Farebná 100vka no.2



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Farebná 100vka no.2

Odoslaťod noiseless » 27 Júl 2017 08:27 am

Ahojte, hlásim sa po dlhšom čase, nakoľko som včera po pauze opäť založil akva, moje predošlé pokusy viď.
farebna-100vka-noiseless-t13363.html
blackstones-mini-noiseless-t11547.html

Techniku a príslušenstvo som mal odložené z predošlej stovky, a tak som použil všetko rovnaké. Teda:

Dátum založenia: 27.7.2017
Dekorácie: kamene + korene
Dno: 2,5kg JBL AquaBasis + ProfiSoil od Rataja
CO2: 1,5kg fľaša + set z poľska (redukčák, elmag. ventil, ihlový ventil)
Filter: eheim ecco pro 200
Osvetlenie: osvetľovacia rampa Hagen GLO T5 HO, 2x24W
Hnojenie: zatiaľ nič, iba CO2

Rastliny som objednal od Rataja, malo by tam byť:
Glossostigma elatinoides
Eleocharis parvula
Blyxa japonica
Pogostemon erectus
Rotala walichii
Ludwigia repens
Heteranthera zosterifolia


Fotka čerstvo po založení, takže voda ešte zakalená. Každopádne takto nejako to vyzerá.
http://i.imgur.com/WTACq0V.jpg

Z Glossy a Eleocharisu by som rád vytvroil aspoň aký taký koberček, zadná časť budem rád keď sa pekne rozrastie. Teraz ešte musím vymyslieť, resp. rozhodnúť sa pre spôsob hnojenia.
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Reklama

Re: Farebná 100vka no.2

Odoslaťod ranko » 27 Júl 2017 10:43 am

Zdravim, to su tie rastlinky co si pisal, ze nebudes zakladat akva? Celkom pekne ti prezili :) Akva vyzera dobre, len ten kamen v strede mi tam neak nepasuje. Viem casom zarastie. :) Nech sa dari a happy anniversary na akve.
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: Farebná 100vka no.2

Odoslaťod noiseless » 27 Júl 2017 11:58 am

áno, sú to oni, tie rastlinky. Prežili, ale aj dosť z nich šlo do koša, neiktoré listy boli riadne odpálené, tak som z toho povyberal len to kvalitnejšie. Niektoré z nich mali už hnijúce korene. riadne to smrdelo keď som to z košíčkov povyberal. Ale inak relatívne v pohode ;).

Heh a ďakuje, to som si ani nevšimol že dnes je to 7 rokov od mojej registrácie na tomto fóre :D ...
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Farebná 100vka no.2

Odoslaťod noiseless » 28 Júl 2017 14:30 pm

pripájam dnešnú fotku, bez zakalenej vody, dva dni od založenia. CO2 púšťam zatiaľ len cez vzduchovací kamienok pred výpust filtra, v priebehu budúceho týždňa by mi malo prísť toto, tak už budem fičať na tom:
(https://ae01.alicdn.com/kf/HTB17uWWOVXX ... Bubble.jpg)

dnes áno som mal vyplávanú na hladine Rotalu Waliichi tak som ju nanovo sadil, zároveň som strihol tie odstávajúce stonky glossy, nakoľko by som z nej rád mal koberček. Hnojiť zatiaľ nejdem, budúci týždeň prídu aj testy, až potom keď pomeriam, uvidím. Každopádne plánujem asi namixovať každý prvok zvlášť a hnojiť podľa potreby.

Inak blyxa prišla od Rataja celkom zariasená, to že bola týždeň pohodená v akva len tak v košíku jej tiež moc nepomohlo a tak niektoré lístky značne odhnívajú. Uvidíme, či sa spamätá.

Obrázok
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Farebná 100vka no.2

Odoslaťod Hora » 28 Júl 2017 17:16 pm

Hoj,ten atomizer nie je dobry,kapsula pusta velke bublinky,ktore sa nerozpustia v hadici a tym padom co2 nevyuzijes naplno,lebo vsetko ti vyprcha nad hladinu.Ked uz,klasicky skleneny difuzor alebo bazoka je ovela lepsie ako tento konkretny atomizer.Ak mas vzduchovaci kamienok od Eheimu,ten este dokaze urobit mikrobubliny,no hociaky obycajny je strata plynu a €.Mas len 1,5kg flasu,tak preto by som sa snazil vyuzit co najviac co2 pri minimalnom bublani.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Farebná 100vka no.2

Odoslaťod noiseless » 28 Júl 2017 19:24 pm

Dakujem ti za info. Mam to uz objednane, tak to s nim uz vyskusam. Prinajhorsom, ak to bude naozaj tak ako pises tak ho nedam na vytok z filtra ale na trubicu nasavania, tak to prejde cez cely filter a rozpusti sa to verim ze dostatocne. Momentalne mi to ide len cez klasicky kamienok, nakolko cakam na tuto novotinu.
Vdaka za zastavenie ;)
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Farebná 100vka no.2

Odoslaťod Hora » 28 Júl 2017 21:34 pm

Na nasavanie moze byt,aj ja tak idem hadickou priamo v kosi,no zalezi od filtra.Ak sa bude zavzdusnovat neurobis nic ale ak by to slo,bude to najucinejsie rozpustanie ake sa da dosiahnut,okyslicena voda s minimom bubliniek alebo vobec.Neviem ti povedat,ci to ecco zvladne.
Aj ten umely DC som mal,po case priesvitne pvc skrehne a ten gumeny okruzok netesni.Z Aliexpres kupis skleneny za 1,40€ a vyzera lepsie.Napln davaj bez riedenia akvarijnou vodou,nie je to presne.Hotove od Denerle alebo JBL su spolahlive,len raz za 2,3 mesiace vymenis.Aj na Ali maju,no neviem,neskusal som ich,no je to China.
Ked uz ides na ten obycajny kamienok priskrt kym idu najjemnejsie bubliny a strc ho az dole k nasavaciemu kosu,nieco cucne filter a nieco pomaly vybehne hore a strhne ich prud na vytoku,takto to nie je velmi dobre nastavene.
Na ten atomizer poisti hadice sk-paskami pre istotu.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Farebná 100vka no.2

Odoslaťod Hora » 28 Júl 2017 21:40 pm

Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Farebná 100vka no.2

Odoslaťod fazyl » 29 Júl 2017 00:49 am

vitaj po dlhom case spat noise. nech sa dari ;)
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Farebná 100vka no.2

Odoslaťod noiseless » 01 Aug 2017 19:54 pm

dnes mi došli testy, tak priebežne som zmeral pH = 7,3-7,4 a celkovú tvrdosť = 10
myslím že nie zlé hodnoty ... uhličitanovú tvrdosť neviem, test nebol na sklade a tak mi prišla zásielka bez neho.
NO3 a PO4 zmerám až keď to bude potrebné ...

inak akva vyzerá zatiaľ fajn, rastliny rastú, večer o sto6 bublinkujú, tak už len čakám, kedy sa objavia prvé komplikácie :D
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Farebná 100vka no.2

Odoslaťod noiseless » 07 Aug 2017 20:38 pm

Ahojte, dva týždne po založení rastlinky rastú, zatiaľ ide všetko fajn. Objavuje sa akurát nejaká zelená riasa, ktorú je ale jednoduché odsať hadičkou, je aj na rastlinách, kameňoch, koreňoch aj štrku, zatiaľ ale nič strašné. No a našťastie je jednoduché ju odsať. Inak zatiaľ všetko OK :) Ak sa to bude rozširovať, budúci týždeň (tri týždne od založenia) nasadím aspoň nejakých otíkov, nech sa napasú :). Prikladám aktuálnu fotku. Celkovú osádku plánujem pravdepodobne zopár otíkov (na riasu), chcel by som párik ramireziek, tie som nikdy nemal a rád by som to skúsil, no a k ním húf nejakých minirybiek, veľmi sa mi páčia Galaxy, tak ak ich zoženiem v rozumnej cene tak tie, ak nie, niečo tomu podobné.

Obrázok
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Farebná 100vka no.2

Odoslaťod matus.galan » 07 Aug 2017 23:44 pm

Ahoj noiseless, akva yzera velmi pekne nech to tak ide dalej :)

Chcem ale pridat svoj nazor na Otikov na riasu. Zabudni ze ju zlikviduju. Otici si pomaskrtia na riase kym nezacnes krmit a potom to konci. Sem tam nieco zmizne ale necakaj zazrak.

Na riasu su najlepsie slimaky. Mozem ti odporucit Clintonovcov :) https://www.shrimp.sk/clithon-sp su krasne a paradne cistia akva. Otici su super ale na riasu nie tak ako sa to kade tade pise. Mam doma otikov a radsej si daju granule alebo uhorku ako riasu. Odkedy mam clintonovcov tak je to nebo a dudy.

Ja by som tam dal aj zopar panciernikov pigmejov alebo krajsie habrosusy. Niesu velke a hufik 8x by bol super.

Ostatne ti verim pripadne poradia dalsi :)



Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Farebná 100vka no.2

Odoslaťod Andrejamazonia » 19 Aug 2017 10:23 am

Ahoj.Mne dorazil ten difuzor včera tak som ho nainštaloval bal som sa aj ja velkych bublin ale zatial beži ako klasicky skleneny difuzor draha je 1,5 m po hadici pre bublinky vyzera ze sa stihnu niektore rozpustit lebo na rampe nepozorujem nahromadenie kedy by naraz vypustilo plynovu kapsulu tak zatial spokojny ty si na tom ako :) akvarko pekne na paradu.
Andrejamazonia
 
Príspevky: 198
Obrázky: 3
Založený: 22 Dec 2015 16:12 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Farebná 100vka no.2

Odoslaťod noiseless » 21 Aug 2017 19:59 pm

Ahojte, tak sa hlásim s aktualizáciou.

Andrejamazonia - mám ho zapojený, som s ním celkom spokojný, po akva sú síce bublinky ale myslím že efektivita rozpúšťania je pomerne dobrá. Keď už keramická vložka nebude stíhať, na ten výčnelok v ňom namontujem hadičku s cigaretovým filtrom a bude to fajn, myslím.

Včera som do akvária nasadil osádku, konkrétne:
5x Otocinclus Affinis
8x Trigonostigma espei
8x Boraras urophthalmoides
a párik Cichlidky Ramirezovej

Čo sa týka vody:
NO3 - 0 mg/l
PO4 - cca 0,5 mg/l
pH - cca 7

Dnes som objednal hnojivo, objavil som Profiplants Complete Plus - tak to vyskúšam.

Inak rastlinky rastú, niektoré rýchlejšie, niektoré pomalšie. Mám aj zelenú riasu, zatiaľ nič strašné, dúfam že sa to ani výrazne nezhorší. Pripájam aj aktuálnu fotku :)

Obrázok
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Farebná 100vka no.2

Odoslaťod noiseless » 24 Okt 2017 19:06 pm

Ahojte, vyše tri mesiace po založení sa akva vcelku ustálilo, ešte ám trochu zelenej riasy ale pomaly ustupuje. Niektoré rastliny mi zmizli a prirodzene ich nahradili iné, niektorým sa darí viac, iným menej. Každopádne spokojný som. Údržba len raz týždenne výmena cca 40l vody a prihnojenie, inak nič.

Obrázok
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.