Papua Nova Guinea 100l



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Papua Nova Guinea 100l

Odoslaťod Xwave » 26 Máj 2015 21:16 pm

Zdravím všetkých,
Dlhšiu dobu sa pohrávam s myšlienkou, opäť sa vrátiť s sladkovodnému akváriu, keďže sa dlhšiu dobu venujem len morskej akvaristike.
Rozmýšľal som nad akože biotopom Papua Novej Guinei, teda s väčším počtom malých húfových rýb, aterínky a pod. Zloženie osádky ako v prípade rastlín ešte nemám celkom jasné, preto by som si rád nechal poradiť.
Akvárium by som plánoval okolo 100l, 85x40x35 cm, filtráciu by som riešil cez starší kanistrový filter ktorý už nepoužívam je vhodný do akvária objemu 400l, alebo by som filtráciu zabudoval niečo na spôsob prepadu, teda jeden bok by bol oddelený a tam by som umiestnil filtračné média a pod a poháňalo by to čerpadlo.
Čo sa týka osvetlenia chcel by som ísť do 2x 39w T5, keďže mám zvyšnú rampu ktorú tiež nepoužívam, len si nie som istý či by to stačilo.
Ocením vaše nápady, prípadne pripomienky k celému tomuto konceptu.
Obrázok používateľa
Xwave
 
Príspevky: 9
Založený: 31 Jan 2014 02:18 am
Bydlisko: Prešov, Slovensko

Reklama

Re: Papua Nova Guinea 100l

Odoslaťod Fan_Tomas » 26 Máj 2015 21:19 pm

100l je asi malo, ale inak gl :)
Fan_Tomas
 
Príspevky: 145
Založený: 14 Mar 2015 12:59 pm

Re: Papua Nova Guinea 100l

Odoslaťod Xwave » 26 Máj 2015 21:31 pm

Konkrétne čo by som mal v pláne by boli asi:
Iriatherina werneri, Pseudomugil furcatus, Pseudomugil gertrudae, Pseudomugil signifer, Tateurndina ocellicauda, ale jeden druh z týchto, podľa toho čo by bolo dostupné.
Obrázok používateľa
Xwave
 
Príspevky: 9
Založený: 31 Jan 2014 02:18 am
Bydlisko: Prešov, Slovensko

Biotop JV Ázia 60l

Odoslaťod Xwave » 18 Apr 2017 16:07 pm

Zdravím,
Konečne sa našiel čas, aj priestor sa vrátiť k sladkovodnej akvaristike, môj pôvodný koncept založiť akvárium biotopu Nová Guinea som zmenil na niečo ako Juhovýchodná Ázia, moja predstava:
Akvárium : 60x30x35cm 63L, alebo môžem ísť aj do 80l
Voda: zo studne, alebo z reverzky.
Filtrácia: Externý filter v ňom Siporax ktorý sa mi osvedčil v morskom AQ.
Osvetlenie chcel by som ísť do 2x T5 24w, tu potrebujem poradiť, či je to dostačujúce nakoľko mám nevyužitú osvetľovaciu rampu.
Pôda: JBL Aqua Basis Plus a JBL Manado a na miestach kde nebudú rastliny biely piesok, korene, kamene by som použil, niečo od nás z prírody :o
CO2 po čase, ak všetko pôjde ako má.
Rastliny tu potrebujem poradiť, ktoré sú do vhodné.
Ryby plánujem len nejaký húf drobných razboriek, prípadne niečo podobné malé húfové.
Ocením vaše rady a pripomienky :D
Obrázok používateľa
Xwave
 
Príspevky: 9
Založený: 31 Jan 2014 02:18 am
Bydlisko: Prešov, Slovensko

Re: Papua Nova Guinea 100l

Odoslaťod vincent van gogh » 18 Apr 2017 19:42 pm

Biotop Papua Nova Guinea by bolo extrémne náročné https://www.youtube.com/channel/UCqCblA ... 5S5u1kPOsA , ale určite napr. s nejakými pseudomugils mimoriadne atraktívne , tak či tak, zmena na Aziu sa mi javí ako dobrý krok.

- akvárium: 63l OK, ale 80l je plus.
- voda: Studnová...neviem posúdit. Miešaná z RO, plus.
- externý filter, plus.
- osvetlenie: 2x24 W ,plus. Ešte väčšie ,ak by boli trubice samostatne ovládané.
- JBL Manado, mínus. (lahký, velká frakcia, osobné mínus aj kôli farbe)
- biely piesok : velké mínus....
- korene,kamene, plus.
-rastliny : napr. https://rybicky.net/atlasrostlin/hledat/
- ryby : nejaký hufik malých razboriek, velké plus
- :wink:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Papua Nova Guinea 100l

Odoslaťod Xwave » 18 Apr 2017 19:53 pm

Vďaka za názor, ten substrát ešte pozriem, a vyberiem niečo iné, studňová voda mám rozbor a je aj pitná a nemá ani vysoké kH, ale budem ju miešať s RO vodou. Trubice nie sú riadené samostane ale by nemal byť až taký problém.

Sent from my D2303 using Tapatalk
Obrázok používateľa
Xwave
 
Príspevky: 9
Založený: 31 Jan 2014 02:18 am
Bydlisko: Prešov, Slovensko

Re: Papua Nova Guinea 100l

Odoslaťod hooopy » 19 Apr 2017 20:10 pm

pouzival som 2x24W T5 v 60 aj 85litrovom akvarku. obe boli rastlinne. a stacilo to (v kombinacii s CO2).
Co sa tyka JBL aqua basis plus, neviem ako si skuseny s rastlinkami, ale mozno by stalo za to pouvazovat len o lokalnych tycinkach. a to len z toho dovodu, ak budes vela presadzat, aby si to nepovytahoval na povrch substratu. potom je to katastrofa.

v obrazku vidis, co sa da s 2x24W T5 uzivit:
Prílohy
IMG_5019.JPG
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Papua Nova Guinea 100l

Odoslaťod Xwave » 20 Apr 2017 01:03 am

Vďaka za radu, skúsenosti mám, no chcem ísť do normálneho substrátu a v tom nemám celkom jasno, pozeral som na rôznych eshopoch a značiek je veľa, ten jbl sa mi zdať byť taký najvhodnejší, prípadne sera flordepot, ale ako píšem v substráte sa veľmi nevyznám. Na povrch substrátu uvažujem o štrku alebo piesku pozeral som na podobné azie "biotop" a tam majú mix piesku a štrku a chcem aby to vyzeralo tak nejako prírodné :-)

Sent from my D2303 using Tapatalk
Obrázok používateľa
Xwave
 
Príspevky: 9
Založený: 31 Jan 2014 02:18 am
Bydlisko: Prešov, Slovensko

Re: Papua Nova Guinea 100l

Odoslaťod vincent van gogh » 20 Apr 2017 10:33 am

Xwave napísal:... no chcem ísť do normálneho substrátu a v tom nemám celkom jasno....

No práve. Iste by chcel každý mat pre rastliny ( a ryby) ten najlepší substrát. Aby vyzeral prirodzene, s vynikajúcimi vlastnostami a cenovo dostupný.
Ale ktorý to je , ked každý je spokojný, prípadne nespokojný s niečím iným ?

Mne sa v minulosti osvedčila (ked som chcel vizuálne jednoliatu formu substrátu) spodná ,tenká vrstva výživného substrátu (Dennerle) a na nu dekoračná , pomerne silná vrstva páleného, tmavého ílu s frakciou 1-2 mm.

Neostáva ti, podla mna, nič iné, len to ešte poriadne prelúskat , vytipované kombinácie a "značky" navzájom porovnat, pokukat eventuálne výsledky v akváriách a vzhladom na plánovaný tip akvária rozhodnút.... :)
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.