Akvarium (motorhead)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Akvarium (motorhead)

Odoslaťod motorhead » 25 Apr 2005 01:42 am

Obrázok

Ahoj, takze toto je moj "ukludnovac". Prve akvarium som mal ako 8 rocny fagan, po dvoch rokoch zaclo tiect a mamina dalsie zatrhla. Vtedy som si povedal ze RAZ ked budem velky :lol: si urobim dalsie a po dvadsiatich rokoch som sa k tomu dopracoval, za co vdacim aj obcanovi :wink: Igypopovi s ktorym som temu akvaria preberal snad rok a pol, otravoval ho otazkami a spolocne sme nudili Igypopovu priatelku :o
Aby sme ju totalne neunudili, Igypop mi prezradil, ze je taka stranka ze: http://www.akva.sk :wink: a tam sa toho hoooodne pise... Tak som zacal citat, a nasavat informacie, pricom som priebezne otravoval aj Igypopa a spolu sme opet nudili jeho priatelku :o :o :o
Potom som jedneho dna zrusil obyvackovu stenu, vymalovali sme a zacal som s akvariom. Povodna predstava mojej manzelky bola, ze vedla akvaria sa zmestia este nejake "uzitocne policky" aj napriek tomu, ze som ju upozornoval ze akvarium bude trochu :wink: vecsie. Ked priviezli akvarium a stolik, policky ju presli a akvarium je dominantou obyvacky (moj sen) za co som jej nesmierne vdacny. Akvarium je "velmi mlade" tak ako vyzera na fotke, funguje dva tyzdne.

akvarium: 130cm (d) x 60cm (s) x 60cm (v)
filter: Eheim Professionel II 2128 Thermofilter
osvetlenie: 2 x OSRAM Lumilux 830/120cm/36W a 2 x OSRAM Lumilux 840/120cm/36W napojene cez predradniky a ovladane spinacimi hodinami ELKO SH 1/2 (vrelo odporucam, trochu vyssia cena ale stoja za to)
hnojenie: zatial ziadne ak nepocitam substrat pod strkom, hned ako majko splasi ihlovy ventil, zacnem pridavat CO2, casom pravdepodobne bude treba aj PMDD
teplota vody: 25° C
pozadie: tolko som spekuloval a vymyslal, nakupil polystyren, skusal tvarovat, zacal rozmyslat nad ciernou foliou, takmer kupil hotove fakt nadherne rucne malovane az prisiel okamih kedy som na dno dal strk polozil lavove kamene a korene a vtedy som si povedal, ze tak je to dobre.
Stena za akvariom je tmavsia skoricova (tehlova?) proste sa mi to tak paci...
dno: cca 3cm vrstva JBL AquaBasis Plus na to 50kg strku Hagen. Mam este 10kg ciernej lavovej drti ale zatial vaham...
rastlinky: musim najist dodaci list, :wink: z hlavy to neviem, klamat vas nebudem, ale mam aj take ako kopor :lol: :lol: :lol: a sem tam sa zacinaju objavovat "zelene chlpy" zatial odstranujem mechanicky, nechcem tam liat ziaden sajrajt, coskoro mi privezu "deratizerov" :wink:
rybky: Paracheirodon axelrodii 60ks, Rasbora heteromorpha 15ks, Corydoras panda 10ks, Colisa lalia 4ks a Marcel 1ks :lol: - Atyopsis moluccensis ktoremu coskoro prikupim este ale 3 partakov. Tento tyzden by mali pribudnut spominani deratizeri v zlozeni: Otocinclus affinis 10ks a Caridinia japonica 10ks.

Dakujem Vam za rady a namety ktore som nasiel na akva.sk a smelo do mna :wink: ja sa nedam :lol:

hmmm....nejak to neberie link z PFA, takze kto chce vidiet nech si klikne na moj album tam je foto... :wink:
motorhead
 
Príspevky: 54
Obrázky: 15
Založený: 27 Mar 2005 21:02 pm
Bydlisko: PK

Reklama

Re: Akvarium (motorhead)

Odoslaťod roox » 25 Apr 2005 09:45 am

dobra prace... to tve "pozadi" hneda stena je velice zajimave! nahodu se ti to podarilo sladit s hnedymi kameny, nebo mas zalibu v hnede barve ? :o Kazdopadne je pekne a netradicni a troufnu si tvrdit, ze jej tu nikdo nema...
akvarium je jeste temer cerstve, takze nezbyva nez drzet palce a doufat, ze v teto uzasne kondici vydrzi i dal :)
Obrázok používateľa
roox
 
Príspevky: 312
Obrázky: 32
Založený: 14 Júl 2003 21:45 pm
Bydlisko: CR, Brno

Re: Akvarium (motorhead)

Odoslaťod motorhead » 25 Apr 2005 10:37 am

roox napísal:dobra prace... to tve "pozadi" hneda stena je velice zajimave! nahodu se ti to podarilo sladit s hnedymi kameny, nebo mas zalibu v ghnede barve ? :o

Stena je hneda zcela zamerne ;-) a kamene som mal objednane a netusil som ake pridu. Ked som ich zbadal a poukladal do akvaria tak som si povedal ze je to tak dobre (podla mna) ze je skoda zaberat priestor pozadim, clenitost prostredia som dosiahol perfektnymi korenmi a kamenmi. Koren som povodne nechcel ani jeden - nakoniec mam styri. Ako som to tam naukladal za "sucha" tak to je aj teraz. Chcel som to zmenit pokial tam nebola voda, ale na koniec som to vratil tak ako som to ulozil prvy krat.

Chcel by som to nechat "primerane" zarast a potom sa uz len pozerat a pozerat (samozrejme krmit a patricne opatrovat). Jednu vec musim este urobit a to novy kryt. Ten ktory mam je dobry len z vonku, z vnutrajskom nie som velmi spokojny robil som to narychlo, lebo mi priviezli rybky a rastlinky skor ako som predpokladal a bal som som sa nechat to dlhsiu dobu bez svetla.
motorhead
 
Príspevky: 54
Obrázky: 15
Založený: 27 Mar 2005 21:02 pm
Bydlisko: PK

Re: Akvarium (motorhead)

Odoslaťod milop » 25 Apr 2005 10:50 am

Od koho si bral rybky a rastlinky ?
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Akvarium (motorhead)

Odoslaťod Ig » 25 Apr 2005 10:57 am

Po dlhom case opat kompozicia, ktora sa mi paci. Naozaj pekne!!! :wink:
Obrázok používateľa
Ig
 
Príspevky: 318
Obrázky: 9
Založený: 22 Aug 2003 12:06 pm
Bydlisko: Martin

Re: Akvarium (motorhead)

Odoslaťod motorhead » 25 Apr 2005 11:22 am

milop napísal:Od koho si bral rybky a rastlinky ?
Neviem ci mozem, aby to neposobilo ako reklama, ale vsetko okrem el. instalacie, neonov a layout-u zabezpecili pani z Akvashopu. (Heri a Pali - velka vdaka! :wink:) Ceny primerane sluzbam, dovoz az domov, profi pristup, z mojej strany - absolutna spokojnost, ani som nemal snahu pozriet, pripadne zhanat niekde inde.

Ig napísal:Po dlhom case opat kompozicia, ktora sa mi paci. Naozaj pekne!!!
Dakujem, som rad ze sa nepaci len mne a manzelke :wink:
motorhead
 
Príspevky: 54
Obrázky: 15
Založený: 27 Mar 2005 21:02 pm
Bydlisko: PK

Re: Akvarium (motorhead)

Odoslaťod denis » 25 Apr 2005 11:32 am

milop napísal:Od koho si bral rybky a rastlinky ?

najskor sa pohraval s myslienkou zobrat ryby od nas, ale zistil ze kvalitnejsie su drahsie ryby z obchodu :lol:
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Akvarium (motorhead)

Odoslaťod motorhead » 25 Apr 2005 12:10 pm

denis napísal:
milop napísal:Od koho si bral rybky a rastlinky ?
najskor sa pohraval s myslienkou zobrat ryby od nas, ale zistil ze kvalitnejsie su drahsie ryby z obchodu :lol:

Denis, to nie je o tom aby som mal drahsie rybky, ja som sa ta len pytal ako by si riesil prepravu ked uz si mi cez SS poslal ponuku na predaj a uz v SS som ti pisal ze mi vadi, ze by isli autobusom pretoze "medzikusom" v doruceni (v tomto pripade svako autobusar) neverim. To bola len inforamcia ziadna objednavka, okrem toho som mal povedzme ze "gentlemansku" dohodu o tom, ze rybky budem tiez brat z Akvashopu a take dohody sa patri dodrzat. Uz len z toho dovodu, ze som absolutne spokojny s ostatnymi sluzbami. Tolko k tematu :wink:
motorhead
 
Príspevky: 54
Obrázky: 15
Založený: 27 Mar 2005 21:02 pm
Bydlisko: PK


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.