45L



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

45L

Odoslaťod xxpetoxx » 09 Máj 2017 22:27 pm

rozmery 60x25x30
10 ks neonka
3ks krevetky zatial
filter aquaclear 20
ohrievac 100w
Prílohy
1494361377220.jpg
xxpetoxx
 
Príspevky: 4
Založený: 09 Máj 2017 22:20 pm

Reklama

Re: 45L

Odoslaťod matus.galan » 09 Máj 2017 23:21 pm

Ahoj a vitaj na akve.
Musim pochvalit dlzku akva pre neonky, konecne niekto nedava neonky do 30l minicka v dlzke do 30cm aj ked zasa tak velke objemovo nie je.

Mohol si pridat viac info o tom ako dlho je akva zabehnute a co mas zasadene.

Moja prva pripomienka by bola asi k tomu strku. Nemyslim si,ze je velmi vhodny na takeho sadenie a nemyslim si,ze to tam moc pojde ale uvidis. Aj ta vyska strku je mala. Chcelo by to aspon 4cm. Ja osobne by som siel do black water :) to by vyzeralo podla mna super. Piesok s jemnym strkom, na to len par okruhliakov, ten koren v zadu alebo strede a listy a sisky a na paradu :)




Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: 45L

Odoslaťod xxpetoxx » 10 Máj 2017 07:30 am

27.4. zalozene viem troska som to uponahlal. troska dost. ale rybky zeru su zdrave a zvedave. nasadena je cuba dole tej sa tiez dari. tie trsy neviem co su [GRINNING FACE WITH SMILING EYES].

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
xxpetoxx
 
Príspevky: 4
Založený: 09 Máj 2017 22:20 pm

Re: 45L

Odoslaťod Hora » 10 Máj 2017 08:27 am

Hoj,tiež si neštudovaný,rýchlokvasený akvarista,že trošku uponáhľal,teraz v druhom,treťom týždni pôjdu toxické látky hore a nemáš skúsenosti,nepoznáš správanie rýb a tá zvedavosť napr.plávanie sústavne pri hladine nemusí znamenať, :arrow: :lol: že si prezerajú neonové svetlá.
Micranthemum bude v tom zrnitom štrku,bez výživného substrátu problém udržať,ak sa vôbec chytí,trs je Vivipara asi eleocharis,neonka je Tetra neonová,hej a ten krígel je vo vnútri ako dekorácia alebo dotvára krajinku zvonku :wink: :?:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 45L

Odoslaťod xxpetoxx » 10 Máj 2017 08:51 am

nie nie rybky su v pohode plavaju v hufe nedrbe im ani nic. posli akurat dve krevety viem ze som to mega uponahlal ale tak netrpezlivost je svina pan. te krygeld je vonkajsia dekoracia dolievam nim vodu tam mi odstoji a nezabudnem

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
xxpetoxx
 
Príspevky: 4
Založený: 09 Máj 2017 22:20 pm

Re: 45L

Odoslaťod matus.galan » 10 Máj 2017 09:11 am

Som zvedavy ako sa ta netrpezlivost ukaze tento a dalsi tyzden. Predpokladam nastuo bud nejakeho ochorenia najskor krupicka alebo uhyn...uz sme to tu za posledne dva tyzdne niekolko krat videli.

Smutne,ze kazdy chce mat akvarko ale zaklady nik nestuduje...manual je svina vec.

Odoslané z D5803 pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: 45L

Odoslaťod xxpetoxx » 10 Máj 2017 09:14 am

budem informovat priebezne. v detstve sme mali zopar akvarii a nikdy sa nerobila az taka veda okolo toho a ziadne uhyny sa nekonali.

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
xxpetoxx
 
Príspevky: 4
Založený: 09 Máj 2017 22:20 pm

Re: 45L

Odoslaťod I.P. Pavlov » 10 Máj 2017 22:45 pm

Bolo by dobre, aby si si nechal povedať a radšej sa pýtať, "čo teraz? " Ide o to, aby si predišiel tomu, načo si upozorňovaný.
Nechápeš totiž, že akvárium sa musí zabehnúť, to znamená, že musí prejsť procesom v ktorom sa musia naštartovať očistné procesy, lepšie povedané procesy, ktoré sú potrebné pre biologické odbúravanie nežiadúcich látok vo vode.
Tie sa však nenaštartujú pokiaľ nedôjde k prvotnému rozkladu sterilnej vody, rozkladu nečistôt, rozkladu odumretých častí rastlín, rozkladu potravy...........
Toto vodu znečistí neviditeľnými čiastočkami, začne sa hromadiť dusík, čpavok.......a následne vznikne pre úžitočné baktérie vhodné prostredie. Pre rybky a ostatné živočíchy vznikne opak a to nevhodné prostredie pre život. Až po tom ako baktérie v hojnom množstve dôkladne odbúrajú nežiadúce látky vo vode a dokonca ich začnú premieňať na živiny pre rastliny, až potom je vhodné pridať osádku. Toto trvá cca 4-6 týždňov.
Keď toto nedodržíme, rybky prestanú normálne dýchať, vzniká stres, ten oslabí ich imunitu a choroby nenechajú na seba dlho čakať. Po tom sa objavíš v inej téme a budeš sa pýtať "neviete, čo im je" a podobne.
Ja im však držím palce! Uhynuté krevetky ber ako zdvihnutý palec
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.