acorus - _emerzne_ pestovanie



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

acorus - _emerzne_ pestovanie

Odoslaťod fugu » 24 Jan 2005 15:50 pm

mate pls niekto skusenost s emerznym pestovanim acorusov, napr z paludaria a pod? ako rychlo sa to rozrastie? a rozrastie sa to vobec? vyzivny substrat a co dalej? svetla vela/malo? robim si na okne take mociariky vo vysokych sklenenych nadobach a postupne experimentujem ;) ak by ste mali pripadne tip na nejake echinodory, co vyrastaju z vody a spravia peknu gucu listov, tak sem s nimi :)

Obrázok
Obrázok používateľa
fugu
 
Príspevky: 193
Obrázky: 29
Založený: 01 Mar 2004 15:08 pm

Reklama

Re: acorus - _emerzne_ pestovanie

Odoslaťod Milos Gnida » 20 Apr 2005 11:53 am

No tak to s tymi acorusmi , by aj mna dost zaujímalo , mam jeden acorus /gramineus/ v akva a dakde som cital , ze to nieje moc vhodná rastlina do akvaria , rsp. nevydrží dlho , tak by som ju chcel vybrať , dokial je ešte čas , a pestovať ju emerzne , hlavne by ma zaujímal substrát do akého ju dať :roll:

FUGU : a odkial mas take pekne nádoby , kde sa to dá kúpiť ? V obchodoch som to nevidel /teda aspon u nás :) /
Milos Gnida
 
Príspevky: 154
Obrázky: 33
Založený: 28 Jan 2005 18:08 pm
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: acorus - _emerzne_ pestovanie

Odoslaťod fugu » 20 Apr 2005 13:43 pm

milos> acorus je spokojny, ked mu hlava trci z vody :) tie, ktore mam nasadene ja rastu sice strasne pooomaaalyyy, ale uz vyhnali nove listy zo spodu, takze sa im asi dari. podla toho, ako vyzeraju tie moje im je nejaky substrat ukradnuty, skor potrebuje tu hlavu nad vodou na to, aby prosperoval ... podla literatury bohate dno, hladina vody optimalne ~2-3cm nad krckom ... zivotu pod hladinou sa vraj _vie_ prisposobit, ale asi nebude nejako brutalne nasadzovat odnoze a pod ;)

nadoby su z ikea, videl som nieco velmi podobne aj v bmxe ... a su dost naprd, lebo ked chcem sadit, tak musim poprosit dceru s malinkou rukou, aby pomohla, mne sa tam ruka drziaca pinzetu jednoducho nezmesti :]
Obrázok používateľa
fugu
 
Príspevky: 193
Obrázky: 29
Založený: 01 Mar 2004 15:08 pm

Re: acorus - _emerzne_ pestovanie

Odoslaťod gabriela » 20 Apr 2005 13:50 pm

akorus je mocariskova rastlina
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: acorus - _emerzne_ pestovanie

Odoslaťod XP » 21 Apr 2005 00:10 am

fugu napísal:....nadoby su z ikea, videl som nieco velmi podobne aj v bmxe ... a su dost naprd, lebo ked chcem sadit, tak musim poprosit dceru s malinkou rukou, aby pomohla, mne sa tam ruka drziaca pinzetu jednoducho nezmesti :]

Nadoby su prekrasne , len pinzetu mas kratku :o 8) :roll: :wink: :idea:
Obrázok používateľa
XP
 
Príspevky: 218
Obrázky: 34
Založený: 20 Okt 2004 02:01 am
Bydlisko: Kosice


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.