60l akvarko s rajovcami a ostriežikmi



Všetko okolo akvarijných rýb

60l akvarko s rajovcami a ostriežikmi

Odoslaťod Majinko » 23 Feb 2005 12:38 pm

Mám k vám jednu prosbu mám 60l akvárium v nom
2 prísavníky
2 rajovce dlhoplutvé
2 ostiežiky purpurové
5 tetier neónových
Chcel by som vediet ci tato kombinacia osadenstva bude spolu nazivat v mieri a aky je limit pre pocet ryb v akvarku!
Potreboval by som este vediet ako rozoznat samca a samicu pri ostiežikoch a rajovcoch! 8)
Je dobré ak od začiatku krmim ryby cyclopmi?
akvarko mám mesiac,takže som začiatočník!diky moc :shock:
Obrázok používateľa
Majinko
 
Príspevky: 128
Obrázky: 1
Založený: 23 Feb 2005 12:22 pm
Bydlisko: Žilina

Reklama

Re: 60l akvarko s rajovcami a ostriežikmi

Odoslaťod viridis » 23 Feb 2005 13:48 pm

Asi nebude. Teda dlhodobo.
Ostrieziky purpurove v tak malom akvariu si zrejme budu hajit svoje teritorium, co moze byt aj cela nadrz. U mna sice v 120 l akvariu dlho zil pri pare ostriezikov aj hufik neoniek, kym ich samec ostriezik nezlikvidoval.
viridis
 
Príspevky: 274
Obrázky: 13
Založený: 08 Nov 2002 10:26 am
Bydlisko: ZV

Re: 60l akvarko s rajovcami a ostriežikmi

Odoslaťod Satyricon » 23 Feb 2005 14:59 pm

..ja mam skusenost,ze neonky tam aj vydrzali,lebo neonky sa zdrziavaju v strednom stlpci akva,a ostrieziky pri dne...i ked mali mlade,tak neonky prezili..u rajovcov pohlavie rozoznas - samec ma pretiahnute plutvy,samicka ich ma kratsie..ostrieziky samec ma hornu plutvu na konci zaspicatenu samicka oblu..
Obrázok používateľa
Satyricon
 
Príspevky: 120
Obrázky: 57
Založený: 01 Feb 2005 13:32 pm
Bydlisko: Košice-Sever

Re: 60l akvarko s rajovcami a ostriežikmi

Odoslaťod Majinko » 24 Feb 2005 15:30 pm

praveze mne sa zda,ze 1 ostriežik ten najvacsi sa akosi utiahol,stale sa schovava a ani zrat moc nechce neviete cim to moze byt?

Este som chcel len tolko,ze vsetko su to mlade rybky malych rozmerov
Obrázok používateľa
Majinko
 
Príspevky: 128
Obrázky: 1
Založený: 23 Feb 2005 12:22 pm
Bydlisko: Žilina

Re: 60l akvarko s rajovcami a ostriežikmi

Odoslaťod Sorer » 24 Feb 2005 20:51 pm

tak sa tes ked vyrastu :twisted: :dead:
Obrázok používateľa
Sorer
 
Príspevky: 141
Obrázky: 29
Založený: 14 Júl 2003 11:30 am
Bydlisko: Bratislava

Re: 60l akvarko s rajovcami a ostriežikmi

Odoslaťod cherrye » 24 Feb 2005 23:59 pm

nemalo by to byt nic zvlastne.aj ja mam ostriziky a tiez su casto skovane.a takisto netreba prekrmovat. ked budu hladne pojdu si dzobnut. mojim tiez niekedy nechuti.vyskusaj mrazene patentky u mna to vzdy zaberie:)
cherrye
 
Príspevky: 36
Založený: 24 Feb 2005 23:31 pm
Bydlisko: Špa?ince

Re: 60l akvarko s rajovcami a ostriežikmi

Odoslaťod Majinko » 25 Feb 2005 13:26 pm

Cherrye-Ja ich krmim mrazenymi cyclopmi!podla mna je to v pohode potrava pre rybky,ziadna s nimi nema problemy
Obrázok používateľa
Majinko
 
Príspevky: 128
Obrázky: 1
Založený: 23 Feb 2005 12:22 pm
Bydlisko: Žilina

Re: 60l akvarko s rajovcami a ostriežikmi

Odoslaťod cherrye » 25 Feb 2005 17:18 pm

ak myslis cyklop m take male hnede bodky ked to vhodis do vody, tak moje to moc nechcu.Ked vyskusali mraz.patentky prestalo im zazracne chutit aj vlockove krmivo po ktorom sa isli predtym zbesnit.
cherrye
 
Príspevky: 36
Založený: 24 Feb 2005 23:31 pm
Bydlisko: Špa?ince

Re: 60l akvarko s rajovcami a ostriežikmi

Odoslaťod Phantom » 25 Feb 2005 22:03 pm

Nepaci sa mi kombinacia rajovca a neonky,tuto kombinaciu som uz mal a vzdy rajovce obzrali neonky,takze doporucujem vybrat bud rajovca alebo neonky.Pre hustotu plati 1ryba=2-4litre vody alebo si vypocitas obsah hladiny(dlzka krat sirka) deleno 36cm a to ti vinde celkova dlzka ryb v akva.
Napr: akva ma dlzku 30 a sirku 25 to je 750 a 750:36=20 takze celkovo tam mozes dat ryb o dlzke 20cm(napr.5 neoniek).
Toto su len vzorce ale vsetko zavysi od kvality filtracie,udrzby...
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: 60l akvarko s rajovcami a ostriežikmi

Odoslaťod Majinko » 10 Mar 2005 12:24 pm

Chcem len aktualizovat osadenstvo!
1 ostriežik purpurový-Pelvicachromis pulcher
2 prísavníky
2 rajovce
2 Microgeophagus ramirezi
2 mollynesie-Black Molly
Obrázok používateľa
Majinko
 
Príspevky: 128
Obrázky: 1
Založený: 23 Feb 2005 12:22 pm
Bydlisko: Žilina

Re: 60l akvarko s rajovcami a ostriežikmi

Odoslaťod kujoon » 12 Mar 2005 02:57 am

Tak to uz vobec nie... Vybral si si strašne rozdielne druhy ryb...
Ramirezky potrebuju makksiu a zásaditú vodu, na druhej strane Black molly potrebujú tvrdsiu vodu ( 1 kávová lyžička soli na 5l vody ) a ani ostriezik tym moc nepotešíš....
A nemam moc dobre skúsenosti s rajovcom a zivorodkami...Skoro vzdy mu zivorodky obsklbavali plutvy...
A este mensi detail ramirezky su kratkoveké ryby a potrebuju telotu vody cca 28°C a takáto " grill party " moc nevyhovuje rajovcom ...
Rajovec potrebuje pre svoj chov teplotu od 15 - 20°C... Pre odchov okolo 24°C a pri tejto teplote su samce agresívnejšie a samiciam strašne rýchlo dozrievajú ikry...
A co si písal o tom, ze tam mas nejaké tetry neónové... tie majú tiez radsej teplotu okolo tych 22°C, pri 24°c sa vytieraju a pri teplote okolo 28°C im už hrozí smrť...
Ja som nikdy nemal moc dobré skúsenosti, ked som mal spolu v akva cichlidy+tetry a uz vobec nie zivorodky...
Ja by som to akva riesil trosku inac... Ked uz chces Ramirezky, tak si daj tie prísavníky, Ramirezky a nejaké tetry, najlepšie asi budu neonky.... A moze z toho byt celkom pekné spoločenské akva...
Ked chces chovat Ostrieziky purpurové tak tam je najlepšie ich chovat v samostatnom akva a v pároch ( + mozes pridat prísavníky )..na dne piesok, veľa kameňov a úkrytov...
Rajovce by si mohol chovat bud v samostatnom akva alebo s nejakými inými labyrintkami, ktoré majú podobné nároky na zloženie a teplotu vody.. ( síce rajovec nemá skoro žiadne nároky na zloženie a teplotu vody )...
A molyyny klasicky s inými živorodkami - najlepšie s veliferami,mečunkami.....
A ešte k tým ostriežikom.... Ten jeden ti mohol zdochnúť preto, lebo si asi mal dvoch samcov...Ostriežiky sú veľmi teritoriálne a samce sa medzi sebou dokážu pozabíjať...
Nabudúce, ked budes kupovat ryby tak sa s niekym porad, alebo si precitaj nejakú knihu...
nic v zlom ale toto je kombinácia z rybieho hororu....
kujoon
 
Príspevky: 58
Obrázky: 1
Založený: 06 Dec 2003 18:37 pm

Re: 60l akvarko s rajovcami a ostriežikmi

Odoslaťod saam73 » 07 Mar 2014 16:40 pm

Ahojte ,prosim vas samec ostriezika purpuroveho mi terorizuje samca rajovca dlhoplutveho,pred tym si ho nevsimal ale teraz je to des,chcem sa len spytat, ze ci to je zla volba tychto druhov?dakujem som zaciatocnik,preto tato otazka
saam73
 
Príspevky: 37
Založený: 29 Jan 2014 17:22 pm

Re: 60l akvarko s rajovcami a ostriežikmi

Odoslaťod cezar.milan » 08 Mar 2014 19:35 pm

Odpovedal si si v podstate sám :)
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: 60l akvarko s rajovcami a ostriežikmi

Odoslaťod vilo » 09 Mar 2014 23:37 pm

Veru, rajovce s pelvicachromismi (resp. cichlidami celkovo) nie sú dobrá kombinácia. Mal som kedysi dávno párik o. purpurových (P. pulcher) s párom rajovcov v 80 l akváriu a keď sa ostriežiky vytreli a bránili teritórium, samec rajovca miesto toho aby múdro rešpektoval situáciu, začal vyrývať a silou-mocou sa snažil udržať si autoritu... vzhľadom na odlišný spôsob boja, v ktorom mali cichlidy vďaka mrštnosti navrch (rajovec sa skôr len nadúval s roztiahnutými plutvami), vychádzal zo súbojov s potrhanými plutvami, na druhej strane mal som obavy o ostriežiky, lebo rajovec keď zaútočil, tak vždy zákerne na hlavu (oči, skrely)... keby neboli ostriežiky dosť mrštné, isto by ich zmrzačil
Obrázok používateľa
vilo
 
Príspevky: 384
Obrázky: 56
Založený: 04 Jan 2007 17:00 pm
Bydlisko: Trnava, Bratislava

Re: 60l akvarko s rajovcami a ostriežikmi

Odoslaťod supra » 11 Apr 2017 16:48 pm

Pekný deň, mám takú otázočku. 2x 60l akva, v jednom rajovec(samec+2samice) a v druhom samec bojovnice. Kamarát ruší akva má tam 8 tetier neonovych a 8 tetier čiernych. Keďže mi jeho rybky ponúka a mne sa páčia a mám o ne záujem :D tak by som sa rád spýtal, či by sa dali skombinovať s tými mojimi rybami. Ak by mal niekto osobné skúsenosti s týmito kombináciami alebo teoretické, uvítam akúkoľvek radu :)
Na nete hľadám už dlhšie, no neviem toho teda moc nájsť... :(
supra
 
Príspevky: 2
Založený: 01 Apr 2017 15:17 pm

Re: 60l akvarko s rajovcami a ostriežikmi

Odoslaťod I.P. Pavlov » 11 Apr 2017 22:01 pm

Tetry neonové a tetry čierné sú húfové rybky a určite si zaslúžia aspoň 100L nádrž. Keď však niet inej možnosti, tak môžeš ich k spomínaným rybkám dať. Druhy, ktoré spomínaš sú dravé len medzi sebou, medzidruhovo sa znášajú úplne v pohode. Bojovnica (betta) sa nie celkom hodí k zavojnatým druhom rybiek, pretože ju "irituje" práve ten závoj (chvost). To preto, lebo v ňom vidia konkurenta


Ináč téma o tom tu je:

kombinacia-ryb-t10329.html
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: 60l akvarko s rajovcami a ostriežikmi

Odoslaťod supra » 12 Apr 2017 08:31 am

Veľmi ďakujem za odpoveď! :) časom rátam s väčšou nádržou, no z priestorových dôvodov si musím počkať až na jeseň... hádam to dovtedy vydržia v pohode
supra
 
Príspevky: 2
Založený: 01 Apr 2017 15:17 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.