Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod lev_ica » 01 Aug 2017 09:58 am

Podľa mňa, Amos rozpad plutiev nemá. Moji bojovníci si takto trhajú plutvy pravidelne. Stačí nejaká drobná zmena v akváriu, napríklad nejaká kreveta priviedla na svet mladé, za ktorými sa bojovníci prepletajú v rastlinách aby ich ulovili alebo aspoň okukli, alebo nejaký slimáčik a poškodenie je na svete... Zvyčajne to postupom času zrastie a po nejakom čase to majú opäť. Také 'zranenie' postupne môže prerásť v BRP, ak má bojovník slabšiu imunitu, ale zvyčajne sa tie 'trhance' akoby zlepia. Nie som síce odborník, ale zopár samcov uz som mala a takmer vždy to bolo tak... A ani pri akejkoľvek snahe moji bojovníci nemali v rastlinnom akváriu také 'hladké' konce plutiev ako pri chove v čistom akváriu bez rastlín a dekorácií.
Obrázok používateľa
lev_ica
 
Príspevky: 609
Obrázky: 65
Založený: 25 Jan 2014 16:55 pm

Reklama

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod lev_ica » 01 Aug 2017 10:04 am

A zbytočným liečením mu tú imunitu skôr oslabíš podľa mňa. V tvojich podmienkach si ani neviem predstaviť, že by Amos mohol mať BRP a zvlášť po dvoch mesiacoch... Aj keď možno po takých prudkých zmenách, ktoré robíš, keď sa 'vyplašíš' mu skôr uškodíš a nejakú chorobu to časom spôsobí.
Obrázok používateľa
lev_ica
 
Príspevky: 609
Obrázky: 65
Založený: 25 Jan 2014 16:55 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 01 Aug 2017 10:38 am

Už som dala eSHu :oops: Takže keď neliečiť, tak môžem už len nepridávať ďalej eSHu a zas vymeniť časť vody.
No a toho svetla teraz rastliny nemali dosť. Na hladine mám limnobium a lemnu minor, ktoré sa rýchlo rozrastajú. Keď som doma, tak ich musím každých pár dní prerieďovať aby nepokryli celú hladinu. Lenže teraz keď som nebola doma, tak ich nemal kto priebežne vyhadzovať, takže zakryli celú hladinu. Tak potom spodné rastliny nemali vôbec svetlo. Tabletové hnojivo už mám, ale ešte som ho nestihla nastrkať do štrku keď som išla preč.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Jirka Scobak » 01 Aug 2017 10:54 am

Neuvažovala jsi přejít na něco jiného, než bojovnice?
Máš ukázkové podmínky, ale přesto stále kupuješ nové ryby.

Takové živorodky by u tebe byly úplně happy a množily by se navždy.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 01 Aug 2017 11:05 am

Posledné dni uvažujem že do tretieho akvárka ktoré teraz zabieham by som nedala bettu ale nejaké iné rybky. A ak by mali iné druhy problémy, tak by to znamenalo že niekde robím chybu ja a nie je to bojovnicami. Skôr som premýšľala že by som do tretieho akvárka dala nejaký húf razboriek klínoškvrnných, alebo hengelových, alebo by som ostala u labyrintiek a skúsila napríklad guramu medovú. Premýšľala som aj, že by to bolo len akvárko pre krevetky (tým sa u mňa veľmi darí). Ale ešte som sa nerozhodla. Ale tak na to mám ešte čas.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod lev_ica » 01 Aug 2017 13:22 pm

Ja by som dala rybky aj do ostatných, kľudne k bojovniciam. Mne 'ožili' všetci po pridaní rybiek. Vyzerá to tak, že sú to celkom spoločenské ryby. Ale treba dať ryby menšie a kľudnejšie. Pri Elfíkovi mám tetry ohnivé a kardinálky vietnamské, pri Nazgulovi mám aterínky žltooranžové a razborky bornejské a v najväčšom akváriu mám Lennona a jeho partnerku Joko s neonkami modrými, aterínkami a pancierničkami.. A všetci si nažívajú ukážkovo. Lennon napriek tomu, že má iba jednu samičku sa správa veľmi dobre. Rozdelili si územie, Lennon má vrch akvária a Joko spodok (ku hladine sa chodí iba nadýchnuť inak stále niečo obzerá dole). Ale majú dostatok rastlín v celom stĺpci vody.
V žiadnom akváriu som nevidela žiadne agresívne správanie zo strany bojovníkov ani vymenovaných rýb. Dokonca už mám vo všetkých akváriách aj krevety rôznych druhov. Neocaridiny sa teraz úspešne rozmnožujú.
Obrázok používateľa
lev_ica
 
Príspevky: 609
Obrázky: 65
Založený: 25 Jan 2014 16:55 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Jirka Scobak » 01 Aug 2017 18:51 pm

Nemyslím, že děláš něco zle. Jen celý trh s bojovnicemi je tak nastavený. Dopředu se předpokládá, že mají vydržet dva až čtyři měsíce. Když má někdo jednu rybu rok, je to úspěch. Koho znáš, kdo chová vlastní bojovnice? Všechno jsou to dospělé ryby jejichž věk neznáš. O podmínkách, ve kterých byly, netušíš. Bylo by 1000x lepší si je piplat od mláďátek, ale to není snadné, protože při úspěšném odchovu je bojovnic hodně a každé chce vlastní izolačku. Takže vlastně téměř nikdo nehovoří, že by měl doma x-tou generaci bojovnic.
Taky jsem si jich pár koupil. Před dvěma lety dopadl poslední pokus neslavně a od té doby už bojovnice nechci.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 03 Aug 2017 16:06 pm

Amosovy sa plutvy zhoršili. Už má dierky aj na chrbtovej plutve. A tam kde sa mu natrhnú, tak tam má čierne fliačky. Vymenila som vodu, odkalila a pridala easylife extrakt z mandľovníka a seru blackwater aquatan, mali by mať huminové kyseliny, tak dúfam že to pomôže. Dala som len polovičné dávky, aby to pre Amosa nebol šok. A aj keď som dala len polovičnú dávku, tak sa aj tak dosť zafarbila voda. Ale predpokladám že o pár dní už veľa tej farby neostane. Potom o pár dní skúsim pridať druhú polovicu. Vraj (neviem či je to pravda) sa rybky lepšie liečia keď sú na tmavom mieste.
Obrázok
Stonkové rastliny čo odhnili zospodu si naďalej plávajú pod hladinou. Vyzerá to tak že oni ďalej rastú a korene vypustili voľne do vody. Takže ich nebudem strkať späť do štrku.
(ps. Tá vec dole v ľavo na fotke je cukina pre krevetky)
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 04 Aug 2017 13:06 pm

Amosove plutvy sa od včera výrazne zhoršili :(
Obrázok
A teraz neviem ako mám postupovať :( Mám liečiť eSHou 2000? Alebo mám ešte Seru baktopur direct a tam sa dá podľa návodu, že by sa do 2l nádobky z akvárka dala vodu a dala tem tabletu a premiestnila tam Amosa na 30minút a potom vrátila do akvárka. Tam je v návode, že potom má ísť späť do akvárka v ktorom je liečivo, ale Sera baktopur direct zabíja baktérie vo filtri, takže tú by som tam nemohla dať. Potom mám Seru omnipur, a tá by vraj nemala ničiť baktérie vo filtri, neviem. Alebo mám nájisť nejaké iné liečivo? A neviem či ho mám nechať v akvárku, alebo napustiť karanténne akvárko a tam ho preložiť. To by bol pre Amosa stres. Potom mám 12l akvárko v ktorom sú kotúľky, tak by som ho tam presunula a liečila? Alebo kúpeľ v hypermangane? Ten by mal byť na hlavne dezinfekciu, tak neviem čo by to spravilo pri brp. No proste neviem čo mám teraz robiť. Ale myslím že to je bakteriálny rozpad. Vraj brp je agresívnejší, rýchlejší pri vyšších teplotách a v akvárku je teraz 29 stupňov. Ale zas som aj našla že niekedy na rozpad plutiev u bojovníc stačí vyššia teplota a dobrá kvalita vody. Tak neviem :(
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Azaza3l » 05 Aug 2017 01:00 am

Ja som choval rybky velmi davno ...pri vyskyte brp bud sol a zvysena teplota v karantennej nadrzi ...pri beznej teplote 29 uz asi nie je kam zvysovat. Alebo malachytova zelen v celej nadrzi...ak malo brp viac ryb...mortalita cca 50% . Necital som toto vlakno cele ale mam pocit ze u tvojich bojovnic je takmer istota ze dostanu brp...to navodzuje dojem ze niekde v systeme su trvalo rezistentne bakterie. Osobne by som pouzil liecivo priamo v nadrzi, silné ktore killne uplne vsetko, nitri bakterie mozes do filtra dodat po skonceni liecby.
Azaza3l
 
Príspevky: 315
Obrázky: 12
Založený: 24 Mar 2017 10:26 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Hora » 05 Aug 2017 18:18 pm

Jajaj :cry: ,už som myslel,že budeš mať konečne pokoj a teraz pozerám,že ee.
No ja myslím ako písala levica,že v tvojich podmienkach BRP je snáď nemožný.To,čo si niekde vyčítala o dobrých podmienkach ale vysokej teplote s následkom BRP je niekoho výmysel.Tieto ryby plávajú v horúcich oblastiach s nízkou hlbkou vody a prehriata bude viac ako 29 a aj tých 29 nie je veľa konkrétne pre Bojovnicu,niektoré iné ryby by mali problém.Keďže je to labyrintka ani obsah kyslíka vo vode nie je tak podstatný.
Ja by som ho nechal na pokoji a nestresoval hneď,má to ostrabkané ale plutvy dorastajú,či je to stále horšie,ubúda mu z nich postupne menej a menej? Nemohol ich poškodiť na niečom v akváriu ako prelieza? Zase robíš zásahy do vody(hojacie lektvary),aby mu nevadilo to viac ako obyčajná akvarijná voda.Prerieď rastliny a nechaj mu kľud,keď sa nezhoršuje,príma potravu,je aktívny.
Azaza3l napísal:to navodzuje dojem ze niekde v systeme su trvalo rezistentne bakterie. Osobne by som pouzil liecivo priamo v nadrzi, silné ktore killne uplne vsetko, nitri bakterie mozes do filtra dodat po skonceni liecby.

choroboplodné zárodky sú všade ale zdravé,odolné,dobre živené ryby im odolajú ale ak im naruší imunitu,tak vtedy prerazia v nejakej chorobe,takže celkové ,,killnutie" nepomôže,len zbytočne oslabí organizmus.
@Jirko,možno neuveríš ale jednu Betku som mal tri roky,ostatné vydržali do roka a väčšinou menej.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod lev_ica » 05 Aug 2017 20:04 pm

Hora napísal:@Jirko,možno neuveríš ale jednu Betku som mal tri roky,ostatné vydržali do roka a väčšinou menej.


No, ja som mala zatiaľ 7 bojovníkov, jeden zomrel po troch dňoch, dvaja asi po 4 mesiacoch, jedného som predala aj s akváriom po cca 6 mesiacoch u mňa, neviem koľko ešte žil/žije.
Hipíka som kúpila z výstavy asi 8-mesačného, dožil sa zhruba 25 mesiacov, Elfík tiež kúpený cca 8-mesačný, teda má asi 26 mesiacov, stále žije, okrem toho, že je lenivejší na ňom nebadám žiadne problémy. A Lennon kúpený normálne z obchodu asi 6-mesačný, teraz by mal mať asi rok, a ani obhryzené plutvy od štvorzubca ho nezlomili (po útoku mu ostala asi iba tretinu pôvodnej dĺžky), stále sa teší dobrému zdraviu, plutvy už takmer dorástli, síce nie sú tak pekné ako pri kúpe, ale sú plne funkčné.
Iba dvoch som kúpila v obchode, Lennona a toho, čo zomrel po troch dňoch. Ostatní boli od chovateľov (z výstavy alebo z burzy). Úmrtnosť pol na pol. :x

michellebebe: ako som ti už písala, neriešila by som otrhané plutvy, ale bohužiaľ si už použila Eshu, čo mu možno viac uškodilo. Teraz už je každá rada drahá. Osobne by som to neriešila ani teraz. Žiadne zásahy do akvária, okrem klasickej údržby, by som nerobila. A údržbu stále v rozsahu, ako predtým ako si plutvy oškubal. Je možné, že sa mu oslabila imunita natoľko, že sa stav už nezlepší, ale rovnako tak sa môže z toho dostať sám a imunitu bude mať o to lepšiu. A v tvojich podmienkach by som liečivá nepoužívala vôbec. :( Zbytočne si rozhádžeš prostredie, ktoré sa ti v akváriách ustálilo...
Obrázok používateľa
lev_ica
 
Príspevky: 609
Obrázky: 65
Založený: 25 Jan 2014 16:55 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 05 Aug 2017 20:31 pm

Práveže sa to zhoršuje. Dnes má zas tie plutvy horšie. Aktívny je, aj jedáva, akvárko preskúmava, ale plutvy sa mu každým dňom viac zhoršujú. A nemyslím že by si ich mohol o niečo stále trhať. Filter je v plastovom kryte a nie je za ním žiaden priestor kam by sa mohol Amos strkať. Inak mám potom v akvárku len rastliny, drevo, nejaké tie sušené listy a chollawood (ale to som vyberala také aby sa doň Amos nezmestil a nestrkal sa doň).
Môže aquatan a extrakt z listov uškodiť? Veď samotné listy by mali byť do akvárka v poriadku, tak aj extrakt z nich by nemal byť škodlivý, nie? Ak nedávam viac ako je doporučené. A ten aquatan, to neviem.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod lev_ica » 05 Aug 2017 20:40 pm

Myslím že listy by nemali spôsobovať problémy. Práve naopak. Aquatan neviem, nemám skúsenosť. Myslím si, že si tie plutvy potrhal, keď sa predieral cez rastliny a tou okamžitou reakciou na stav sa to zhoršilo. Teraz už je iba otázne, nakoľko sa dokáže zotaviť sám a či vôbec.
Obrázok používateľa
lev_ica
 
Príspevky: 609
Obrázky: 65
Založený: 25 Jan 2014 16:55 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod newsted » 05 Aug 2017 21:11 pm

Ak nemas plavajucu perforovanu nadrz, ktoru by si mohla dat do akva tak mozes pouzit vacsiu siet a separovat ho. Nechat siet ponorenu v akva tak aby nevyplaval.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Hora » 06 Aug 2017 07:08 am

michellebebe napísal:Môže aquatan a extrakt z listov uškodiť? Veď samotné listy by mali byť do akvárka v poriadku, tak aj extrakt z nich by nemal byť škodlivý, nie? Ak nedávam viac ako je doporučené. A ten aquatan, to neviem.

aquatan blackwater je v pohode,predávkovanie sposobí maximálne poriadne zafarbenie vody, nie je škodlivý pri predávkovaní ale samozrejme všetko s mierou,aby mali aj rastliny svetlo :)
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Hora » 06 Aug 2017 07:35 am

http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm#rozpad
Ešte raz,hygiena v tvojom akváriu je na vysokej úrovni,až prehnaná by som napísal a ak by sa aj jednalo o BRP tak už z toho vychádza jedine stresovanie jedinca nejakým úkonom,možno by to u teba postihovalo aj iné druhy rýb (napr.Živorodky spomínané Jirkom),nič konkrétne s nevhodným chovom len Bojovníc.
V dobrom vedomí urobiť čo najlepšie pre celkový život v akváriu si to ani neuvedomujeme,no nie je to starostlivosť ako o malé dieťa,príroda je sebestačná s primeranou pomocou.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 06 Aug 2017 13:08 pm

Myslím, že už sa tam nehrabem v akvárku ako predtým. Len mením vodu a už sa ani tak nebabrem s rastlinami a nečistím sklo pri každej výmene vody. A krevetky ho nestresujú (si myslím). Skôr on stresuje malé krevetky.
Plutvy má zas horšie. Tak mám teraz len ďalej čakať?
A čo sa týka dĺžky života, tak som si uvedomila že Ester bude u mňa už 5 mesiacov (a keď som si ju zaobstarala, tak už bola väčšia a už potom nerástla), a aj keď prišla o časť plutiev a už jej nedorástli, tak v porovnaní s inými mojimi bettami žije dlho. Myslím že zatiaľ najdlhšie z bojovníc čo som mala.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Azaza3l » 06 Aug 2017 22:26 pm

Hora napísal...choroboplodné zárodky sú všade ale zdravé,odolné,dobre živené ryby im odolajú...s tym suhlasim, ale ak to vezmeme vseobecne tak to plati aj na ostatne zivocisne druhy...cize priemerny vek cloveka by bol 35 rokov, a niekolko dobre vybavenych jedincov +- 99, to plati aj pre ostatne zvierata, chovane clovekom...macky, psy, prasiatka...Bud to nechas na prirodu a budes kazdych 5 mesiacov kupovat bojovnicu alebo za nu zabojujes. Rozne vyluhy, caje a extrakty posobia preventivne, ak ich prestanes davkovat,problem vznikne o nieco neskor nech bez nich. V lieceni su sice prospesne ale zvacsa choroba vyzaduje menej casu na uplny koniec ako tieto lieciva potrebuju na vyliecenie...u menej inteligentnych foriem o to horsie ze ani macka, pes ci ryba nepochopia ze im davas cool liecivo miesto cukru...placebo u nich vobec nefunguje. Mozes pouzit nieco ako prevenciu a rybka vdaka tomu bude dlhodobo prosperovat....napriklad aj stevia posobi antisepticky...ale pri prepuknuti choroby posoby ako homeopatikum...
u cloveka ako placebo, u zvierat posobi este menej...rozumej vobec. Je to len na tebe...budes kupovat jednu bettu za druhov az sa ti pošťastí kúpiť tú ktorá má v dna zakódovanú dlhovekosť ...cca niekoľko percent populácie alebo skúšať liečivá alebo chovať rybky ktoré sa dožijú v akva viac ako 6 mesiacov. Týmto sa nechcem nikoho dotknúť ale tieto mantinely platia pre ľudí, psov, mačky a aj pre rybičky... bohužiaľ.
Azaza3l
 
Príspevky: 315
Obrázky: 12
Založený: 24 Mar 2017 10:26 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Hora » 07 Aug 2017 10:03 am

Azaza, nikto nemá dookola také problémy s Bojovnicami ako michellebebe a to svedčí o chybe v jej systéme celkovej starostlivosti.
Postup údržby,ktorý dodržuje je v poriadku,všetky jej akvária sú ukážkové na to,že nemajú ani rok.Je nepochopiteľné,že práve jej rybám vznikajú takéto defekty.Bojovnice v horších,zlých podmienkách u niektorých akvaristov tohto fóra neprejavujú znaky nejakej choroby,preto si to neviem vysvetliť,čo môže robiť inak ako ostatní.
Nie je možné,že všetky ryby boli kúpené s oslabenou imunitou,keď sú z iných zdrojov a aj tento samec má cez dva mesiace tuším(choroba sa prejaví do 2-3 týždňov ak si donesie).
Také objemovo veľké, husto zarastené akvárium,s jednou rybou je luxus pre tú rybu :D krevetky neberiem ani do úvahy.Veď to stačí čistiť raz mesačne aj to kvôli preriedeniu rastlín :o
Najčastejšia chyba je prerybnenie a prekrmovanie s následkom väčšieho množstva odpadových látok,zlej kvality vody a nedostatočnej údržby.V jej prípade to odpadá.Podobne mi pláva už niekoľký samec v hustozarastenom akváriu a nikdy nemal ani náznak natrhnutých plutiev.Amos si to nezavinil mechanicky o niečo,tak kde vzniká podnet na znehodnocovanie plutiev?

michellebebe napísal: Tak mám teraz len ďalej čakať?

hneď pri náznaku poškodenia plutiev si písala o BRP.Je to bohužiaľ častá choroba(zvlášť Betty),ktorá je liečiteľná ale len teoreticky,čo mám vyčítané sa 50:50 nevylieči.Keď prejdeš niekoľko desiatok akvastránok je aj medzi ľuďmi pra,ktorý liečivý prípravok je najlepší,najmenec zaťažujúci biosystém s minimálnymi následkami narušenia stability.
Je otázne,či to je vôbec BRP :!: ,aj keď očividne sú poškodené.Ako si písala je aktívny,žere,pláva bez porúch,tak by som ho nechal na pokoji a áno, čakal.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod newsted » 07 Aug 2017 18:46 pm

Tych 29°C mas nastavenych alebo je to vinou pocasia? Urcite by som to znizil
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Hora » 07 Aug 2017 20:23 pm

newsted napísal:Tych 29°C mas nastavenych alebo je to vinou pocasia?

to sme mali behom minulého týždňa asi vačšina,denne som vyťahoval vedro a menil za ,,ľadovú" a z 30 spadlo na 28,5,menej som neriskoval znižovať.Ráno pred odchodom vrecko s 18ks ľadových kociek do vody a večer pri príchode znova 30 :?
michellebebe napísal:Plutvy má zas horšie.

no odfoť kým ešte nespí :mrgreen: , po dvoch dňoch ako :?:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 07 Aug 2017 21:27 pm

Nastavených mám 27 stupňov. Ale v týchto horúčavách mi stúpla teplota v akvárkach aj na tých 29 stupňov.
No a plutvy vyzerajú takto:
Obrázok
Jeho plutvy sa zhoršujú.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Hora » 08 Aug 2017 13:01 pm

michellebebe napísal:Nastavených mám 27 stupňov. Ale v týchto horúčavách mi stúpla teplota v akvárkach aj na tých 29 stupňov.

Jeho plutvy sa zhoršujú.

Hmm :( zhoršujú.
Vyššia udaná teplota vody tej Bojovnici nevadí a lepšie vygraduje príznaky choroby ale cca za 8dní je to pomalá invázia baktérie,myslím.

Toto už nebude bežné potrhanie s následným zahojením,dorastením.Todovi to začalo podobne s plutvami.
Potom dostal aj vonkajší vred? alebo čo,sa mi nechce čítať pozadu a ku konci mal chudák znaky vodnatieľky.

:idea: Neviem,sama sa rozhodni ale už by som zasiahol minimálne Eshou,lebo ju môžeš aplikovať v tom akváriu a nebudeš mu robiť väčšie stresy prekladaním do karantény,nenarušíš nitrifikáciu,nemusíš použiť akt.uhlie,vyprchá,vstrebe sa a aj vzhľadom na krevetky so slimákmi.
Čítala si určite mnoho,čo internet ponúka a vieš,že žiadne liečivo nie je zázračné a teda 100% úspešnosť a treba rátať aj s najhoršou verziou..Či Esha,Bactopur obyčajný aj direct niekomu zaberie,inému nie.Bude to individuálne k podmienkam a odolnosti liečeného jedinca.Veď si vyskúšala obidva prípravky a vieš posúdiť,ktorý bol myslíš lepší?
Ak sa rozhodneš pre Bactopur,rozmýšľaš dobre s karanténnym akva,toto by som si nenechal zničiť chémiou a výsledok ani nevieš.

:arrow: :| Je mi ľúto tvojho stavu,vidno,že sa snažíš,investuješ(rastliny,niekoľko druhov krmiva,testy,prípravky na úpravu vody...),čítaš,venuješ dosť času tým akváriam a nemáš radosť veľmi.
Skúsil by som nejaký iný druh,písala si o Tetrách medených,Boraraskách,Razborkách klínoškvrných alebo čo sa Ti páči.Neinklinuj jedine k Bojovniciam,aspoň nie v každom akváriu,keď to podelíš,aspoň jedno akva bude robiť radosť a časom vyskúšaš opäť napr. namiesto Ester :wink: Tá 125 by bola živá s húfom akýchkoľvek Razboriek.Samčekovi by v pohode postačovalo to menšie akvárium,kde sa nestratí na dohľad ako v tom veľkom.Keď z predajného dvojdecového kelímka hupne do 125l akvária je pre neho šalenota :mrgreen:tu je ten stresový faktor :lol:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.