Cube 68L - Mangrove Tree



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod chuanvaldes » 09 Mar 2017 16:41 pm

vincent van gogh napísal:Akože nie ? Ten má mnoho podôb...... :wink:


Vincent máš pravdu... :) Aj keď si myslím že posledné roky je chápanie aquascapingu odlišné. A top scaperi ktorý určujú smer ho posunuli na úroveň modelárstva... :mrgreen: a akosi sa vzdialili od prvotnej myšlienky pána Amana. Čo je myslím škoda, ale to už je na diskusiu v inej téme... :pivo:
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Reklama

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod vincent van gogh » 10 Mar 2017 13:17 pm

OT:
chuanvaldes napísal:...Aj keď si myslím že posledné roky je chápanie aquascapingu odlišné.

Nie celkom rozumiem.Odlišné? Odlišné od čoho?
chuanvaldes napísal:..A top scaperi ktorý určujú smer ho posunuli na úroveň modelárstva...

No jasné, uhol pohladu. :)
chuanvaldes napísal:.. a akosi sa vzdialili od prvotnej myšlienky pána Amana. Čo je myslím škoda, ale to už je na diskusiu v inej téme... :pivo:

Tak to plný súhlas !!!! Aj s Amanom a hlavne s tou inou témou.... :pivo:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 15 Mar 2017 22:46 pm

Dnes objednanych do akva zopar chutoviek :)

PROFIPLANTS TANNINS EXTRACT - aby sme podporili biotop, som zvedavy co to urobi a ci pride k nejakej zmene
PROFIPLANTS ALMOND BIOEXTRACT - no a toto som zobral len ako bonus aj ked asi to bude dost podobne ako Tannins.
Riccia fluitans - len tak ju necham v akva plavat asi a uvidime ci ju tetry budu vyuzivat nejako
Pistia stratiotes - uvidime ci tentokrat porastie a pusti korene
Hydrocotyle tripartita - chcem skusit ci bude rast naviazana na koreni vonku z vody :)
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod chuanvaldes » 16 Mar 2017 10:38 am

Daj potom vedieť aké sú tie extrakty. Já momentálne používam Black Forest Humus (http://www.prokrevetky.cz/products/black-forest-humus1/) a začal som pridávať aj Torben. Len bohužiaľ mi to intenzívne zbarvenie vydrží iba niekoľko dní... Potom zostane iba taký jantárový nádych. Už mám objednaný filter na prerábku väčšieho, objednal som Tetru 600vku. A pridám do nej aj granulovanú rašelinu od Fluvalu. Tak snáď to vydrží lepšie. Lebo ako tak pozerám na iné BlackWater akvária, tak su krásne tmavé. Len to moje ma priezračnú vodu... :mrgreen:

Myslím, že Pistia ti určite bude rásť. Nevidím dôvod prečo by nemala... :wink: Já som tu moju dal z Azie preč, mam tam dve nejaké pavajúce rastlinky, dostal som ich zo slimákmi, len ich ešte musím identifikovať. Pistia začala byť na to miničko veľká a rušila mi celkový dojem, tak som ju presunul do väčšieho. Teraz to je ďaleko lepšie. Inak Pistiu si bral z Profiplants? Keď hej tak sa nezľakni, že bude úplne bez koreňov. Dorastú, ja tu moju mám tiež z Profiplants.

Na Tripartitu som zvedavý, tiež som rozmýšľal, že by som ju naviazal na vršok a nechal část rásť emerzne... :pivo:
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod Jozef I. » 16 Mar 2017 11:46 am

chlapci aké chuťovečky používate do akvariek :). ja som raz skusil Torben a pak som sa na to vykašlal, lebo filter mi ho stiahol a na druhý deň ani nebolo poznať, že som tam niečo dával. Ale vďaka Pistii je v akva prítmie aj napriek tomu, že do akva pražím 48w (112L). Jeden čas som mal hladinu tak zarastenú, že v akvarku bola tma aj keď bolo svetlo rozsvietené. Super na tom bolo aspoň to, že som aj cez deň mohol hrásne vidieť Lorťicarie ´Rio Atabato´, ktoré sú skôr nočné živočíchy.

Pistiu som Vám mohol poslať. Každý týždeň jej dosť vyhadzujem. tripartita Vám v pohode porastie. mal som ju a mám ju emezne. na rybyčkách mám aj odfotený trávnik z nej. Hustý a asi centimeter vysoký. :)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod chuanvaldes » 16 Mar 2017 23:08 pm

Jožko, toto by aj mna zaujímalo. Pretože keď sa pozerám na FB do "blackwater skupiny" tak tam majú neuveriteľnú vodu. U mňa to je jak píšeš, je to super deň dva, potom je to slabý čajík jak zo školskej jedálni... :(
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 16 Mar 2017 23:21 pm

Poviem Vam tak,ze vela zalezi od svetla. Ked som zakryl biele ledky a nechal len dve zlte co tam mam (niesu to tie klasicke ledky) a pridal mandlovnik a zaludove listy tak to drzi pekne hnedu farbu. Samozrejme nemozem menit 50% vody inac sa to zriedi ale aj tak je akva cajove.

Myslim,ze svetlo robi svoje, jednoducho musi byt zlte aby to bolo take ake chcete.

Tomas, setko som bral z profiplants kedze ceny su fajn aj dorucenie a bral som aj dalsie veci ako lavovu drt a jemny filtracny molitan :)

Skm zvedavy lebo uz som nejake plavajuce mal a vsetko po case zhnilo a teraz mali nieco aj v hornbachu ale uz v zlom stave.

Kazda rastlinka stala drobne tak ze skusim a uvidime. Ak nie tak hydrocortila pojde na emerzne pestovanie.

Na tie vodicky som fakt zvedavy a za tu cenu tych 500ml na moj objem vystaci na par mesiacov ak nie rok tak uvidime a dam vediet :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 20 Mar 2017 16:15 pm

Takze zasielka dnes dosla a vecer hodim zopar foto.
Rastliny mmm no nic moc, nie je to tropica to je vidiet tak uvidime ako sa to rozbehne.

Zobral som aj 3kg lavovej drte nech mam do zasoby pripadne do crepnikov :) pekne zabalene po 500g baleniach co ocenujem.
Pripravky na obohatenie vody celkom slusne balenie aj s pumpickou parada, hned som pridal do akva a potom zacnem vzdy po vymene vody. Som zvedavy ako sa bude spravat osadka akva.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod Jozef I. » 20 Mar 2017 18:35 pm

Vrátim sa ešte k tej farbe vody. včera som po výmene vody dal do akva výluh z rašeliny. 1L do 112L akvárka a pekne to zafarbilo vodu a čo ma prekvapilo, tak voda ostala farebná aj na druhý deň. Rozmýšlam, že tam ešte liter pridám a uvidím ako to bude vizerať a ako dlho to vydrží.

Matuš odkiaľ si objednával rastlinky? neviem či si to spomínal, alebo nie. :)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod Hora » 20 Mar 2017 20:01 pm

Používam roky Blackwater Aquatan na hnedé zafarbenie vody plus ďalšie výhody,ktoré má a nemajú ostatné koncentráty.
Medzitým som skúsil aj Torben,Torumin ale už som ostal u Aquatanu a teraz kupujem 5l balenia,čo je oveľa výhodnejšie ako 100,250ml fľaštičky.
Jelšový výluh zo šišiek mi slabo zmenil farbu do hneda a raz som skúšal aj podobne čistú rašelinu,no nebolo to ono farbou.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod radorado » 20 Mar 2017 21:45 pm

Suhlasim, ze na farbu je Blackwater Aquatan najlepsi, je to fatk super koncentrovane.
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 20 Mar 2017 22:06 pm

Uvidime, toto som zobral na skusku z Profiplants ich vlastne produkty :)
Dnes som pridal dve pumpicky z kazdej kedze je tam pisane 1x na 50l ja mam nejakych 70 tak som dal dve z kazdej.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 20 Mar 2017 22:11 pm

a este ma chyta jedna vec a to trosku zmenit ulozenie korenov :D
len neviem ci ich len vyberiem a ulozim inac alebo presuniem osadku.
Zasa v akva okrem piesku a apr kamenov nic nie je tak dufam, ze nescvoknu ak to urobim ked tam budu.
Chcel by som oba korene otocit naopak a aby bolo dole vidiet cele dno a aby konare smerovali od spodneho roha ro zadneho horneho roha.

Ak bude treba tak budem lamat :D aj ked este uvazujem vybehnut do zadielu a nazbierat nejake fajnove konare ktore by som tam len naukladal a vytvoril nieco ako maju magroove korene.

No uvidime. Pri najhorsom ich len vyberiem a budem zasa skusat mimo akva.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 21 Mar 2017 15:56 pm

Caute caute pridavam maly update na moju objednavku.
Rastlinky z Profiplants uz objednavat nebudem. Pistia ktora dosla bola jedna velka ruzica a 3x mensie. Po rozobrati sa polka rozpadla a zostala len jedna velka kde je zopar listov a jedna mala kde su dva listy :( uvidime ci to prezije, ostatne vsetko opadalo.

Hydrocortyla - invitro nic moc...spodok odhnity tak uvidime ci z nej nieco bude. Ak nie skusim prehodit co ostane do nadoby na emerzne pestovanie a uvidime ci sa chytit ked tak bude na buduce wabi.

Ricia bola celkom oka, zatial som ju nechal plavat len neviem ci ju nechat tak alebo ju uchytit na kamen lebo to sa cele rozpada :D asi to tak ma byt netusim este som ju nemal. Mozno pojde tiez na emerzne v horzom pripade. Mam tropica soil tak vysipem do sklenenej nadoby co som kupil, dam nejake kamienky, mozno koren a uvidime ci sa nieco podari vypestovat.

Tanin extract je po otvoreni nadoby fakt tmavy vyluh ale pri pridani 2ml do akva to nejaky extra rozdiel neurobi tak neviem, skor to je asi na pridanie prospenych latok do akva. Co som si ale vsimol je, ze pridani zacali pandy plavat po akva ako crazy :D a podla vsetkeho to vyzeralo na parenie tak je mozne, ze nieco na tom je.

No zatial vsetko v akva OK. Uvazujem ale ze dam prec amano krevetky kedze rias v akva uz vela nie je vzhladom k mnozstvu svetla ktore tam mam a taktiez ich produkcia vykalov je asi nekonecna :D a kradnu potravu pandam ked pustim peletky..uvidime este.

Malicka panda zatial rastie a uz plava v skupine 1cm mame no cakam kedy budu dalsie no nic momentalne na skle nevidim tak mozno to chce este cas lebo mrazenu davam, pri vymene tiez trocha chladnejsiu no vajicka na skle niesu ale necudoval by som sa ak by boli v machu kedze to zacali robit aj predtym v skarom layoute.

Neskor pridam zopar foto.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod chuanvaldes » 23 Mar 2017 10:25 am

@Hora, díky za tip. Zkusím ten Blackwater niekde kúpiť...

@Matus, nič si z tej "kvality" Pistie nerob. Je to normálne. Mne sa podarí poodlamovať lístky i pri tom keď ju vyberám z nádrže. A už vôbec sa nemusíš báť, že nepustí korene. Pusti a dokáže rásť i bez nich. Susedovi sa strašne páčila, tak som mu nejaké daroval. V akváriu má ale zavojnatky a tie mu korene úplne okusali a okusujú. Pistii to ale nevadí rastie ako z vody... [FACE WITH TEARS OF JOY]
Tie moje Pistie tiež boli žiadna sláva, ale chytili sa. Čo sa týka in-vitra, radšej si tam zájdem a vyberiem osobne. Niekoľko krát som dostal biedne rastlinky ako bonus k nákupu. A aj keď to nevyzeralo, vždy sa mi uchytili.

Myslím že tie vodičky od nich budú na štýl toho čo mám z prokrevetky.cz. Takže nejaký zakonzervovaný výluh z listov a šišiek. Mám ale skúsenosť, že viac mi zafarbí vodu, keď si doma urobím výluh sám. 10min povarím 2 olšové šišky a kúsok mangrovnikového listu. Potom nechám vychladnúť a na budúci deň nalejem do akvária...

Odesláno z mého Redmi Note 2 pomocí Tapatalk
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 23 Mar 2017 12:40 pm

Keby to su korene tak to dam ale mne opadavaju listy od ruzice...jeden za druhym :( som zvedavy ci z toho co ostalo nieco bude alebo to cele jednoducho skape.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod Jozef I. » 23 Mar 2017 14:21 pm

HORA ty máš aké akvárka a koľko, že kupuješ 5L bandasku na zafarbenie vody? Lebo ťa čítam v každej druhej teme ale tvoje prezentácie som tu nevidel. Ak som ich prehliadol, tak sorry; moja chyba. :)

Ja si myslím, že netreba nič kupovať extra drahé na zafarbenie vody. Ja spoužívam výluh y bielej vysokohorskej rašeliny a voda je zafarbená dobre a na moje počudovanie to aj farbu stále drží. A to som dal na 112L akvarko 1l výluhu. Na tie vaše drobce by postaličo deci, dve, tri. :) takže ak si kupite 10L balenie a vysypete ho cele do kýbla a zalejete až po vrch s vodou tak máte výluhu a výluhu. A dovolím si tvrdiť že dobrého a kvalitného výluhu. Bez zbytočne predražených nákladov. A tomuto ja zasa hovorím výhodný nákup :D

Matúš ak by si nešpekuloval mohol som ti pistiu poslať. Teda neviem či si čítal moju ponuku. Ponúkal som ju už viac krát.Vyhadzujem každý týždeň. Držím si tak 10 dospelých rastliniek a pri údržbe vždy vyhodím nové výhonky a nie je ich málo. A mám aj hydrocotylu. Rastie mi ako burina medzi kryptami :).

Ricciu by som ja osobne nechal volne plávať na hladine. Je to pre ňu predsa len prirodzenejšie a nie je s ňou toľko práce ako keď je uviazaná na kameni z ktorého časom vyrastie. Ja som ju mal a plávala mi na hladine akvarka. Také krásne veľké husté bochníky. A rástla aj submerzne aj emerzne. Niekde mám ešte foto.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 23 Mar 2017 17:48 pm

Dik Jozko napisem ti spravu a dohodneme lebo toto je fakt hrozne.
Riciu chcem nechat len tak len prolem je,ze to co som dostal vyera ako zostrih a nie je to spojene. Vkusa sa z toho oddeluje nieco neviem uvidim co sa s nou bude diat dalej :D nieco som odlozil do krabicky kde skusam emerzne pestovanie na okno tak uvidim.

Ak sa podari tak urobim mensie wabi a ten tanin som chcel iba skusit ale dakujem za radu pojdem do buducna na ten vyluh.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod Hora » 23 Mar 2017 18:49 pm

Jozef I. napísal:HORA ty máš aké akvárka a koľko, že kupuješ 5L bandasku na zafarbenie vody?

pozri moje obrázky
dobrý-nedobrý výluh...ja som rašelinu skúsil a mám svoj názor 8)
prepáč Matúš :angel:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 23 Mar 2017 18:59 pm

Pozriem sa ba to Hora,dakujem :)
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod Jozef I. » 23 Mar 2017 22:04 pm

Hora a aký máš názor na rašelinový výluh? A v porovnaní s tým, tebou používaným komerčným prostriedkom?
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 24 Mar 2017 20:13 pm

Tak a je tu update, dnes mi to nedalo a urobil som zmenu s osadkov v akva.
Vsetko vyzera byt v pohode zatial :)
Farba sa stratila kedze som menil nieco okolo 70% vody ale coskoro to bude spat.

Obrázok
Obrázok


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 24 Mar 2017 21:01 pm

pridavam upravene foto zo zrkadlovky este jemne zamutene akva.

_MG_4047.jpg

_MG_4031.jpg

_MG_4049.jpg
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 24 Mar 2017 21:02 pm

_MG_4042.jpg

_MG_4039.jpg
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.