Cube 68L - Mangrove Tree



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod I.P. Pavlov » 12 Jan 2017 22:43 pm

No nič nežije večne a tu je nevýhodou to, že nikdy nevieme akého starého tvorčeka kupujeme. Hlavne záleží kde prežil svoje detstvo, import z biotopu, umelý odchov?......Ťažko odhadnúť. Ja fandím kotuľkám red a tie mi bohužiaľ žijú maximálne pol roka
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Reklama

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod chuanvaldes » 15 Jan 2017 11:57 am

Ty jo, akorat sa ťa idem spýtať že ako sa darí Pagodule... :-/ Lebo v ZOO Braník mají páru nových slimakov a medzi nimi aj Pagodule. Uvidím zkusím ju. Mali by mať aj Clintonov a "Ďáblův roh" Faunus Eter. Takže určitě zoberiem Clintonov a aspoň jednu Pagodule. Uvidím čo ten Faunus Eter, ten by sa mi hodil do tej Ázie...

Mně takto odchádzajú Neritiny. Už tri smradľavky som takto vyhodil z nádrže... :-( Vždy boli krásne aktívne, potom sa sekli na nejakom mieste a tam aj zostali...

Odesláno z mého Redmi Note 2 pomocí Tapatalk
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 15 Jan 2017 13:36 pm

Clintonovci co mam kupene spolu s Pagodulou su v pohode. Jedna ma menej ostnov ale dlasue dve su krasne.

Skus a uvidis. Pisu vsade ze malo narocna je Pagodula ale neviem skusim este raz a uvidime. Je mozne ze posla z toho ked v KE prohodili vodu na podzemny zdroj lebo bol problem na Bukovci a zrazu bola tvrdost vody sialena...a trvalo to asi 4tyzdne.

Potom zasa spat na stary systrm takze asi to moze byt tym.

Drzim ale palce :)
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod chuanvaldes » 21 Jan 2017 14:35 pm

Ahoj Matúš, tak držal si tie palce málo... :( :wink: Dopadlo to takto... :dead:

Obrázok

No nič, napíšem Danile do ZOO Braník, že či sa im neohlásilo viac ľudí, mala ich v nádrží tak 30 a včera už neboli na ich stránkách v ponuke.

Škoda, bol to fakt krásný slimák... :| :(
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 21 Jan 2017 18:46 pm

Ach jaaaj to mi je luto lebo naozaj slimak je to krasny...netusim preco tak z nicoho nic odchadzaju.

Ja skusim este ked bude teplejsie lebo klintonovci ziju a su super asi este dvoch naviac zoberiem.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod Jozef I. » 21 Jan 2017 19:04 pm

Ahojte chalani.
Tak ja mám tiež Pagodulu aj faunus. Pagoduli som kúpil 2 kusy no jeden odišiel za pár dni. Ale ten už od sameho začiatku bol veľmi malo aktivny. Asi som ho kupil už nejak chorého ale druhy si žije dodnes a mám ho asi 3-4 mesiace. faunusov mám dvoch a dari sa im výborne. krásne veľké slimáky. Sú to neuveriteľný čističi. od kedy ich mám (oba druhy) mám piesčité dno oveľa čistejšie. Keď bude príležitosť ešte pár kúskov kúpim a dno už nebudem musieť vôbec čistiť. :)

Inak akvarečko je pekné a ako sledujem Matúš tak ty máš rád takéto ostrovčekové typy na piesčitom dne :).
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 21 Jan 2017 19:41 pm

No musim skusit tych faunusov aj ja...Jozko poviem ti,ze keby som nasiel dreva ake chcem vyriesil by som to inac ale bieda :( asi pojdem na jar do zadielu tu pri KE nieco z potoka nazbierat a len tak poukladam aby som mal krasne volne dno a sem tam kamen :) uvidime. Daj potom foto toho Faunusa.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 10 Feb 2017 20:42 pm

Ahojte vsetci,

tak mensi update, vsetko fici ako ma, vsetko rastie a zije. Zatial ziadne straty co ma tesi :)
Pridavam zopar foto po udrzbe.

IMG_0537.JPG

IMG_0536.JPG

IMG_0535.JPG
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 10 Feb 2017 20:43 pm

IMG_0540.JPG

IMG_0542.JPG
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod MajoX » 13 Feb 2017 15:25 pm

chuanvaldes napísal:Mně takto odchádzajú Neritiny. Už tri smradľavky som takto vyhodil z nádrže... :-( Vždy boli krásne aktívne, potom sa sekli na nejakom mieste a tam aj zostali...


No s neritinami je to zlozite aj u mna.. jedna chce furt chodit z akva do akva, uz par krat sme ju nasli liezt mimo akva (zatial vzdy prezila, nechapem..) a inak musim strasne davat pozor, lebo kazdu chvilu sa stane ze je nejaka na chrbte (a nevie sa otocit).. uz ich mam par mesiacov, kupil som ich v Zoodome a zatial ziju vsetky (ale priznam ze denne aj 2x hlava pri akvariach a pozeram ci su vsetky a kde sa nachadzaju)

Ja mam takto smolu na tych oranzovych okružiakov.. uz viackrat mi po nich zostali len prazdne ulity.. ale naposledy som ich kupil 9 (od Ivana Vysluzila) a dal ich do viacerych akva tak vidim aj malych konecne.. Celkovo co som kupil od Ivana (ci uz rastlinky, krevetky, slimacikov, to mi vydrzi, prezije, inak mam straty)

@Matus, krasne akva ;) po vzore Tvojich akvarii som si uz aj ja zacal robit aspon miestami "cistinky" kde sa da..
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 13 Feb 2017 17:31 pm

Dakujem, ja cistinky len preto, ze mam pandy aby bolo miesto kde sa mozu prehrabavat lebo fakt piesok zboznuju a je vidiet, ze ked tam niesu ostre kamene tak fuziky su krasne dlhe a pandy zdrave :)

Strk je prec ako je vidiet :D vsetko je prehrabane takze som ani dalsi nepridaval. Uvazujem, ze ale ten predny koren rozrezem alebo rozlomim na polovicu a ten zadny polozim a k nemu postavim dva samostatne do hora alebo nieco tak, trosku inac to urobim aby bolo este viac miesta na dne. V akva toho vela nie je takze zmena by bola celkom rychla.

Inac mal som problem so stetinou, ta zacala ficat na korenoch hlavne a na machu Fisidene. Prestal som teda pridavat hnojivo uplne do vody a pridal som tekuty uhlik na miesta kde bola a krasne vsetko zislo co som rad.

Uvidime ako to nechame bezat v tomto style :D kym sa nerozhodnem prejst na nieco uplne ine.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 13 Feb 2017 17:33 pm

Potrebujem ale poradit ot Tomasa (chuanvaldes) ako kua sem davat fotky aby to dobre vyzeralo lebo aj ked to nafotim zrkadlovkov, zmensim a nahram sem tak su fotky fakt malo kvalitne :(
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod chuanvaldes » 19 Feb 2017 23:59 pm

Hmm... Žeby som pre Vás všetkých pripravil nějaký návod? :wink: :pivo:
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 20 Feb 2017 10:43 am

Ja by som bola za Tomas :) aj ked mam len zakladne sklo a potom este jedno pevne portretove ale tak verim,ze by som z toho nieco vykuzlil :) ale musim povedat,ze az teraz som vymenil NB za 4K comp takze ten obraz je teraz ovela lepsi no uprava fotiek je uprava fotike.

Dakujeem
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 21 Feb 2017 15:22 pm

Ale ju ten mrnus do seba pcha :D

Obrázok
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 08 Mar 2017 23:21 pm

Dnes trochu zmena.
Zakryl som biele led a nechal len dve zlte kedze neviem stlmit svetlo a ani vypnut niektore led.

Akva je krasne cajove teraz :)
Prílohy
_MG_4014.jpg
_MG_4013.jpg
_MG_4012.jpg
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod chuanvaldes » 09 Mar 2017 00:08 am

Tá farba je super. Mne osobne takto jantárové akvária učarovali. Momentálně mi ta malá Ázia čo mám prijde strašne zaujímavá a neuveriteľne ma baví. Neviem či to je tou farbou alebo rybkami... :o :o Zatiaľ som rozhodnutý, že v máji zruším Roots & Stones a miesto toho prijde 60x30x30 a bude to niečo na štýl Amazonky. 8)

Čo sa týka svetla, tak som si objednával toto z eBaye... http://www.ebay.com/itm/331892362961 možno že by to išlo použiť aj u tvojho svetla... :)
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 09 Mar 2017 01:28 am

Dakujem ale tento stmievac pouzit neviem. Toto svetlo nema led pas ale samsostatne ledky 10x1w a vatupne napatie je jednosmernych 48V. Videl som jeden stmievac ale tak davat zan 40€ je zbytocne.

Cakam kym pride na SVK Kessil a80 tuna sun co by bolo pre take akva proste super :) a toto predam aj ked je to kvalitne svetlo.

Inac fakt teraz v akva to vyzera uplne inac. Listy padnu dole a chcem este sisky pripadne skusim najst nieco ine. Skoda,ze z US Tanin je dodavka draha :( dufam,ze sa mi podari na buduce pripojit k objednavke z akva klubu v UK a tym padom uestrit na postovnom a cle.

Odporucam kuknut https://www.tanninaquatics.com/

Tiez by som chcel dalsie akva ale kua miesto nepusti lebo mam doma office :) a tak to miesto zabera stol na pracu. Mozno neskor nieco dalsie poriesim. 60tka by bola super.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod chuanvaldes » 09 Mar 2017 10:25 am

Matúš o Tannins samozrejme viem. Už som mal niekoľko krát nutkanie objednať aj napriek tej šialenej doprave... :evil: Pretože sa mi nepodarilo nikde inde zohnať podobné produkty.

O to viac ma prekvapuje že píšeš, že ide objednať aj inde... :shock:

Inak kľudne sa môžeme na poštovné zložiť a objednať... :wink: :pivo:
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod chuanvaldes » 09 Mar 2017 11:08 am

A moja predstava novej nádrže je niečo takéto... :angel:

http://showcase.aquatic-gardeners.org/2010/show4.html

Ja viem, nie je to žiadny aquascaping. Poslednú dobu mi tieto akvária s atmosférou strašne učarovali...

P.S. sestra mojej kolegyni žije v L.A. zkusím dohodnúť, že by preposlala balík z Tannins... :pivo: Kľudne by si si tam mohol niečo prihodiť a potom by som ti to preposlal... :wink:
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod vincent van gogh » 09 Mar 2017 11:18 am

chuanvaldes napísal:
http://showcase.aquatic-gardeners.org/2010/show4.html

Ja viem, nie je to žiadny aquascaping.....

Akože nie ? Ten má mnoho podôb...... :wink:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 09 Mar 2017 12:12 pm

Tomas, neuveris ale toto akva mam ulozene vo fotkach tiez :) velmi pekne biotop akva. Moje oblubene!

Ako v pohode sa pripojim ak by to nebol problem a mozme sharovat postovne. Ja som zatial videl,ze vela ludi z UK robilo jednu velku objednavku tuto https://www.facebook.com/groups/955369464543787/ a potom to chalan rozosielal. Mam kamosa v UK tak by som to nechal poslat na jeho adresu len neviem kedy bude dalsi group buy. Pocul som aj,ze sa nieco planuje v UK, ze by tam mohol byt predajca na Tanin produkty ale zatial nic officialne.

Mozme potom cez spravu dohodnut co a ako :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 09 Mar 2017 12:46 pm

Inac je mozne si vsimnut,ze som dal prec sklenene lily. Su pekne ale fakt ma nebavilo davat stale pozor na to aby som ich nerozbil, nahodou sa neuvolnila prisavka a potom papa sklo aj voda z akva a tak su tam origo trubky z filtra, neskor by som chcel tie kovove tak uvidime.

Super sa cistia, mam to skor ako sklenene, nemusim sa bat,ze ich rozbijem :) a pri takomto akva niesu ani nejako rusive.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod chuanvaldes » 09 Mar 2017 16:24 pm

Já som si všimol už minule že si tam mal rampu. Sklenené sú fakt pekné. Ale moja skúsenosť zo sklom je taká, že zlomím všetko čo sa dá... Momentálne mi zo sklenených veci doma nezostalo nič. Za rok som polámal sklo za 1000kč. Kebyže​ som tie peniaze zainvestoval do ADA difuzoru, tak urobím lepšie.

Takže ja do skla nejdem ani za boha. Dúfam, že ťa rampa čo má Tetra u EX600 bude použiteľná. V akváriu ju aj tak veľmi vidieť nebude, keďže pozadie bude čierne a voda čajová... ;) Ešte teoreticky ma napadá kúpiť Lily z acrylu, tie som na eBayi včera videl... Kupoval som plastové mriežky na dno aby sa mi lepšie pracovalo s drevom, keď budem zakladať.

Tie kovové Lily sa mi tiež veľmi páčia. Možno aj viac ako sklenené. Cena tiež ide, u "môjho" predajcu sú za cca. 900,- Ale asi by mne osobne nevyhovovali a radšej dám rampu cez celú bočnú stranu aby bol rovnomerný prúd vody.

Odesláno z mého Redmi Note 2 pomocí Tapatalk
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.