Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 24 Máj 2017 10:49 am

No Amélii sa pleseň rozšírila a aj keď pláva, tak jej zas začala padať zadná časť tela. Takže už uspím aj ju :(
A ak mala Tali naozaj bičíkovce, tak mám celé akvárko nejako preliečiť? Neostanú v akvárku nejaké zárodky? Teraz nechám akvárko len s krevetkami a prelovím tam niekoľko caridín japonic. A potom si zaobstarám nejakého samčeka betty a budem dúfať že sa mu nič nestane. Už som sa aj zamýšľala, že by som skúsila nejaký iný druh rybiek. Ale asi keď uvidím betty, tak neodolám a nakoniec to bude aj tak nejaký beťák.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Reklama

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Hora » 24 Máj 2017 13:09 pm

Neboj,vymen 1/2 vody alebo ak mas krevetky menej po dva dni hoci esha nezmenila hodnoty vody,urob si dobre poslednym odkalenim :mrgreen: ,ktore je ale totalne zbytocny ukon s jednou rybou a krevetkami,co neskonzumuju oni sa rozlozi a budu mat rastliny,vycisti filter,

teoreticky ak tam bol parazit,nema hostitela a odumrie,na najblizsej burze s kludom kup bojovnicu.,nemoč si ruky casto v akvariu,neprehadzuj tie ryby hore-dole,nestresovane budu zdrave :)
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Hora » 24 Máj 2017 23:02 pm

Az teraz som si vsimol,ze si dala este Seru ale nepises ktoru a kolko.Tu by som uz pouzil aktivne uhlie,lebo tieto sera su silne a sa nerozlozia ako esha.Ak mas,daj minimalne na tyzden do filtra.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 25 Máj 2017 20:57 pm

Seru som dala Amélii, ktorá bola v 45l záložnom akvárku. Lenže už sa určite nebudem pokúšať dávať viac bojovníc spolu, takže už nebudem potrebovať mať zabehnuté akvárko pre prípad potreby. Takže celé to akvárko a filter vypustím, vyčistím a odložím.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 27 Máj 2017 16:15 pm

Do tohto akvárka som presunula 5 caridín. A vyzerá to tak, že im nevadí, že ich je len toľko. Aktívne sú, o jedlo sa bijú, akvárko preskúmavajú :D
Obrázok
No a akvárko teraz vyzerá takto:
Obrázok
Limnophile a hygrophile poopadávali spodné listy, lebo som prestala hnojiť, kým so liečila Tali. Takže teraz ich zas dávam dokopy. Ale to nevadí.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 06 Jún 2017 09:34 am

Keď boli teraz vysoké teploty, tak mi teplota v akvárku stúpla na 29 stupňov, zatiaľ čo v druhom akvárku ostala rovnaká. Takže som dala dole z akvárka juwel kryt s osvetlením a dala tam chihiros svetlo čo som mala doma. A odvtedy sa už teplota vody nezvýšila.
Takže ak by niekto chcel kryt s osvetlením od juwelu na Rio 125 tak mu ho prenechám. Je na akvárium 80x35, ale neviem či by sedel aj na iné akvária, alebo len na tie od juwelu. Ale ak by ho niekto potreboval/chcel, tak mu ho darujem za odvoz.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 07 Jún 2017 18:35 pm

Objavila som v akvárku ďalších živočíchov :shock: Tenučké ružové červíčky, ktoré žijú v štrku a občas z neho vyliezajú. Videla som ich dvoch. To sú nitenky? Tie čo slúžia ako potrava? Keď dám beťáka do akvárkia, tak ich bude vedieť vyloviť zo štrku? To by bolo dobré kebyže má trochu živej potravy.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod I.P. Pavlov » 08 Jún 2017 23:01 pm

Sú to hlístice a rybky po nich až tak nebažia. Netreba sa však obávať
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 09 Jún 2017 14:44 pm

Len dúfam že sa nepremnožia.
No a akvárko je po údržbe a pripravené pre beťáka z burzy :D
Obrázok
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 11 Jún 2017 13:16 pm

Dnes bola burza a doniesla som krevetkám cholla wood a hneď k nemu prišli :)
Obrázok
A teraz to hlavné, beťák je doma :D Volá sa Amos (ako Komenský).
Obrázok
Už stihol skontrolovať teplomer,
Obrázok
a aj vajíčko Helenky (to sa pokúsil zjesť, ale nepodarilo sa mu to :lol: )
Obrázok
Na burze bol aktívny a naparoval sa na každého beťáka čo bol pri ňom, tak som si nebola istá ako bude reagovať na krevetky. Zatiaľ sa pokúsil chytiť jednu niekoľko milimetrovú krevetku, ale väčšie neocaridiny si zatiaľ nevšíma. Tak dúfam že mu to vydrží :D
Teraz Amos skúma akvárko a loví pri tom lasturnatky čo nájde.
Pred pár dňami som si zobrala od mamy Helenky a už som videla 4 vajíčka :)
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 17 Jún 2017 14:26 pm

Vyzerá to tak že Amos si na akvárko zvykol. Už sa chodí aj najesť. Videla som ho aj skúsiť 2 krát chytiť krevetku (krevetky boli rýchlejšie), ale teraz krevetky necháva tak. Chodí ich sledovať, ale nechytá ich. Teraz má jedna neocaridina vajíčka, tak som zvedavá či z toho aj niečo bude :lol:
Rastlinkám sa celkom darí. Nie sú v super stave, ale ani mi neodhnívajú, takže s tým som spokojná :D Veľmi sa darí lemne minor, ktorú som si dávnejšie priniesla omylom. Vždy sa jej snažím dať väčšinu preč a aj tak po cca troch, štyroch dňoch už je väčšina hladiny pokrytá :x

Amos v novom domove :)
Obrázok
Obrázok
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 28 Jún 2017 13:20 pm

Za 2 a pól týždňa čo je Amos u mňa, mu začali plutvy meniť tvar. Plutvy mu rastú, ale sú viac špicaté a rozstrapkané. Je to normálne, že mu začali inak rásť plutvy? Jedine čo som našla je, že keď betám rastú plutvy zatočené, tak to je zlou kvalitou vody, alebo geneticky. Lenže on ich nemá zatočené.
Len mi príde divné, že doteraz mal konce plutiev hladké a teraz keď je u mňa, tak sa mu zašpicatili :?
Obrázok
No a podarilo sa mi odfotiť Amosa s otvorenou papuľkou :D
Obrázok
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod I.P. Pavlov » 28 Jún 2017 20:48 pm

Buď pokojná, je to o.k.
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Pštros » 28 Jún 2017 21:41 pm

Amos aj fotky paradne...
Nech si to konecne uzijes s radostou...
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 30 Jún 2017 15:40 pm

Ďakujem, no, dúfam že Amos bude zdravý. Tak sa nebudem strachovať o plutvy :)
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Pavligin66 » 07 Júl 2017 15:04 pm

:) Krásni beťak prajem mu veľa šťastia v živote
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 09 Júl 2017 13:22 pm

Ďakujem :) Je to fešák :D
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 14 Júl 2017 11:12 am

Na skúšku na začiatok som pridala jeden plod do akvárka a zapáčil sa krevetkám :D Aj Amos sa bol pozrieť, že čo to má v akvárku.
Obrázok
Obrázok
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod chuanvaldes » 16 Júl 2017 16:57 pm

Nesmieš sa ničomu diviť. Krevetky tieto "botanicals" milujú... ;-)

Inak čím krmíš Betty? Máš nejaké osvedčené krmivo? Ako často a koľko? Tá moje je strašné pažravá... :-D

Odesláno z mého SM-A320FL pomocí Tapatalk
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Pavligin66 » 16 Júl 2017 21:33 pm

:D Nie som síce zadavatelka ale bojovnice su mäso žrave takže mrazeným planktonom ju určite neurazíš. P.s. to Kŕmenie od oka nemala by mať nafúknuté brucho :o
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 17 Júl 2017 08:34 am

Ja im dávam lyofilizované patentky, lyofilizované dafnie, NorthFin granulky pre betty, New life spectrum granulky pre betty a Hikari granulky pre betty. Dávala som aj Tetra a JBL vločky pre betty, tie trochu jedli ale veľmi ich nezaujímali. Skúšala som aj Dennerle granulky/kúsky pre betty, ale tie ich tiež veľmi nezaujali. Dávala som aj mrazené, ale to som nahradila lyofilizovaným.
A pažravé sú. Jedli by stále. Jedia mi aj niektoré granulky čo dávam krevetkám :x Nakŕmim betty a potom dám granulky pre krevetky, ale betty krevetky odoženú a vyjedajú ich jedlo pre krevetky. A krevetky majú to čo si stihnú uchmatnúť.
Ja ich kŕmim raz denne a jedlo im striedam.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Pavligin66 » 17 Júl 2017 18:31 pm

Tak treba sparíť uhorku to by im bojovnice kradnúť ne mali.
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 31 Júl 2017 15:00 pm

Prišla som po ôsich dňoch domov a zistila som že Amos má rozpad plutiev :( Chudák, a to ešte nie sú ani 2 mesiace čo je u mňa. Takže hneď je výmena cca 30l vody a preliečenie eSHou 2000. Inak čo ho pozorujem, tak je aktívny a okrem tých plutiev vyzerá zdravo.
tu sú jeho plutvy, rozpad je len na chvostovej plutve
Obrázok
A tým že som teraz nemohla hnojiť, tak mi začali upadať niektoré rastlinky, čo som aj trochu čakala. Vzadu väčšina stonkových rastlín odspodu odhnila. Takže vrchné časti stonkových rastlín sú pod hladinou a vzadu je prázdne dno. Ale vyzerá, že kryptocoryny a plávajúce rastliny odolali. Takže mi z toho vychádza, že buď budem mať celé akvárko len kryptocoryny a pávajúce rastliny, alebo do budúcnosti budem potrebovať automatický dávkovač hnojiva.
Obrázok
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod matus.galan » 31 Júl 2017 21:25 pm

Ahoj, pocuj, nebolo lepsie najprv zacat vymenou vody a nedavkovat hned liecivo? Ako dva mesiace su dost dlha doba, ale to je len moj nazor.

Stonkovky ti odhnili lebo nemaju dole svetlo a hnojivo vies pridat rovno do substratu vo forme toboliek a mas pokoj. Takze podla mna malo svetla dole a postupne zacalo opadavat a odhnivat. Bud tam dodas viac svetla alebo preriedis :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.