Po koľkých dňoch môžem kúpiť nové rybky



Všetko okolo akvarijných rýb

Po koľkých dňoch môžem kúpiť nové rybky

Odoslaťod Danielita » 19 Máj 2017 14:01 pm

Už 5. deň máme akvárium, v ktorom máme zatiaľ tri rybky - prísavníka, gupku, neonku... Niekde som čítala, že stačí počkať tri dni kým prežijú, a ak áno môžu sa kúpiť nové rybky... v obchode mi povedala, že mám na nákup ďalších rýb čakať až 10-14 dní, čo sa mi zdá veľa... viete mi teda povedať ako to je? či si už môžem kúpiť ďalšie rybičky? :)
Danielita
 
Príspevky: 3
Založený: 19 Máj 2017 13:57 pm

Reklama

Re: Po koľkých dňoch môžem kúpiť nové rybky

Odoslaťod majtan.miso » 19 Máj 2017 14:23 pm

Vrat tie co si kupila a nastuduj si zabeh akva. Cely zabeh bez ryb trva cca mesiac bez bakterii. S bakteriami cca 2-3 tyzdne a to musi byt vela rastlin. Na neonky treba huf a dlhe akva, riadne zabehle a stabilne

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Obrázok používateľa
majtan.miso
 
Príspevky: 189
Založený: 20 Júl 2015 22:48 pm

Re: Po koľkých dňoch môžem kúpiť nové rybky

Odoslaťod Janka112 » 19 Máj 2017 14:28 pm

ahoj, hm :x , takze nastudované o akváriu nemás vobec nic :cry: , tie 3 rybky vrát do akvaristiky :oops: a prestuduj si hlavne toto https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik vsetky tie odkazy, co tam hore sú uvedené, a hlavne si treba nastudovat nároky rýb, prísavník je len do velkého akvária od 100 l a viac, neonka je húfovitá rybka do velkého akvária atd... Pojmy ako Nitrit a Nitrat, je toho vela, co treba poznat... Od zalozenia akvária más na to mesiac cas bez rýb. :!: Mozes tam dat na zabehnutie nejaké slimáky. Vela zdaru :wink:
Obrázok používateľa
Janka112
 
Príspevky: 96
Obrázky: 10
Založený: 26 Jan 2017 22:10 pm

Re: Po koľkých dňoch môžem kúpiť nové rybky

Odoslaťod michellebebe » 19 Máj 2017 15:06 pm

Akvárko by malo ísť bez rybiek cca 4 týždne, pretože vtedy sa zabieha a prostredie v akvárku je v tej dobe nebezpečné pre rybky. Takže prísavník, neonka a gupka by tam ešte nemali byť.
Tu je téma o zábehu akvárka:
zabeh-t10782.html
Článok o najčastejších chybách začiatočníkov:
http://www.horacovoakvarium.cz/clanek_n ... ecniku.htm
A bolo by dobré kebyže si pozrieš informácie o rybách ktoré máš (doporučený počet rýb a minimálnu veľkosť akvárka).
https://rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny
https://rybicky.net/atlasryb/neonka_obecna
https://rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova

Teraz by bolo asi najlepšie, kebyže rybky vrátiš, zabehneš akvárko (popri tom naštuduješ základy akvaristiky) a potom keď bude po zábehu, tak tam dáš rybky.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Po koľkých dňoch môžem kúpiť nové rybky

Odoslaťod Danielita » 19 Máj 2017 16:34 pm

Aha, lebo pán v akvaristike mi povedal niečo iné... aj pred 10 rokmi ked som mala akvrako (cca 25l)... tak dve hodinky bežal filter, potom sa dali rybky a všetko bolo vporiadku, nikdy mi nejaká neskapala... len som si nemapatala po akom čase som si kupila dalšie rybky... tak nič no.. pár dní počkám a uvidím, ich psrávanie je normálne, normálne jedia.... takže dlhé mesačné čakanie mi nikto nikdy neodporučil a to osm obehala rôzne akvaristiky.. ale dakujem za odpovede :)
Danielita
 
Príspevky: 3
Založený: 19 Máj 2017 13:57 pm

Re: Po koľkých dňoch môžem kúpiť nové rybky

Odoslaťod Danielita » 19 Máj 2017 16:38 pm

a mám len jednu rastlinku.. nemám 100 l akvárium, ale len 20 l, čiže is mylsím, že ten zábeh mesačný je prehnaný.. či?...
Danielita
 
Príspevky: 3
Založený: 19 Máj 2017 13:57 pm

Re: Po koľkých dňoch môžem kúpiť nové rybky

Odoslaťod marko65 » 19 Máj 2017 18:28 pm

ani jeden clanok si si neprecitala, co ti tu dali. V 20 l mozes mat akurat tak slimaky, krevetky, alebo bojovnicu. Momentalne v tvojom akvariu prebieha tyranie ryb. Ak to chces zastavit, tak ich daj prec alebo utrat, lebo toto uz asi nerozchodia. Zabeh trva nin. mesiac, to co hovoria v akvaristike su sprostosti, aby zarobili. Ak sa chces venovat akvaristike, tak pocuvni na slovo co ti tu písali, a ked nie, tak tu radsej nevypisuj.
marko65
 
Príspevky: 230
Obrázky: 10
Založený: 13 Mar 2007 10:28 am
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Po koľkých dňoch môžem kúpiť nové rybky

Odoslaťod listen » 19 Máj 2017 18:50 pm

Dokúp rastliny jedna je malo neonku vráť aj prísavnika ( prípadne niekomu podaruj) ak je gupka samček dokúp mu 2 samice ak budeš vzduchovať svietiť a dáš aspoň vnútorný filter je šanca že to ustojíš. Dalšie rýbky až po zábehu akvária. Kedysi som mal tiež 20 l akvárium tj 20 rokov dozadu nebol net a ani informácie že treba co2 bakterie a mnoho nových vychytaviek a akva fungovalo ale doba sa meni a možno aj ryby su háklivejšie ako kedysi ..preto za par mesiacov sa vrátim zasa k akvaristike 112 l akvarium. Každopádne teraz na nete iba študujem a získavam informácie, aby som nemusel vypisovať prečo je toto zle alebo niečo ine.Ja počkám minimálne 3 týždne než tam dám ryby aj ked tam dám bactozym a aquasafe. Ryby do akvária pôjdu až ked bude no2 a no3 v poriadku ak nie ryby tam nepôjdu.
listen
 
Príspevky: 4
Založený: 14 Apr 2017 22:16 pm

Re: Po koľkých dňoch môžem kúpiť nové rybky

Odoslaťod I.P. Pavlov » 19 Máj 2017 21:49 pm

Danielita napísal:Aha, lebo pán v akvaristike mi povedal niečo iné... aj pred 10 rokmi ked som mala akvrako (cca 25l)... tak dve hodinky bežal filter, potom sa dali rybky a všetko bolo vporiadku, nikdy mi nejaká neskapala... len som si nemapatala po akom čase som si kupila dalšie rybky... tak nič no.. pár dní počkám a uvidím, ich psrávanie je normálne, normálne jedia.... takže dlhé mesačné čakanie mi nikto nikdy neodporučil a to osm obehala rôzne akvaristiky.. ale dakujem za odpovede :)

Tak prečo sa pýtaš tu, keď máš v obchode super rádcov?????
Všetko vráť a čo najskôr, všetko ti uhynie! Takéto týranie nieje hodné moderného človeka! Prečítaj si aj toto:
predavaci-a-predavacky-v-akvaristickych-obchodoch-t14304.html
a ponáhľaj sa!
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Po koľkých dňoch môžem kúpiť nové rybky

Odoslaťod Hora » 20 Máj 2017 03:09 am

@majtan.miso,janka,michellebebe,listen,marko
snaha sa cení ale niektorí akvaristi si nezaslužia ani to,že im napíšete,ako to robia zle.
Má to cenu strácať čas s niekým,komu dáte link na zábehy ale aj tak tvrdí svoje,lebo mal niekedy akvárium :arrow:
Danielita napísal:a mám len jednu rastlinku.. nemám 100 l akvárium, ale len 20 l, čiže is mylsím, že ten zábeh mesačný je prehnaný.. či?...

Je smutné čítať takéto musím napísať primitívne otázky,zloženie rýb v takom objeme,neznalosť základov akvaristiky,obhajovanie sa poukazovaním na poradenie iným človekom.
Každý kto vie prísť na Akvu,založiť duplicit,pomenovať tému názvom,ktorý ani nevystihuje koreň veci vie čítať,písať,rozmýšľať a teda si vie vygooglovať založenie akvária,vhodnú osádku,zábeh len je lenivý si niečo prečítať ale v chovprodukte ho napadne,že si urobí akvárko,nakúpi somariny už aj s nevhodnými rybami,tak nevhodným počtom,v lepšom prípade aj s ratlinami,ale ktoré potrebujú už lepšie,pokročilejšie podmienky a znalosti aby sa udržali,ďalšie gýče,ktoré nepomožu,nepatria do akvária,sadu prípravkov,čo mu predajú na ,,bezproblémový"rozbeh,zábeh,minie dosť € a potom tu príde vyplakávať,že mu zdochýnajú ryby a pod. veci s riasami.
Už minule sme sa bavili,že treba ignorovať tieto témy,dať max.link s odkazom a nerozvýjať debatu,aj keď viem,že veľakrát to človeku nedá,keď číta,čo niektorí dokážu zmajstrovať.Vždy tvrdím,škoda,že ryby nekričia,bolo by to iné.
Na hooopyho mieste,by som tieto témy nezamykal ale rovno mazal.
@listen-tvoj prístup je zriedkavo príkladný,nech sa Ti darí :wink:
@Danielita-nič proti tebe ale je to stále dookola so začiatočníkmi,žiadna vedomostná príprava,z čoho plynú hlúpe otázky,zbrklé nakúpenie,založenie a nabaľuje sa potom jedno negatívum na druhé s vývojom prostredia.Ľudia Ti poradia,ale základ snahy musí ísť od teba.Neuraz sa prosím,aj chceš napraviť terajší stav založ si tému vo vaše akvária,daj popis všetkého v akváriu aj s fotkou a snáď sa podarí nastaviť stabilitu s minirybkami alebo krevetky alebo bojovnicou ako písal marko.
Teraz v druhom týždni pojdu jedovaté látky pre ryby hore,čo ak aj prežijú,stres sa podpíše na ich imunite,budú náchylnejšie k chorobe a celkovo v takom malom akváriu,v počte po jednom kuse nemajú byť.
Často poslednú dobu vidieť príspevky,že ľudia mali akvária už skor a také caviky sa okolo toho nerobili,ja myslím,že len to nechcú priznať alebo nepamatajú ale boli zdochlinky aj vtedy zo zlej údržby :)
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Po koľkých dňoch môžem kúpiť nové rybky

Odoslaťod hooopy » 20 Máj 2017 12:12 pm

Vitaj na akve.sk
určite si si všimol/vsimla, že tu máme nejaké pravidla.
clanky/pravidla_diskusie.php

Ich dodržiavanie pomôže každému a napomáha väčšej prehľadnosti tém a zjednodušuje vyhľadávanie.

V budúcnosti Ti veľmi pomôže tento odkaz.
pouzivanie-vyhladavania-vo-fore-akva-sk-t15945.html
Snažíme sa nedupľovať témy, ktoré tu sú už miliónkrát rozoberané. Áno, treba veľa čítať, ale čím viac duplicity, tým komplikovanejšie získanie informácií pre ostatných.
Ak nenájdeš odpovede na tvoje otázky, napíš do príslušnej témy, ktorá už je vytvorená.

danielita, temu zamknem, a skus pokracovat s otazkami v teme o zabehu, na ktoru si dotala odkaz vyssie v prispevku. zabeh-t10782.html
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.