Gurama



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Gurama

Odoslaťod Milos Gnida » 19 Apr 2005 16:51 pm

no eric v prvom rade ti musim zablahozelat k ,no este nie k uspechu , ale k tvojej trpezlivost :wink:

Ak mozes daj /mal si / zarobiť tu artemiu , ako som ti spominal , ona je totiž malilinka a rybky nemali mať problem ju zjesť , cyklop moze byť ale tiež maly, skus aj to žltko uvar , nakrajaj na drobno , dobre roztlač , a krm len malinko, alebo ho daj aj usušiť a potom rozdrv, s tými slimákmi to nieje zlý nápad daj aj viacej , vzduchovať musíš , lebo malé rybky ešte nemajú dobre vyvinutý labyrint, filter mozes dať penový , po krmení by som dobre odkalil a povysával zbytky a dolial vodu , najlepšie z velkého akva . S tou teplotou , no neviem ci 22 nieje malo , svetlo nieje až taká podstatná vec , dobre si všímaj čo a ako sa to všetko vyvíja. Držim palce k uspešnému odchovu .
A nezufaj ak sa ti ich nepodari odchovať po prvý raz , máš plodný pár a to znamená , že sa ti budú vytierať každú chvílu. Teraz už máš aspon aku taku predstavu o rozmnožovaní , tak sa dobre priprav na další výter.
a hlavne si dobre rozmysli , že ak ti prežije čo i len 50 gurám čo dalej s nimi :D
Milos Gnida
 
Príspevky: 154
Obrázky: 33
Založený: 28 Jan 2005 18:08 pm
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Reklama

Re: Gurama

Odoslaťod Milos Gnida » 19 Apr 2005 16:58 pm

Baloghi napísal:Eric prepac ze idem zneuzit tvoju temu.

Stalo sa uz niekomu z vas ze samec guramy si pozral ikry?


Baloghi Stava sa ak je samec vyhladoveny , može ikri pojesť , ale skor sa mohlo stať také niečo , že sa mu rozpadlo hniezdo . / prúdenie hladiny , prelaknutie ryby , a následne velký prúd vo vode , vyvolaný pohybom ryby atď/ , Ale aby som ti konkretne odpovedal , mne sa to este nestalo.
Milos Gnida
 
Príspevky: 154
Obrázky: 33
Založený: 28 Jan 2005 18:08 pm
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Gurama

Odoslaťod Eric Blade » 21 Apr 2005 13:20 pm

kupil som take drobnucke az praskove krmivo pre ikernate mlade rybicky, za 68 sk, tak 2cm velka krabicka... tak im tam sypem tak malicku, ono sa to rychlo rozprudi... vcera som rozdeloval jedno varene vajco v izbe... nieco som zjedol ja... nieco skrecky... ale zo zltku islo do velkeho akvarka aj malym mecunom... aj gupkam... malym guramam som dal tak malicko... videl som ze sa na to vrhli... ale nevidno ci to pozieraju... ale asi... tak isto ako aj ten prasok... a co sa tyka toho zltku... ono ked to ususim, tak sa to uz nepokazi? lebo to je ten problem, stale varit nove vajicko... a aj to len koli malemu kusku...

tych malych moze byt urcite viac ako 100 takze spolu takych 300 min. je ich plno... ale ako to mam odkalit, ked sa tam neda nabrat deci cistej vody... (myslim, bez toho aby si nabral co i len jednu rybku) a slimak ten by to mohol vsetko pozrat... mam tam maleho... ale mozem tam dat aj vacsieho... aby viac pozieral. inak vsetky su v 5 litrovom akvarku... je tam vzduchovac a zapustil som dve izbover rastliny (potosovec) korenom... takze tie tam trochu cistia (vraj odvadzaju skodliviny). co sa tyka tej teploty neviem co s nou.. akv.je zakryte foliou a teda sa tam udruzuje tych 22 stupnov... vedla je 10 lit. s gupkami (na noc som vytiahol ohrievac) a ono tam klesla teplota na 17 stupnov. vedla v zakrytom nie.. a zatial som nedostal taky maly ohrievac asi takych 10-15 cm. aby sa mi zmestil do toho maleho akvarka...

co sa tyka toho paru, kedy asi zacnu znovu? ako to zistim... zase samicke narastie brucho? a co ostatne guramy tie perletove? mam skusit aj tie? aj ked nema az take velke brucho... ono je to tak, ze az ked su samy neruseny az vtedy sa zacnu mnozit? alebo proste ked to na nich pride?
Eric Blade
 
Príspevky: 47
Založený: 14 Mar 2005 22:26 pm

Re: Gurama

Odoslaťod Baloghi » 21 Apr 2005 20:56 pm

Mne sa zacali vytierat po dvoch tyzdnoch po prvom vytere tak som ich prelovil a male mam zas. Ja by som tie gurami prelovil ked samici znova zacne rast brusko [ak mas priestory].

Co sa tika tych zozranych ikier ostava to pre mna zahada ale uz sa mi znova vytreli tekze ma to az tak velmi netrapi.
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Gurama

Odoslaťod Eric Blade » 25 Apr 2005 11:05 am

no takze samicka ma znovu velke brusko, ale je tak akoby dobita... plutva jej uz dorasta... ma taku ranku (akoby modrina) na hlave (akoby na lici) ale to uz mala predtym ako som ju odlovil do porodnice...
rozmyslam, ze by som teraz tam dal tie perletove a ale tam samicka nema az take velke brusko...

vydrzi to zatial ta zlata... nevypusti svoje ikry, moze s nimi pockat. nemusi to vypustit tak ako zivorodky... ze ked to nane prijde?

vycisitl som tie mladucke. vsetky som ich vychytal,malou sietkou... bola sranda... ta voda uz mala vlastne asi tak mesiac, bez filtra...

to krmivo im asi chuti.. lebo mizne ked im ho tam dam... a len velmi malo ich plava hore pupkom... ale prirodzeny uhyn je samozrejmy... spravil som aj fotky, aj ked na tom vela nevidno... a ked ich niekomu ukazujem tak pouzivame lupu... aby ich bolo trochu vidno....
take su krasne male a krpate...
Eric Blade
 
Príspevky: 47
Založený: 14 Mar 2005 22:26 pm

Re: Gurama

Odoslaťod Dusana » 28 Apr 2005 09:34 am

Caute :roll: mame doma guramy perletove, kupili sme ich pred mesiacom ako malicke asi trojcentimetrove rybicky, teraz su skoro dvojnasobne velke. Jedna je o cosi vacsia a stale nahana tu mensiu, niekedy sa do seba pustia papulkami, ako keby sa bozkavali alebo natahovali alebo neviem co by to este mohlo pripominat. Zacina s tym raz jedna, raz druha. Stretli ste sa s tym niekto? Je to u nich normalne?
Obrázok používateľa
Dusana
 
Príspevky: 113
Obrázky: 6
Založený: 10 Jan 2005 16:15 pm
Bydlisko: Martin

Re: Gurama

Odoslaťod astancik » 28 Apr 2005 11:48 am

Moja starenka, má už tri roky, apradepodobne prekonala prechladnutie a nevyzerá najlepšie, zato je ale čulá a zo všetkých gurám je nažravejšia a najzvedavejšia. Vidíte na nej niečo čo ja nie?
Obrázok :shock:
Obrázok používateľa
astancik
 
Príspevky: 23
Obrázky: 15
Založený: 24 Mar 2005 10:22 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Gurama

Odoslaťod Baloghi » 28 Apr 2005 12:50 pm

Ja si myslim ze na to ze ma tri roky vyzera dobre ale zda sa mi akasi bleda.
A ta modra vzadu sa ti nechce vytierat vyzera byt pekne plna.
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Gurama

Odoslaťod Baloghi » 28 Apr 2005 12:52 pm

Dusana napísal:Caute :roll: mame doma guramy perletove, kupili sme ich pred mesiacom ako malicke asi trojcentimetrove rybicky, teraz su skoro dvojnasobne velke. Jedna je o cosi vacsia a stale nahana tu mensiu, niekedy sa do seba pustia papulkami, ako keby sa bozkavali alebo natahovali alebo neviem co by to este mohlo pripominat. Zacina s tym raz jedna, raz druha. Stretli ste sa s tym niekto? Je to u nich normalne?


Mam doma sedem guram roznych druhov a toto mi robia stale.
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Gurama

Odoslaťod Dusana » 28 Apr 2005 13:00 pm

Takze sa nebiju ani nic podobne, ako dobre. Uz som si myslela ze ktovie co, lebo ta vacsia je dost protivna aj na ostatne rybicky. Potesil si ma, vdaka ti dobry anjel :D
Obrázok používateľa
Dusana
 
Príspevky: 113
Obrázky: 6
Založený: 10 Jan 2005 16:15 pm
Bydlisko: Martin

Re: Gurama

Odoslaťod astancik » 28 Apr 2005 13:51 pm

Baloghi napísal:Ja si myslim ze na to ze ma tri roky vyzera dobre ale zda sa mi akasi bleda.
A ta modra vzadu sa ti nechce vytierat vyzera byt pekne plna.

Tá bledosť bude asi bleskom, a tá vzadu, nuž teším sa čo z toho bude...
Obrázok používateľa
astancik
 
Príspevky: 23
Obrázky: 15
Založený: 24 Mar 2005 10:22 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Gurama

Odoslaťod Eric Blade » 04 Máj 2005 12:53 pm

nejako mi pokapal plodik... najskor asi koli tomu ze boli v akvarku kde teplota vody klesla na 18 stupnov. a teda sa podchladili... dal som ich do misky do velkeho akvarka kde je ohrievac.. a aj tak uz pokapali... hadam tam plava tak jedna dve... ale dufam, ze budu onedlho dalsie... tak hadam tie uz budu uspesnejsie...
Eric Blade
 
Príspevky: 47
Založený: 14 Mar 2005 22:26 pm

Re: Gurama

Odoslaťod 3rix » 04 Máj 2005 13:33 pm

Aku velku nadrz mi treba na parik guram ? kolko L ?
3rix
 
Príspevky: 59
Obrázky: 34
Založený: 10 Apr 2005 14:29 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Gurama

Odoslaťod Baloghi » 04 Máj 2005 16:08 pm

Ja ich mam v 200l [okrasnom] ale ked zacnu robit hniezdo tak ich prelovim do cca. 25l a ked sa vytru putuju zase do 200l
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Gurama

Odoslaťod 3rix » 04 Máj 2005 16:12 pm

Ake ma rozmery to tvoje 25l akva ?
3rix
 
Príspevky: 59
Obrázky: 34
Založený: 10 Apr 2005 14:29 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Gurama

Odoslaťod Baloghi » 04 Máj 2005 16:16 pm

40*25*25

inak akurat tam mam poter
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Gurama

Odoslaťod 3rix » 04 Máj 2005 16:17 pm

ja chcem dat 50x20x20 .. aky druh guram mas ? ake su stare ?
3rix
 
Príspevky: 59
Obrázky: 34
Založený: 10 Apr 2005 14:29 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Gurama

Odoslaťod Baloghi » 07 Máj 2005 13:29 pm

Mam tam momentalne zlete [poter] inak tam davam vytriet aj modre a perletove maju asi tak cca 12-15 cm jeden par zlatych ma asi rok inak ostatne pary [zlaty modry perletovy] maju asi polroka
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Gurama

Odoslaťod 3rix » 07 Máj 2005 16:48 pm

To akva co som chcel dat neije mozne lebo je moc male aj ked poter nemoze mat vysoke akva lebo ked sa mu vyvyja labirint a chodi sa hore nadychovat aby sa "nenamahal" lebo sa ustve ale radsej ked us akva tka vacssie..
3rix
 
Príspevky: 59
Obrázky: 34
Založený: 10 Apr 2005 14:29 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Gurama

Odoslaťod Eric Blade » 07 Máj 2005 17:25 pm

no nejak mi to tam pokapalo, uz tam len sem tam plava nieco... to budu asi ti co mozno aj preziju... ale uz su rodicia novo odchyteny... ona sa uz zase schovava... takze mozno to bude znovu...

neviem co teraz s tymi malymi, uz ked tolko vela som krmil na spicke palicky tak tieto uz asi len naozaj zopar. maju teraz lepsiu teplotu su vo velkom akvarku v miske, takze tu misku zohrieva okolita voda.

od coho mohli pokapat? od toho ze ich utlacila studena voda, a potom sa vlastne vo vode utopili? ked sa nemohli nadychnut na hladine mali tam inak vzduchovadlo. a aj teraz ma tych par co ostalo.
Eric Blade
 
Príspevky: 47
Založený: 14 Mar 2005 22:26 pm

Re: Gurama

Odoslaťod Eric Blade » 08 Máj 2005 20:27 pm

ako to tak vyzera mame stastie znovu. len predvcerom som odlovil rodicovsky parik a dnes uz prebehlo parenie a ikry su uz v penovom hniezde, samicku som teda vratil do velkeho akvarka...

aspon si myslim, ze to co tam plava su ikry, odlisuju sa od bubliniek tym ze nemaju tu vodnu farbu, ako pena, su skoro matne, a je ich vela rovnakej velkosti, takze to bude asi ono.

takze zopar dni a je to znovu na svete. dufam, ze teraz to bude lepsie ako minule.
Eric Blade
 
Príspevky: 47
Založený: 14 Mar 2005 22:26 pm

Re: Gurama

Odoslaťod Baloghi » 09 Máj 2005 18:15 pm

Tak nech sa ti dari!
Mne sa vo velkom akva chcu vytierat rajovce zlate a modre g. [stavaju hniezda]
Asi budem musiet zriadit poradovnik :wink: :lol:
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Gurama

Odoslaťod Eric Blade » 09 Máj 2005 19:22 pm

aj ja, lebo uz do tejto porodnice sa chystaju aj dve platy a mecunice... , akurat dnes som to skumal, ci su to fakt ikry, no dufam, a nasiel som tak divne nieco, vyzeralo to ako ikra s chvostikum nehybalo sa to iba to unasala voda, to sa uz asi liahne nie?
s tych prvych mi ostalo 16, som to dnes spocital, su uz o nieco vacsie ale stale krpate...
Eric Blade
 
Príspevky: 47
Založený: 14 Mar 2005 22:26 pm

Re: Gurama

Odoslaťod hrozno » 09 Máj 2005 21:59 pm

Ako rychlo rastu take male guramy :?: Ako rychlo dosiahnu taku velkost aby prijmali normalne krmivo :?: Aka je priblizne uspesnost odchovu :?: Ja mam tie mlade vsade - vo velkom akvariu, v malom akvariu, v kalovom filtry. Ako ich mam dostat do nejakej porodnicky :?: Asi budem musiet cele akvarium precedit cez cajove sitko :o .
hrozno
 
Príspevky: 21
Obrázky: 1
Založený: 18 Jan 2005 22:06 pm
Bydlisko: BA

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.