetky rastlinky sú zasadené, už iba čakať až to zarastie. Som až prekvapený ako rýchlo sa Monte Carlo chytilo a začalo púšťať nové odnože... Celkom dobre drží v tom substrátu, aj keď Clea Helena išla na hambu do krevetária, pretože ako záľubu mala vyhrabovanie Monte Carla... :lol: Inak, všetky ostatné rastlinky sa tak isto chytili. Objavujú sa nové lístky. Takže spokojnosť, in-vitro je in-vitro :pivo:

Takisto v piatok konečne dorazil z eBaye DIY CO2 set D301 :arrow: DIY CO2 Generator System D301 A musím povedať že je to fakt bomba. Funguje dokonale, keď som ho zapojoval tak som si hovoril, že to musela byť neuveriteľná hlavička ten kdo to vymyslel. Princíp je fakt skvelý. Náklady minimálne, na malé akvária ideální. Od piatku sa tlak v systéme drží na stabilných 1,5 atmosfér a bublám 12b/10sek. Som zvedavý ako dlho dávka vydrží. Keďže mám iba 1L fľaše, tak počítám 3 týždne. Príprava náplní zabere 5min. Za tu 500,- je to fakt paráda! Všetkým doporučujem :angel: :pivo:

Inak v priebehu týždna som zistil, že piesok, ktorý mám od Profiplants bol už použitý v akváriu :!: :twisted: Už keď som ho prepieral tak z neho bolo strašne veľa bordelu, jak keď odkalujem. Trochu mi to bolo divné, aj to že bol cítit za akváriom. Tiež v ňom plavalo veľa žltých prázdných kuličiek. No a keď som zalieval kvietky, tak som zistil čo to je zač, tie kuličky. Boli to prázdné kuličky z Osmocotu! Pretože rovnaké som vylial z fľaše. Nejaké som doma mal, tak som ich nasypal do fľaše, nech sú tam nejaké živiny. Fakt ma to zistenie dosť nasr*lo! Nechápem ako si to mohli vôbec dovoliť... :evil:

Fotku z nádrže zatiaľ dávať nebudem. Ale prihodím jednu z krevetária. Takto vyzerajú raňajky... 8) Na tej fotke je tak tretina krevetiek čo tam mám. Takže za paru týždňov ich začnem rozdávať... :o

Obrázok

Peknú nedeľu všetkým... 8)
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Roots and Stones

Odoslaťod chuanvaldes » 25 Nov 2016 22:22 pm

Dobrý večer. :wink:

Tak konečne je čas niečo napísať. Musím povedať, že všetko čo som zasadil krásne rastie. Najviac to je vidieť na Monte Carlu a Ludvigii. Možno to urobím tak, že nechám Monte Carlom zarásť aj časť kde je piesok. Už ho mám strašne pomiešaný zo substrátom a rozmýšľam, že ho odsajem a dosypem čierny piesok. Inak veľká spokojnosť.

Jak som dal preč Microsorium, tak je konečne vidieť krevetky. No momentálně ich tam je cca. 30 a ďalšie 3 nosia vajíčka. Neuveriteľne to tam žije. Teda až na Neritinu. Momentálně je už 3 deň na jednom kameni. Žije, lebo keď ju otočím, tak sa zavrie do ulity. Ale inak ťažká pasivita. Riasy ma na kameňoch až až, takže hladom to nebude a hodnoty vody sú OK.

Tetry si pomaly zvykajú na "nové prostredie". Je vidieť, že im chýbajú vysoké rastliny. Necítia sa bezpečne a väčšinou sa držia dole. Jedine keď so u akvária, tak sú pri hladine, myslia že niečo dostanú... :lol:

CO2 stále super. Len bola skoro kalamita. Pretože keď som minule išiel do práce, tak som trochu viac pustil na ventile. Lenže som si neuvedomil, že sa mi po tom čo sa prečerpá viacej kyseliny citrónovej do sódy, bude reakcia silnejšia a znateľne sa zvýši tlak v systéme. Tímto aj viacej pretlačí cez ventil. No a keď som prišiel domov, tak som bublal 3-4 bublinky za sekundu, DC bol žltý až až... :? Hned som nasmeroval trysku z filtru proti hladine a po 4 hodinách som bol zase na zelenej farbe. Ešte že som nakoniec nešiel na pivo čo ma ťahali kamaráti. Pretože by som inak na akvarium pozrel až ráno a bojím sa že by už bolo neskoro. No do budúcna budem vedieť, že musím povolovat ventil postupne. :|

A aby som iba nekecal, tak šup sem fotky... Jo, ta Neritina je furt na tom kameni...
Obrázok

Hodím aj pohľad z hora, aby bolo vidieť jak sú rastlinky... Viem, layout nie je nič extra. Ale neriešim, keďže aj tak budem v februári/marci rušiť. Chcem to hlavne nechat poriadne zarásť, aby boli rastlinky do nového (väčšieho 8) )
Obrázok

Pohľad na strednú časť...
Obrázok

A jedna "ťehuľa", konečne sa mi podarilo odfotit krevetku tak, že jej svetlo pekne presvietilo brucho a sú zreteľne vidieť vajíčka... :pivo:
Obrázok

Amandajka v "relaxačnej fáze"... :mrgreen:
Obrázok

No a jak už som naznačil, stávajúcu nádrž nahradí väčšia. Keď som riešil novú filtráciu a Lily Pipes, tak som si uvedomil, že bude celkom naprd to, že hrana akvária nie je súbežná s hranou skrinky. Takže by tam bola hadica do "S" a to by sa mi nepáčilo, hlavne by tam nebol priestor kde by to "S" mohla urobiť. A keďže skrinka ma šírku 60cm, tak to bolo jasné... Po novom roku objednám u Adama Votavy ďalší "optiwhite" a to 60x30x30. Páčia sa mi tieto dlhé a nie veľmi vysoké akvária. Aj keď 90x30x30 by sa mi páčila viac, ale to by som fakt nemal kam dať. :cry: Úplne zbožnujem práce Jamesa Findleyho. Hlavne tie extra dlhé 8)

Čo sa týka filtra, tak nakoniec som sa rozhodol pre Eheim Ecco Pro 200 (teoreticky 300). Veľmi sa mi u neho páči ten predfilter a to že sa dá ľahko vyčistit... :) Aj keď ešte stále pripadá v úvahu aj TetraTex EX600 Plus, lenže tam sa bojím tej páčky na uvoľnenie hlavy. Jak môj prcek vidí páčku, tak je to v prdeli. Je mu skoro 4 a momentálne všetko rad rozoberá pretože "tatí já se musím podívat co tam je uvnitř abych to opravil"... :mrgreen: :dead:
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Roots and Stones

Odoslaťod chuanvaldes » 04 Jan 2017 14:34 pm

Keďže už je po Vianociach a pracovný shon opadol a já som padol do postele s chrípkou, je konečne čas trochu updatovať tému... Čím začať... No, rastie to... :D A celkom tak ako som si predstavoval, len trochu rýchlo... :lol:

Podarilo sa mi nastaviť hnojenie tak, že som skoro bez rias. Až na tom skle ta zelená sviňa. To ale bude COčkom. Kde sa mi nedarí zvýšiť hladinu CO2 tak aby nebola. Vždy když sa snažím zvýšiť počet bubliniek, tak to dopadne tak, že sa mi prečerpá celý objem fľaše s kyselinou citronovou do sody bikarbony... :x Vyzerá to tak, že som narazil na limit DYI setu CO2. Rozmýšľam, že si kúpim opeť klasickú bombu. Len stále neviem, či nové väčšie akvárium ktoré príde na miesto tohto bude rastlinné alebo biotopné... Takže nechcem investovať do bomby ak by som ju potom nevyužíval.

Čo sa týka hnojenia, tak som prešiel na Profiplants Complete, N, P, K, Fe, LiquidCarbon. Dávam 5ml týždne od každého. Už je to viac ako mesiac a je to na nádrži vidieť. Staghorn je iba sem tam, na miestach kde je slabý prúd vody. Začínajúca BBA sa úplne stratila. GSA z listov rastlín a skla je skoro preč a zostáva iba na niektorých starých listoch. Len GDA je furt na skle... Tiež som trochu ubral na svetle.

Minulý týždeň som strihal všetky stonovky, takže fotky nie sú úplne aktuálne. Po tom čo som ostrihal, tak sa zase výrazne zmenilo chovanie tetier, ktoré sa držia 5cm u dna. A plávajú k hladine iba keď idem krmiť. Alebo stojím u nádrže a myslia si že idem krmiť... :lol:

A teraz fotky...

Obrázok

Obrázok

Obrázok

A bočný pohľad, z boku sa mi snáď po prvý krát moje akvárium naozaj páči. Škoda, že ho nie je vidieť... :lol:

Obrázok

No a detail Red Cherriny na Buce na záver... :wink:

Obrázok

Prajem všetkým pekný deň! :pivo:
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Roots and Stones

Odoslaťod lev_ica » 04 Jan 2017 16:24 pm

Opäť musím povedať, že sa mi toto akvárium strašne páči. :pivo: A o fotkách radšej ani nehovorím. Tie farby a čistota. Paráda. :D
Obrázok používateľa
lev_ica
 
Príspevky: 609
Obrázky: 65
Založený: 25 Jan 2014 16:55 pm

Re: Roots and Stones

Odoslaťod chuanvaldes » 04 Jan 2017 21:04 pm

Ďakujem, ty to píšeš, jak keby si mala doma akvárium s plastovými rastlinkami, potápačom a vrakom plachetnice... :lol: A pritom máš nádherné akvária! Já si to moje s tým tvojim rád vymením... 8) A fotky je už to najmenej čo ty musíš riešiť. Sú skvelé, barevne to máš na jedničku, obsahovo na jedničku s troma hviezdičkami... :angel: :pivo: Technickej stránke a kvalite nejde nič vytknúť. 8)
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Roots and Stones

Odoslaťod I.P. Pavlov » 04 Jan 2017 22:21 pm

Obaja ste dobrí! Palec hore obom!
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Roots and Stones

Odoslaťod ferro » 07 Jan 2017 00:36 am

Už sem chodím pomenej ale niektoré témy sledujem, aj túto Tvoju. Stále je to chutné akvarko a vždy pekné fotky. Nech sa darí aj naďalej. :-)

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
ferro
 
Príspevky: 124
Založený: 12 Jan 2013 19:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Roots and Stones

Odoslaťod fazyl » 07 Jan 2017 21:54 pm

ukazkove, takato tema to je pastva...scape niekdy je menej viac...vyber rastlin, cistota, prezentacia, fotky .... proste wau. dakujeme za zdielanie :) osobne dufam, ze sa rozhodnes pre rastlinne akvarium :pivo:
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Roots and Stones

Odoslaťod chuanvaldes » 14 Jan 2017 23:41 pm

Ďakujem za komenty, vážím si ich! :pivo:

@fazyl určite tam rastlinky budú, aj keď neviem či to bude vyložene rastlinné. Chcel by som nejakú mini Amazoniu pre Tetry Ohnivé, Pygmejou a pár Ramiek...

A teraz niečo aktuálneho k nádrži. Zase bojujem s zelenou riasou na sklech. Ale brutálne. V piatok som prišiel domov a totálne zelené sklo... :twisted: Škoda, že som neurobil fotku. Absolútne nechápem. CO2 mam myslím v norme, hnojenie tiež. Zase som stiahol svetlo, takže idem na 1/2 výkonu. Už fakt neviem, vyzeralo to 2 týždne v pohode.

No a keď som robil údržbu, tak sa mi podarilo vykúpať svetlo... :dead: Našťastie v pohode, funguje ďalej. :roll: Rozobral som ho, vyfénoval, nechal preschnúť a OK. Najvačšia sranda bola, že to hovorím tomu môjmu pokladu a ona na to, že "snáď to nezabilo tie rybičky, chudinky"... :lol: Ale že som ja tam mal ruky, to už nebolo podstatné... :wink:

Aby tomu nebolo málo, bola aj čerešnička na torte... Keď som čistil DC lebo som cez tu zelenú riasu ani nevedel že roztok je zelený alebo modrý. Tak som samozrejme DC zlomil a črepinu som si zajeb*l do ruky... :twisted: :dead:

Večer som pozrel do kalendára... A bol piatok 13tého, takže sa vlastne všetko vysvetľuje... :lol: 8)
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Roots and Stones

Odoslaťod chuanvaldes » 16 Jan 2017 22:22 pm

Hlásím prírastok... :wink: Dnes som bol v ZOO Braník a kúpil som 4x Clithon corona "Sun Snail" a 1x Brotia Pagodula... :angel:

Dúfam, že vydržia dlhšie než Neritiny, ktoré vždy odišli do mesiaca... :|

Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Roots and Stones

Odoslaťod chuanvaldes » 22 Jan 2017 22:07 pm

Tak začneme smutnou zprávou... Možné niektorý z Vás postrehli z Matušovej témy, ale krásný slimák Brotia Pagodula u mna vydržal neuveriteľných 5 dní... :cry: :dead: V piatok pri údržbe som na ňom našiel Cleu Helenu...

Obrázok

Netuším, že či to bude kvôli niečomu vo vode, ale veľmi nehnojím, pravidelná údržba je základ. Čítal som trochu o tomto slimákovi a v niekoľkých diskusiách nedoporučujú k nemu Cleu Helenu, že už vraj viac ľudí malo zkusenost s tím, že ho "napadla" Clea Helena. Neviem ako veľmi to je blbosť, ale začal som tie moje dve Heleny sledovať... :lol:

Inak v piatok bola veľká údržba, trochu som ostríhal Cryptocorynu, niektoré listy neboli úplně fit. Tiež som pretrhal Pinattifidu, začína sa driať tam kam nemá... :wink:

Čo sa týka rias, tak som o jeden krok ubral svetlo, takže som na 4/8 z celého výkonu. Hnojenie tiež pomalu. CO2 dávam tak od oka, DC ešte nedorazil. Keďže som bol zase šikovný, tak sa mi podarilo pri údržbe zhodiť na podlahu krabičku zo "sklom". No, počítadlo bubliniek na kašu a difuzor je naprasknutý a prepúšťa... Tak som z pivnice vytiahol flipper.

Konečne mi dorazila žiletková škrabka na sklo a nové nožnice. Poviem Vám, že nechápem ako som mohol bez tej škrabky existovať. :shock: Prostě je to pecka :pivo:

Čo sa týka obyvatelstva tak pohoda jazz... Tetry plavú a cez týždeň asi dostanú kamarádky. Príde mi to také prázdné, tak k dokúpim nejaké Borarasky.

Krevetiek je naozaj veľa, takže nejakých sa zbavím... Takto to vyzerá pri krmení a to je iba taká tretina...

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Moji dvaja posledný mohykáni, v novém akváriu im dokúpim kámošov...

Obrázok

No a teraz klasika pohľady tak rozne z každej strany... 8)

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Pekný večer všetkým... :pivo:
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Roots and Stones

Odoslaťod matus.galan » 23 Jan 2017 00:31 am

Super je to :) krasne a tych krevetiek uz tam mas fakt vela :D
Inac ja som dokupil k tetram teraz Espei a mam pocit, ze je to super kombinacia. Velkostne su zatial mensie ale za to zive. Plavu spolu alebo aj samostatne ako skupinka.

Skus pozriet. Hodim aj video cez tyzden. Pekne sa plave po celom akva zrazu :)
Inac nas cleou premyslam aj ja ze by to mohla urobit lebo som raz videl ako na slimaka zautocila a potom sa stiahol a o par dni papa ale nemyslel som,ze by to mohol byt problem. Ale mozno to je nahoda.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Roots and Stones

Odoslaťod chuanvaldes » 26 Jan 2017 23:54 pm

Tak posunieme tému zase trochu hore...

Dnes bolo k videniu voľné pokračovanie filmu "Adéla ještě nevečeřela" s obmenou hlavnej postavy... Takže predstavujem Vám scénu z "Helena ještě nevečeřela" aneb "Killing Snail II." :lol:

Obrázok

Keď sa najedla Helenka a jedna z najodvážnejších a najdrzejších kreviet, mohol prísť aj zbytok party... Aj keď veľa toho nezostalo, iba pancier. Aspoň si doplnili minerály a vápnik... 8)

Obrázok

Nezostaneme iba u krevetiek. :wink: Dnes som si domov priniesol 12 Neoniek Modrých... Bolo vtipné jak skoro okamžite čo som dal sáčok do akvária, boli u nich Amandajky a okukovali že čo to... :mrgreen:

Obrázok

Inak sú to neuveriteľne krásné a živé rybky. Nádrž strašne ožila... :pivo:

Obrázok

Dokonca sa mi podarilo aj odfotit celú skupinu. Dokonca píšem preto, lebo sú fakt ku*va rýchle a urobiť ostrú fotku nie je len tak... :o :shock:

Obrázok

Díky a na shledanou... :pivo: 8)
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Roots and Stones

Odoslaťod lev_ica » 27 Jan 2017 07:03 am

Opäť krásne. :pivo: A myslíš si, že tá helenka krevetku aj chytila a zabila? Alebo už iba 'dočisťuje' prostredie od mŕtvoly? :shock: Ja mám v akváriu 3 helenky a najčastejšie ich vidím na sebe... Loviť som ich vlastne ani nevidela, nachádzam len prázdne ulity kotúliek, tak iba predpokladám, že si svoju úlohu plnia... :mrgreen:
A húf je parádny. Moje plávali v húfe iba chvíľu po vpustení, teraz si už plávajú ako chcú. Nedávno som ich doplnila, mám ich už takmer 40, v naivnej viere, že keď ich bude viac, budú sa držať spolu.Opäť mi to nevyšlo... :cry: Takže húf neodfotím ani keby som chcela...
Obrázok používateľa
lev_ica
 
Príspevky: 609
Obrázky: 65
Založený: 25 Jan 2014 16:55 pm

Re: Roots and Stones

Odoslaťod michellebebe » 27 Jan 2017 11:16 am

Krásne akva a aj fotky. Úplne profesionálne :) A s tou helenkou a krevetkou aj mňa zaujíma.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Roots and Stones

Odoslaťod robogym » 27 Jan 2017 12:04 pm

@levica: ak chces hufik, tak nato su vhodne prave tie ohnivky ;) Ja ich mam tiez 14 ks a vecne sa drzia len spolu.


Velmi pekne fotky. Aj ja som skusal volaco nafotit, mam kupene medzikruzky ale volako sa k tomu neviem dostat :)
robogym
 
Príspevky: 295
Obrázky: 2
Založený: 21 Sep 2014 11:47 am

Re: Roots and Stones

Odoslaťod matus.galan » 27 Jan 2017 15:25 pm

Ja uz nemam slov u teba :D lebo toto sa uz komentovat asi ani neda :D uz len huba otvorena ked na to kukam ale mam jednu otazku...kua ty krmis tie ryby vobec? ako je mozne, ze mas tak brutalne cistu vodu alebo to len na foto nevidno ze ti tam nieco plave ? :)

Ja mam pocit, ze menis vodu kzdy druhy den haha :D
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Roots and Stones

Odoslaťod chuanvaldes » 29 Jan 2017 22:43 pm

@lev_ica ďakujem od teba to vždy poteší... 8) Po páru dňoch ti dávam za pravdu. Plavajú po celej nádrži. Sem tam spolu, sem tam tak chaoticky. Já som ich ani tak nekupoval kvoli "schollingu" ale kvôli tomu aby som prinútil plávať Amandajky, ktoré se po prerobení nádrže stiahli do ľavého roku pod skimmer. A ani po tých týždňoch sa neosmelili... :( Ale teraz sa to konečne mení a vídavam Amandajky plávať s Neonkami... :angel:

@lev_ica + michelle ja by som to tak žhavo s tou Helenkou nevidel. Skor iba dočisťovala. Po pravde som si tam mrtvolku nevidel, ale neverím, že by ju ulovila. Úplne štandardne vídavam krevetky ako "oberajú" Heleny. Kľudne aj keď sú vonku z ulity a nikdy žiadny útok.

@robogym... Máš recht předsedo... :pivo: mrzí ma, že tie moje sa po prerobení takto stiahli... :|

@matus.galan... ďakujem, snažím sa... 8) :mrgreen: samozrejme že krmím. Dokonca 2x denne... :lol: Aj vodu mením, každých 10-14 dní. Jak už som raz písal, fotky vždy nejako upravím. K tomu samozrejme patrí i vyklonovanie nejakého toho bordelu.

Jedna ukážka, je tam aj vidieť ten plávajúci bordel...
Obrázok

Ono aj to čierne pozadie trochu pomôže, tak isto malá hĺbka ostrosti. Keď použijem k objektivu 45mm aj nejaký ten medzikrúžok, tak hĺbka ostrosti je fakt malá, nie vačšia ako 1mm. A všetko co je mimo hĺbku ostrosti je rozmazané, čím ďalej tím viac a proste sa to stratí... :wink:
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Roots and Stones

Odoslaťod janko!9983 » 29 Jan 2017 23:13 pm

Paradne akva :) prajem vela zdaru do buducna.dobre sa na to pozera.tie Clithony ti nemaju tendenciu zdrhat z akva?
Obrázok používateľa
janko!9983
 
Príspevky: 266
Obrázky: 14
Založený: 16 Dec 2007 19:46 pm

Re: Roots and Stones

Odoslaťod chuanvaldes » 22 Feb 2017 22:33 pm

Trošku posunieme toto téma hore... 8) Ak by som to mal zhrnúť jedným slovom, tak to bude "pohoda & jazz" :pivo: Musím povedať, že ešte som nemal akvárium v takto peknom stave. Minimálne rias, iba trochu na Staurogyne, ale s tým sa počíta. Je tak trochu schované a ten prúd tam je skôr žiadny než minimálny...

Iba som si všimol že namiesto 9 Tetier ohnivých mám iba 7. :dead: Ani netuším jak dlho ich je iba sedem. Po skoro mesiaci s Neonkami som si ich zamiloval. Fakt strašne ožilo akvárium. Čo ho pozorujem tak sa aj dosť často húfuju. A čo ma naviac teší, tak Tetry ohnivé sa nedržia u dna, ale pekne s nimi plávajú... :pivo:

Hnojenie stále rovnaké, raz za týždeň 2ml Profiplants Complete, N plus, Fe plus, každý druhý deň 1ml K plus. Keď si vzpomeniem tak 3-4 deň po výmene vody pridám 2ml Seachem Trace. CO2 momentálne z kvasnic cez flipper. Má to jednu výhodu, je úplne jedno či bublám 2 bublinky za sekundu, alebo 1 bublinku za 2 sekundy DC má stále krásne zelenú farbu. Aj keď nie je úplne nenápadný, pride mi ako lepšia varianta ku kvasniciam než difuzor...

Urobil som aj nejaké fotky po výmene a ľahkom prestrihu, Inak dnes slavíme 200 deň od založenia...

Obrázok

Zázrakom sa mi podarilo pri fotení obe Tetry v rovnakej hĺbke ostrosti... 8)

Obrázok

Jeden bočný pohľad, tak trochu iný než obvykle...

Obrázok

A jeden keď ležím na sedačke a čučím na bedňu... :o

Obrázok

Ja viem ta technika to hrozne špatí... Don´t worry, cez léto, na jeseň sa to zmení... :wink: :angel:

@janko, ďakujem som rád že sa páči. Čo sa týka Clintonov zatiaľ som teda nepozoroval, že by chceli utiecť... To skor Neritiny som furt zberal zo zeme... :lol:
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Roots and Stones

Odoslaťod matus.galan » 22 Feb 2017 23:45 pm

Paradzina! Velmi pekne :) a ani technika mi vobec nevadi.
Inac nasiel sim v KE chalana co predava brotie tak idem znova vyskusat. Su to malde kusy tak mozno budu v pohode tento krat.

Ja mam pri ohnivkach espejky teraz a hned je vidiet rozdiel ale zasa ja mam ohniviek asi 25x plus 10x espei :) no najviac bordelu v akva robia amano krevetky co ma dost ale dost hneva...ale cital som to uz aj na dalsich forach takze asi pojdu prec lebo nemam chut cistit dno niekolko krat do tyzdna.

Drzim palce a tesim sa na dalsie foto. Daj vediet ked pojdes na vychod rad sa stretnem aspon na kus reci :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Roots and Stones

Odoslaťod Hora » 25 Feb 2017 01:22 am

Tomáš hoj,
minule som videl fotku helenky na brotii od teba a mne sa začínajú množiť kotúľky do nezdravých počtov.
Mal si v tom akváriu aj kotuľky alebo už nie :?: ,že prešli na brotie,lebo nechcem riskovať niečo podobné,keď som brotie a thiari dlho zháňal,resp.by som dal dve helenky len na zredukovanie dočasne.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.