Choroba gupiek



Všetko okolo akvarijných rýb

Choroba gupiek

Odoslaťod Eva Berg » 17 Apr 2005 12:15 pm

Moje gupky 3 samicky mi stale plavaju pod povrchom hladiny, proti prudu vody z filtra, ale po vzduchu nelapaju. Zacalo sa to asi pred 3 tyzdnami, najskor jeden samcek a samicka robili to iste a po zhruba 3 dnoch zomreli. Potom to robil dalsi samcek a tiez po 3 dnoch uhynul. Ziadne vonkajsie znaky nemaju, iba maju plutvicky stiahnute k telu.
Precitala som si aj nejaku literaturu, podla nej by sa mohlo jednat o vnutornu bakterialnu infekciu. Tak som asi pred tyzdnom nasadila baktropur s baktropur direct, medzitym sa mi rybky "vysypali" krupickou, ale malilinkou (asi oodinium?). Tak som zo zufalstva nasadila asi vsetky mozne lieky (baktro, ectopur, costapur, oodinopur). Niektore ryby su uplne ok, ale neonky (bolo ich 7) su uplne "out", su dost blede, nejedia, rychlo dychaju, asi som ich otravila tymi liekmi, 4 z nich uz neziju.
Chcela by som vediet, mam vylovit tie 3 gupky co su stale pod hladinou a liecit ich samostatne? Moje akvarko ma 100 l, vsetky hodnoty su v norme, po tej brutalnej liecbe som vymenila asi 50 % vody a filtrujem cez aktivne uhlie. Je spravne zlozenie rybiciek: 9 gupiek, 2 skalare, 2 mecune? Dakujem vopred za kazdu odpoved. :(
Eva Berg
 
Príspevky: 3
Založený: 17 Apr 2005 11:50 am

Reklama

Re: Choroba gupiek

Odoslaťod luBBo » 17 Apr 2005 13:26 pm

a ak nežerú ani značkové krmivo , tak to s nimi bude vážne.Ak neodkaluješ dno tak by som to urobil. Pri mojich gupkách sa držím hesla , dobre nažraté gupky prežijú všetko. Ináč moje neonky sa vo večerných hodinách tiež držia pri výstupe z filtra.
Obrázok používateľa
luBBo
 
Príspevky: 95
Obrázky: 33
Založený: 29 Jan 2005 22:48 pm
Bydlisko: BB

Re: Choroba gupiek

Odoslaťod Eva Berg » 19 Apr 2005 11:51 am

Tak som tym mojim trom gupkam vytvorila take mini akvarko a tam ich liecim samostatne baktopurom. Praveze jedia, ale je to asi jediny moment dna ked nie su pod hladinou a nevlnia sa tam ako hlupe... Ostatne rybky su v poriadku az na to, ze neonky uz neziju az na jednu, ktora bud zomrie od smutku, ze je sama, alebo ju ostatne rybky zkonzumuju. A zrovna nove neonky sa mi kupovat nechce, trocha mi pripominaju sardinky, tak neviem, co mam robit s tou jednou neonkou. Dakujem za radu.
Eva Berg
 
Príspevky: 3
Založený: 17 Apr 2005 11:50 am

Re: Choroba gupiek

Odoslaťod luBBo » 19 Apr 2005 21:19 pm

rada nad zlato : čítať , čítať , čítať .... celé fórum
Obrázok používateľa
luBBo
 
Príspevky: 95
Obrázky: 33
Založený: 29 Jan 2005 22:48 pm
Bydlisko: BB

Re: Choroba gupiek

Odoslaťod Eva Berg » 25 Apr 2005 12:11 pm

Keby som mala citat cele forum, tak nic ine nerobim, len citam forum...
Eva Berg
 
Príspevky: 3
Založený: 17 Apr 2005 11:50 am


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.