Hidden Nature



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Hidden Nature

Odoslaťod I.P. Pavlov » 18 Okt 2016 22:15 pm

Tak beriem späť :) a uvažuješ lepšie ako ja, áno zvýšiť prietok
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Reklama

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Pštros » 26 Okt 2016 09:52 am

No, cerpadlo vymanene za JEBAO dct4000. - Perfektny vykon, regulacia po 10%, relativne nizka spotreba.
Nieje hlucne, len vydava iny typ hluku a zrejme si musia ryby zvyknut, reaguju o poznanie splasenejsie, jednej SAE sa podarilo vyskocit, ani neviem kade a min 3 tetry cervene sa vopchali za pozadie, co 2 uz nerozchodili.

Teraz uz by som takto pozadie neriesil... nebol to dobry napad. Vyzera fajn, aj sa daju donho uchytit rastliny, ale tie medzery medzi bridlicami... urcite plne bordelu a ak tam zdochne ryba, pokazi vodu v celom akva... S oblubou sa tam pchaju botie a v poslednom case ich veru vidavam pomenej...
Vcera som kompletne vycistil filter...
Posledne meranie totiz ukazalo 0,2mg/l NO2, co som nikdy nenameral a dalsie prekvapenie, celkova tvrdost 21°.
Tak mam podozrenie, ci tam vzadu nieco nehnije a nekazi vodu...

Uvidime.

Pekny den
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Hidden Nature

Odoslaťod I.P. Pavlov » 26 Okt 2016 20:48 pm

Teba pre istotu skontrolovať to pozadie. Pre SAE je to typické správanie, no netvrdím, že to tak má byť. Hluk možno tak neruší ako vibrácie. Stačí priložiť ucho ku každej stene akvária a pocítiš
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Pštros » 26 Okt 2016 21:07 pm

Uff, skontrolovať...s akva nepohnem a ... to by chcelo nejakú mikrokameru...
Sae poznám...su divé a tie moje sú práve stále na očiach... botie sa schovavaju do pozadia...
Hlukom Som tiež myslel skôr vibrácie... sluchova skuska... no, hukot je znacny... ale hadam si zvyknu...
Tiež Nemôžem meniť čerpadlo kazdu chvíľu...
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Hidden Nature

Odoslaťod I.P. Pavlov » 26 Okt 2016 21:22 pm

Keď je nové, tak zábehom to čerpadlo samozrejme stíchne. Ako sa hovorí, hrany sa obrúsia. S tým pozadím som myslel tak, že zistiť vzadu čuchom a odoberaním vzoriek vody z jeho okolia
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Fan_Tomas » 26 Okt 2016 21:45 pm

Pred vymenou vody mozes skusit prudovym cerpadlom vyfukat do pozadie a uvidis co tam bude.
Fan_Tomas
 
Príspevky: 145
Založený: 14 Mar 2015 12:59 pm

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Pštros » 16 Nov 2016 14:06 pm

Len tak narychlo...
Cerpadlo som vybral mimo akva - rybkam sa to paci, hned sa zacali viac ukazovat hore, ale troska v urcitej polohe slzi, aj ked je to funglovka, tak riesim co s tym, nieco podlozit a pripadnu vodu zviest do kanalizacie ... stupen rozpracovanosti reisenia cca 70%. Mam paniku, lebo prvykrat voda opusta akva a vracia sa spat...tak nech sa nevytopim... vody je tam habadej...

CO2 pustam cez DYI reaktor - externy, vyrobeny z filtra na vodu 20", cca 60cm vysoke... rozpusta paradne, znizil som tlak v systeme, lebo UP reaktor potreboval 7bar, tu staci 1, b/s nespocitam, ale nemam plne akva mikrobubliniek a Ph ide pekne dole... este trosku doladit...robim fotky, potom zverejnim... ZBLNKOCE to... zatial dumem co s tym, ked nic, tak skrinku v ktorej to bude nejako odhlucnim...

Rastlinky rastu celkom pekne, vsetko nova vsak stale okamzite pokryva hneda riasa, ktora ide sice lahko dole, ale tvori sa rychlo zas... vlastne nie vsetko...rychlorastuce travy to lepsie vykryvaju... blyxa, heteranthera zosterifolia, ... pomalsie maju smolu..

Vymenil som tu sialenu lily, ktora pri silnejsom cerpadle presuvala 20% strku na jednu kopu... skusil som tu gulatu, ale ta zas fuka dost do hladiny, co by zrejme malo napomahat uniku CO2... ked ju sklopim smerom dopredu, ide to fajn...je to riadne megero...

Neviem, ci mam skusit pridat svetlo, stale nachadzam zmienky pri hnedej riase, ze treba pridat...ale 320W mi nepride malo...
trubice 1,5 roka...skusit vymenit? Toto vidim poslupne na DYI cree xm l2 svetlo podla zippiho, alebo daco podobne...

Kupil som cierny biomolitan, ze skusim postupne pozapchavat medzery v pozadi, aby tam neliezli ryby...

Nebyt tej hnetej sr.cky, mal by som z akva normalne radost... layout mi pridu fajn, este skusim crinum - je na ceste...

Teraz idem na 4dni pa, bude dieta, uvidime, ako sa to vyvinie, pomeriam parametre, odfotim hodim sem...

Tak zatial cafte, rybiaci...
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Pštros » 22 Nov 2016 17:03 pm

a okrem tej hnedej rozsievky sa mi zacina toto:

Microsorium Trident - povodny list rastliny
2.jpg


Heteranthera zosterifolia
1.jpg


Mali to aj stare listy lotusu...

Zrejme nedostatok nejakeho prvku...
NO3 mam nizke, skoro 0 mg/l
PO4 0,6 mg/l
K 18 mg/l
Ph cca 7, CO2 30 mg/l

JBL pasiku uz velmi neverim, stale mi vyskoci nejaka haluz...
Ale stve ma celkova tvrdost, tentokrat >21, uhlicitanova 8... (tiez z pasika)

Neviem. Zvysil som davky KNO3 a KH2PO4. Mierne aj Tenso.
Horcik pridavam po vymene vody a niekedy pomedzi to....


Ak viete tak od oka poradit... vdaka... :pivo:
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Hidden Nature

Odoslaťod I.P. Pavlov » 22 Nov 2016 22:13 pm

Veľmi rád by som ti poradil. Ak je NO3 na 0 (nule), tak príčina je zrejmá, ale pásikom sa nedá dôverovať. Takže lepší bude kvapkový test a potom nasadiť NO3. Pozor na F, pretože ak je NO3 na nule, tak vzniká nepomer. NO3 vs F by malo byť okolo 20-30mg/L na 1mg/L.
Rozhodne si namiešaj zvlášť Fe a Mg. Tenso nieje ideál. Povedal by som, že toto rastlinkám chýba.
Poškodené listy odstraňuj, ich hnitie podporí riasu
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Pštros » 22 Nov 2016 22:21 pm

Vdaka, NO3 uz mam aj Sera, pasikovy ukazal 20mg... povodne mi to viac sedelo, teraz su odchylky stale vacsie...
Tenso som volil kvoli relativne vysokemu Ph = 7,0 aj mierne viac... a stabilite chelatov. Fe zvlast? Ako solo? hmm, to som nikdy neriesil... a dalsie mikro prvky?
Mg mam zvlast... problem je meranie Fe, mam nejaky lacny test, ktory nikdy nic poriadne nenameria...
Mg zatial nemeriam...
Ale ked to s riasou pojde takto dalej, asi kupim kazdy mozny test, lebo fuckt uz neviem...
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Hidden Nature

Odoslaťod I.P. Pavlov » 22 Nov 2016 22:31 pm

Netvrdím, že Tenso je zlé. Ak si však (to, čo som spomínal) namiešam zvlášť, mám väčší priestor na experimentovanie bez väčšieho rizika.
Ja mám lepšie výsledky takto ako s Tenso. Samozrejme nieje to univerzálna rada. Inak pristupujem k akváriu kde je viac rýb a inak kde ich nieje skoro vôbec.
Ber to ako snahu poradiť, nie ako 100%-tný návod
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Pštros » 22 Nov 2016 22:46 pm

Jasne, ze to tak beriem.
Uz davno mi doslo, ze nieco ako navod neexistuje...
ak mas riasu, zober 20ml... a 5 minut... a potom vymen ...vody a opakuj kazdy ... a do 2 tyzdnov je po probleme...
Vdaka za snahu a zastavenie sa.
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Hora » 23 Nov 2016 11:41 am

Aj ja troškou.
Základ je určiť prečo sú takéto listy,čo im chýba.Je to polemizujúce toto alebo toto,ale ak vieš aspoň z dostupných testov zistiť pár zvýšených-znížených-chýbajúcich prvkov,tak by som upravoval postupne.
Môj názor radšej hnojiť konkrétnou metódou,vysledovať,čoho-koľko rastliny spotrebujú a už minimálne zasahovať do dávkovania.Nie som zbehlý(ani časovo) tak,že si dovolím sledovať každý mikro-makro,to je už alchýmia.

Rastlín tam nemáš toĺko aby bolo potrebné NO3 20,30mg ale určite aj úplná absencia je zlá.Len piánko do 10,viem,že tam je,rastlinám tým pádom nechýba a držať sa s KH2PO4 okolo 0,1mg/l.Teraz si vystrelil vysoko s fosforečnanmi k dusičnanom.Ale ja som mal aj 5! :oops:

Fe-Tenso je dobrý hnojník ale chce to držať pH pod 7.Toto je uňho dôležité a môžeš zvyšovať naviac ale rastliny jeho cheláty nevyužijú pri vyššom pH.Ty si s pH na vrchnej hranici ale stále dobre.Nepochopil som miešanie Tensa.Máš ho spoločne vo fľaške s inými prvkami?Ak áno,tak práve Tenso by malo byť od ostatných oddelil kvôli degradácii v spoločnom roztoku.Hej a miešam len pol dávky(7,5g na 250ml) kvôli lepšej stabilite roztoku.
Na mg test nemám ani ja ale ho ani neplánujem,radšej viac ako žiadny a aspoň jeho predávkovanie nie je s negatívnou odozvou,no je dôležitý na vstrebávanie Fe.

Nechápem ale tú tvrdosť vody(vtedy 8-10 teraz 21),keď máš stále ten istý vodovodný zdroj.Skôr to bude blud s nekvalitným/expiračným pásikom?Ale na druhej strane tie od JBL by som určite nezavrhoval,lebo je to ,,len" pásik.On totiž v meraní strčí do vrecka kopu lacnejších výrobcov kvapkových testov,čo som skúšal.
Aj tie serácke kvapky(všetky) keby mali jemnejšiu stupnicu,lebo napr.u toho Tensa je dobré vedieť pH a u nich vieš od 6,5-7 ale koľko presne,kam som bližšie? Aspoň medzito mohli dať 6,8 a už to je iné zasa.
Mal som kv.test Wawe Fe(Taliansko),ten nameral vždy 0,1mg/l Fe aj keď som do skúmavky prikvapkal ešte 2,3 kvapky Tensa ale na farebnosti nepridal.
Keď sme u testov,veď si mal Proscan,čítal som o ňom viac pozitívne ako opačné recenzie.Jednu dobu som aj chcel kúpiť ale potom som ostal u kvapiek,no všetko som vymenil za JBL.

No nateraz skús dať do laty to čo vieš a ako som písal na množstvo rastlín radšej menej ako zbytočne viac,ale to beriem len podľa poslednej fotky z neviem kedy a mal si medzitým aj problémy,tak neviem ako to máš zredukované.

Crinum calamistratum nakoniec bude :) som čítal,keď sme o nej písali pár dní späť potom som strihal rastlinky a moje má 3! odnože z matičnej rastliny,ale bude to fuška za pár mesiacov oddeliť aby mali všetky dostatok svojich koreňov.Keď ho budeš sadiť malé nevadí nič,len verím,že vydrží pár rokov a budú ho korene tlačiť von zo substrátu,tak už teraz mu v okolí posadenia daj aspoň 10 centov substrátu,presadením sa zastaví aj na pol roka,takže tudy cesta nevede a miesto musí byť stabilné.
Nech sa darí.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Hidden Nature

Odoslaťod chuanvaldes » 24 Nov 2016 00:10 am

Hora, já mám Proscan od JBL a meria celkom presne, v porovnání s tím čo namerám kvapkami. Až teda na tvrdosť. :evil:

Kvapkové od Sera
gH - 7
kH - 4

JBL Proscan
gH - 3
kH - 0

Nechápačka. Testy od Sery sú nové. A merajú správne. To čo namerám na vode z kohútiku, súhlasí s tým čo uvádzajú Pražské Vodárny. Osobne mi ale prúžky od Tetry prídu lepšie, aj keď by som Cl radšej zamenil za CO2
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Pštros » 19 Jan 2017 09:45 am

Ahojte.
Tak, aby ste si nemysleli, ze uz chovam hady, tak update...

Akva stale zlosti, uz od juna bojujem s rozsievkou, lepi sa na vsetko, co je v akva dlhsie ako par dni a ryb...
Anubiasy a vsetky pomale rastliny, dreva, kamene, pozadie... raz je to horsie, inokedy este horsie... :twisted:
Ide to lahko dole mechanicky, ale v takomto akva je nemozne, zbavit sa jej celoplosne...

Teraz som venoval 2 dni takej vacsej udrzbe, co sa dalo som vybral, vycistil, anubiasy v savovom kupeli, co sa nedalo som vydrhol v akva kefou... Najviac napadnute rastliny som vyhodil, pouzil som len mlade kusy... Vypral vsetok filtracny material...a ze to bol riadny bordel...
TEraz to vyzera podstatne lepsie, ale neviem, ci je to trvalejsie udrzatelny stav.
Priebezne meriam parametre a tie su celkom v norme, niekedy musim pridat NO3, ubrat PO4 ... teraz som mal trosku sinice...PO4 bolo 3 :? ...
Voda je stale dost tvrda, co znamena, ze na Ph 7,0 tam CO2 doslova fuci... neviem, ci kvoli seiru stones, alebo co... Pri vymenach vody nalievam stale 100l RO vody... asi sa na to vykaslem a budem davat vodovodnu odstatu. Nevidim nejaky velky efekt RO.

Ked dam svetlo nizko, hneda trosicku ustupi, a na druhy den chlpata zelena, ked ho zodvihnem, zelena zmizne a hneda sa zhorsi...
Uz si pripadam ako blbec, ktory akva zalozil predvcerom a dnes vypustil diskusy..
Myslite, ze na spory rozsievky by mohol uspesne pomoct UV sterilizator?

Inak rybicky si ziju asi dobre, nestazuju si... tetry postupne "odchadzaju", ale to uz moze byt vekom, otici su krasni, aktivni, skalare nedorastli do mega rozmerov, ale su ozdobou a radost robi 5ks panciernicka sikmopaseho... su aktivni cely den aj vecer...

Prave som zacal rozmyslat o kupe vycsieho hufiku tetier (mozno predsa neoniek) ked som si na jednom skalarovi vsimol krupicu a aj botia sa obtiera o dno... pridal som trocha soli, snad sa z toho dostanu. Tu by tiez asi UV nebolo na skodu...

Z rastlin mam najradsej blyxu, ktora sa krasne mnozi a ani ju nenapada riasa a heterantheru zosterifoliu... stauro a altenrnanthera reinicki su zariasene, drzi sa pod nimi vela detritu, microsoria sa pekne mnozia, ale po case ich napada hneda, resp. zelena riasa, podla polohy osvetlenia... :mrgreen:

Ozaj, moze s tym mat nieco aj fakt, ze trubice maju 2 roky?

O par dni by mala pribudnut konecne obstavba akvaria skrinkami, potom odfotim...

Pekny den vam. :pivo:
Prílohy
1.jpg
2.jpg
3.jpg
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Pštros » 23 Jan 2017 10:29 am

OK, skusim este takto...
keby som tuto UV lampu dal do prvej (nasavacej) komory filtra bude to OK pre bakterie?
http://akvaland.sk/3763-vnutorna-uv-lampa-9w.html

Znamenalo by to, ze ked bude UV zapnute, na molitany sa dostane vacsina vody "mrtva"...
Je mi jasne, ze bakterie, ktore uz tam su ziarenie neohrozi, ale nepotrebuju ony "zivu vodu"?

Samozrejme, neplanujem ju nechat bezat nonstop, len pri krupicke, kupe novych ryb a ked napr mechanicky odstranujem riasy a tie sa potom vznasaju vo velkych mnozstvach vo vode, aby pozabijala co sa da...


Alebo ist radsej do velkeho externeho UV? (vid posledny prispevok) by som rad korunku usetril :wink:

Dik :pivo:
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Hidden Nature

Odoslaťod I.P. Pavlov » 23 Jan 2017 22:56 pm

Vyrábal by si mrtvú vodu. Prečo ho nedať rovno do akvária? Ext. filter by nebol rušený. Niekde som tuším videl i UV lampu externú za filtrom, teda na vypustnej hadici (IN)
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Pštros » 23 Jan 2017 22:57 pm

hej, aj to by slo... ale nechcel som dalsiu opachu do akva...
alternativa je externy na in alevo out hadici, ale to je rovnaky efekt ako to prve...ci?

a vdaka
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Hidden Nature

Odoslaťod I.P. Pavlov » 23 Jan 2017 23:26 pm

Prepáč napísal som blbosť :( Na externý na hadicu OUT
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Pštros » 25 Feb 2017 15:51 pm

No, konecne sme sa pohli vpred, aj ked nie tak celkom priamo v akva...
Mame novu kapotaz. :lol:
HN1.jpg

hn2.jpg


a zas sa presviedcam, ze sa neda fotit...

Ale mam aj otazku... hneda riasa je akosi na ustupe, celkom vyrazne, sama sa straca z poskodenych miest... nechcem zakriknut.
Objavuje sa mi ale sinica, dole popri skle a na strku... mechanicky som odstranoval, ziadna invazia ale mam z toho obavy.

Mam dilemu, ci zatemnovat, alebo radsej pouzit pripravok. Zatemnenia sa bojim hlavne kvoli navratu hnedej riasy...
Mal som vysoke PO4, tak sa sinica dostala do akva... Teraz hodnoty v norme, ale potreboval by som ju celkom znicit.
Mozem pouzit nejaky pripravok? Mate skusenost?
Vdaka a pekny vikend... :pivo:
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Hidden Nature

Odoslaťod kvietik » 25 Feb 2017 16:48 pm

Ja som kedysi použil toto https://easylife.nl/en/freshwater/algae-cyano/blue-exit, treba to v akva podržať trošku dlhšie ..viď návod, ale funguje to, no ak neodstraniš pričinu, tak sa ti po nejakom čase može vratiť samozrejme. Mne sa raz vratila po pol roku a podruhykrát asi po roku, ale už nikdy v takom množstve ako to bolo pred prvou aplikaciou.
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Fan_Tomas » 25 Feb 2017 16:56 pm

Ahoj, akvárium vyzerá výborne, tak pokiaľ máš sinice len na niekoľko málo miestach, by som to vôbec neriešil, nechal žiť svojím životom. S UVčkom nič nepokazíš, ja ju mám vo svojom akva napojenú na vývod z vonkajšieho filtra a paráda :) .

PS: akvárium je dosť prázdne, pridal by som určite neaké ryby. Nech sa darí.

PS2: na riasu môžem použiť aj prirodzených predátorov - slimáky, ryby, dnes je na trhu celkom slušný výber, tak sa to dá aj pekne esteticky vyladiť 8)
Fan_Tomas
 
Príspevky: 145
Založený: 14 Mar 2015 12:59 pm

Re: Hidden Nature

Odoslaťod I.P. Pavlov » 26 Feb 2017 23:05 pm

@Fan_Tomas myslím, že nieje na mieste upokojovať o sinici. Tu treba likvidovať v zárodku. Je to sviňa! vírus-baktéria a tú rybky papať nebudú
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Pštros » 28 Feb 2017 08:19 am

Vdaka, sinicu si urcite nechcem pestovat...
Asi skusim nasadit blueExit, ono je na viacerych miestach a potencialne z toho moze byt aj pohroma...
Pricina bol zrejme fosfor, pred mesiacom som nameral skoro 4, tak som rapidne ubral davkovanie a naposledy bol 1,6, co je fajn. UV teraz fici so svetlom, neskor odstavim, ale chcem sa zbavit sinice, pripadne pri novych rybach urcite zapnem.

Na riasy mam otikov, su z tej hnedej tucni ako pred porodom vsetci... a slimaky (neritiny a vojenske prilby) vsetci makaju a ich robotu riadne vidno.

Zas som sa presvedcil o tom, ze zelenu prachovu treba nechat, mal som jej na sklach dost a po 3-4 tyzdnoch necistenia je 70% prec...

Akva uz prazdne aj je, ostalo 8 skalarov, 5 tetier kralovskych a 2 whitefin. Okrem nich otici a 5ks panciernik sikmopruhy.
Planujem kupit 40-50 tetier, asi predsa nakoniec neoniek. Uz mam aj dodavatela, len cakam, kedy sa ukaze na vychode...

Pekny den vam.
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.