Chorá závojnatka - čierne fliačky po tele



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Chorá závojnatka - čierne fliačky po tele

Odoslaťod Tinka182 » 03 Jún 2017 22:00 pm

Dobry vecer,
dnes som nasla svoju zavojnatku skrytu v rastlinach, niekedy sa tam chodievala skryvat, tak mi to neprislo az take cudne, no ani sa nehybala. Myslela som, ze je uz mrtva ale podarilo sa mi ju dostat prec z rastlin aj ked sa tam sama tazko naspat vracala. Vsimla som si, ze ma po sebe cierne fliaciky :( (pripajam obrazok). Akva ma 25l, okrem zavojnatky tam mam este mensiu teleskopku, prisavnika a tetru hokejku. Filter s okyslicenim ide nepretrzite, vodu som menila nedavno, ziadne nove ryby som do akva nepridavala, naposledy som cistila iba filter, nikdy som takyto problem nemala, znasaju sa dobre, som si vedoma toho, ze by im trebalo vacsie akva...kvapla som tam Dajana PREVENT, to jedine som mala doma, krmim ich granulami TetraMin uz dlhsi cas, prisavnika TetraPleco Wafer...uz som rozmyslala aj nad tym, ci nezhltla kamienok a teraz ho nevie vyplut, zdala sa mi trosku opuchnuta, ale to su len moje uvahy..no tie fliaciky, najviac ich ide od spodu :cry: ..zdrziava sa na dne a len tazko plava.
Prílohy
rybka.jpg
Tinka182
 
Príspevky: 1
Založený: 03 Jún 2017 21:34 pm

Reklama

Re: Chorá závojnatka - čierne fliačky po tele

Odoslaťod Janka112 » 03 Jún 2017 22:06 pm

Obrázok používateľa
Janka112
 
Príspevky: 96
Obrázky: 10
Založený: 26 Jan 2017 22:10 pm

Re: Chorá závojnatka - čierne fliačky po tele

Odoslaťod matus.galan » 04 Jún 2017 01:16 am

Ach jaj, zasa dalsie smutne akva, nestastna a chora osadka, nez kad ute zaklady akvaristiky.

To,ze bola doteraz OK neznamena,ze bude OK nadelej. Tvoja ryba je nevhodna to tohto akva. Ma uplne ine poziadavky ako ostatne ryby v tvojom akva.

Neviem co presne by som mal napisat lebo toto tu je kazdy tyzden.

1. Odporucil by som ryby niekomu com skor darovat, cim skor tym lepsie.
2. Nastudovat si uplne zakladne veci o akvaristike
3. Urobit spravny zabeh akvaria
4. Vybrat spravne ryby pre objem vody, nie objem akvaria lebo ked ma akva objem 25l a ty tam mas 3l strku a neviem co uz mas len 20l vody.
5. Ak budes mat toto vsetko nastudovane a budes vediet co asi chces, prides znova sem a napises si do vlastnej temy co by si chcela zalozit a ci je to OK.
6. Liecivo sa do akva nepridava pokial nevies ci je ryba naozaj chora a co jej je. Tiez si nedas antibiotike len preto,ze mas pocit,ze ti nieco je a tiez ich nedas celej rodine tiez ako prevenciu.
7. Ak si myslis,ze moc kecam a nemas zaujem si precitat zaklady ktore tu su uz davno omielane na fore x krat tak potom bude lepsie si kupit platove rybycky.

Drzim palce a dufam,ze prides s tym co kazdy z nas ocakava a to,ze si nechas poradit a budes sa snazit pochopit,ze ti chceme iba pomoct.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Chorá závojnatka - čierne fliačky po tele

Odoslaťod marko65 » 04 Jún 2017 09:09 am

zavojnatka v 25 l akva? To si robis srandu ze? Ani nevies ake utrpenie si jej spravila od kedy je v tom akva.
marko65
 
Príspevky: 230
Obrázky: 10
Založený: 13 Mar 2007 10:28 am
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Chorá závojnatka - čierne fliačky po tele

Odoslaťod michellebebe » 04 Jún 2017 09:42 am

Teraz všetky rybky čo máš sú nevhodné pre 25l akvárko. Najlepšie by bolo ich asi darovať niekomu kto má pre ne vhodné akvárium (alebo jazierko pre závojnatky). Teraz aj keď budeš liečiť túto závojnatku, tak ak ostanú rybky v tomto akvárku, tak ochorejú znova.
Na rybicky.net je atlas akvarijných rýb a ku každej rybke je napísaná minimálna veľkosť akvárka, doporučený počet rýb, vhodná teplota vody atď. Keď si tam vyhľadáš tvoje rybky, tak zistíš, že 25l je pre ne veľmi málo.
https://rybicky.net/atlasy/
Dobré články na prečítanie:
https://rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
http://www.horacovoakvarium.cz/clanek_n ... ecniku.htm
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Chorá závojnatka - čierne fliačky po tele

Odoslaťod Azaza3l » 04 Jún 2017 10:34 am

Našiel som k tomu asi toľko...škvrny môžu byť prejavom otravy, choroby, ďalej niektorým vírusom zo skupiny RNA alebo tiež larvy motolice. Testy na NO2 alebo čpavok máš ? Ak nemáš tak si kúp aspoň permanent test na čpavok, už jedna zavojnatka dokáže rýchlo znecistit vodu v tak malom akva. Na začiatok doporucim výmenu 50% vody a následne každý deň 2 až 5 L. Ak budeš mať ten test môžeš vymenu podľa neho znížiť. Ak chceš pokračovať v chove tvojich rýb tak si spolu s tým permanent testom kúp aj 150-200L akva.
P.S. nešťastie týchto milých a spoločenských rýb je z veľkej časti spôsobené prezentovaním spokojnej zavojnatky v 6L guli, viď policajnú akadémiu a pod.

Odoslané z Nexus 5 pomocou Tapatalku
Azaza3l
 
Príspevky: 315
Obrázky: 12
Založený: 24 Mar 2017 10:26 am
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.