150l of dilemma



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

150l of dilemma

Odoslaťod Pštros » 05 Mar 2017 22:43 pm

Nazdarte.
Moja prva "akvazakazka" :wink: jasne, ze zadara.
Existujuca skrinka, stare akva prec, nieco nove, pekne, nizkoudrzbove...
Vstupna investicia nieje striktne ohranicena...

Bol u mna znamy a zapacili sa mu moje akvaria... a on ze ma doma stare, skarede, mrtve (potvrdzujem :dead: ) a chce nove.
Ze to necha na mna.
To som este nevidel povodny stav a rozmery. Poslal som mu mialom par fotiek tanganyiky, co povazujem, mozno hlupo, za nizkoudrzbove akva a pacili sa mu, ze ideme do toho.
Tak som siel pomerat skrinku a tu som narazil na prvy hacik... max rozmery akva 70 x 45 x 50, cize 150l brutto.
To dam asi zlepit v Poprade. K tomu si predstavujem Chichiros A series 601, Tetraex 800 plus, alebo aj 1200. (Treba vacsi?)

Ako prve mi napadli snekace od Robogym z 35l minicka, len neviem, ci by sa uspokojil s 1, max 2 parikmi ryb.
Je realne k 2-3ks snekacov prihodit nejaky maly druh ryb, ktore by akva ozivili? Cichlidy su pre mna spanielska dedina, ale jemu sa pacia... a viem si predstavit scape s ciernym pozadim, bielym pieskom a seiru, alebo Dubina stone...

Alebo tam mozem vyskladat krajinku s anubiasmi, microsoriami a cryptocorynami (Jirko :wink: ). Tu by sa uz rybky vybrali...
Ziadne CO2, hnojenie, raz za mesiac vymena vody (v stabilizovanom stave). V tom vidim hlavnu podmienku... on sa o to castejsie starat nebude a ze by som ho chodieval pravidelne cistit, sme sa zatial nedohodli.

Ci ho s tym poslat do ....? :angel:

Dik za zastavenie :pivo: :pivo: :pivo:

Normalne sa bojim, ze na tuto temu dostanem od Hooopyho kladku... :?
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Reklama

Re: 150l of dilemma

Odoslaťod Caiman » 06 Mar 2017 22:37 pm

Na ten rozmer by som sa skor priklonil k tej druhej variante, nejaky decentny scape, par korenov a na to anubias+microsorko, dole cryptosky, lilaepsis, nenarocne stonkovky hygrophily napr. Do toho nejake tetry, mrenky atd, tam uz mas vyber celkom slusny na ten objem.
Ak nemas uplne obmedzeny rozpocet tak by som dal aj CO2, pustat pomaly a slabsie nakolko aj nizsie hodnoty su stale lepsie ako nic a rastlinky to odcenia :)
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 150l of dilemma

Odoslaťod Fan_Tomas » 07 Mar 2017 00:26 am

Filter by som vzal jednoznačne JBl e901 alebo aj 1501, ktory prinajhoršom priškrtíš.
Fan_Tomas
 
Príspevky: 145
Založený: 14 Mar 2015 12:59 pm

Re: 150l of dilemma

Odoslaťod hooopy » 07 Mar 2017 01:00 am

moja rada nebude konkretna, len chcem pripomenut. ze ludia co nemaju akvarka, nemaju ani ponatia co to obnasa. vacsinou sa im zapaci niekde nieco, no nevidia, kolko je za tym prace a studia.
cichlidy potrebuju objem. 150 je malo. to ti povie snad kazdy cichlidar. a navyse, je to vecny boj so zelenou prisadlou. hlavne na skle.

krajinka s anubiasmi, fajn, ale... vies ako su na tom anubiasy. 90percent z nich ma na sebe riasu. Musi to byt naozaj vyladene akva, aby nemali. Jedina moznost ako z toho von, je ... naozaj kvalitny svetelny menezment v pomere s riadenym mnozstvom prvkov vo vode. . Takze za mna ... regulovatelne led osvetlenie a skusenosti.

druha moznost, ktoru vidim ja realnejsie pre takyto sposob prevadzky akvaria (aky opisujes vyssie), su echinodory, cryptocoryny, valisnerie... proste rastlinky nenarocne na pestovanie, pomalsie, nenarocne na svetlo, ale v hojnom pocte velmi dobrí bojovnici proti riase. vie sa z toho spravit dzungla, aj krajinka, da sa to kombinovat s korenmi aj kamenmi. a nakoniec. vyzera to aj zaujimavo... ked je toho dost. Ak je akva dostatocne vysoke, netreba to ani casto strihat.

to su podla mna pekne a nenarocne akvaria, ktore oko laika potesia. Aby si sa nedostal do polohy, kedy sa na teba budu sypat otazky, preco tam je tolko riasy, takej , onakej...
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.