63L akvárium v práci.



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: 63L akvárium v práci.

Odoslaťod Hryzo » 22 Feb 2017 18:10 pm

snajprik napísal:... relatívne mierumilovne a znášanlivé na cichlidy. ...


u vacsiny cichlid mas popis snasanlivosti na sposob: Poměrně klidné rybky, v době tření je pár teritoriální.

doteraz vsetky americke cichlid(k)y co som mal ci mam doma s tym nesuhlasia a terorizovali akvarium aj v case mimo trenia :D ostrieziky purpurove detto ... dokonca mali na svedomi pravdepodobne aj 2 dospele brotie herculee
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Reklama

Re: 63L akvárium v práci.

Odoslaťod I.P. Pavlov » 22 Feb 2017 21:56 pm

K tomu sa pripájam, cihlidky i keby sme ako chceli, tak počítať s tým, že sú mierumilovné by bolo naivné. Príroda im velí ináč.


Dosť často čítam, kančík, tlamovec.......parmička.......@ snajprík máme svoj rodný jazyk, toto sú české názvy
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: 63L akvárium v práci.

Odoslaťod snajprik » 23 Feb 2017 09:37 am

Tak som k tým dvom dokúpil ramirezieky, 4 klasika, 1 modra, 1 zlata, zo správania 2 samčeky zvyšok samičky, pobehuje tam ešte jeden samček testovacej gubky, ktorý pôjde časom domov, ramirezky naň neútočia a plutvy ma v poriadku.
Obrázok
Tvária sa spokojne pekne vyfarbene, uvidíme ako to pôjde :) Sem tam kolo seba rýchlejšie preplavu, ale žiadne agresívne útoky.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1916
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: 63L akvárium v práci.

Odoslaťod Dusky » 03 Mar 2017 23:54 pm

daj tam viac rastlin
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: 63L akvárium v práci.

Odoslaťod matus.galan » 04 Mar 2017 02:21 am

Hm zaujimavy mix tam mas...inac fakt chudata ryby okrem korena a tych par haluziek tam nemaju nic :( neviem co na to zatial povedat. Sak sam vies.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: 63L akvárium v práci.

Odoslaťod Loki12 » 04 Mar 2017 12:41 pm

Úprimne poviem že toto celé je pre mna ako celkom pekná ukážka toho ako sa to nemá robiť.
Akvárium má známky nezabehnutia. Rves tam ryby. Koreň capnuty bez jedinej myšlienky. Ramky si nemajú kde vytvoriť svoje malé teritórium.
Neviem sa rozhodnúť či sa pozerám na nepodarené akvárium alebo na zbytočne zariadenú chovňu.
Keďže si tu v minulosti opisoval ako dokážeš vyhadzovať káble zelenej hmoty tak mi je fakt divne že to nevieš zužitkovat do tohto akvária.
Ja by som takto ako ty určite nepostupoval.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: 63L akvárium v práci.

Odoslaťod snajprik » 04 Mar 2017 17:16 pm

To je dosť neaktuálna fotka. Prvotný plán bol 2-3cm koberček na dne, potom akva pre trpasličie cichlidy, napokon po dlhom zháňaní trpasličích apistogram som to vzdal a kúpil ramirezky. S toho sú 5 samce a jedna samička :( momentálne mi plavú ako húfik neóniek, žiadne rozbroje či teritoriálne roztržky. Teplotu majú 28°C mením každý druhy deň 10% filter je pekne zabehnutý. Keď prídem do prace hodím aktuálnu fotku, tých rastlín je tam trošku viacej. Ten koreň je dutý, s prednej straní vyzerá ako keby bol cely, ale je pekne bútľaví. Samička Ostriežika purpurového to nedala, za 4 dni zdochla, zaliezla do koreňa nič nežrala bola jak oťapená. Samček a ostatne ramirezky vyzerajú čulo a zdravo, tomu samčekovi testovacej gubky sa tam očividne páči a chvost mu narástol o 5mm :) Ramirezky sa veľmi pekne vyfarbili, nádherne sa farbi na nich trblietajú. S rastlinkami som to nechcel prehnať, momentálne mam doma 30L akva plne rastlinných prebytkov, neviem čo s nimi a zajtra idem kosiť veľké rastlinne, lebo zase je na 80% zarastene. Kľudne im môžem urobiť s toho akva džungľu, len to nechcem zase prehnať.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1916
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: 63L akvárium v práci.

Odoslaťod snajprik » 15 Mar 2017 14:29 pm

Čo sa stalo. Na týždeň som ochorel, tak som nebol v práci, hovorím si akvárium nemá problém vydrží, filter ide ohrievač tiež, svetlo je nastavene s časovačom, tak problém nebude. Po týždni keď som zbadal akva, tak som skamenel, komplet zariasene, dôvod časovač prepnutý na nonstop svietenie 24h/deň... Ja že už všetko mŕtve, ale po bližšom pohľade všetke rybky žive pekne vyfarbene, čulé. Pol hodiny som škrabal tri strany skiel, aby som niečo videl vymenil 30% vody a úplne zariasene rastlinky išli von. Na kraji som niečo nechal, ale asi aj oni pôjdu. Teraz rozmýšľam čo urobiť s rastlinami a riasou. Či všetko vyhádzať odsať, a nanovo rastlinky, alebo len dosadím nove.
PS: Jedine ma prekvapili rybky, také spokojne veselé, slimáky kládli vajíčka vo veľkom a oni ich veselo žrali, keď som im hodil žrať, sa zatvárili, že oni majú niečo lepšie pod zub :D
Nič to nemení na tom, že riasová kalamita v akva a treba niečo s tým urobiť...
Obrázok
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1916
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: 63L akvárium v práci.

Odoslaťod I.P. Pavlov » 15 Mar 2017 23:04 pm

Sinica jak sviňa! Zakryť na 4 dni
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.