Chora Gurama



Všetko okolo akvarijných rýb

Chora Gurama

Odoslaťod aquafresh » 15 Apr 2005 20:35 pm

Zdravim vsetkych akvaristov. :!: Potreboval by som zistit a poradit aku chorobu moze mat moja Gurama siva.Oci ma napuchnute-nie zvacsene-a akoby mala sedy zakal.V strede oka ma sedu bodku cca 2mm.

Paul :D
Obrázok používateľa
aquafresh
 
Príspevky: 5
Založený: 10 Apr 2005 16:54 pm
Bydlisko: samorin city

Reklama

Re: Chora Gurama

Odoslaťod marcelko007 » 22 Apr 2005 20:53 pm

Nepobila sa ta gurama s niakou inou rybou pretoze moja gurama sa raz pbila tiez mala napuchnute oci.Ale ta seda bodka na oku tomu nenasvedcuje.blizsie popis akva hlavne cim svietis.Nenaraza ta gurama do skla ked plava to by totiz naznacovalo sedy zakal pretoze ked ma ryba sedy zakal prestava vidiet.
Obrázok používateľa
marcelko007
 
Príspevky: 83
Založený: 02 Apr 2005 12:49 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: Chora Gurama

Odoslaťod Milos Gnida » 22 Apr 2005 21:39 pm

marcelko007 s tym narazanim do skla pre zákal, sa mi to neako nezda :) pretože ryby maju ešte aj tzv. bočnu čiaru pomocov ktorej sa vo vode orientuju , napr. sumček žraločí / Pangasius sutchi/ , v malej nádrži rýchlo oslepne a plávanie a orientovanie sa v nádrži mu aj napriek tomu nerobí problem.

aquafresh k tej chorobe , mojej gurame sa urobilo niečo podobné , ale naštastie jej to prešlo ,ale skus sa pozrieť napr. sem , alebo pohladaj vo forume určite niečo najdeš :wink:
Milos Gnida
 
Príspevky: 154
Obrázky: 33
Založený: 28 Jan 2005 18:08 pm
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Chora Gurama

Odoslaťod aquafresh » 22 Apr 2005 22:25 pm

Gurama uz je skoro fit, :lol: papa ako prasiatko , pobit sa nemala s kym, lebo je zatial sama, dostal som ju od suseda ,ale s velkou pravdepodobnostou mi ochorela z toho, ze som nemal zakryte akvarko a na hladine vody sa mi tvoril povlak kovovej farby a lamal sa na dosticky a ked chodila na hladinu pre vzduch tak sa toho napila a asi sa priotravila. Teraz mam akvarko uz tyzden zakryte, povlak sa nevytvara a rybka sa tesi :o
Dakujem za radu, bol som na tej stranke :idea:
Ked rad surfujes na nete tak kukni http://www.adaeuro.com/ 8) [/url]
Obrázok používateľa
aquafresh
 
Príspevky: 5
Založený: 10 Apr 2005 16:54 pm
Bydlisko: samorin city


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.