a zase pozadie....



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

a zase pozadie....

Odoslaťod Maco » 24 Apr 2005 10:42 am

no o pozadiach som tu precital dost. aj o PU pozadiach aj z polystyrenu aj z cementu+perlit. a mozem sa opytat co je perlit? ja to poznam ako zlozku ktora sa vytvara pri tuhnuti oceli. ale to asi nebude to iste :)

ale chcel somine. mam male akva 50 litrove s velkostou zadnej dosky asi 50 x 30 cm a pri hrubke pieskoveho dna asi 4 cm +/- (jedno cele vedro) nemam objem vody moc velky a 3d pozadie z PU peny by mi asi zabralo dost objemu.
tak som premyslal nad pozadim z polystyrenovej dosky asi 0,5-1 cm (taka na izolaciu domov) na ktoru by som (o dakej poverchovej uprave ci leptanim alebo tavenim pistolov) naniesol cementovy poter.
mate stym niekto skusenosti? ako by som ovplyvnil farbu toho poteru? moze sa pridat dake farbivo do cementu? bude to na tom pylystyrene drzat?
dik :roll:
Obrázok používateľa
Maco
 
Príspevky: 83
Obrázky: 2
Založený: 25 Jan 2005 04:45 am
Bydlisko: Martin

Reklama

Re: a zase pozadie....

Odoslaťod milosh » 26 Apr 2005 10:57 am

Ahoj,

ja som riesil podobny problem s pozadim. Mam tiez podobne male akva (45L) a zadna stena je cca 50x30. Kvoli tak malemu akvarku som to vyriesil sice 3d pozadim ale iba z vonkajsej strany aby to neubralo z priestoru a objemu vody. Vyzera to celkom dobre, kamosi co boli u mna to celkom chvalili. Nejake fotky mam v albume (nie sice moc kvalitne).

Neviem ci sa ti oplati babrat z 3d vnutornym pozadim na tak male akva.
Momentalne pripravujem 200L akva, tak tam by sa to uz asi viac oplatilo.

Vela stastia.
Obrázok používateľa
milosh
 
Príspevky: 40
Obrázky: 8
Založený: 02 Jan 2004 12:05 pm
Bydlisko: BA


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.