Corydoras panda-choroba



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: corydoras panda - problém s rovnováhou

Odoslaťod matus.galan » 12 Jún 2017 23:32 pm

Tak tak pandy su citlive aj ked tvoje maju pekne fuziky ale asi nieco bude v nich. Najrdsej maju ked sa je kde schovat pred svetlom pocas dna ked svietis a taktiez jemnejsie dno kde sa prehrabavaju. Ja som mal rovnaky problem este v prvom akva kde som aj hnojil atd...nove akva vsetko super uz rok krasne velke a zdrave pandy.

Drzim palce.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Reklama

Re: corydoras panda - problém s rovnováhou

Odoslaťod brandzi » 13 Jún 2017 16:16 pm

Zdravím tak dnes som nakúpil kvapkové testy a výsledky sú nasledovné:
PH - 7,5
NH4 - 0
NO2- 0
NO3- 15
PO4 - 0,25
GH - 16°
Spravil som aj test na PO4 z kohútika ukazuje taktiež podľa testu 0,25. V karanténnom akváriu kde nepúštam co2 som nameral GH 21°, máme asi dost tvrdú vodu ako pozerám.
brandzi
 
Príspevky: 32
Obrázky: 1
Založený: 03 Dec 2016 22:37 pm

Re: corydoras panda - problém s rovnováhou

Odoslaťod brandzi » 13 Jún 2017 17:22 pm

+ keď som ukázal video jednému chovateľovi ktorého som dnes stretol v akvaristike, povedal mi nech si pozriem niečo bližšie o ochorení Hexamitóza, že sa mu to na to dosť podobá príznakmi.
brandzi
 
Príspevky: 32
Obrázky: 1
Založený: 03 Dec 2016 22:37 pm

Re: corydoras panda - problém s rovnováhou

Odoslaťod kvietik » 14 Jún 2017 06:00 am

brandzi napísal:+ keď som ukázal video jednému chovateľovi ktorého som dnes stretol v akvaristike, povedal mi nech si pozriem niečo bližšie o ochorení Hexamitóza, že sa mu to na to dosť podobá príznakmi.


pri hexamite ryby velmi potravu prijimat nechcu a ty si pisal, ze zeru normalne. Ja by som to videl skor zmenami v akvariu, ktore si urobil a hnojenim.
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: corydoras panda - problém s rovnováhou

Odoslaťod brandzi » 14 Jún 2017 07:31 am

2 z 3 postihnutých pancierničkov uhynuli, tretí je už tiež dosť apatický. Posledný 4 nejaví žiadne znaky problémov. Je to týždeň od prvých príznakov a postupovalo to naozaj rýchlo. Týmto systémom som hnojil aj v starom (pred úpravou) akváriu asi 2,5 mesiaca.
brandzi
 
Príspevky: 32
Obrázky: 1
Založený: 03 Dec 2016 22:37 pm

Re: corydoras panda - problém s rovnováhou

Odoslaťod matus.galan » 14 Jún 2017 13:00 pm

Moze to byt aj vnutorny parazit a ak mam pravdu pojde aj posledny aj ked vyzera OK. Stres tomu mohol pomoct, prerabky a tak. Mal som podobny problem. Tiez mi v starom akva jedna panda zacala divne plavat, do tyzdna bola papa a postupovalo to dalej na dalsie kusy ale tie uz len schovavacka a uz som ich nasiel mrtve.

Pancierniky potrebuju mat miesto kam sa schovat a klud. Pri velkych zmenach reaguju zle aj napriek tomu,ze ine ryby su v akva uplne OK.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: corydoras panda - problém s rovnováhou

Odoslaťod I.P. Pavlov » 14 Jún 2017 13:09 pm

Keď boli pred tým vo vode tkzv. "sterilnej", tak vo vode s hnojivom, teda s prihnojovaním, tak to ich pochovalo, no žiaľ
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: corydoras panda - problém s rovnováhou

Odoslaťod brandzi » 14 Jún 2017 14:22 pm

Ďakujem všetkým za odpovede a rady...budem si dávať viac pozor pri práci s panciernikmi .... a ešte otázka na záver ak to náhodou je dáky parazit alebo choroba mám nejakú možnosť zistiť to v domácich podmienkach? Napr pitva? Alebo pomocou mikroskopu?
+ je možné že ryby majú parazita v sebe dlhší čas bez príznakov (4mesiace) a náhly stres spôsobí, prepuknutie choroby? Pamatám sa že som kupoval týchto panciernikov z nádrže v ktorej plávala jedna ryba (neviem už čo to bola myslim nejaká plata) ktorá mala problémy s plávaním. (Viem že z takej nádrže sa ryby nemajú kupovať, ale nevedel som ich zohnať nikde)
brandzi
 
Príspevky: 32
Obrázky: 1
Založený: 03 Dec 2016 22:37 pm

Re: corydoras panda - problém s rovnováhou

Odoslaťod matus.galan » 14 Jún 2017 14:59 pm

Mozne je vsetko a ako pisem aj moje boli par mesiacov v pohode a potom postupne jedna za druhou zacali kapat. Nakoniec zmena akva a kupa od ineho predajcu a vsetko je OK. Hornbach bola zla volba zatial na vacsinu ryb co som kupil. Casta karantena hlavne u pand tam bola bezna,mrtve ryby a podobne. Zabehol som do aqua-canis v meste a co som kupil krasne zije a rastie.

Sem tam v akva urobim zmenu ale nic drasticke a nie je problem. Voda rovno z vodovodu,pridavam len dechlor a uz rok vsetko zdrave.

Treba skusit ineho predajcu
Drzim palce

Odoslané z D5803 pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: corydoras panda - problém s rovnováhou

Odoslaťod newsted » 15 Jún 2017 13:57 pm

Nie je to hnojenim. Casto je to podvizivou, niektore akvarisitky panc extra nekrmia, alebo pridu takto od dodavatela. Pravdepodobne posli na chorobu.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: corydoras panda - problém s rovnováhou

Odoslaťod brandzi » 20 Jún 2017 14:59 pm

K tým testom vody ešte nedalo mi to a kúpil som po4 sensitive test od JBL , premeral som a ukazuje mi hodnotu 0,05. Sera test z tej istej vody 0,25mg /l. A kedže JBL má fakt dobre recenzie na ten test verím skor tomuto, takže prehnojenie môžem vylúčiť, kedže 0,05 mi ukazuje 1 deň po prihnojení. Postihnuté 3 pancierničky všetky uhynuli, 4 stále bez najmenších príznakov. Verím že pošli na nejakú chorobu ako píše newsted
brandzi
 
Príspevky: 32
Obrázky: 1
Založený: 03 Dec 2016 22:37 pm

Re: corydoras panda - problém s rovnováhou

Odoslaťod brandzi » 21 Jún 2017 22:05 pm

Po dlhšom hladaní som našiel toto : "hypovitaminóza - Vrozená, dědičná metabolická porucha ve využití vitamínu B1. Zpočátku se objevují u ryb trhavé pohyby při plavání a v klidu klesající zadní část těla. Později se během několika dnů zhoršuje prostorová orientace, ryby plavou bokem nebo břichem nahoru, avšak chuť k přijímání potravy není snížena. V závěrečné fázi ryba jen leží na dně, při vyrušení rotuje jako vrtulka a po cca 14 dnech dochází k úhynu." Takmer do bodky to sedí s problémom ktorý mali moji pancierničkovia. Priebehom, aj s tým že chuť do jedla nebola znížená aj tou rotáciou pri vyrušení...
brandzi
 
Príspevky: 32
Obrázky: 1
Založený: 03 Dec 2016 22:37 pm

Re: corydoras panda - problém s rovnováhou

Odoslaťod matus.galan » 23 Jún 2017 14:51 pm

Tiez by som s tym suhlasil. Mal som pandy z hornbachu a po par mes rovnake priznaky a postupne uhyn. Takze jedine co sa da odporucit je kupa z overneho zdroja a z tohto dovodu uz ryby vacisnou z hornbachu nenakupujem aspon nie pandy, otikov a podobne...to je tam bezne v karantene a obcas tam vidiet presne toto spravanie.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.