Dračie hory Vol.2



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Dračie hory Vol.2

Odoslaťod Jofre » 07 Apr 2017 18:22 pm

Keďže iwagumi akvária sú môjmu srdcu najbližšie, rozhodol som sa pre "pokračovanie" layoutu Dračie hory :)
Menšia zmena nastala v samotnej nádrži... Rozhodol som sa pre nižšiu nádrž o 6cm.

Akvárium
60x30x30cm

Osvetlenie
ADA Solar RGB

Filtrácia
ADA Super Jet Filter ES-600
ADA Bio Rio
ADA NA Carbon

CO2
Tlaková CO2 fľaša 500g
ADA CO2 Glass Counter
ADA Pollen Glass Large 20Ø

Substrát
ADA Bacter 100
ADA Clear Super
ADA Tourmaline BC
ADA Amazonia
ADA Amazonia Powder

Hardscape
Dragon stones

Obrázok1 by Jofre23, on Flickr
Obrázok2 by Jofre23, on Flickr

To je na začiatok všetko :) . Z rastlín opäť plánujem použiť Monte Carlo a Riccardiu...Ale to sa ešte môže zmeniť :wink:
Obrázok používateľa
Jofre
 
Príspevky: 296
Obrázky: 0
Založený: 19 Máj 2012 15:47 pm

Reklama

Re: Dračie hory Vol.2

Odoslaťod dravec » 07 Apr 2017 22:06 pm

Grande maestro!!! Bellissimo!!!
Obrázok používateľa
dravec
 
Príspevky: 318
Obrázky: 6
Založený: 23 Mar 2011 23:30 pm

Re: Dračie hory Vol.2

Odoslaťod garmond11 » 07 Apr 2017 22:27 pm

Super to vyzerá. Teším sa na pokračovanie. =D>

Odoslané z D6603 pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
garmond11
 
Príspevky: 55
Obrázky: 4
Založený: 19 Mar 2016 19:51 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Dračie hory Vol.2

Odoslaťod YELEN » 07 Apr 2017 23:09 pm

Sledujem! ;)

Odoslané z D2203 pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
YELEN
 
Príspevky: 41
Založený: 29 Máj 2016 20:43 pm

Re: Dračie hory Vol.2

Odoslaťod matus.galan » 07 Apr 2017 23:16 pm

Slusne kopce Jofre fakt slusne :) drzim palce nech sa podari ako si zelas o com po poslednych akva nepochybujem :)
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Dračie hory Vol.2

Odoslaťod Hora » 08 Apr 2017 07:35 am

Hora napísal:Zabil si mi Dracie hory,ktore som miloval.

som rád,že oživuješ ten štýl,príjemne sa na nich pozeralo ale aj Forest stream je krásne akva,ostáva?
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Dračie hory Vol.2

Odoslaťod Jofre » 08 Apr 2017 08:11 am

Thank you folks :D

@Hora, Forest stream už patrí minulosti :)

Tento layout obsahuje oproti predchodcovi podstatne menej kameňov. Chcel som, aby bolo viac miesta pre rastliny (hlavne pre koberec). Pravdupovediac, predchádzajúci layout bol prepchatý kameňmi. Bolo ich tam veľa...
Obrázok používateľa
Jofre
 
Príspevky: 296
Obrázky: 0
Založený: 19 Máj 2012 15:47 pm

Re: Dračie hory Vol.2

Odoslaťod Pštros » 09 Apr 2017 10:43 am

Pre mna lava strana a stred dokonaly...prava mi nesedi, tie tri sutre oprete o seba a sklo... nestacilo by tam nieco mensie? Viem, ze je tam chodnicek. Inak sa teším na dalsi sutazny kusok... bude to pecka...

Odoslané z PLK-L01 pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Dračie hory Vol.2

Odoslaťod Depešak » 09 Apr 2017 10:47 am

Je to uzastne si odbornik na slovo vzaty to sa hold pozna..drzim palce :)
Depešak
 
Príspevky: 152
Založený: 08 Mar 2017 19:20 pm
Bydlisko: Senica

Re: Dračie hory Vol.2

Odoslaťod Jofre » 09 Apr 2017 11:10 am

Teší ma, že sa páči a taktiež ďakujem za prínosnú kritiku :D

S tou pravou stranou by ešte bolo možné niečo urobiť...Mám ešte posledné 3 väčšie kamene, takže ich skúsim rozbiť na menšie kusy.
Snáď sa mi podarí z nich vytesať okulahodiace kúsky :)

Mimochodom, pridávam sem koncept s dokreslenými rastlinami.
!Prosím, berte to s veeeľkou rezervou! V konečnom výsledku sa to môže a aj bude líšiť! Tento obrázok slúži len pre lepšiu predstavu, ako by to mohlo vyzerať! :wink:
Prílohy
20170407_203948-1648x853.jpg
Obrázok používateľa
Jofre
 
Príspevky: 296
Obrázky: 0
Založený: 19 Máj 2012 15:47 pm

Re: Dračie hory Vol.2

Odoslaťod dravec » 09 Apr 2017 19:20 pm

Jofre, podla mna je prava strana OK, takto sa nestratí tá cestička a je to mimo zlateho rezu... Aspon podla mna. A co povie Vincent?
Obrázok používateľa
dravec
 
Príspevky: 318
Obrázky: 6
Založený: 23 Mar 2011 23:30 pm

Re: Dračie hory Vol.2

Odoslaťod Pštros » 09 Apr 2017 19:22 pm

Uznavam, ze "s rastlinami" je to omnoho lepsie... :-)

Odoslané z PLK-L01 pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Dračie hory Vol.2

Odoslaťod fazyl » 09 Apr 2017 19:44 pm

masaker, si pan!
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Dračie hory Vol.2

Odoslaťod chuanvaldes » 10 Apr 2017 10:05 am

Ahoj Jofre, musím povedať, že začiatok lepší než "volume 1". U mňa pravá strana dobrá a asi by som ani nič nemenil. 8) Práveže to takto pekne uzatvára celý hardscape...

Musí sa nechať. S kameňmi to sakra vieš! :pivo:
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Dračie hory Vol.2

Odoslaťod vincent van gogh » 10 Apr 2017 12:52 pm

dravec napísal:.... A co povie Vincent?

:) No @dravec, poviem ti takto : Pravá strana mi tiež "nesedí", hlavne preto, že nemám rád takto useknuté scény. Ani v obraze to nie je ideálne riešenie. Jedine , že by nebola, ale skutočne nebola iná možnosť. Ten centrálny "špičák" tiež uplne neladí môjmu slepému oku .
Ako sme sa minule bavili, celkovo mám radšej iný charakter akvária. Nie až takto prehnane uhladený, ale skôr tzv. "strapatý, neučesaný ".....dalo by sa povedat viac "podvodný".( ako robí napr. Stewie. ) Na druhej strane je toto ovela vzdušnejšie ako Vol. 1 . Nie je to tak preplácané , mierka je jemnejšia vzhladom k velkosti akva, pekná perspektíva a tým pádom lepšie stávitelné...

Dosť na tom Jofre má len 27 rokov. Ak som dobre čítal , venuje sa akvaristike od chlapčenských liet, takých 16-17 rokov a za sebou má tak cca 10 skejpov . Z toho 4x v jednom roku. :!: Ak to pôjde dalej takýmto tempom, tak sa môžeme dočkať ešte velkých vecí... :)

Stále mi je záhadou ako Jofre nedotahuje fotografickú stránku veci. Ale pokojne ( a s kludným svedomím) by to mohlo ísť do nejakých medzinárodných súťaží... :)
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Dračie hory Vol.2

Odoslaťod grello » 10 Apr 2017 15:59 pm

@Jofre
Nó, pjekné, pjekné. Podľa mňa je na každom skejpe čo doladiť, ono sa to zase úplne zmení s rastlinami - aj oproti obrázku so zeleňou, že :D Ale oproti prvým horám (ktoré som doma tak trošku tajne ohováral :angel: :mrgreen: ) je to o 100 per cent lepšie.
A materiál prémium - tohoto viac prosím. :pivo:

@Vincent
No sám by som to lepšie nepovedal - vidím, že aj interview s Jozefom si čítal :pivo: - a hovorím si tú titulku z časopisu nech do IAPLC kľudne pošle. (Jofre - kľudne presne hentú, však sme to zverejnili len tak trošku :wink: a s tou fotkou som fakt skoro nič nerobil - trošku vyvážiť farby a orezať sa snáď môže aj do IAPLC, nie :P :?: ) Len tie fotečky. (ale ja osobne nič nehovorím :D ... )

No jak kukám tak kukám... Ak to takto bude pokračovať, o rok si dáme repete, hihi. :pivo: Sledujem a držím palce.

M
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Dračie hory Vol.2

Odoslaťod dravec » 10 Apr 2017 18:41 pm

@Vincent - ako povies! :-) A o tom to je! Povedal mi to aj Adam P. , "aquascaping is neverending proces a preto ho mam tak rád!" Ono by bolo fajn vidiet viac tych alternatív, čo by sa dalo s tým materálom dosiahnut. Jofre je v kazdom pripade makač a je prikladom toho, že profesora z cloveka nespravia šediny ale skusenosti a zaujem o problematiku :-) :pivo:

@Stewie - mozes poslat link na tvoje aq? Mozes aj cez SS, abo napisem ti mail? Styl akva, co spomínal Vincent je aj moj pripad a velmi rad by som sa pozrel na tvoje akvarka, ale prehladnost tohto fora ma nepustí, je to nad moje sily :-)

@JOfre - tých nadrži co by si mohol posunut do sutaze (a nielen do IAPLC) je podla mna viac!!! :D :pivo: Ja som sa rozhovoru s tebou v e-časopise velmi potešil!!! Ostavam velky fanda!!!
Obrázok používateľa
dravec
 
Príspevky: 318
Obrázky: 6
Založený: 23 Mar 2011 23:30 pm

Re: Dračie hory Vol.2

Odoslaťod vincent van gogh » 11 Apr 2017 16:50 pm

grello napísal:
@Vincent
No sám by som to lepšie nepovedal - vidím, že aj interview s Jozefom si čítal :pivo:

Čítal,no jasné. Časopisu fandím (však kto by nie) , Markétku mám rád ,takže v rámci možností si vždy rád zalistujem... Ma prekvapila tá Jofre-ho rezbárska záluba..
grello napísal:... Len tie fotečky. (ale ja osobne nič nehovorím :D ... )

Neviem presne čo máš na mysli (teda to, že osobne nič radšej nehovor,...tomu rozumiem :) ), ale ja to vidím takto : V takomto levely ,ako prezentuje Jofre, už by malo byť všetko top. Aj fotodokumentácia. Z toho, čo tu má na fore zverejnené, som zatial poriadnu ,ucelenú sériu, tak 4-5 tich fotiek vhodných napr. do IAPLC ešte nevidel. Je to paradox, pretože ako vidno - jednotlivé fotky sú ostré a nie nekvalitné.
A môžem sa, samozrejme, mýliť.....niektoré staršie sa nedajú otvoriť.

Ale to sa dá dohnať raz-dva. Horšie by to bolo v opačnom garde : Naprcaná technika a vybavenie a .....akváriá slabučké. To však nie je tento prípad.

@dravec : Vyhladať patričnú osobu a jej akváriá nie je až taký problém...(no jó, na Rybičkách určite rýchlejšie). Ale Stewie myslím zareflektuje na tvoju požiadavku kladne.
Mimochodom , u Stewie-ho je vidieť za ten čas velký progres. Myslím, že u mnohých ide tá krivka kvality smerom hore, čo o sebe, grrr, nemôžem povedať. :D
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Dračie hory Vol.2

Odoslaťod Stewie » 12 Apr 2017 11:40 am

Ako som už niekde písal, Jofreho akvárka majú gule, toto nie je vínimka a keď to zarastie bude to vyzerať veľmi dobre :pivo:
Mne osobne sa najviac páčil Forest stream a myslím že by bolo dobré keby sa už Jofre odhodlal hodiť niektoré s tých akva aj do nejakej súťaže aj napriek tomu že s tými akva zatial sám nie je spokojný.

mimo tému, kurňa chlapi strapaté a neučesané :cry: a ja sa snažím nejak to uhladiť a dať tomu sofistikovaný vzhľad :)
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Dračie hory Vol.2

Odoslaťod Jofre » 17 Apr 2017 14:21 pm

Včera som uskutočnil menší rescape. Najzásadnejšia zmena sa udiala na pravej strane + som dosypal menšie kamienky pre lepšiu ilúziu hôr, ale hlavne pre "optické zväčšenie" :)

ObrázokDračie hory Vol.2 by Jofre23, on Flickr
Obrázok používateľa
Jofre
 
Príspevky: 296
Obrázky: 0
Založený: 19 Máj 2012 15:47 pm

Re: Dračie hory Vol.2

Odoslaťod Jofre » 23 Apr 2017 14:13 pm

Do denníku... :D

Rastliny sú konečne objednané a veškerá technika pripravená...Ďalší víkend budem (možno) sadiť :)

Objednané rastliny :
Riccardia Chamedryfolia (in vitro)
Hemianthus Callitrichoides Cuba (in vitro)
Eleocharis Mini (in vitro)

ObrázokDračie hory Vol.2 by Jofre23, on Flickr
Obrázok používateľa
Jofre
 
Príspevky: 296
Obrázky: 0
Založený: 19 Máj 2012 15:47 pm

Re: Dračie hory Vol.2

Odoslaťod dravec » 23 Apr 2017 18:02 pm

JOfre luxusnééé, ako vzdy!
Obrázok používateľa
dravec
 
Príspevky: 318
Obrázky: 6
Založený: 23 Mar 2011 23:30 pm

Re: Dračie hory Vol.2

Odoslaťod džara » 24 Apr 2017 13:18 pm

to vyzera tak dobre, ze by som tam ani rastliny nedaval. ...a... ani vodu.!
džara
 
Príspevky: 140
Obrázky: 27
Založený: 20 Aug 2009 22:59 pm
Bydlisko: Senica

Re: Dračie hory Vol.2

Odoslaťod Boris Bečár » 24 Apr 2017 14:58 pm

džara napísal:to vyzera tak dobre, ze by som tam ani rastliny nedaval. ...a... ani vodu.!


Prípadne to chce vymeniť tapetu na temnú oblohu , 1 červenú LED-diódu a 2 figúrky hobbitov. :pivo:
Obrázok používateľa
Boris Bečár
 
Príspevky: 245
Obrázky: 2
Založený: 30 Júl 2011 14:43 pm
Bydlisko: Žilina

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.