Rastliny problem



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Rastliny problem

Odoslaťod Azshy » 01 Jún 2017 13:20 pm

Ahojte,
co to som si u Vas pocital a som teda pripraveny,ze ma ukamenujete,ked poviem ake akvarko mam. Ale tak komplet som zohnal vyhodne za cca 20e...a ma to byt ozdoba mojho kanclu, cize akvarko sa menit nebude(prosim Vas rady typu "kup si 1xx litrove akva" nepotrebujem, to budem riesit do buducna az). Jedna sa o Biorb flow 15l.

Akvarko bolo zalozene pred 3 mesiacmi. Uz cca 2 mesiace tam plava/zije samcek bojovnice - nikto dalsi tam nepojde.
S pociatku tam boli tie Biorbacke plastove ozdoby "rastliny". Tie som asi pred 2 tyzdnami vyhodil trosku to prerobil a pridal tam po stranach substrat Tetra ActiveSubstrate StartUP. A nasadil tam 3 zive rastlinky kupene v akvaristike. Po cca tyzdni zacala velka vetsina listkov hnednut, pride mi to akoby hnily...
Cize moja otazka viete mi niekto prosim Vas poradit je to nejaka plesen alebo hniju tie rastlinky alebo maju nedostatok zivin - nejake hnojivo, svetlo atp....
Vodu menim kazdy tyzden 1/3 tj 4l cca , flaskovu vodu aby nebola tvrda,chlorovana...atp
Svietim LED pasikom ktory je sucastou Akva 12h denne.

Diki moc za rady,napady.

http://imgur.com/E33LfF5
http://imgur.com/ZevgX5s
http://imgur.com/MeyJnfC
http://imgur.com/dNG7B1S
http://imgur.com/a/0H4uv
Azshy
 
Príspevky: 2
Založený: 01 Jún 2017 11:48 am
Bydlisko: TT

Reklama

Re: Rastliny problem

Odoslaťod Mirko1A » 01 Jún 2017 13:50 pm

nie je to hnitie, je to nedostatok živín, kedže tam máš jednu rybku, ktorá je jediným producentom hnojiva (a vodu stále vymieňaš) + to vzduchovanie a bublinkovanie vytláča z vody CO2

najhoršie urobíš však, ak začneš hnojiť komerčnými hnojivami, hneď nastúpia riasy

ja by som na tvojom mieste jednoducho zmenil rastliny za menej náročné - nie stonkovky

dal by som tam zo tri anubias nana, nejaký kúsok ceratophylu na hladinu a k tomu na kontrast dolu sagitariu

inak bojovnica to vzduchovanie nepotrebuje, ani silné prúdenie vody. mne osobne sa tam nepáčia ani tie lesklé kamene, je to také umelé, ale je to len subjektívny názor

inak na 1 bojovnicu je to akva vhodné, držím palce
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Re: Rastliny problem

Odoslaťod vincent van gogh » 01 Jún 2017 16:45 pm

problem-s-rastlinkami-t14447.html
..........sem si mal napísať. Vytvoril si úplne zbytočne novú tému, čo bude asi tým, že si si len čo-to prečítal. (!)
Azshy napísal:... som teda pripraveny,ze ma ukamenujete,ked poviem ake akvarko mam..

Ukamenovať ? hm
. Za akva nie. Ale ignorácia ,alebo nedostatočné prečítanie pravidiel je mrzutý a smutný jav.
-----------------------------------

2 týždne, to je ešte pre rastliny krátka doba.Ak si robil zásadnejšie zásahy, tak to máš akokeby nové akva , v zmysle nového zábehu. .....a to chce svoj čas.

ja by som dal ten Tetra substrát všade,tú podivnú velkú drť dal preč, rovnako ako aj tie čierne kamene, nasadil viac rastlín (preto tie kamene preč)....kludne aj tú Hygrophilu. Do dna zopár výživných tabliet.... a môžeš mať pekné akva.

12 hodín svietiť je vela. Ale parametre svetla si nezdelil.

---------------------------------

Tie bubliny v tom valci,...to je filter? A pozor na teplotu vody, kvôli rybe.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Rastliny problem

Odoslaťod Azshy » 01 Jún 2017 17:27 pm

@Mirko Dik za rady, ak nezachranim tieto skusim tie co si poradil kedze nechcem ich len tak vyhodit sak su zive. To vzduchovanie by malo byt aj ako filtracia (je tam taka kartusa s molitanom a akt-uhlym...), cize uplne to odstavit asi nieje uplne dobry napad. Priskrtil som to ale ako sa len dalo. Bez toho to bublinkuje ako sialene (rovnaky system pouzivaju aj pri 60l akva, idioti...).
Tie kamene, no mozno ano, ale niesu to vapencove kamene cize nejak extra neskodia a trosku to tam osviezuju.

@Vincent no par tem ohladom rastlin som nasiel ale napr ta co si nadhodil ty, je 3mesiace stara a posledny user nedostal odpoved, cize nepride mi to ako zive vlakno.... Vidim ze sa snazis byt slusny, disciplinovany user a zaucas novacika ale nemyslim ze je to zbytocna tema, z casti duplicitna mozno ale to asi vsetky temy v sekciach....
-Zasadnejsie zmeny no ten strk aj tie cierne tam boli , voda tam bola aj rybka tam bola len umele rastliny sli prec a zive tam plus ten substrat, Cize uplny zabeh to neni podla mna.
-Pouvazujem nad tym strkom prec, ale ako som spomenul mala by to byt sucast filtracie...
-Skusal som dat ten substrat vsade ale potom to vhana tie male gulky substratu do filtra....
- Svetlo no to by som rad ale nikde som to tam nenasiel ale zdroj ktory napaja aj pumpu aj led ma 20W, svetlo su take 2 male ledky vid fotka, cize to len tak tak presvieti tych 15l.... http://imgur.com/cxOiZn5
- Tie tablety teraz neviem jeden ano, hnojit, druhy nie. Moc ste mi v tomto nepomohli chlapi :)
Azshy
 
Príspevky: 2
Založený: 01 Jún 2017 11:48 am
Bydlisko: TT

Re: Rastliny problem

Odoslaťod vincent van gogh » 01 Jún 2017 18:49 pm

Azshy napísal: ...nemyslim ze je to zbytocna tema, z casti duplicitna mozno...

Zbytočne duplicitná. Tak by som to definoval.
Mohol si ešte postupovať založením vlastnej témy v sekcii Vaše akváriá, ale nezaložil, ide ti iba o problém s rastlinami, takže OK.
A taká téma tu už existuje. A je úplne irelevantné, že naposledy aktívna pred tromi mesiacmi. Je to skrátka tak a je zbytočné o tom meditovať.
(Síce tolerantný moderátor ti to aj tak presunie, v horšom prípade zamkne.)

Je to,mimochodom, v pravidlách diskusie, bod. č. 10 , s ktorými si, -ak sa dobre pamätám na začiatky - súhlasil. Čo robí zbytočná duplicita a z toho prameniaci chaos a neprehladnosť fóra ,je snád zrejmé.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Rastliny problem

Odoslaťod Hora » 01 Jún 2017 18:50 pm

Azshy napísal:nemyslim ze je to zbytocna tema, z casti duplicitna mozno ale to asi vsetky temy v sekciach....

no par tem ohladom rastlin som nasiel ale napr ta co si nadhodil ty, je 3mesiace stara a posledny user nedostal odpoved, cize nepride mi to ako zive vlakno....

:x tak ho oživ,toto je duplicit :!: a na posledný príspevok v linku nebola odozva,lebo niekto lenivý si myslí,že tu hodí jednu fotku so žltými listami a vyriešené,bez popisu svetla atd... :arrow: to že niečo nie je dobre záleží na dlžke posadenia,druhu,náročnosti rastliny,substráte,svetle,hnojení,CO2(ináč si ho vyfukuješ bublinkami).
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Rastliny problem

Odoslaťod I.P. Pavlov » 01 Jún 2017 20:36 pm

Prosím zamknúť....
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Rastliny problem

Odoslaťod hooopy » 15 Júl 2017 19:35 pm

azshy..akokolvek budem chapavy, musim napisat , ze uz len nazov tvojej temy naznacuje, ze tvoj problem nie je nicim zvlastny a naozaj sa dal opisat v existujucej teme. podobne problemy ma mnoho uzivatelov a mnohe z nich maju spolocny cinitel a sice ziviny, nerovnovaha, zla volba rastlin, malo svetla, vela svetla... to vsetko sa da schovat pod nazov "rastliny problem".

dalsia vec, je dobre poznat nazvy rastlin, lebo len tak sa da poradit. hoci skuseny akvarista bude poznat rastliny aj podla fotiek ( dajme tomu), ale naznacuje to,m ze vlastne ani nevies co mas v akvariu. a ako potom mozes vediet co to potrebuje?

tuto temu musim naozaj zavriet. myslim, ze neprinesie nic nove ani buducim uzivatelom, ktory budu nieco vyhladavat. netusim ako dlho sa zachovaju obrazky na tvojom externom zdroji, ale predpokladam ze za par mesiacoov tam nebudu a tak cely popis tvojho prispevky nebudemat cenu. je totiz zalozeny len na fotkach.

za mna poradim, skus nastudovat viac o rastlinnom akvariu vseobecne. zaklady, ako delime rastliny, ktore su narocne, ktore menej. kolko svetla potrebuju,. ako sa sadia, a ci vobec. ako sa k nim dostanu ziviny, ako sa korenia, rozmozuju. aky substrat im vyhovuje, ci ziviny doddavat do vody, alebo do dna, atd atd. akosa prejavuju nedostatky zivin, svetla.
ak sa ti toto podari, predpokladam ze prides s konkretnejsimi otazkami ku konkretnym druhom rastlin.

kazdopadne ti musim napisat to co vsetkym:
Vitaj na akve.sk
určite si si všimol/vsimla, že tu máme nejaké pravidla.
clanky/pravidla_diskusie.php

Ich dodržiavanie pomôže každému a napomáha väčšej prehľadnosti tém a zjednodušuje vyhľadávanie.

V budúcnosti Ti veľmi pomôže tento odkaz.
pouzivanie-vyhladavania-vo-fore-akva-sk-t15945.html
Snažíme sa nedupľovať témy, ktoré tu sú už miliónkrát rozoberané. Áno, treba veľa čítať, ale čím viac duplicity, tým komplikovanejšie získanie informácií pre ostatných.
Ak nenájdeš odpovede na tvoje otázky, napíš do príslušnej témy, ktorá už je vytvorená.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.