Rastlinky výber



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Rastlinky výber

Odoslaťod Azaza3l » 05 Apr 2017 21:44 pm

Ahoj, som tu nový tak ak som zaradil tému nesprávne tak sa vopred ospravedlňujem :)

Akvárium som mal naposledy keď ešte nebol internet a CO sa do nádrží nefúkalo :) Tak, oprášil som jedno staré 63L akvárium a chcem zasadiť rastliny a trosku laborovať z hnojením a pasívnym CO, čo to som o tom prečítal tu na fore. Idem objednať tieto rastlinky a chcem sa spýtať či sú ok ....s tým že o rok pôjdu do nádrže pre skaláre cca 60x60x90-150cm.
Anubias lanceolata, Echinodorus quadricostatus, Echinodorus bleherae, Alternanthera rubra, Echinodorus uruguayensis, Bacopa monniera, Echinodorus Beauty Red, Vallisneria rubra serpanta, Blyxa Japonica, Alternanthera Reineckii Mini, Vallisneria spiralis Tiger, Echinodorus tenellus.

Dakujem :)
Azaza3l
 
Príspevky: 315
Obrázky: 12
Založený: 24 Mar 2017 10:26 am
Bydlisko: Bratislava

Reklama


Re: Rastlinky výber

Odoslaťod Azaza3l » 12 Apr 2017 20:54 pm

Podla atlasu som ich vyberal, podmienky spĺňajú....Bacopa monniera, Blyxa Japonica, Alternanthera Reineckii Mini sú trosku na hrane ale tie do velkej nádrže nepôjdu. Zle som sformuloval otázku :) Tým či sa hodia do 63l nádrže...či nebudú veľké alebo vysoký počet. Kedže už ich mám doma tak je to vyriešené :) Jeden echinodorus vytrča z 10l vedra a druhý je len kúsok menší...tým dvom bude akva na tesno. CO2 flaša nachystaná...dúfam že porastú.
Azaza3l
 
Príspevky: 315
Obrázky: 12
Založený: 24 Mar 2017 10:26 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Rastlinky výber

Odoslaťod I.P. Pavlov » 12 Apr 2017 22:18 pm

Držím palce! Všetky ostatné rastliny budú pri echinodoroch trpieť. Echinodor roztiahne korene po celom dne a udusí všetko okolo.
Na blyxu a althernathery ti treba poriadné osvetlenie. No presuň sa do tém, ktoré som ti tu linkol a študuj, študuj, študuj........
Ide o to, aby si si nenarobil viac škody ako osohu. To ťa môže v konečnom dôsledku odradiť
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Rastlinky výber

Odoslaťod Azaza3l » 14 Apr 2017 17:36 pm

Podľa toho ako sa ujmú a rozrastú dám keď tak prepážky do dna, do nového akva. Zvažujem že kúpim väčšie, toto je naozaj malé :)

Odoslané z Nexus 5 pomocou Tapatalku
Azaza3l
 
Príspevky: 315
Obrázky: 12
Založený: 24 Mar 2017 10:26 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Rastlinky výber

Odoslaťod Azaza3l » 14 Apr 2017 21:36 pm

Výsledok je nateraz takýto...
Azaza3l
 
Príspevky: 315
Obrázky: 12
Založený: 24 Mar 2017 10:26 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Rastlinky výber

Odoslaťod hooopy » 17 Apr 2017 19:55 pm

Vitaj na akve.sk
určite si si všimol/vsimla, že tu máme nejaké pravidla.
clanky/pravidla_diskusie.php

Ich dodržiavanie pomôže každému a napomáha väčšej prehľadnosti tém a zjednodušuje vyhľadávanie.

V budúcnosti Ti veľmi pomôže tento odkaz.
pouzivanie-vyhladavania-vo-fore-akva-sk-t15945.html
Snažíme sa nedupľovať témy, ktoré tu sú už miliónkrát rozoberané. Áno, treba veľa čítať, ale čím viac duplicity, tým komplikovanejšie získanie informácií pre ostatných.
Ak nenájdeš odpovede na tvoje otázky, napíš do príslušnej témy, ktorá už je vytvorená.


vid odkazy od uzivatela I.P.PAVLOV.

Edit:
otazka je obsirna. Ku kazdej z rastlin by sa dalo napisat mnozstvo info. Kazda si vyzaduje svoje, od svetla, cez hnojenie, priestor a udrzbu. Neexistuje jednoznacna odpoved na otazku, ci " su tieto rastlinky OK", pokial ta teda neuspokoji odpoved, "ano, su OK".
odkazy od I.P.PAVLOVA ta nasmerovali tam, kde by si mohol najst podrobnejsie info a sem sa vratit s konkretnymi otazkami. Napriklad by mohli zacat s informaciou, ako to tvoje akva ma vyzerat, ked v nom chces mat napriklad blyxu, alebo altenantheru. Cim chcies svietit, aky substrat pouzijes, kolko co2 pojde do vody, ako mas zabezpecenu cirkulaciu vody..atd atd.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.