Diversa Startup 50 Led zaciatocnik



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Diversa Startup 50 Led zaciatocnik

Odoslaťod Rybkabibka » 04 Mar 2017 21:29 pm

Dobrý deň.
Chcela by som vás poprosiť o radu. Chceme založiť akvárium pre 4ročnú dcérku. Mame vyhliadnuté akvárium Diversa Startup 50 Led. Má 37,5 litra. Väčšie žiaľ nemáme kde umiestniť.
http://www.vypredaje.net/akvarium-set-s ... rt-diversa
Je vhodné toto akvárium pre úplného začiatočníka?
Tiež by som vás chcela poprosiť o radu ohľadom rastliniek a dna akvária. Viem že už to tu bolo asi písane viac krát a aj som niečo už prečítala. Ale rada by som sa vyhla zbytočným chybám. Predsa je to pre dieťa a tak aby u nás nebol plač, keď niečo uhynie.
Aké rastlinky by boli vhodné do akvária tohto objemu? Koľko kusov? A ktoré sú najmenej náchylné na nejaké choroby. A na dno je čo najvhodnejšie? Čo sa vám najviac osvedčilo? Rybky budem samozrejme riešiť neskôr. Ale dcérka by tam chcela napríklad aj slimáka. Je možné dať ho aj skôr do akvária, či až potom neskôr naraz s rybkami.
Ďakujem vopred za každú info a pomoc.
Rybkabibka
 
Príspevky: 4
Založený: 04 Mar 2017 21:20 pm

Reklama

Re: Diversa Startup 50 Led zaciatocnik

Odoslaťod Janka112 » 04 Mar 2017 22:17 pm

Obrázok používateľa
Janka112
 
Príspevky: 96
Obrázky: 10
Založený: 26 Jan 2017 22:10 pm

Re: Diversa Startup 50 Led zaciatocnik

Odoslaťod Rybkabibka » 05 Mar 2017 08:30 am

Janka112 napísal:https://rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou

Ahoj, dakujem moc za clanok. Nastudujem.
Nevies mi aj na to akvarko povedat ci je vhodne, ci su tie parametre postacujuce? Ci to led svetlo je ok, alebo radsej klasicke?
Rybkabibka
 
Príspevky: 4
Založený: 04 Mar 2017 21:20 pm

Re: Diversa Startup 50 Led zaciatocnik

Odoslaťod Loki12 » 05 Mar 2017 09:00 am

Ak chceš ozaj radu tak to nebude to čo chceš počuť.
Argument že "akvárko pre 4 ročne dieťa" je bláznovstvo. Nebude ho to baviť. Deti sú hapticke a potrebuju sa veci dotýkať. Tu mu to budeš zakazovať.

Akva pod 150-200L nie je vhodne pre úplného začiatočníka. Žiaľ tu je to opačne. Malé akva veľké problémy. Veľké akva menšie problémy.

Tu sa nebavíme o akva-klietke ktoré vidíš vo filmoch kde pravidelne beží rodič do akvadomu kým sa dieťa zobudí aby kúpil novú rybu aby si junior nič nevšimol.

Úprimne? Ak si nič nekúpila, nekupuj. Čítaj, študuj, pýtaj sa... a veľa ušetríš.
Akvaristika je krásna ale len keď sa "neojekabati" a dodržiavajú sa elementárne pravidla.

A robí sa to presne opačne. Najskôr mat predstavu čo chcem chovať, potom aké rastliny a potom technika a až na samy koniec veľkosť akvária.

Tiež najskôr nekúpiš byt a potom premýšľaš koho tam nastavuješ.

Na všetky tvoje aktuálne otázky nájdeš odpovede v základných článkoch o zakladaní akvária. Použi funkciu hľadaj a potom už len čítať. Ale áno nebude to na podnose, akvaristika nie je nájdení rýchlych riešení.

Žiaľ a raz možno pochopíš a povieš bohuvdaka.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Diversa Startup 50 Led zaciatocnik

Odoslaťod pmasarik » 05 Mar 2017 10:11 am

Rybkabibka skús to naozaj teraz odložiť, lebo to čo napísal Loki12 je úplná pravda.

Ak urobíš to čo chceš urobiť a predpokladám, že na 99% to urobíš, tak o mesiac sem budeš písať nasledovné:
Prosím pomoc, všetky rybky mi skapali, na skle, dekoráciách a rastlinách mám niečo ako riasa, ako sa jej zbavím...
Takýmto... hŕŕŕŕ spôsobom, budeš len ďalší sponzor miestnej akvaristiky, kde ti predajú zázračné vodičky na všetky problémy.
Obrázok používateľa
pmasarik
 
Príspevky: 74
Obrázky: 21
Založený: 25 Nov 2012 14:43 pm
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Diversa Startup 50 Led zaciatocnik

Odoslaťod Hora » 05 Mar 2017 12:28 pm

Rybkabibka napísal:Dobrý deň.
Chceme založiť akvárium pre 4ročnú dcérku.

O podobnom prípade akva pre dieťa sa tu riešilo.
Nápad o založenie akvária nezodpovedá mysleniu 4-ročného dieťaťa.Bábiky nefungujú? Bude ju to baviť pár dní a nebude si to môcť ošahať,tak záujem ochabne.Potom čo?

Ale dobre,ste rozhodli a určite bude založené.
Tie sety niesú nič moc s ich vybavením.
Filter je silný napriek regulácii(ak tam ešte dávajú Diversa claro 300/600),nalepovací teplomer zvonku na sklo nepresný,ohrievač ani nebude treba ak je akva v izbe,sieťka sa veľmi nedá nazvať sieťkou,svetlo pre nenáročné rastliny by aj mohlo byť,len akú má teplotu svetla neudávajú.
Loki12 napísal: Najskôr mat predstavu čo chcem chovať, potom aké rastliny....

Nemáte vôbec šajnu o aký druh biotopu by malo ísť,do tak malého akvária je málo druhov rýb vhodných a hoci ste obmedzovaní priestorom,budete chcieť(dcéra) ryby na 3x väčší objem,ktoré v tomto malom dlho nepožijú(hoci sú vzrastom tiež malé) z dôvodu stresu z malého objemu.
Nasadíš rastliny dostupné v akvaristike a buď alebo,sú druhy náročné-nenáročné(živiny,svetlo,CO2),rýchlo-pomaly rastúce,už budete podobne obmedzovaní výškou akvária,nakúpite spomínané zázračné hnojivá a máte za chvíľu riasový problém.
Takto rýchlo bez vedomostí budete ako písal masarik ,,len" sponzorovať nejaké obchody.

Chce to čítať,no asi nás pošleš do hája :mrgreen: toto si nechcela počuť :arrow: ale predídeš neúspechom,ktoré odradia skôr ako začneš poriadne.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Diversa Startup 50 Led zaciatocnik

Odoslaťod Janka112 » 05 Mar 2017 15:36 pm

Ahoj Rybka, ako cítas, tak aj ja sa musím pripojit k ostatným, nuz také malé akvárium nie je vhodné pre zaciatocníkov. Nie je to, ale samozrejme nemozné. Najprv si prestuduj akvarijné zaciatky a co by bolo vhodné do tak malého akvária. Vela rýb asi nie. Dieta to moze bavit a nemusí, alebo prestane bavit. Takze to v prvom rade musí bavit rodicov. Je to pekný konícek a treba deti viest k láske ku zvieratám. Cím vacsie akvárium, tým lahsie sa s ním pracuje.
Obrázok používateľa
Janka112
 
Príspevky: 96
Obrázky: 10
Založený: 26 Jan 2017 22:10 pm

Re: Diversa Startup 50 Led zaciatocnik

Odoslaťod Stewie » 05 Mar 2017 15:50 pm

Skúsim ja.
Väčšina diskutujúcich bude mat z veľkou pravdepodobnosťou úplne iný názor ale je to fórum takže každý má možnosť sa vyjadriť :), ty s toho budeš mať zamotanú hlavu a bez ohľadu či jeden povie NIE a druhý ÁNO samotné rozhodnutie bude aj tak na tebe a podľa toho že si napísala tento úvodný príspevok usudzujem že akvárium založené bude.

Chceme založiť akvárium pre 4ročnú dcérku.
Je vhodné toto akvárium pre úplného začiatočníka?


ÁNO, myslím že pri dodržaní určitých pravidiel ohľadom založenia, zábehu a následnej starostlivosti môže takéto akvárium bez nejakých veľkých dodatočných ivestícií bez problému fungovať.
Pri troche šikovnosti, použití vhodnej dekorácie ( žiadne umelé rastliny, domčeky a mušle ) ak sa použijú vhodné rastliny a celé to bude o nejakom estetickom cítení môže vyzerať presne tak ako na tých prezentačných fotografiách a samotný postup zakladania je pri týchto setoch výrobcom spravidla prezentovaný inštruktážnym videom.
Čo odporúčam je pred samotným založením naštudovať témy ohľadom založenia a zábehu akvária poprípade prebehnúť niektoré témy na akva fórach kde je dostatok inšpirácie v prezentovaných setových akváriách.

V prípade že by som mal zakladať akvárium pre 4r. dieťa a malo by to trochu vyzerať vybral by som iný set.
Konkrétne
Aquael SHRIMP SET SMART 30
Má kvalitné osvetlenie a ohľadom dizajnu vyzerá z môjho pohľadu daleko lepšie ako tie plastové kryty na sete ktorý uvádzaš.
Na dno niektorý z bežne dostupných výživných substrátov a na to strk 1-3mm, v krevetkárku mám čierny a vyzerá celkom dobre.
Ako dekoráciu by som vybral nejaký pekný korienok a na ten naviazať microsorium pár anubiasov napr. https://rybicky.net/atlasrostlin/anubia ... i_var_nana k tomu trochu machu na dno pár nenáročných crytokoryn a bolo by vymaľované.

Toto som zakladal pre krevetky, žiadne náročné rastliny ani prehnaná snaha o nejaké estetické fičúrky ale ako krevetkárium funguje dobre len tých rastlín je tam momentálne trochu viac ( 60x30x30 osvetlenie aquael leddy smart plant 6 w presne také ako v tom sete )
akvaIV_setup12_1_16_.jpg


Čo sa týka osádky, volil by som skôr Krevetky ( Neocaridina davidi ) https://rybicky.net/atlasostatnich/krev ... red_cherry sú nenáročné, bez problému sa množia a na výber je dosť farebných variet a pozorovať ten pohyb pri kŕmení a preliezaní akvária je pre deti v tomto veku zaujímavé.

Ak by to mala byť rybička tak https://rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra porípade to skombinovať s tými krevetkami ale tam treba počítať s tým že beťák bude tie krevetky chápať ako spestrenie jedálnička.

Slimákov je na výber dosť, ja mám v akváriách https://rybicky.net/atlasostatnich/plz_clithon_sp a https://rybicky.net/atlasostatnich/neritina_zebra

Ako bolo spomínané vyššie je potrebné niečo naštudovať a nič neunáhliť.
Čo sa týka ivestície tak mi to vychádza na nejakých 120-130 eurodukátov vrátane setu, substrátu,dekorácie, rastlín, osádky a nejakého komplexného hnojiva pre nano akváriá.
Ivestícia v podobe času pri štúdiu a starostlivosti o akva je samozrejmosť, podľa toho to nakoniec bude vyzerať.
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Diversa Startup 50 Led zaciatocnik

Odoslaťod Rybkabibka » 05 Mar 2017 16:30 pm

Stewie napísal:Skúsim ja.
Väčšina diskutujúcich bude mat z veľkou pravdepodobnosťou úplne iný názor ale je to fórum takže každý má možnosť sa vyjadriť :), ty s toho budeš mať zamotanú hlavu a bez ohľadu či jeden povie NIE a druhý ÁNO samotné rozhodnutie bude aj tak na tebe a podľa toho že si napísala tento úvodný príspevok usudzujem že akvárium založené bude.

Chceme založiť akvárium pre 4ročnú dcérku.
Je vhodné toto akvárium pre úplného začiatočníka?


ÁNO, myslím že pri dodržaní určitých pravidiel ohľadom založenia, zábehu a následnej starostlivosti môže takéto akvárium bez nejakých veľkých dodatočných ivestícií bez problému fungovať.
Pri troche šikovnosti, použití vhodnej dekorácie ( žiadne umelé rastliny, domčeky a mušle ) ak sa použijú vhodné rastliny a celé to bude o nejakom estetickom cítení môže vyzerať presne tak ako na tých prezentačných fotografiách a samotný postup zakladania je pri týchto setoch výrobcom spravidla prezentovaný inštruktážnym videom.
Čo odporúčam je pred samotným založením naštudovať témy ohľadom založenia a zábehu akvária poprípade prebehnúť niektoré témy na akva fórach kde je dostatok inšpirácie v prezentovaných setových akváriách.

V prípade že by som mal zakladať akvárium pre 4r. dieťa a malo by to trochu vyzerať vybral by som iný set.
Konkrétne
Aquael SHRIMP SET SMART 30
Má kvalitné osvetlenie a ohľadom dizajnu vyzerá z môjho pohľadu daleko lepšie ako tie plastové kryty na sete ktorý uvádzaš.
Na dno niektorý z bežne dostupných výživných substrátov a na to strk 1-3mm, v krevetkárku mám čierny a vyzerá celkom dobre.
Ako dekoráciu by som vybral nejaký pekný korienok a na ten naviazať microsorium pár anubiasov napr. https://rybicky.net/atlasrostlin/anubia ... i_var_nana k tomu trochu machu na dno pár nenáročných crytokoryn a bolo by vymaľované.

Toto som zakladal pre krevetky, žiadne náročné rastliny ani prehnaná snaha o nejaké estetické fičúrky ale ako krevetkárium funguje dobre len tých rastlín je tam momentálne trochu viac ( 60x30x30 osvetlenie aquael leddy smart plant 6 w presne také ako v tom sete )
akvaIV_setup12_1_16_.jpg


Čo sa týka osádky, volil by som skôr Krevetky ( Neocaridina davidi ) https://rybicky.net/atlasostatnich/krev ... red_cherry sú nenáročné, bez problému sa množia a na výber je dosť farebných variet a pozorovať ten pohyb pri kŕmení a preliezaní akvária je pre deti v tomto veku zaujímavé.

Ak by to mala byť rybička tak https://rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra porípade to skombinovať s tými krevetkami ale tam treba počítať s tým že beťák bude tie krevetky chápať ako spestrenie jedálnička.

Slimákov je na výber dosť, ja mám v akváriách https://rybicky.net/atlasostatnich/plz_clithon_sp a https://rybicky.net/atlasostatnich/neritina_zebra

Ako bolo spomínané vyššie je potrebné niečo naštudovať a nič neunáhliť.
Čo sa týka ivestície tak mi to vychádza na nejakých 120-130 eurodukátov vrátane setu, substrátu,dekorácie, rastlín, osádky a nejakého komplexného hnojiva pre nano akváriá.
Ivestícia v podobe času pri štúdiu a starostlivosti o akva je samozrejmosť, podľa toho to nakoniec bude vyzerať.


Dakujem tu moc za odpoved aspon trochu nadeje...priznam sa pozerali sme aj to akvarium, ale mame dve male deti, jedno ma iba rok a bojim sa toho osvetlenia ze padne za obet..preto sme volili to chranene plastvone, aj ked to nie je zaidna vyhra...ak ostanem u toho isteho vyrobkcu toto je lepsie ako prvotna volba? Aquael Akvárium CLASSIC 50
ja sa totiz v tom technickom vobec nevyznam
https://www.aquariumparadise.eu/aquariu ... CLASSIC-50
Rybkabibka
 
Príspevky: 4
Založený: 04 Mar 2017 21:20 pm

Re: Diversa Startup 50 Led zaciatocnik

Odoslaťod Hora » 05 Mar 2017 17:40 pm

Rybkabibka napísal:Dakujem tu moc za odpoved aspon trochu nadeje..

Nikto ťa neodrádza ale smeruje k premyslenej príprave,aby to nedopadlo za pár dní zle :wink:

Samozrejme pri takých malých deťoch kryté akvárium bez debát.
Ja by som zobral aj oproti vyššej cene ten Classic.
Set má o pár litrov vody naviac,
trubicu T8 15w,ktorú prispôsobíš farebným spektrom potrebám rastlín.Neviem akú tam štandartne poliaci dávajú ale ledky časom znížia svietivosť a trubice sa dajú vždy vymeniť.
Aj filter fan je asi lepší ako tie silné Clara.

Cieľ,žiadne riešenie hodnôt vody,
jednoduché akvárium s minimom údržby s pravidelnou výmenou časti vody,
s nenáročnými rastlinami na to svetlo,bez pridávania živín...mala by sa spomínaná bojovnica(2,3 roky žije) v takom akváriu výborne a na dno pár čističov,pancierníkov malých.
Slimákov hermafroditov si nanosíš nevedomky s rastlinami ak nebudeš brať in-vitro rastliny a ako prevencia je dobrý slimák Clea helena na korigovanie počtov v rozumnej miere a máš vyriešené aj otázku slimáka pre dcéru.

Tie menšie druhy rýb,ktoré tam môžeš eventuálne vložiť sú bojazlivé a pri deťoch to nebude dobré.Iné zasa budú zaťažovať kvalitu vody väčšou produkciou výkalov,viac rýb=viac krmenia=rýchlejšia pravdepodobnosť prekrmenia a kto bude mať problém :?: Ty :?

Ešte k prvému príspevku,na dno nejaký výživný substrát pre rastliny a na to štrk o zrnitosti 1-3mm na výšku asi 5cm a vyššie.Ja mám dobré skúsenosti s Hagenom,hrubozrnejší nekupuj,lebo potom potrava zapadá,je nedosiahnuteľná pre dnové rybky a hnije.
Korene rastlín majú tiež radšej jemnejší štrk.

Počítaj si v kľude dôležité založenie akvária,chod,údržbu,o rastlinách,podmienky pre ryby a uvidíš :wink: Ak niečo unáhliš,vráti sa Ti to.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Diversa Startup 50 Led zaciatocnik

Odoslaťod Stewie » 05 Mar 2017 19:39 pm

@Hora, súhlas
presne o to mi v rámci príspevku šlo, sety sú vseobecne dosť zavrhované ale pokiaľ je niekto rozhodnutý, nemá chuť riešiť techniku, skladať si celé akva od začiatku tak prečo nie.
Aj keď to nie je ideálne riešenie tak pri použití nenáročných rastlín a výbere vhodného osadenstva to môže vyzerat dobre a svoj účel splní.
Ohľadom výberu moc neporadím ale ako bolo spomenuté, ten väčší set dáva priestor pre výmenu pôvodných trubíc a každý liter vody naviac tiež nie je na škodu.
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Diversa Startup 50 Led zaciatocnik

Odoslaťod MajoX » 08 Mar 2017 15:14 pm

Suhlasim s tym co pisal Stewie a Hora.. par rad odo mna.. prezentuj to detom ako "televiziu" nie "hracku" ..t.j. nieco na co sa pozera, nie s cim sa hra. Aj s tymi malickymi rybkami maju pravdu (ked tam das gupky, tie su zvedave ale zatazuju vodu, ak das razborky, tak ich neuvidis lebo sa budu bat detí). Nedavno som obetoval svoju pohodu v kuchyni a dal to akva deckam do izby.. tak aby na to videli z postielok ked zaspavaju.. odvtedy neni doma vecer hurhaj, pozeraju na rybicky (a ja spekulujem o novom akva lebo mi v kuchyni pri vareni velmi chyba).
Rozdel si to.. nastuduj si zabeh, najprv kup akva, substraty, rastliny, slimaky (pomozu so zabehom) a na ryby si pockaj, tie mozes teoreticky kupovat spolu s detmi (ale to uz musis mat nastudovane z akych im das vybrat, lebo oni Ti 100%tne ukazu rybku pre to akva uplne nevhodnu - na ktoru Ti predavac povie.. "jasneee ta tam moze ist")
Posledna rada.. to akva bude Tvoja starost.. cim mensie, tym je potrebna castejsia udrzba (pocitaj s tym ze minimalne raz za tyzden sa mu budes musiet povenovat - vymenit vodu, odsat dno, nieco s filtrom, nieco s rastlinkami atd) - cize ak si na to netrufas vymysli im iny darcek

A ked si nastudujes tak pis sem, tu Ti ludia poradia aby si sa vyhla tym problemom co su spominane vyssie (uhyn, riasy atd..)

Drzim palce
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: Diversa Startup 50 Led zaciatocnik

Odoslaťod Rybkabibka » 08 Mar 2017 21:53 pm

Nevedeli by ste mi pomoct vyskladat to akvarium, co citam tie sety, neviem sa rozhodnut.ze by som to porovnala..objem akvaria tych cca 45 litrov, a da sa aj skladane akvarium zakrytovat? viem nie je to pekne, ale u nas nutnost..
Rybkabibka
 
Príspevky: 4
Založený: 04 Mar 2017 21:20 pm

Re: Diversa Startup 50 Led zaciatocnik

Odoslaťod Janka112 » 11 Mar 2017 17:46 pm

ahoj, cokolvek vyskladané ta výde 2 x tolko, kludne si ten set kúp, ja mám tiez také malá aqua 40x25 a ojednala som si tiez kryt Diversa s LED osvetlení, rastlinkám a machu sa darí. Ten filter v tom sete by som trochu prerobila, dá sa elektrikárskou stahovacou páskou na tú cerpaciu hlavu pripnut hadicka s dierkami a na to nasadit vacsiu kocku biomolitanu, a inác rob vseko ako v tom prvom linku + prestuduj si dobre akvarijné zaciatky. Potom sa pochvál, tesím sa na výsledok snazenia a drzím palce.
Obrázok používateľa
Janka112
 
Príspevky: 96
Obrázky: 10
Založený: 26 Jan 2017 22:10 pm

Re: Diversa Startup 50 Led zaciatocnik

Odoslaťod I.P. Pavlov » 11 Mar 2017 18:25 pm

Ak je riziko, že deti zhodia svetlo, tak je tu i riziko, že deti budú do toho akvária tĺcť, búchať. Na svetle záleží, chápem, ale na rybkách by malo viac. Ak hrozí toto riziko, tak radšej ešte počkať (zopár rokov)
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Diversa Startup 50 Led zaciatocnik

Odoslaťod Jetto » 04 Jan 2018 10:10 am

Ako
Jetto
 
Príspevky: 4
Obrázky: 0
Založený: 06 Mar 2017 13:48 pm

Re: Diversa Startup 50 Led zaciatocnik

Odoslaťod I.P. Pavlov » 04 Jan 2018 22:20 pm

Jetto napísal:Ako

:shock:
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.