Moje prve Iwagumi



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Moje prve Iwagumi

Odoslaťod radorado » 15 Mar 2017 18:54 pm

No kedze ostavas pri tvojom substrate, tak na tieto pokusy zabudni, ten profi soil nikdy nedostanes do takeho kopca :)
ps: nemusis tam nahadzat vsetky kamene co mas. Ja by som skusil z dvoch troch najvacsich kamenov urobit vizualne jeden velky a z toho vychadzal.
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Reklama

Re: Moje prve Iwagumi

Odoslaťod Depešak » 15 Mar 2017 18:59 pm

Viem ze s profisoilom to bude boj ale dam tam aj tie lavove kamene a uvidim nejak sa s tym popasujem alebo keby som aj kupil nieco drahsie...tak keby som to zmiesal s profisoilom co by sa stalo???podla mna nic myslim ze by to nevybuchlo ci? :)
Depešak
 
Príspevky: 152
Založený: 08 Mar 2017 19:20 pm
Bydlisko: Senica

Re: Moje prve Iwagumi

Odoslaťod Depešak » 15 Mar 2017 19:15 pm

Jo a co keby som na ten kopec pouzil vyzivny substrat lavove kamene a na vrch piesok??? To by mohlo drzat kopec a eleocharis by mal ist aj v piesku ci sa mylim?
Depešak
 
Príspevky: 152
Založený: 08 Mar 2017 19:20 pm
Bydlisko: Senica

Re: Moje prve Iwagumi

Odoslaťod matus.galan » 15 Mar 2017 19:45 pm

to nebude dobry napad toto miesat to. Ak piesok tak do prednej casti ako si mohol vidiet na apr foto kde v predu je mensia vrstva piesku, potom kamen ktory oddeluje substrat (tu treba dbat na to aby si upchal vsetky medzeri medzi kamenami) a do zadu substrat :)
Su aj lacnejsie len treba hladat.

JBL ProScape PlantSoil - nieco do 30e
Tropica Aquarium Soil cca 32e
Advanced Soil Plants 8l
ADA AQUA SOIL AMAZONIA NEW 9l - cca 31e co nie je zle na ten objem http://www..akvazahrada.sk/kategoria/sub ... ny/#sort=2
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Moje prve Iwagumi

Odoslaťod matus.galan » 15 Mar 2017 19:57 pm

Po cca orientacnom prepocte na tvoju velkost akva pri 4cm vrstve rovnej by si potreboval cca 10l substratu.
Samozrejme, ze ty pojdes odpredu dozadu do kopca, nieco zaberu kamene a tak takze mozno aj tych 9L by celkom stacilo.

Ja by som kupil novy tych 9l a k tomu este 3L a mas pokoj :)
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Moje prve Iwagumi

Odoslaťod Depešak » 15 Mar 2017 20:01 pm

No asi ano asi to tak nakoniec budem musiet urobit :)
Dneska som objednal svetlo za 70e plus substrat bude nieco cez 50 este plus vyzivny substrat na spodok...no moja ma zabije a to nepocitam ze este asi tak 6 kosikov eleocharisu budem potrebovat :)
Depešak
 
Príspevky: 152
Založený: 08 Mar 2017 19:20 pm
Bydlisko: Senica

Re: Moje prve Iwagumi

Odoslaťod matus.galan » 15 Mar 2017 20:21 pm

ja by som vyzivny substrat nedaval.
Zalezi ci zoberes ADA alebo napr Tropica ako som hore pisal.

Tropica uz ma vsetko a aj tak po case budes co to dolievat a vzdy vies pridat gulicky na podporu rastu do substratu ak treba.
No ist do Iwagumi nie je lacny spas :) svetlo za 70e je este celkom lacne :) moje stalo 120e a to nemam iwagumi.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Moje prve Iwagumi

Odoslaťod Depešak » 15 Mar 2017 20:24 pm

No svetlo my dnes perfektne poradil Fazyl :) a jo pojdem do ADA aqua soil amazonia new kupim 9 a 3 litre a stacit to proste musi :) a este tu lavovu drt na spodok a vyzivny teda nemusim???
Depešak
 
Príspevky: 152
Založený: 08 Mar 2017 19:20 pm
Bydlisko: Senica

Re: Moje prve Iwagumi

Odoslaťod matus.galan » 15 Mar 2017 21:12 pm

Co som cital tak nemusis.
Prakticky Power sand je podpora rastu na dlhsiu dobu ako ti doda substrat ak som tomu dobre rozumel ale ludia na forach pisu rozne veci a nie kazdy pouziva power sand pod amazonia soil.

Ak nemas budget na to siel by som v pohode bez toho. Jedine co moze vzniknut po case je ze budes musiet pridavat prvdy potrebne pre rastliny bud v tekutom stave alebo budes pridavat do susbtratu hnojivo.

Dufam,ze chalani ma za to neukamenuju co som napisal :D
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Moje prve Iwagumi

Odoslaťod Stewie » 15 Mar 2017 21:23 pm

Depešak napísal:..ja sa budem snazit to moje akvarko smerovat k romu aby vyzeralo ako na tej stranke 2 co tam mam tu vzorovu fotku..poviem narovinu budem sa to snazit co najviac zkopirovat :)

Ak by som sa to snažil okopirovať, skusil by som to trochu inak.
Vytlač si tu vzorovu fotku a skus porovnavať tie tvoje kamene s predlohou a postupne to skladať do požadovaneho tvaru.
Pre priklad uvadzam jedno foto ( schvalne upravene ale ani to nie je celkom kosher vzhladom na tie autorske prava )
Prílohy
IMG_1135.JPG
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Moje prve Iwagumi

Odoslaťod Pštros » 15 Mar 2017 21:54 pm

Helou.
Sledujem to tu od zaciatku a vdaka tvojej vytrvalosti ti začínam držať palce po tom, ze som si zo začiatku myslel, ze ti preskocilo... nič v zlom.
Mas stastie na ludi, ktori ti prispievaju, takze velke plus pre tvoju snahu. Tiez by som bez ich pomoci dlho tapal.

No a teraz ti poviem... toto je podla mna naprd.
Bez substratu a vymodelovaneho terenu nic nevymyslis. Ja som ukradol detom piesok z pieskoviska aa s tym sa dalo. V ziadnom pripade nekupuj na tieto pokusy nejaky drahy substrat... ale kym tie sutre nedokazes pozapichovat do niečoho, nepohnes sa dalej. Ani tie kamene, podľa mna nemas este vhodne. Ale to by chcelo ohmatat.
Tak ti budem drzat prsty a ak chces, aby ti tito frajeri sem tam pomohli, musia vidiet, ze fakt sa snazis ich rady a postrehy spracovat.
Okrem.toho je layout stale len prvy krok z mnozstva, ktore bude treba spravit. Tak stastnu cestu... :wink:
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Moje prve Iwagumi

Odoslaťod vincent van gogh » 16 Mar 2017 00:32 am

No to som zvedavý,či zoberieš ADA substráty a čo z toho nakoniec vylezie. Každý ti tu radí niečo iné ,každý má svoj pohlad, vkus, inú skúsenosť............ tak to skrátka v akvaristike je.
Ešte by sa mohol niekto pridať, čo zatial len sleduje .......Že to a to robíš zle, ale drží palce. :mrgreen:

Najväčšie "riziko" ( v rovine hardscape) by som videl v tom, aby sa ti kamene - tie,ktoré by nemali - neprepadli do substrátu, čiže ich podložiť a zafixovať. Niektoré menšie ,samozrejme, jemne prepadnúť priam musia. :)
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Moje prve Iwagumi

Odoslaťod Pštros » 16 Mar 2017 00:36 am

vincent van gogh napísal:Ešte by sa mohol niekto pridať, čo zatial len sleduje .......Že to a to robíš zle, ale drží palce. :mrgreen:

???
asi mas pavdu a je vas tu uz dost... tak ostavam len sledovat....a drzat palce... :P
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Moje prve Iwagumi

Odoslaťod vincent van gogh » 16 Mar 2017 01:00 am

Ha, to myslím všeobecne..... Ale prosím, nech sa páči.
Naopak,nech sa len téma rozrastá .Konštrkuktívne debaty sú prínosom a tiež sledujem , čo za názory majú a ako to vnímajú ostatný . Z toho množstva informácií si už hádam Depeche Mode vyberie.

Nakoniec, zatial ide dobrým smerom, čakal som to horšie. :wink:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Moje prve Iwagumi

Odoslaťod larix » 16 Mar 2017 01:01 am

Ja sa teda pripojím - držím palce :-)
Radiť ale zatiaľ nebudem, nech v tom nie je ešte väčší guláš a myslím, že je tu aj tak dostatok skúsenejších scaperov ako ja. No musím priznať, že som Depešaka (resp. jeho zanietenie) podcenil a predpokladal som, že vývoj bude podobný ako pri desiatkach iných podobných začiatkov. Som prekvapený snahou a aj posunom za tú krátku dobu.
Takže ešte raz - nech sa darí...
Obrázok používateľa
larix
 
Príspevky: 705
Obrázky: 3
Založený: 01 Dec 2009 13:53 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Moje prve Iwagumi

Odoslaťod Depešak » 16 Mar 2017 06:59 am

V prvom rade dakujem vsetkym za moralnu podporu(aj ta velmi pomoze). O vasich odbornych radach a skusenostiach ani nehovorim. Mozem povedat ze zaregistrovanie sa do tohto fora mi prinieslo velmi vela a ste uzastny ze ste na domnou nezlomili hnet palicu ale snazite sa mi radit ;) som vam zato velmi vdacny a aj to ma velmi zenie dopredu aby som to nevzdal ;)
Vincent ano pojdem do ady..:) dnes idem prenu kupym zatial 9l a budem dufat :)
Depešak
 
Príspevky: 152
Založený: 08 Mar 2017 19:20 pm
Bydlisko: Senica

Re: Moje prve Iwagumi

Odoslaťod Depešak » 16 Mar 2017 07:13 am

Myslim ze vyberom od ADA najviac potesim zariteho antiprofisoilistu radorado :) :) len bude v tej amazonii eleocharis drzat? Nebudem potrebovat ten jemnejsi a drahsi :( powder???
Depešak
 
Príspevky: 152
Založený: 08 Mar 2017 19:20 pm
Bydlisko: Senica

Re: Moje prve Iwagumi

Odoslaťod radorado » 16 Mar 2017 10:19 am

Nene ja proti profisoilu nic nemam, je to iba najlahsi substrat a z toho plynuce nevyhody,vyhody. ADA ee, ja mam najradsej piesok a strk :)
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Moje prve Iwagumi

Odoslaťod vincent van gogh » 16 Mar 2017 10:59 am

Depešak napísal:Vincent ano pojdem do ady..:)

No OK teda. Substrát je pri rastlinnom akva dôležitý.......však ktorá z položiek nie. (btw, momentálne mám tiež Ratajov profisoil , aj so svahom :) ) Proti ADA Amazonii nemám - okrem ceny - žiadne výhrady . Ale či aj ty vieš, že prečo , rsp. kôli čomu ideš do ADA ? len tak mimo záznam , kôli :

- obsahu živín
- lepšie drží tvar
- značka ADA
- niekto mi to poradil / dám na rady skúsenejších
- iné dôvody

A ešte dovol otázku : - aké je to svetlo za 70e , - odkial sú nakoniec tie kamene ?
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Moje prve Iwagumi

Odoslaťod Depešak » 16 Mar 2017 11:17 am

No nazaciatok svetlo je toto stoji nejak okolo 60 plus nozicky plus postovne je 70€.
http://www..akvaobchod.sk/chihiros-led-a ... 35_203_204

Do ady idem preto lebo asi dobre drzi tvar a na zaklade odporucani..ale ak mi odporucis nieco ine budem len rad...bo cena je u mna dost rozhodujuca.
Kamene mam kusok od Senice tie mensie z potoka nazberane a tie vecsie z akvaristiky zo senice :)
Depešak
 
Príspevky: 152
Založený: 08 Mar 2017 19:20 pm
Bydlisko: Senica

Re: Moje prve Iwagumi

Odoslaťod Jozef I. » 16 Mar 2017 11:33 am

Kde v Senici si bol na kamene? Ja som si ich pár nazbieral na Rudave. Boli veľmi fešne a verím že by v tvojom akva vizerali super.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Moje prve Iwagumi

Odoslaťod Depešak » 16 Mar 2017 11:39 am

V tej akvaristike tam v tej ulicke ale len par ich tam ja som si v oreskom nazberal pred rodicovskym domom v potoku :) ak mas nejake naviac mozme sa skontaktovat kupil by som :)
Depešak
 
Príspevky: 152
Založený: 08 Mar 2017 19:20 pm
Bydlisko: Senica

Re: Moje prve Iwagumi

Odoslaťod Jozef I. » 16 Mar 2017 11:59 am

Volne nemám nič. Všetko je v akva. :) Ale môžeme niekedy vybehnúť.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Moje prve Iwagumi

Odoslaťod Depešak » 16 Mar 2017 12:00 pm

Vincent prosim Ta a tebe ten profisoil drzi kopec v pohode??? Bo teraz som zasa na vazkach tusim..mne v tom eleocharis rastie dobre len toho kopca som sa bal potom co tu chalani hovorili ze sa mi to nepodari s tym urobit.
Depešak
 
Príspevky: 152
Založený: 08 Mar 2017 19:20 pm
Bydlisko: Senica

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.