Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 15 Máj 2017 17:56 pm

Pozrela som podrobný popis a je tam napísané, že v niektorých prípadoch sa môže použiť aj dlhšie. Teraz je Amélia aktívna a pláva po akvárku, len tie chumáče má stále.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Reklama

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Hora » 15 Máj 2017 20:22 pm

No skus,ktoru mas Eshu?lebo ich je 6-7 druhov.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 15 Máj 2017 20:47 pm

eSHa 2000
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Janka112 » 15 Máj 2017 22:25 pm

to je sirokospektrálne liecivo, ja som ti radila bactopur, to je presne na také biele chumáce, kúpele jej mozes spravit aj mimo akvária a moze sa to aj opakovat, asi tvoja posledná nádej, drzím palce
Obrázok používateľa
Janka112
 
Príspevky: 96
Obrázky: 10
Založený: 26 Jan 2017 22:10 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Pštros » 15 Máj 2017 23:27 pm

Fuu, sa riadne utrapis s tymi rybkami... v tak krasnych nadrziach...
Je to az dojimavo sialene, akej opatery sa im u Teba dostava. Aj ked mozno je niekde aj problem, ktory prehliadas a sposobuje tieto ochoreia.

Asi si to uz pisala... rybky su z roznych zdrojov, vsak?
Ci neskusit uplne ineho chovatela kvoli lepsej odolnosti ryb, resp inej genetickej vybave...

Drzim palce, aby si sa uz mohla aj trocha potesit z fungujucich akvarii a zdravych ryb.
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Hora » 16 Máj 2017 11:08 am

Janka112 napísal:ja som ti radila bactopur

preboha však nasadila 2000,teraz to myslíš uštipačne :?: že zatiaĺ nepomohlo,tak to je zlé???
Bactopur si radila aj pri parazitoch,na ktorých nie je určený a že chlapec tým nič nepokazí,aj že môže dať esha exit+2000 tiež v súvislosti s parazitom ale táto kombinácia a hlavne Exit sa používa len na krupicu a odinium samostatne alebo v spojení s 2000ckou,kedy sa posilňuje účinok liečiva v už pokročilejšom štádiu.


Michellebebe dokázala si veľa za krátky čas,utiahnúť tri rastlinné akvária v tvojom stave je obdivuhodné.Ak trochu popustíš nastavený režim,nie môže ale musí :!: byť v budúcnu všetko v poriadku.Nikto nemá také problémy v každom akváriu s rybami.Stať sa môže určite ale vo všetkých?Nechápem,že pri tej čistote dostal Tod BRP.Dopraj im viac kľudu,hoci všade popisujú ako prevenciu častú,kvalitnú údržbu s odkaĺovaním :wink:

Nepomohlo za tri dni,predlž teda ešte jeden cyklus,aj keď tá bojovnica vyzerá nedobre s tými plutvami ale nevzdáva to.Ak už nezaberie ani po 6dňoch,osobne by som nešiel do žiadného iného ,,silnejšieho" liečiva ale rybku vložil do ľadu.Ako Ti píšu Pštros,hľadal iný zdroj nákupu pre udané dôvody a Chuanvaldes,pri tej jednej rybke je to prehnaná očista akvária.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Janka112 » 16 Máj 2017 14:38 pm

Hora, len tá Esha zjavne nezaberá, tak asi treba zmenit liecivo, to si myslís, ze je ustipacná rada... Aj tebe ked nezaberú antibiotiká, lekár ti dá druhé. A tomu chlapcovi som to radila, lebo mal také príznaky ako mal. Pouzívala som uz vsetky tieto liecivá a z toho ten bactopur je najmensie zlo, podla mna a hlavne pomohol.
Obrázok používateľa
Janka112
 
Príspevky: 96
Obrázky: 10
Založený: 26 Jan 2017 22:10 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Hora » 16 Máj 2017 15:47 pm

Janka112 napísal:Pouzívala som uz vsetky tieto liecivá

To sa teraz chváliš alebo ako to chápať,niečo to značí :P no dobre,neriešme :wink:
Janka :kiss: daj tomu čas a nie všetko je vyliečiteľné podľa rýchlosti nasadenia lieku,štádia rozmachu,imunity organizmu.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 17 Máj 2017 10:51 am

Takže Tali (tá čo nepoužívala jednu prsnú plutvu) prišla o 99% tej plutvy. Ale už ju používa. Teda používa to čo z tej plutvy ostalo. Takže ju už nebudem liečiť a zajtra vyčistím filter. Všimla som si, že sa zvykne odrážať od rastlín. Neviem či sa to berie že sa o ne šúcha, ale vyzerá to ako keby po nich skákala.
Amélia (tá s plesňou) vyzerá že už pleseň nemá. Chvíľami pláva a chvíľami leží. Takže dnes jej už asi tiež nedám liečivo.
No a tak zmením údržbu akvárka na každé 2 týždne.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 20 Máj 2017 14:50 pm

Amélia už nemá tú veľkú pleseň čo mala. Ale vytvorila sa jej menšia na inom mieste, ktorá potom odpadla a teraz na tom mieste má vypadané šupiny a ostala jej tam rana. Pláva len keď sa ide nadýchnuť alebo najesť (jesť jej veľmi chutí). Inak len leží. A pri plávaní jej zadná časť tela "padá" dole. To znamená že je to s ňou už veľmi zlé, že? Takže už ju musím usmrtiť? Nechcem o ňu prísť, ale ani nechcem aby trpela :(
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod I.P. Pavlov » 20 Máj 2017 19:01 pm

No ak jej ostala rana, tak bol to absces. Ak to prasklo a je tam ružová rana, tak sa to hojí. Má bolesti, tak preto tak pláva. Meníš vodu? Ak máš doma detský hypermangán, tak použi pár kvapiek do vody na dezinfekciu. Držím palce!
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 20 Máj 2017 19:59 pm

Dnes som menila vodu. Predtým mala tú ranu červenú a dnes je už ružová. A v okolí tej rany jej trochu odstávajú šupiny. Na bruchu kde mala chumáče plesne, tak tam potom tiež mala ranu, ale vyzerá to, že sa jej tá rana na bruchu zacelila. Takže je nádej že to Amélia zvládne?
Hypermangán nemám. V okolí máme jednu lekáreň ktorá býva otvorená aj v nedeľu, tak sa pôjdem pozrieť či nebudú mať.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod I.P. Pavlov » 21 Máj 2017 10:36 am

Choď do tej lekárne. Vyber trocha vody z akvária do fľaše, nakvapkaj pár kvapiek a daj tam Améliu na minútku a potom späť do akvária.
Či to zvládne záleží na jej organizme, u mňa to rybky v minulosti zvládli po tom, čo ranka zružovela. Pozor, na alkohol s hypermangánom, je aj taký, no pre deti je bez alkoholu, tak sa potom v lekárni opýtaj
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 21 Máj 2017 12:57 pm

Mali hypermangán pre deti v prášku. Tak trochu toho som rozmiešala s vodou a spravila jej kúpeľ. Teraz je Amélia už naspäť v akvárku. Inak jej rany vyzerajú v poriadku. Už ich skoro nie je vidno (sú ružové, a Amélia má ružové telo). Jedine podľa čoho vidno rany je, že jej tam chýbajú šupiny.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod I.P. Pavlov » 21 Máj 2017 22:01 pm

Tak sleduj apetít a správanie, ak nieje apatické, tak je to na dobrej ceste
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Hora » 21 Máj 2017 22:19 pm

Nie je možné ako sa to nabaľuje na tvoje rybky,už som myslel,že sa ukľudní a teraz zápalový vred,pravdepodobne odozva na predchádzajúcu chorobu.
Ak sa Ti chce s tým piplať v rozumnej miere po ďalšej dezinfekcii,pomôž si medom:
http://zvery.rodinka.sk/zvierata-a-diet ... ez-liekov/
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 22 Máj 2017 11:49 am

Neviem či to bol absces, aleo nie. Ja som myslela že pleseň. Ono to začalo tak, že sa jej vytvoril chumáč plesne na bruchu. Tak som liečila eSHou a pleseň odpadla a prišla o časť šupín kde bol ten chumáč. A potom sa jej vytvoril na inom mieste biely povlak a odstávali jej na tom mieste šupinky. Tak som predĺžila liečbu eSHou a bieli povlak odpadol aj so šupinkami a mala tam červenú ranu, ktorá už teraz vyzerá v poriadku.
No a teraz sa jej na plutve vytvoril ďalší malý chumáč :( Tak jej teraz dám výluh z listov brezy a uvidím čo to spraví. Nechcem jej hneď znova dávať liečivo.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Hora » 22 Máj 2017 13:53 pm

michellebebe napísal:Neviem či to bol absces, aleo nie. Ja som myslela že pleseň. Ono to začalo tak, že sa jej vytvoril chumáč plesne na bruchu.

Najlepšie je foto lebo je to typovačka.
Po tej červenej rane ostala jamka,priehlbeň alebo niečo ako vyrážka/afta na tele bez jamky?
Bolo to predtým pokryté niečim ako vlásočnicovou vatou na tom mieste alebo prirovnaj k niečomu.

Bezohľadu čo to je je to reakcia neschopnosti oslabeného organizmu infekciu zničiť.Dôvodov je veľa ako stres (mnoho možností z čoho),narušená imunita z neho a liečiv,parazity,jednotvárnej stravy bez vitamínov,zlej teploty,hodnôt vody,nevhodné zloženie rýb,mechanické zranenia pri manipulácii s rybami.....ale to už opakujem.

V tvojich akváriách je ťažko hľadať závady ale aj keď si si dala závezok na výmenu vody čo dva týždne aj tak to je stále často s jednou rybou.Testy máš,NO3 stačí sledovať a si v obraze ako ide nitrifikácia.Dopraj im kľud.

V myšlienkách dedukuješ znova použiť liečivo.Nevieš presne identifikovať, čo má na tele,tak opäť by si musela ísť do liečiva so širším záberom.Už som písal,že osobne by som chuderku zbavil trápenia,keď to nejde tak to nejde,nesilil ju pri polehávaní,zaťažoval jej organizmus,odlovovať,dezinfikovať,liečiť znova,vymenil čo najviac vody v tom akváriu,počkal na ustálené hodnoty a kúpil novú bojovnicu.
Mamin akvarista čo hovorí na ten rybí výzor a stav?
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 22 Máj 2017 15:25 pm

Skúsila som ju odfotiť:
Obrázok
V hornom červenom kruhu mala biely povlak čo podľa mňa vyzeral (ak to mám prirovnať) ako pleseň na hermelíne, ktorý potom odpadol a ostala tam červená rana (bolo to miesto, ktoré bolo červené a chýbali tam šupiny). Teraz už vyzerá zacelená.
V dolnom červenom kruhu mala chumáč plesne, ktorý odpadol a tiež to bolo najskôr červené a teraz to už vyzerá v poriadku.
V dolnom žltom kruhu je malý biely chuchvalec ktorý sa cez noc.
V ľavom žltom kruhu sa jej tiež cez noc vytvoril chumáčik na šupinách, ale na fotke to nie je vidno.
V pravom žltom kruhu na chvoste neviem či to je tiež začínajúca pleseň, alebo niečo iné, ale včera to nemala.
No a dnes je Amélia oveľa aktívnejšia. Občas ešte poleháva, ale oveľa viac pláva. Kebyže nemá tú novú pleseň, tak by to vyzeralo, že to zvládne.
Neviem čo na to mamin akvarista. Mamina má všeobecne k mojim bettám teóriu, že oni majú problémy, lebo mám v akvárku málo rybiek a oni sú potom vystresované, lebo sú samé. Ale nemyslím si, že by moje betty mali zdravotné problémy preto, lebo by im chýbali iné rybky.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod I.P. Pavlov » 22 Máj 2017 21:42 pm

Mám pre teba smutnú správu. To všetko, čo opisuješ je už príčinou zlýhania imunitného aparátu-systému. Tu už by bolo zbytočné ju ďalej trápiť. Urobila si všetko, čo bolo v tvojich silách a možnostiach. Ak by všetko fungovalo, spolupracoval by aj organizmus, ten je však už vyčerpaný. Nerád ti to píšem, ale niekto musí. Veril som, ale ak sa objavuje stále nové a nové, tak odolnosť je nulová.
Rád by som veril na zázrak, ale..........
To, čo hovorí mama je síce pekne myslené, ale bettky dokážu žiť samé (mal som ich a mám), nikdy som toto nepozoroval. Základom je kvalitná voda, rastlinky, teplota a slabunký prietok filtra. Ten môj je sám dlho, ale stále má niečo na prácu, furt niečo sleduje, okukáva.....
Prílohy
beťak.jpg
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 22 Máj 2017 21:58 pm

Tak sa s ňou budem musieť rozlúčiť :( Pôvodne som plánovala tento víkend čo bol, keď to Hora navrhol, ale potom už v sobotu a nedeľu bola na tom Amélia lepšie, tak som si myslela, že už by to mohlo byť dobré ale sa to znovu zhoršilo. Tak zajtra ukončím jej trápenie :(
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod I.P. Pavlov » 22 Máj 2017 22:00 pm

Tak, tak
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 23 Máj 2017 20:43 pm

Tali má ďalší problém :(
Obrázok
Mala dlhý priesvitný/biely výkal a má chvost otočený do jednej strany. Pri pohľade z hora nemá telo rovné, ale chvostová časť je zahnutá. A tak sa jej horšie pláva. A asi sa jej horšie pláva aj preto, že nemá jednu prsnú plutvu. Ale včera a dnes nechcela jesť.
No a tak som hľadala a podľa popisu mi to príde ako bičíkovce https://rybicky.net/nemoc/spironucleus-symphysodonis
Teraz pláva do kruhu. Dala som ju do pôrodničky, pretože sa nedokáže ísť veľmi nadýchnuť. Takže sa budem musieť s Tali rozlúčiť. Je vidno že sa trápi :(

Amélia dnes bola aktívna, normálne pláva a vždy keď som sa prišla na ňu pozrieť, tak priplávala. Takže mi prišlo blbé ju usmrtiť, keď má pleseň, ale je aktívna. Tak som jej dala liečivo od sery a počkám do zajtra.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod matus.galan » 23 Máj 2017 21:06 pm

Myslim, ze to je nekonecny boj toto. Uz to trva prilis dlho podla mna a najlepsie by bolo toto cele trapenie ukoncit :(
Je to smutne lebo je vidiet ako uzastne sa o nu staras a liecis ju ale niekedy je lepsie to ukoncit.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.