Kryt na akva.70x35 nepredavaju?



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Kryt na akva.70x35 nepredavaju?

Odoslaťod Janavana » 22 Mar 2017 15:28 pm

Mam 98l akvarium a potrebujem kryt so svetlom. Nikde som ho nenasla, neviete ci taky rozmer predavaju? Dakujem
Janavana
 
Príspevky: 19
Založený: 15 Mar 2017 18:00 pm

Reklama


Re: Kryt na akva.70x35 nepredavaju?

Odoslaťod Janavana » 23 Mar 2017 09:53 am

Dakujem, urcite nebudem doma kryt vyrabat a polit sa mi nepaci. Chcela som klasicky cierny alebo biely plast.kryt. ten moj rozmer som nikde nenasla.
Janavana
 
Príspevky: 19
Založený: 15 Mar 2017 18:00 pm

Re: Kryt na akva.70x35 nepredavaju?

Odoslaťod marlo » 23 Mar 2017 10:19 am

Kryt v rozmere 70x35cm sa myslím sériovo nevyrába.
Preto si ho budete musieť dať vyrobiť na mieru alebo sama...alebo vybrať osvetlenie ktoré sa nedáva do krytu.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kryt na akva.70x35 nepredavaju?

Odoslaťod Janavana » 23 Mar 2017 11:33 am

..casto som sa docitala ze akvaset sa neoplati, ale ja to asi budem riesit kupou celeho noveho akvasetu. Chcela by som oklo100l, poradite nieco schopne, kvalitne? Dakujem
Janavana
 
Príspevky: 19
Založený: 15 Mar 2017 18:00 pm

Re: Kryt na akva.70x35 nepredavaju?

Odoslaťod j » 27 Mar 2017 07:59 am

Janavana napísal:..casto som sa docitala ze akvaset sa neoplati, ale ja to asi budem riesit kupou celeho noveho akvasetu. Chcela by som oklo100l, poradite nieco schopne, kvalitne? Dakujem

Záleží aj na tom kolko do toho chceš investovať. Dajú sa nájsť celkom lacné sety kde máš len svetlo - zbytok si vyskladáš podla možností, máš sety kde už je komplet vybavenie v cene, máš špičkové sety so špičkovou výbavou, máš dizajnové sety aj so stojanom. Objem okolo 100l môže mať aj rôzny tvar - môže byť podlhovasté, štvorcové, nízke, vysoké. Osvetlenie môže byť silné, slabšie, neónové, ledkové. Tých premenných je vela. Záleží na tebe kolko máš na to peňazí, kolko máš na to miesta, či chceš nejaké náročné rastliny na svetlo a hnojenie, alebo skôr niečo menej náročné....

Ja mám napríklad v obývačke tento set: http://www..akvariumonline.sk/eheim-aqua ... 00103.html a až na nejaké drobnosti mu nemám čo vytknúť.
Je aj o niečo väčší model: http://www..akvariumonline.sk/eheim-aqua ... 00097.html
Tých možností je vela - len si sama musíš ujasniť čo chceš, akú výbavu potrebuješ.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Kryt na akva.70x35 nepredavaju?

Odoslaťod Janavana » 28 Mar 2017 19:53 pm

Eheim je nemecka firma, si spokojny?, ake je v tom 84l.osvetlenie? Nie je problem zohnat nahradne ziarovky? Kupoval si cez net akva.? Dakujem moc za informacie a inspiracie
Janavana
 
Príspevky: 19
Založený: 15 Mar 2017 18:00 pm

Re: Kryt na akva.70x35 nepredavaju?

Odoslaťod j » 29 Mar 2017 07:20 am

Čo sa týka Eheimu ako značky, tak myslím že patrí určite k tomu lepšiemu, čo sa dá u nás kúpiť. Máme doma od nich dva sety - tú spomínanú 84ku (objednával som si to v Aquasymbióze) a 100l MP80 ( j-detske-akvarium-t14653.html?hilit=detsk%C3%A9 ) kupovné v Hornbachu. Tá MP80ka ak si dobre pamätám bolo iba akvárko s krytom - príslušenstvo som musel dokupovať.
Čo sa týka žiariviek tak sú to klasické 15w trubice, takže nie je problém s výmenou. Akurát to ide trochu ťažšie keďže sú vo vodotesných objímkach.
Prevedenie oboch setov je na dobrej úrovni, v podstate im nemám čo vytknúť. Filtre sú velmi tiché, ohrievače mám vypnuté, keďže si akváriá udržujú stálu teplotu. Jediný problém mám že občas sa kondenzuje pod okrajom krytu voda a steká po skle a ostávajú potom stopy vodného kameňa (trochu octu to lahko odstráni). Ale robí sa mi to aj na velkom akvárku kde mám podomácky vyrobený kryt, takže predpokladám že to bude za istých podmienok vlastnosť všetkých zakrytovaných akvárii. Zatial som neprišiel na to čo s tým.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Kryt na akva.70x35 nepredavaju?

Odoslaťod Janavana » 29 Mar 2017 09:41 am

..super informacie, moc si mi pomohol, este sa spytam na to detske akvarium co si robil..ak by sa mi podarilo take akvarium mat v obyvacke skacem 200m od radosti :D ja som amaterka, ale ked som bola dieta tiez mi ocko spravil velke akvarium... teraz si uz ani neviem predstavit zivot bez neho aj ked som velka :) rada by som sa inspirovala tvojim dets.akvariom, konare korene v akv.nespinia vodu? Ked kupim korene ako sprave pripravit pred umiestnenim do akva.? Casto kupujem rastliny nove do akva, ale malokedy sa im dari, su niektore rast. ktore su odolnejsie? (Mne sa po kratkom case rozpadnu a ostane len stonka, alebo su na nich same riasy) DAKUJEM
Janavana
 
Príspevky: 19
Založený: 15 Mar 2017 18:00 pm

Re: Kryt na akva.70x35 nepredavaju?

Odoslaťod j » 29 Mar 2017 11:07 am

Vela otázok, málo jednoznačných a zaručených odpovedí. :D
No ale v skratke - pokial chceš ísť na to jednoducho - na začiatok ti stačí nejaký jemný kremičitý štrk, podla možnosti nie moc svetlý. Tak 3 -5cm vrstvu. Predávajú sa aj kadejaké hnojivá a výživné súbstráty ktoré môžu pomôcť v raste rastlín, ale pri nesprávnom/neopatrnom použití môžu spôsobiť aj problémy. Ja ich nepoužívam, ale pokial ich budeš chcieť, isto tu niekto poradí čo a ako, resp. použi vyhladávanie. Ak tam chceš aj nejaké kamene ako dekoráciu - najlepšie nájsť nejaké väčšie okruhliaky. Stačí umyť.
Drevo - v akvaristikách býva pomerne dobrý výber - treba rátať s tým že väčšinou zo začiatku ho bude treba zaťažiť kým prestane plávať (záleží od druhu dreva). Niekto drevo pred použitím vyvára, niekto iba poriadne umyje, odstráni mäkké časti, kto má možnosť, tak ho necháva dlhší čas luhovať. Čo sa týka špinenia vody - tak isto záleží od druhu dreva - niektoré ti budú vodu farbiť do hneda dlho, niektoré nemusia vôbec, ale trochu zafarbená voda vyzerá prirodzene a pri napodobovaní niektorých biotopov je to priam žiadúce. Treba rátať s tým že sa môže zo začiatku na dreve tvoriť biely "soplovitý" povlak, ale ten zvykne po čase zmiznúť, ak nie stačí drevo opláchnuť.
O zábehu akvárka je tu toho asi popísaného dosť. Každopádne treba po založení minimálne 2 - 3 týždne počkať kým dáš ryby, nech sa rastlinky zakorenia a celý systém sa ako-tak stabilizuje. Občas vymeň nejakú časť vody. Filter by mal ísť nepretržite.
Rastlinky - tu je velký výber a ja sa v tomto necítim byť moc fundovaný radiť, ale najlepšia cesta je asi táto - pozháňaj si viac druhov a uvidíš ktorím sa bude dariť a tých sa drž. Napríklad ja mám v tej 84ke akýsi pokus o ázijský biotop - jávsky mach, kryptokoryny, microsorum.

No a na záver - musíš rátať s tým že nech ti poradí ktokolvek čokolvek - tak to nikdy nemusí na 100% u teba fungovať. Každé akvárko má svoju vlastnú "mikroklímu" a čo v pohode funguje v jednom, môže byť v inom problematické. Budeš si musieť nájsť svoju vlastnú cestu, svoj rytmus starostlivosti a hlavne nájsť v sebe dosť trpezlivosti a nesnažiť sa velmi ten kúsok "prírody" znásilňovať a niektoré veci zbytočne urýchlovať.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Kryt na akva.70x35 nepredavaju?

Odoslaťod Janavana » 29 Mar 2017 18:30 pm

https://abc-zoo.sk/9051-akvarium-komple ... lik-budget
..toto by sa mi pacilo, myslite ze stoji za tych 150e?
Janavana
 
Príspevky: 19
Založený: 15 Mar 2017 18:00 pm

Re: Kryt na akva.70x35 nepredavaju?

Odoslaťod Janavana » 29 Mar 2017 19:37 pm

Janavana
 
Príspevky: 19
Založený: 15 Mar 2017 18:00 pm

Re: Kryt na akva.70x35 nepredavaju?

Odoslaťod I.P. Pavlov » 29 Mar 2017 21:11 pm

Chcem len upozorniť, že Eheimy už nie sú naj... filtre. Myslím rady classic a eco, veru nie.
Neviem či 15W trubice sú typizované, radšej si to overte
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Kryt na akva.70x35 nepredavaju?

Odoslaťod j » 29 Mar 2017 21:37 pm

I.P. Pavlov napísal:Chcem len upozorniť, že Eheimy už nie sú naj... filtre. Myslím rady classic a eco, veru nie.

Tie filtre nepoznám, ale čo mám Aquaball a Biopower, tak tie bežia spolahlivo a ticho. Ale netvrdím že sa nemôžu nájsť aj lepšie.
I.P. Pavlov napísal:Neviem či 15W trubice sú typizované, radšej si to overte

Sú, napr: https://www.planetaziaroviek.sk/standar ... -26x438mm/
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Kryt na akva.70x35 nepredavaju?

Odoslaťod vincent van gogh » 31 Mar 2017 16:54 pm

Off topic :
I.P. Pavlov napísal:Chcem len upozorniť, že Eheimy už nie sú naj... filtre. Myslím rady classic a eco, veru nie.

Neviem, či dotyčná má záujem práve o externý filter, ale to je vedlajšie.

Niečo ako NAJ filtre.......no, to môže existovať len ťažko. Vždy to bude individuálne. Každému vyhovuje pre jeho akva niečo iné. Hlavné je,aby filter fungoval. Takže takéto subjektívne tvrdenie, že Eheimy už nie sú naj....filtre ... je k ničomu .Veru áno. Okrem toho, kedže UŽ nie sú, tak logika napovedá ,že kedysi boli Naj? A terazky už nie, lebo Už sú iné značky NAJ ? :lol:
________________________________

Janavana : Jedna otázka. Niekde tvrdíš, že akvárium musí byť s krytom, lebo inak Vás ruší bublinkovanie v obývačke? O aké bublinkovanie sa jedná?

A užívatel "j" vystihol problematiku celkom presne. Stručne a jasne.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.