Cube 68L - Mangrove Tree



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 26 Mar 2017 22:29 pm

Zopar po vikende :)

_MG_4105.jpg
Pohlad z predu

_MG_4110.jpg
Pohlad z lava
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Reklama

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod chuanvaldes » 28 Mar 2017 22:58 pm

Matuš, tlieskám!!! :pivo:

Vyzerá to super. Pozerám, že ti ten "TINT" učaroval. Veľmi sa mi to takto páči...

Inak postrehol com v skupine "Blackwater UK" túto informáciu... "We are very proud to announce that over the next few months the stunning products from Tannin Aquatics will be available through this page. It will be the only place in the UK where you can get these items. Keep your eyes peeled for the first items stocked!" 8)

Si písal, že máš tam kámoša... Ideme do toho? :wink: Kľudne zaplatím i celé poštovné z UK ak by bol ochotný preposlať z UK, napríklad mne do Prahy a já by som potom poslal tebe, poštovné by som hodil na firmu... 8)
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 29 Mar 2017 00:08 am

Dakujem Tomo :) aj mne sa to po prerabke paci a vdaka Jozkovi mam dnes peknu plnu hladinu krasnej pistie. Velmi mu za to dakujem a pridam coskoro foto.

Tlmene osvetlenie, ta farba a vsetko to je jednoducho take ine. Najlepsie je ze nemusis moc riesit co tam plava, ci je to spina alebo kusok dreva, listu. Proste to tam ma byt.

Dnes ma tiez potesilo,ze sa mi zacali parit espeiky co bolo zaujimave sledovat tak uvidime co z toho bude.

Ano tu info som postrehol a hned ako uvidim,ze tam je nieco na predaj sa spojime a urobim objednavku. Poslem kamosovi a on nam to preposle bez problemov. Tiez akvarista :) tak sleduj ak by si si vsimol skor a hned mu pisem co presne budeme chciet. Nejaky fajnovy balicek musime objednat.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod Jozef I. » 29 Mar 2017 10:55 am

Nie je za čo. Som rád, že som pomohol. :)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 04 Apr 2017 00:10 am

Tak pridavam zopar foto a uz aj tma plava krasna Pistia od Jozka :)

_MG_4264.jpg

_MG_4263.jpg

_MG_4266.jpg
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod radorado » 04 Apr 2017 00:21 am

Pekne to mas :) Ano Jozef je perfektny zdroj krasnej pistie :) a nielen tej, anubiasi,krypta ...
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 04 Apr 2017 00:58 am

Dakujem, uvazujem,ze tam dam do piesku jednu kryptu ale zatial neviem aku. Vcera som v hornbachu videl invitro celkom pekne kusky tak neviem zasa nechcem aby to bolo prerastene takze mozno tam nic nepojde a necham to len takto bezat s co najmensou udrzbou.

Coskoro zacne zazelenavat magnolia :) a uz teraz sa tesim ako si z nej budem zbierat listy, susit a potom sup do akvarka. Cital som,ze vydrzia ovela dlhsie ako listy mandlovnika tak by to kohlo byt zasa nieco naviac.

Tiez som bol cez vikend mimo v prirode a podarilo sa mi nazbierat aj jelsove sisky po zime na konaroch uz pekne vysusene :) co ma potesilo a tak som ich len zopar pridal do akva.

Momentalne vyzera byt vsetko OK, bez problemov. Nasiel som len jednu rybku mrtvu ale zatial neviem aku. Najsiel som ju zaseknutu v koreni ale netusim ako sa tam dostala do tej medzierky. Nevadi, hlavne ze inac je vsetko v pohode.

Co som si ale vsimol je,ze ked su na hladine pistie tak sa mi vytvara biely povlak aj napriek tomu,ze mam skimer kedze voda sa vdaka rastlinam na hladine nepohybuje a vystup z filtra som musel namierit dole aby som neznicil korene pistiam. Mozno budem musiet este par kuskov ubrat aby sa hladina viac tocila :) jozko mi doprial slusnu varku tak som tam dal co to dalo ak by nahodou nieco neprezilo.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod Hora » 04 Apr 2017 11:25 am

Nemal som paru,ze i magnolia sa da pouzit.Vela o jej listoch nepisu,skor na polskych strankach.Mam dve na zahrade a tie listy sa zdaju byt dost tuhe,preto asi dlhsi rozklad.Myslis,ze doda viac latok ako dubovy list?Cas rozlozenia mi nevadi,len nech chuti krevetkam a slimakom.Vyskusam,ked mam :wink:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 04 Apr 2017 12:26 pm

Cital som tento clanok od Tannin https://tanninaquatics.com/products/tan ... -10-leaves

Podla vsetkeho su do akva velmi vhodne ale ak su z mestkej casti alebo tak kde moze byt postrek alebo kontaminacia tak sa odporucaju dobre preplachnut pripadne vyluhovat vo vriacej vode.

Maju raj dostatok taninu na zafarbenie a taktiez je ich vraj mozne pouzit ako potravu pre krevetky.

Maju aj rozne zafarbenia takze pekne zvyraznia dno akva. Hneda, zlta, az zlatista :) takze idem vyskusat. Nieco nasusime, odlozime a postupne budem pridavat.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod chuanvaldes » 07 Apr 2017 10:10 am

Matúš, Cryptocorynu určite daj. Ale asi by som nedával in-vitro. Ono keď máš vďaka zafarbeniu slabší prienik svetlá tak nebude rásť do výšky. Mám tú istú v oboch nádržiach a ten rozdiel je markantný... V Azii je pred veľkým kameňom, v rastlinnom v prostriedku a na ľavej strane...

To o magnolií som netušil, super info! Na eBayi sa dá kúpiť za 7-10usd. Inak čo sa týka tanninu, tak ja povarím 10min 3 olšové šišky, k tomu páru zelených sušených listov (orech, olša, buk...) K tomu jeden z mangrovníku. Potom nechám do druhého dňa odstáť. A je to super. ObrázokObrázok

Odesláno z mého Redmi Note 2 pomocí Tapatalk
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 10 Apr 2017 23:55 pm

Dakujem Tomas,

Uvidim zatial som nic nedaval tak mozno neskor pridam.
Dnes som dosiel vecer domov, pandal dal patentky a do hodky uz v akva lietaju ako blaznive :) uz mam vajicka vsade po akva. Uvidime co ostane do rana a ci ich necham tak alebo prelozim do porodnicky :) ale tesi ma,ze prostredie ktore maju im vyhovuje.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 11 Apr 2017 17:41 pm

Takze dnes som smutny :( neviem kto alebo prec ale vsetky vajicka vecer nakladene na skle su prec :(
Takze asi nebudu dalsie pandy...predtym nez som vypol svetlo v miestnosti a siel spat ich tam bolo kopec a rano o par hod neskor uz nic...mozno padny samotne, otikovia, krevetky netusim no nic na buduce ich budem hned vyberat.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod radorado » 11 Apr 2017 21:15 pm

Nespomenul si tie tetry co tam mas,teda ked vidim dobre. Mne neonky modre hned jak zbadali ikry na skle hned sa do nich pustili.
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 11 Apr 2017 22:08 pm

NO ked som este bol v obyvke tak to uplne ignorovali nemal som pocit aj ked pazrave su a hlavne asi cely den.
Ked sa vypne svetlo v kva tak sa presunu hore pod pistie a tam sa drzia.

Skusim posledovat ci su hladne a papaju mlade.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 11 Apr 2017 22:18 pm

Inac musim dodat jedno zaujime zistenie a to, ze od zmeny lejautu akva sa tetry normalne prestali bat.
Pridem k akva a len jemne sa presunu ale ziadne schovavanie sa nic. Proste ako keby znizenim svetla, upravovou akva atd prestali byt tak plache :)

To je asi taka krajsia stranka toho celeho a velmi ma mata myslienka posunut pandy dalej a prejst na sterbaje :) pripadne dat prec tetery a dat tam ramirezky alebo nieco viac pre black water.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod vincent van gogh » 11 Apr 2017 22:48 pm

matus.galan napísal:.... Proste ako keby znizenim svetla, upravovou akva atd prestali byt tak plache :)


Myslíš Tetru ohnivú ?
To mi pripomína situáciu MATT Fluval Edge 46, z decembra 2015 , kde som ti napísal :

"Tetra ohnivá...objem je úplne v poriadku.Avšak.V curriculim vitae ma v kolonke pôvod Južná Amerika,Amazonkas.Ja si to predstavujem tak,že sú to samé tmavé,čierne vody,kde je tisííííc skrýš v rastlinách a spleti korenov a šutrov ,skrátka v tmavých a tienistých miestach,......kedže kôli svojej žiarivej farbe je lahký terč.
Takže ja byť Tetrou ohnivou v tvojom vysvietenom akva (ešte aj ten piesok to znásobuje ) s minimom úkrytov,tak som asi trochu nesvoj "


Takže aj ked tam skoro nemáš rastliny, vdaka svetlu sú tie ryby, podla mna, vo väčšej pohode.... :wink:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 11 Apr 2017 23:02 pm

Pridam jedno akva ktore sa mi paci https://www.facebook.com/giorgi.khizani ... 0050156564 mozno niekoho inspiruje.




Aquarium 50x40x37 74 liter
Oak leaves & Branches
fishs
Paracheirodon Axelrodi
Nanostomus
Carnegiella
Corydoras panda
Apistogramma Viejita


Skoro ako moje objemovo a uvazujem,ze skusim do svojho zohnat parik Apistogram, nejaky mensi.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod chuanvaldes » 12 Apr 2017 00:13 am

Hehe... Pred minutou som im pisal, že ako veľké je to akvárium... :D A Apistogrammy mám v pláne tam tiež dať... :angel:

Díky už viem! 8) :pivo:
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 12 Apr 2017 00:32 am

Inac ten chalan ma na youtube velmi pekne videa black water svojho https://www.youtube.com/playlist?list=P ... AluGN6hGw2


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod radorado » 12 Apr 2017 11:44 am

Matus za mna parik apisto ano, len tie panciernicky by som tam nedaval. Mala plocha akvaria. Aj hento video ta plocha je na hrane. Cichlidky zaberu cele dno a panciernicky budu stale nahanat, hlavne ked sa vytru, neviem si predstavit kde budu panciernicky natlacene. Bude to pre ne urcite nepohoda. Pred par tyzdnami som rusil zial moje 80l black water. Plocha 75x35 a tam uz by to slo. Ale ja som mal dve samicky, takze som k nim panciernickov ani neskusal davat.
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 12 Apr 2017 12:53 pm

Dakujem Radorado, pockam teda asi a necham vsetko bezat ako je :) lebo panciernikov chcem urcite nadalej :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod Dusky » 12 Apr 2017 18:32 pm

kedysi som aj mal blackwater, inak prezentacia "ciernocierna tma" tiez sa mi to zapacilo hlavne koli nedostatku casu starostlivosti o rastliny, ale chcel by som vediet ako dokazu urobit ten povlak na korenoch
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod radorado » 12 Apr 2017 21:25 pm

Ten povlak jednoducho. Je to riasa na ktoru sa nachyta detrit a iny bordel plavajuci v akvarku :)
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod Dusky » 12 Apr 2017 23:07 pm

Ktorá riasa je biela?
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 16 hostí.