Výber minička 30 - 60 l



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod I.P. Pavlov » 08 Mar 2017 22:41 pm

.akvariumonline.sk sa nedá (link) tu prenášať z istých dôvodov, možno obchodných.....nie je to v našej kompetencií :)
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Reklama

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod j » 10 Mar 2017 08:32 am

Neviete niekto či ten Denerle substrát čo je dodávaný so setom treba pred použitím premyť?
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod Mirko1A » 10 Mar 2017 10:07 am

substrát je čistý, čo sa týka nejakých nečistôt alebo špín, ktoré by mohli zakaliť vodu. Takže v tomto ohľade netreba premývať.
Ja však ho vždy radšej prelejem vriacou vodou a opláchnem, aspoň pre pocit, že je ako tak ošetrený proti nejakým plesniam, i keď sterilný samozrejme nebude.
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod j » 10 Mar 2017 10:29 am

Vďaka.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod j » 10 Mar 2017 18:48 pm

Bol som v tej Danubii a už je doma aj šikovný korienok. Inak za tých X rokov čo som tam nebol nastal neskutočný pokrok, podla mňa sú teraz lepší ako Zoodom.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod j » 12 Mar 2017 09:01 am

Misia splnená. Zdá sa že švagor má z darčeku radosť. Museli sme síce kvôli tomu akvárku zrušiť zo stola tlačiareň, ale mám pocit že sa to takto páči celej famílii. Ohladom fotiek - ak sa mi niekedy podarí získať fotky z manželkinho mobilu, a bude na nich niečo vidieť (pokúšal som sa o fotenie už trochu spoločensky unavený), tak sem môžem niečo hodiť. Ale myslím že akvárko v tomto stave toho moc nepovie - čerstvo zasadené rastliny, ešte pokrútené z transportu, koreň bez patiny, bublinky po celom skle.

P. S. Do toho špeci substrátu sa tie rastlinky sadili dosť zle. Nie je nad klasický jemný štrk.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod j » 13 Mar 2017 14:52 pm

Ešte by som dal do pozornosti (ak by niekto riešil podobný problém) jeden set zhruba za tú istú cenu ako ten od Denerle - https://akvaria.heureka.sk/hagen-akvari ... flex-34-l/ . Videl som ho na živo v Danubii a musím povedať že pôsobí velmi kvalitným dojmom. Nevíhodou je trochu menšia výška - tým že je zakapotované, tak pôsobí naozaj nízkym dojmom a bude potrebať nejaké vyvýšené miesto, aby bolo do neho pohodlne vidieť. Na druhú stranu sa mi velmi páči že filtrácia a ohrev sú integrované za zadnou stenou. Má to nejaké HI-TECH led osvetlenie - píšu že vie aj búrku :) (to by ma naozaj zaujímalo koho toto napadlo).
Musím povedať že ten Denerle set mi príde praktickejší minimálne v tom, že keď tam odíde niečo z techniky, tak je to lahké nahradiť (kludne aj od iných výrobcov), zatial čo v tom Fluvale si zrejme človek velmi bez originálov nepomôže.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod MajoX » 13 Mar 2017 15:03 pm

j napísal:Bol som v tej Danubii a už je doma aj šikovný korienok. Inak za tých X rokov čo som tam nebol nastal neskutočný pokrok, podla mňa sú teraz lepší ako Zoodom.


myslim ze su v prvom rade o dost drahsi.. a lepsi, no kym sa nezacnes pytat :wink: myslim ze v Zoodome je obsluha o niekolko levelov vyssie.. ale myslim ze danubia je lepsie vybavena a po poslednych zmenach stoji za to sa tam ist pozriet
som rad ze si nasiel, ja som tam vzdy pekne korene videl, preto som Ti aj pisal

a este k setu co si dal link, neviem kto robi tie prezentacie, ale na 34l tam namalovat 12 ci kolko neoniek.. minule som v zoodome na jednom akva (tusim 20l) videl namalovanych 2 karasov.. to by mali zakazat
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod j » 14 Mar 2017 07:55 am

MajoX napísal:myslim ze su v prvom rade o dost drahsi.. a lepsi, no kym sa nezacnes pytat :wink: myslim ze v Zoodome je obsluha o niekolko levelov vyssie..

Celkovú úroveň obsluhy si nedovolím hodnotiť (asi preto že sa málokedy na niečo pýtam), ale chlapík čo som sa s ním tam pri rybách chvílu bavil, tak vyzeral byť vcelku v obraze. V tomto smere ma skôr nemilo prekvapili v Aquasymbióze. Ten obchod som mal zaradený medzi tie odbornejšie, ale zjavne aj tam majú isté medzery. No ale asi by som bol už moc náročný zákazník aby som chcel od predavača aby poznal každý druh čo majú, hlavne ak ich tam majú niekolko desiatok. Môže sa to stať.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod j » 16 Jún 2017 07:54 am

Po dlhšom čase som sa stretol zo švagrom, tak som sa opýtal na to akvárko. Hlásil že rastlinky pekne rastú, voda je krásne číra a že je to nádherný doplnok pracovného stolíka, ale ešte sa stále nedostal ku kúpe nejakých živočíchov a že sa ich aj trochu bojí aby mu to nezašpinili. Vyzerá to tak že mu tam nejakú rybinu (možno len krevetky?) budem musieť kúpiť asi sám až tam pôjdeme niekedy v lete na návštevu.
Tu sa už nemusím báť že to akvárko nebude zabehnuté :) .
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod Jirka Scobak » 16 Jún 2017 17:08 pm

Jo, to by mělo být zaběhnuté :).
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod j » 02 Aug 2017 07:07 am

Pravdepodobne pôjdeme k švagrovi cez víkend na návštevu, tak uvažujem že by som mu cestou nejaké živočíchy kúpil. Uvidím akú ponuku budú mať v Zoodome (ktorý mám najbližšie), ale zatial som uvažoval nad tetrou ohnivou (cca 8 ks) a nejakými krevetkami (cca 6 ks). Tu sa chcem opýtať či majú všetky druhy krevetiek podobné nároky, alebo sú medzi nimi nejaké náročnejšie druhy? Ja mám skúsenosť iba s takými obyčajnými červenými, ktoré si u mňa roky v pohode žijú a množia sa bez akejkolvek špeciiálnej starostlivosti. Rád by som mu kúpil nejaké červené s bielimy pásikmi.
Trochu sa bojím toho tepla nech sa chúďatá cestou (+ - 45 min) neuvaria. V aute je síce klíma, ale aj tak uvažujem či to neodložiť na chladnejšie dni.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod michellebebe » 02 Aug 2017 09:36 am

Najmenej náročné krevetky sú neocaridiny davidi. Tým sa darí aj u mňa. A majú rôzne farby, nie len červenú. Neocaridiny môžu byť červené, žlté, oranžové, modré, čierne, hnedé, a už som videla aj zelené. Jediné neocaridiny čo by mohli vyzerať že majú pásik, sú red rili a carbon rili. Ale ak myslíte pásikavé krevetky ako caridiny crystal red, tak tie už budú náročnejšie.
Takže ak nenáročné krevetky, tak neocaridina davidi a farebných variácii je tam dosť. Neviem aký výber majú v zoodome. Ale na burze mávajú rôzne farby neocaridín.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod j » 02 Aug 2017 10:11 am

Mal som na mysli tie "crystal red". Ja mám v akvárkach pravdepodobne tie "davidi" formu Sakura a ako som písal tak sa mi bezproblémovo už roky množia bez akejkolvek špeciálnej starostlivosti. Mohol by som z nich niekolko pre švagra odchytiť, ale rád by som mu kúpil niečo zaujímavejšie, to jest niečo s pásikmi (napr tie crystalky). Má tmavé dno, tak by tam mohli pekne vyniknúť. Len je tu otáznik či sú naozaj o tolko chúlostivejšie.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod radorado » 03 Aug 2017 23:34 pm

Ano su. Mozno par mesiacov preziju, pri troche stastia sa aj rozmnozia, ale mlade dlho nepreziju, pokial nebude upravovat vodu.

Odoslané z SM-G900F pomocou Tapatalku
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod j » 04 Aug 2017 06:14 am

Nejaká špeciálna úprava vody sa asi konať nebude, tak teraz neviem čo s tým. Tie obyčajné červené mu moc nechcem dávať. Každopádne si to ešte premyslím.
Napadá ma aj možnosť miesto krevetiek kúpiť nejakých dvoch otíkov (mám pocit že som ich už videl v podobných miničkách) a nejakého menšieho slimáka (napr. Clithhon), alebo mu z domu môžem doniesť nejakú "helenku".
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod matus.galan » 04 Aug 2017 20:57 pm

Chalani, nemiesajte do temy nieco co by malo ist inam.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod j » 05 Aug 2017 09:41 am

matus.galan napísal:Chalani, nemiesajte do temy nieco co by malo ist inam.

To mám kvôli tomu zakladať novú tému "Miničko pre švagra"? Ak si dobre pamätám tak tu bola požiadavka aby som poreferoval ako to dopadne a teraz to vyzerá že ideme konečne do finále. Len nechcem spraviť zbytočnú chybu keďže s "miničkami" nemám skúsenosť, tak sa radšej radím.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber minička 30 - 60 l

Odoslaťod j » 08 Aug 2017 08:52 am

Ak niekoho ešte zaujíma ako to dopadlo - presúvam pokračovanie tejto témy sem: j-detske-akvarium-t14653-144.html , nech sú všetky moje výtvory v jednom chlieviku.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.