Výber minička 30 - 60 l



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod j » 07 Mar 2017 09:35 am

Ahojte. Uvažujem že by som švagrovi k 50ke ako darček kúpil nejaké šikovné "miničko" o objeme minimálne 30l a viac (nech tam môžu aj nejaké rybky plávať). Malo by to byť kompletné, to jest nech nemusí už nič dokupovať, prípadne len maličkosti. Pôvodne som uvažoval aj o kúpe patričného stojana, ale to už je finančne nad moje možnosti, takže si to bude musieť dať niekam na stôl, alebo skrinku. Ešte by som upresnil že by to malo byť nejak zakryté, lebo sa mu po dome okrem psov občas špacírujú aj mačky, a to moc s otvoreným akvárkom nejde dokopy. No a keďže má všetko ladené do biela, tak by asi nebolo zlé keby bol ten set ladený do biela, resp. aby bol aspoň čo najviac neutrálny. A aby som nezabudol, malo by to byť zohnatelné v rámci Bratislavy do soboty.
Cena do 100eur, núdzovo do 130.
Včera som bol v Zoodome, tam nesplnilo nič moje požiadavky. Dnes možno zbehnem pozrieť do Akvasymbiózy a Hornbachu.
Zatial mám vo výbere tieto sety:
https://akvaria.heureka.sk/juwel-akvari ... iele-30-l/ - tu bude ešte treba investovať do ohrievača, teplomeru, štrku. Inak dizajnovo mi to sedí asi najviac. Trochu mám pochybnosti o stabilite na tej podložke, ale budem predpokladať že výrobca vie čo robí. Otázne je či je to do soboty zohnatelené a za akú cenu.

https://akvaria.heureka.sk/dennerle-nan ... e/#section - tu je to už kompletnejšie, asi chýba ohrievač. Neviem aký je k tomu substrát, ja mám rád klasický jemný štrk. Je krycie sklo dosť velká prekážka pre mačku?
https://akvaria.heureka.sk/dennerle-nan ... lete-30-l/ - zrejme to isté ako predošlé, len bez piesku a nejakých serepetičiek. Popravde bez kadejakých vodičiek, hnojív a špeci krmív pre krevety sa asi zaobídeme.

https://akvaria.heureka.sk/aquael-shrim ... l/#section - asi najekonomickejšie riešenie. Neviem či je k tomu krycie sklo. Mám miernu nedôveru k polským výrobkom, na druhú stranu mi už ani neviem ako dlho bezproblémovo vrčí v izbe čerpacia hlava od tohoto výrobcu.

https://akvaria.heureka.sk/tetra-aquaar ... bily-30-l/ - nikde nepíšu či je k tomu ohrievač, ale videl som obrázok kde bol zobrazený. Trochu ma ruší dizajn toho krytu, ale nie je to zas až taká katastrofa. Cena je celkom priaznivá.

Vedel by som si predstaviť aj niečo väčšie, tak do 60l, ale čo som pozeral, tak to sú už dosť vysoké ceny.
Pokial by ste mali niekto ešte nejaký iný tip, prípadne máte niekto dobrú/zlú skúsenosť s niektorým z vyššie uvedených setov, buem rád ak prispejete do diskusie.

Predpokladám že budem musieť vo väčšine prípadov dokúpiť štrk, nejaký koreň, spínacie hodiny, sieťku (možno odkalovací zvon). Rastinky budú prebytky z mojich akmárií.

P. S. Viac krát som spomenul ohrievač - zo začiatku kým sa akvárko zabehne asi nebude treba, ale akvarko bude v dome a predpokladám že tam budú asi väčšie výkyvy teploty ako bývajú v bytoch.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod robogym » 07 Mar 2017 10:00 am

Bez urážky ale ja si myslím že zvieratá (vrátane rybičiek) nie sú žiadne darčeky! Ak má švagor záujem o akvaristiku tak si určite radšej sám vyberie.

Sent from my Moto G (4) using Tapatalk
robogym
 
Príspevky: 295
Obrázky: 2
Založený: 21 Sep 2014 11:47 am

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod j » 07 Mar 2017 10:20 am

robogym napísal:Bez urážky ale ja si myslím že zvieratá (vrátane rybičiek) nie sú žiadne darčeky! Ak má švagor záujem o akvaristiku tak si určite radšej sám vyberie.

Písal som že mu idem kupovať nejaké rybyčky? Iba rozmýšlam že mu kúpim nejaké mini akvárko a je už na ňom či si tam dá nejaké rybky, či krevety, alebo tam bude mať iba nejaké burinky zo slimákom, prípadne či to skončí niekde u dcér alebo v pivnici. O velkom akvárku rozmýšla už roky (od kedy si postavil dom), to nech si kúpi sám (nie som milonár - tam mu môžem iba radiť), ale nejak sa k tomu nemá, tak ho chcem skúsiť aspoň takto nakopnúť. Uvidím či ho to zase chytí.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod j » 07 Mar 2017 10:41 am

Tak to vyzerá že vypadáva ten set Tetra - nepáči sa mi ten filter. Vadí mi systém že treba vymieňať a tým pádom stále dokupovať náplne. To sa dosť predraží. Jednoznačne uprednostňujem systém čo sa dá do rozpadnutia jednoducho čistiť.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod vincent van gogh » 07 Mar 2017 11:08 am

robogym napísal:Bez urážky ale ja si myslím že zvieratá (vrátane rybičiek) nie sú žiadne darčeky!

Tiež som si nevšimol ,že by hovoril o zvieratách,(vrátene rybičiek)...
___________________________
Prezrel som to, priznávam, len povrchne, no podla mna jasný Juwel .Biely. Tetra - fuuuj.

OT:
Mám kamaráta,ktorý sa tiež latentne pohráva s myšlienkou na akvarium. A moje 162- litrové mu príde ako absolutne nevhodné mrnavé mini. :)
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod Hora » 07 Mar 2017 11:22 am

To sa mi páči,ja by som si vedel predstaviť taký darček a aj väčší :mrgreen:

V 30-siatke aj malé Microsorum je veľké :arrow: len k tým tvojim prebytkom. :wink:
Myslím,že v tomto prípade darovanie akvária s cieľom budúceho zabývania rybkami alebo krevetkami nie je nevhodné ako iné prípady.
Založí,vybaví,zabehne ho akvarista.
Asi sa Ti nutne zvýši počet návštev,keď to švagra nenakopne :? a tebe by to asi nedalo zanedbať to malé akva údržbou.Aj mne sa najviac pozdáva vzhľadovo Juwel do steny.

Skús ešte ten HRNBCH,100% som si istý,že v Hornbachu(aspoň KE) mali akvarijné sety v bielej farbe,len neviem značku a cenu.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod j » 07 Mar 2017 11:36 am

Ďakujem za názory. Čo sa švagra týka, pokial viem tak niekedy dávnejšie mal nejaké väčšie akvárium, takže asi celkom bez skúseností by nemal byť (možno aj jeseter a kapríky v jazierku sa dajú tak trochu pripočítať medzi akvaskúsenosti?).
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod Janka112 » 07 Mar 2017 15:54 pm

Obrázok používateľa
Janka112
 
Príspevky: 96
Obrázky: 10
Založený: 26 Jan 2017 22:10 pm

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod Robo1 » 07 Mar 2017 16:12 pm

Čo sa týka toho Tetra filtra tak tam nie je nutné meniť náplne. To čo tam oni dávajú je aktívne uhlie. Ja som tam dal kus molitanu a a bolo to dobré.
Robo1
 
Príspevky: 180
Založený: 28 Sep 2015 19:44 pm
Bydlisko: Horný Bar

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod larix » 07 Mar 2017 18:12 pm

Ja by som isiel do Dennerle. Z tebou uvedených je to podľa mňa dizajnovo aj kvalitatívne to najlepšie. Pozri si na nete aj hotové reálne fungujúce akvárka (teda nie reklamné fotky) v tých setoch, môže ti to pomôcť v rozhodovaní.
Obrázok používateľa
larix
 
Príspevky: 705
Obrázky: 3
Založený: 01 Dec 2009 13:53 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod j » 07 Mar 2017 18:58 pm


Neviem prečo ale momentálne mi tie odkazy nejdú.
Robo1 napísal:Čo sa týka toho Tetra filtra tak tam nie je nutné meniť náplne. To čo tam oni dávajú je aktívne uhlie. Ja som tam dal kus molitanu a a bolo to dobré.

Bol som v Akvasymbióze a mali tam ten Tetra set naživo aj z rybkami, len v čiernom a musím povedať že to až taký prúser nieje. O tom filtri mi to isté hovorila aj predavačka, takže asi beriem ten set naspäť do zoznamu. Mali tam aj ten Juwell, ale len žiarivkovú verziu. Tá LEDková je o dobrých 20 eur drahšia, tak ho asi vypustím.
larix napísal:Ja by som isiel do Dennerle. Z tebou uvedených je to podľa mňa dizajnovo aj kvalitatívne to najlepšie. Pozri si na nete aj hotové reálne fungujúce akvárka (teda nie reklamné fotky) v tých setoch, môže ti to pomôcť v rozhodovaní.
Pôjdem ešte večer do Hornbachu, myslím že by ich tam mali mať, tak uvidím.

Zatial vďaka a dám vedieť či sme niečo nakoniec vybrali.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod Janka112 » 07 Mar 2017 20:39 pm

tak skúsim dat este raz takto [http://www..akvariumonline.sk/akvaria-cat-gato/9974-akvarium-set-cat-gato-pacific-60-x-30-x-30-cm-54l--8592151501199.html]
[http://www..akvariumonline.sk/diversa-nanoled/10086-diversa-nanoled-30-l.html]
skús si to zadat do vyhladaváca, Tetra je tiez dobrá volba :wink:
Obrázok používateľa
Janka112
 
Príspevky: 96
Obrázky: 10
Založený: 26 Jan 2017 22:10 pm

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod dravec » 07 Mar 2017 21:40 pm

zober od fuljerovcov:
http://www..akvariumonline.sk/772-dennerle-akvarium
dennerle su pekne komplety filtrik ten rohový a svetlo podla velkosti http://www.ebay.com/itm/Chihiros-A-Seri ... Ci2pV6-fbw
a mas to tip top!
Obrázok používateľa
dravec
 
Príspevky: 318
Obrázky: 6
Založený: 23 Mar 2011 23:30 pm

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod MajoX » 07 Mar 2017 22:16 pm

Ahoj, co sa tyka toho tetra setu.. mam doma 2 30litrove, jeden ledkovy a druhy so ziarivkou a prirobenymi ledkami.. Ja osobne som spokojny, ten filter je dost velky, napln vyhodis a das tam za mriezku s molitanom kocku akvamolitanu.. a iba vyzmykas raz za cas.. to led svetlo robi krasne trblietanie vody (v tom sete so ziarivkou ten efekt nie je) a voda je kristalovo cista. Je tam kryt a vzadu take vylomitelne otvory na kable.. v sete ohrievac nie je.. (myslim ze pri vacsom objeme som tam videl aj ohrievac - maju ich v petrzalke v danubii, vzdy ked som tam bol som ich tam videl aj v bielom prevedeni). Ten plast v ktorom to drzi je pevny, pre istotu mam pod akva tenku podlozku (co sa tiez da kupit v tom obchode) - ma to aj nocne svietenie, modre, vyzera to velmi efektne, aj ked sa to musi prepinat manualne
Nevravim ze mas zobrat tento, s ostatnymi nemam skusenosti.

PS: moja macka si minule otvorila jednu cast krytu ktorou sa da vetrat akva, ale zatial som si nevsimol ze by vylovila aj nejaku rybu z dalsich akva ktore mam bez krytu.. max sa tak napije alebo obzuje vrchol rastliny ktora trci nad vodu..
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod Jetto » 08 Mar 2017 00:05 am

K tomu filtru, vyhodil som odtial tie plastove gulicky a nahradil keramikou tak som zvedavy. Ale ten molitan zatial funguje fajn a patrony s aktivnym uhlim mam odlozene v policke. Ten ohrievac co k tomu radia tam urcite neni a neni ani ked si kupis samostatne filtraciu. Ohrev stoji cca15€
Jetto
 
Príspevky: 4
Obrázky: 0
Založený: 06 Mar 2017 13:48 pm

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod pmasarik » 08 Mar 2017 07:41 am

Včera som sa tiež rozhodol že si urobím nové 30 litrové mini pre krevetky.
Zo všetkého čo som našiel a prečítal som si vybral AQUAEL Shrimp Smart 30l.
Ako set mi to príde najlepšie riešenie v pomere "cena/výkon/design"... Substrát a ostatné veci hravo dokúpiš do 100€.
Obrázok používateľa
pmasarik
 
Príspevky: 74
Obrázky: 21
Založený: 25 Nov 2012 14:43 pm
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod j » 08 Mar 2017 09:53 am

Po návšteve Hornbachu je Denerle (Nano Cube Complete Plus 30L) doma. Zaúradoval faktor "manželka" ktorá keď videla naživo zariadený 10l set, tak rozhodla že už nič iné nedokáže patrične naplniť estetickú stránku. Trochu sme licitovali - ona tvrdila že 10l stačí, nožno ešte 20, ja som zase tvrdil že pod 30l by nebolo dobré ísť, hlavne ak by tam chcel chovať nejaké rybky. Tak to dopadlo nakoniec tak že mi zaplakala peňaženka a zobral som nakoniec tú 30ku. Možno by o niečo lacnejšie vyšlo samotné akvárko a nakombinovať do toho príslušenstvo, ale bolo dosť neskoro a už som nebol v stave sa nad tým nejak extra zamýšlať. Takto je to predsa len všetko pekne pokope z jednej fabriky, čo je ako darček asi vhodnejšie. Dokúpil som k tomu ešte spínacie hodiny. Chcel som aj nejaký koreň, ale nenašiel som nič čo by ma oslovilo, prípadne niektoré boli príliš drahé. Možno ešte skúsim nejaký do soboty zohnať, ale čo som v poslednom čase obehol viacero akvaristík, tak bohvieaký výber nie je. Pozeral som fotky živých realizácií tohoto setu - korene tomu jednoznačne svedčia. Mám nejaké malé anubiasy, tak by bolo fajn ich na niečo dať. Švagor žije na vidieku a pred domom má potôčik, tak možno by sa nejaké drevo dalo nájsť tam, ale nemám skúsenosti s takýmito drevami a moc im nedôverujem (hlavne keď si viem živo predsaviť čo tam ludia všetko vypúšťajú).
Ohladom zariaďovania - ak zdravie a iné okolnosti dovolia, tak by sme k švagrovy mali ísť v sobotu a manželka celkom múdro vymyslela že by sme to tam mohli rovno zariadiť (čiže by som mal doniesť aj nejaké rastlinstvo, možno nejakú krevetku, či slimáka). Je to trochu risk keď nevieme či na to bude mať hneď finálne miesto. Ono sa to nezdá, ale tá 30ka nie je až také malá aby sa dala len tak niekde pichnúť. Uvidíme.
V balení by mali byť aj kadejaké chemické serepetičky, ja osobne nemám takéto veci moc v láske, ale minimálne ten výživný substrát na dno asi použijem.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod dravec » 08 Mar 2017 10:44 am

Dennerlecko je dobrá volba, gratulujem! A spravne si sa rozhodol aj pre objem...
Obrázok používateľa
dravec
 
Príspevky: 318
Obrázky: 6
Založený: 23 Mar 2011 23:30 pm

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod MajoX » 08 Mar 2017 10:58 am

Drzim palce nech darcek potesi ;) daj sem potom foto ked bude zalozene.. neviem odkial z BA si, ale v petrzalke v danubii mavaju celkom pekne korene (ja som si do svojich miniciek odtial vzdy daco odniesol)
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod j » 08 Mar 2017 12:53 pm

MajoX napísal:Drzim palce nech darcek potesi ;) daj sem potom foto ked bude zalozene.. neviem odkial z BA si, ale v petrzalke v danubii mavaju celkom pekne korene (ja som si do svojich miniciek odtial vzdy daco odniesol)

Danubia je dosť od ruky. To skôr zbehnem do Ovsišťa (ak tam vôbec ešte existuje tá akvaristika).
Či nafotím neviem, asi sa mi nebude chcieť ťahať foťák. Uvidím.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod MajoX » 08 Mar 2017 13:14 pm

V ovsisti som este nebol ale uz som si vsimol taku osarpanu tabulu na stene.. ci tam je este nieco otvorene netusim.. tak ja som nemyslel nejaku profi fotku, mne staci aj len taka mobilom aby clovek videl co si vymyslel..
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod j » 08 Mar 2017 13:19 pm

MajoX napísal:V ovsisti som este nebol ale uz som si vsimol taku osarpanu tabulu na stene.. ci tam je este nieco otvorene netusim.. tak ja som nemyslel nejaku profi fotku, mne staci aj len taka mobilom aby clovek videl co si vymyslel..

Nemám foťák v mobile. Manželka síce má, ale ešte som od nej nikdy žiadnu fotku nedostal....

Ešte prehodnotím tú Danubiu, s niekolkými prestupmi by som to hádam v prípade núdze mohol zvládnuť. :)
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod vincent van gogh » 08 Mar 2017 15:52 pm

j napísal:Či nafotím neviem, asi sa mi nebude chcieť ťahať foťák. Uvidím.

Čožee? Ty nevieš, či sa ti bude chcieť ťahať foťák? Snád žartuješ.... :o

Ludia sa ti tu snažia pomôcť vyriešiť darčekové "šikovné miníčko" k 50-ke , a tebe sa asi nebude chcieť?........ :lol: Ja by som bol napríklad zvedavý, (nech zdvihne ruku ten, čo tiež ) ako sa ti podarí poriešiť darčekové akva za 5 dní... :wink:
____________________________________________

Ak budeš (niekto) nebodaj v tom Ovsišti, daj(te) vedieť. Podla mna tam ten pánko už nebude.....
____________________________________________

@Janka112 : Myslím (neviem), že v tom odkaze na na .akvariumonline , aby fungoval, by nemali byť dve bodky za www, ale len jedna.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod Janka112 » 08 Mar 2017 22:28 pm

dakujem, skopírovala som to z prehliadaca, tak neviem preco sa to porobilo, ale dík este raz za upozornenie
Obrázok používateľa
Janka112
 
Príspevky: 96
Obrázky: 10
Založený: 26 Jan 2017 22:10 pm

Ďalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.