Mini cube M " Wild fantasy "



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod vincent van gogh » 05 Jan 2017 22:44 pm

Vidím,že "klemba" ta neopustila...... :)
Very nice. :roll:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Reklama

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod Stewie » 06 Jan 2017 10:54 am

Klenba :?: Jinudy to nešlo :)
V podstate ma naštartoval Pštros vo svojej téme tak som dostal chuť skúsiť tú kombináciu Dragon a korienky.
Nakoniec to dopadlo takto, vychádzal som s akvaria od Stu Worall to akva sa mi páči ale nechcel som tam klasickú cestičku takže v rámci možností a materiálu som to poskladal do tejto podoby, celé by sa to malo ešte dosť zmeniť po rozbehnutí rastlín.
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod ferro » 07 Jan 2017 00:59 am

Ty si fakt makač Stewie :-). Prebehol som si tému od začiatku a je to fakt parádne. Radosť pozerať na Tvoje akváriá. Nepovedal by som že toto má 20l... Nech sa darí!

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
ferro
 
Príspevky: 124
Založený: 12 Jan 2013 19:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod Stewie » 21 Jan 2017 21:08 pm

po pár dňoch malá aktualizácia, akva sa pomaly rozbieha a okrem trochy chlpatej zatial nevybehla žiadna potvora
akvárko osídlili krevetky a Microsorum pteropus Trident na koreni som vymenil za fissidens fontanus
v rámci údržby jeden aktuálny cvak
Prílohy
DSC03808.jpg
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod Pštros » 21 Jan 2017 23:07 pm

Hmm, som rad, ze som Ta namotal na dragon+drievka... je to lahodka, nakoniec sme si uz na to vlastne zvykli...
Ja uz ani neviem, co furt poseriem, ze mi to nerastie ako vam ostatnym.... vase temy mam nacitane X-krat a vpodstate sa snazim robit veci co najpodobnejsie... a nic...

V kazdom pripade, nech sa dari a tesim sa na dalsi pokrok.. a dalsie verzie :wink:
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod Stewie » 22 Jan 2017 11:35 am

Vdaka :) chcel som to skúsiť aj keď myslím že tento druh materiálu moc k sebe nepasuje.

Ohľadom toho rastu, nič si neposral, treba si nájsť svoju cestu a hlavne nerobiť skokové zmeny.
Vo svojich témach moc dopodrobna neuvádzam čo dávam do akva a nerád sa zapájam do diskusie kde jeden radí tak a druhý úplne niečo iné.
Tiež mi vždy chvíľu trvá kým to vyladím ale pri posledných 4 akva už idem podľa zabehnutého postupu a všetko bez väčších problémov funguje.

Veľmi dobre to v časopise akvárium č :?: napísal chnuro, určite si to čítal a napriek tomu že každé akvárium je iné tak pri dodržiavaní určitých zásad to musí fungovať.
Za najdôležitejšiu považujem čistotu a keď vidím zaprasenú lili pipe :evil:

Osobne som začal pri výmenách vody používať už len čistú RO + minerály a baktérie, hnojím komerčnými prípravkami a pridávam rastové hormóny ale všetko môže fungovať aj opačne keďže v tomto mini hnojím vzhľadom na osadenstvo len veľmi decentne nepoužívam CO2, svietim 6W led lampičkou a všetko ide bez väčšieho problému.

Určite sa ti to rozbehne ale vyhýbaj sa tým skokovým zmenám a nejakému veľkému vŕtaniu v substráte.
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod Stewie » 04 Mar 2017 21:44 pm

po pá týždňoch malá aktualizácia, akva ide bez problému a až na trochu štetiny je to čisté
trochu to za tých pár týždňov zarástlo a vzhľadom na to že beží bez pridávania CO2 a z decentným hnojením všetko rastie pomaly a okrem výmeny vody nie sú potrebné nejaké väčšie zásahy ohľadom strihania rastlín

kedže rád experimentujem objednal som nové svetlo od ktorého očakávam hlavne lepšie podanie farieb a dizajn sa mi tiež celkom pozdáva takže sa na ten lampášik celkom teším :D
http://www.twinstar-europe.com/product- ... t-e-series

pridávam jednu aktuálnu v rámci výmeny vody
Prílohy
mini_04_03_17.jpg
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod matus.galan » 04 Mar 2017 22:24 pm

Pani Stewie teraz to vyzera super! Gratulujem :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod Stewie » 05 Mar 2017 16:03 pm

vdaka, zatiaľ robí radosť, uvidím ako to bude pokračovať
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod vincent van gogh » 05 Mar 2017 18:33 pm

Odstranit ten kúsok korena......týmto smerom asi neuvažuješ ?
(Teda pardon , že leziem do autorských práv...)
Prílohy
mini_04_03_17.jpg
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod Stewie » 05 Mar 2017 19:47 pm

trafil si klinec po hlavičke :wink: zatiaľ som to neriešil ale ten kúsok tam skutočne nesedí a celkovému konceptu akva tá amputácia určite pomôže
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod Pštros » 05 Mar 2017 22:18 pm

som chcel napisat... akva je funtasticke... jedna basen, ale ze tam ten "pipik" s machom na konci nepasuje... len neznasam pisat z mobilu...
Tak uspesnu amputaciu a akvariu nech robi radost cim dalej, tym vacsiu...
:pivo:
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod Stewie » 10 Mar 2017 20:20 pm

amputácia dopadla úspešne, pacient zatiaľ žije
dnes dorazila nová lampička, čas ukáže či som sa rozhodol správne
očakávanie ohľadom farebného spektra sa naplnilo a aj keď nejaké hodnotenie osvetlenia je zatiaľ skoro v tejto chvíli môžem povedať že spracovanie je na veľmi dobrej úrovni
Za :x považujem absenciu regulácie intenzity a aj keď to nie je nejaká veľká položka pri cene podobného svetla to tam už mohli pribaliť
Prílohy
DSC03946.jpg
DSC03944.jpg
DSC03942.jpg
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod matus.galan » 10 Mar 2017 20:26 pm

Ej paradne svetielko si si kupil! Som zvedavy ci budes mat vysledky ako davaju na FB fotkach :) drzim palce nech ti to rastie. Pekne si to sekol a vyzera to super.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod matus.galan » 10 Mar 2017 20:27 pm

Akurat som si vsimol,ze tam bojujes aj so stetinkou. Dufam,ze ju porazis. Mne sa to ako tak podarilo v mojom ale to tam uz nemam skoro ziadne rastliny :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod Stewie » 10 Mar 2017 20:41 pm

Štetina ma dosť serie, momentálne som nasadil lokálnu liečbu peroxidom takže uvidím ako to dopadne.
Údržba je pravidelná a čistota by mala byť ok ale mam tam Violet lily a v tak malom akva to robí dosť veľký prúd takže predpokladám že to by mohla byť aj príčina daného stavu.
Napadá ma aj to že akva je zatial čerstvé a keď sa to zabehne malo by to byť lepšie ale to ukáže čas.
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod matus.galan » 10 Mar 2017 21:08 pm

Mne nabehla na korenoch a anubiasoch kde som mal vacsiu cast prudu a tak som trosku pootocil vystup aby prud siel viac do akva aj ked pri kocke to je iny boj nastavit prud co najlepsie :) a pomaly pomaly to ustalo plus som robil localne aj ostrenie.

Cele to pomohlo a uz to je celkom v pohode. Fakt prudenie robi vela a co som cital aj vymena vody moze podporit stetinu no kazda info je naozja len orietacna a treba skusat no verim,ze to zvladnes a rastliny su krasne ciste a to je zaklad :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod larix » 10 Mar 2017 23:40 pm

Svetlo pekné, také vianočné :-D
Táto nová verzia akvárka je fakt pekná. Okrem iného oceňujem, že to skúšaš bez CO2. BTW, čo je to za piesok?
Štetina je nepríjemná v tom, že nikto presne nevie (alebo ak vie, zatiaľ neprezradil), čo jej výskyt indukuje a ako spoľahlivo zabrániť jej výskytu. Rady ako na to sú často úplne pritichodné a zdá sa, že každý víťazstvo nad ňou pripisuje niečomu inému. U mňa jej výskyt súvisel so železom a definitívne som sa jej zbavil, keď som trochu zvýšil tvrdosť vody (všimol som si, že sa častejšie vyskytuje v nádržiach s mäkkou vodou).
Nech sa darí...
Obrázok používateľa
larix
 
Príspevky: 705
Obrázky: 3
Založený: 01 Dec 2009 13:53 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod Stewie » 11 Mar 2017 14:22 pm

vianočné :D výstižne formulované
toto akva od prvej verzie prevádzkujem bez CO2 a musím konštatovať že to má svoje + kedže v tak malom objeme sa to ladí daleko tažsie, nájsť optimálny pomer je o skúsenostiach a tie zatial nemám.
Veľmi peknou ukážkou prevádzkovania takého akvária sú práve tvoje nádrže :shock: takže neostáva iné len sa tešiť na tvoj nový projekt.
Osobne si myslím že to pridávanie plynu je dosť precenované a pokiaľ sa to správne nevyladí má to skôr opačný efekt.

Piesok je ADA colorado, na skúšku mám doma ešte jedno balenie ADA mekong sand ale vzhľadom na pomer cena/výkon budem do budúcna nahrádzať niečim iným.

Štetina vs mäkká voda, to ma nenapadlo a kedže dragony neovplyvnujú parametre vody mám tam len 6,5 Ph amazonia to dosť sťahuje a pri výmenách používam len RO+minerály.
Vdaka za tip, skúsim RO miešat z vodovodnou.
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod vincent van gogh » 12 Mar 2017 11:08 am

Stewie, S.W. (- ako Stu Worrall) by mal radosť........ :) Pacient vyzerá po odstránení toho výrastku o poznanie lepšie.
Osvieži, aj ked odfotíš akva z 3/4 -tovej pozície.

Co je to za mix "červených" rastlín vlavo? Tam by sa hodilo niečo jemnolisté. Mám to pred očami, ale neviem názov. Niečo medzi Rotalou wallichii a 'ceylon'. Ale zároven sa usmievam, pretože tiež mám rád, ked mi niekto napíše : To a to sa mi tam nehodí.... mne by sa tam hodilo.... :o

______________________________
OT:
Moja oblúbená scénka
https://www.youtube.com/watch?v=yqlkmGifpj8
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod larix » 13 Mar 2017 00:34 am

Vďaka Stewie.
Stále hľadám alternatívy piesku pre moje veľké akva a ten u teba vyzerá pekne. Pozrel som to a tie ADA piesky by ma vyšli viac ako 300 €, to sa mi zdá kapánek veľa :-)
Čo sa týka CO2, ja to vnímam tak, že s ním je to ľahšie s rastlinami ale ťažšie s riasami, bez neho naopak (výnimkou sú štetina a sinica).
Obrázok používateľa
larix
 
Príspevky: 705
Obrázky: 3
Založený: 01 Dec 2009 13:53 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod Stewie » 13 Mar 2017 09:17 am

Vdaka páni, operácia pomohla a po aplikácii peroxidu ustupuje aj štetka.
Vzhľadom na zmenu osvetlenia pravdepodobne niečo vyskočí :?:

V rohu je mix ludwigie a rotala, zatiaľ vo fáze zahusťovania. Z jemnolistých mám doma len Hemianthus micranthemoides momentálne tiež vo fáze zahusťovania ale časom možno niečo skúsim kedže ten červík v hlave mi vŕta vždy, stačí sa dlhšie dívať na akva :?: :idea: :arrow: v tejto chvíli už ani tá 60 ka nie je taká ako pred mesiacom :)
Každopádne vďaka za konštruktívne príspevky, keď to má človek denne na očiach tak okolo toho chodí ako slepý.

Ako alternatíva sa mi celkom pozdáva toto https://www.akwarystyczny24.pl/ebi-pias ... -5443.html časom tiež plánujem niečo väčšie a u väčšiny renomovaných značiek sú tie dekoračné piesky cenovo uletené
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod matus.galan » 13 Mar 2017 09:38 am

Stewie. Tento piesok mam doma vo svojom a je super no neviem ci pre teba uz nebude moc jemny. Moje pandy ho zboznuju :D
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod Stewie » 14 Mar 2017 10:28 am

ADA colorado je v podstate piesok, ten OBI vyzera dobre, cena je slusna takže pri najbližšej objednavke zoberiem na skušku to 5kg balenie.
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.