Čistenie akva



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Čistenie akva

Odoslaťod Beidela » 06 Jún 2017 22:06 pm

Ahojte ľudkovia,
mám otázku. Zbesnia mi ryby za 2 dni vo vedre prípadne horšie,kým im vyčistím akvarium? Mala som prichystané poháre 5l, no nemestí sa mi tam sietka. Mám prísavníky a tetrovité rybky. Alebo máte nejaké vychytávky? No menšie akvo ako prechodné kupovať nechcem. Ďakujem za všetky odpovede či nápady :)
Beidela
 
Príspevky: 10
Založený: 28 Feb 2016 22:49 pm

Reklama

Re: Čistenie akva

Odoslaťod I.P. Pavlov » 06 Jún 2017 22:18 pm

V tejto téme už nepokračuj. Je to duplicitná téma! Pozorne si prečítaj tieto články:
http://www.sozo.sk/wp/press/udrzbam-akv ... TcLppIT670
vymena-vody-t357.html
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Čistenie akva

Odoslaťod Beidela » 06 Jún 2017 22:34 pm

no nie som z tohoto moc múdra.... :(
Beidela
 
Príspevky: 10
Založený: 28 Feb 2016 22:49 pm

Re: Čistenie akva

Odoslaťod vincent van gogh » 07 Jún 2017 08:32 am

Beidela napísal:mám otázku. Zbesnia mi ryby za 2 dni vo vedre prípadne horšie,kým im vyčistím akvarium?...

Čisto všeobecne : Na bežnú údržbu/čistenie akvária (čistenie skla, odkalovanie, výmena vody, adekvátne čistenie dekorácií.... a tak podobne) nemusíš ryby vôbec vystavovať tomu neúmernému stresu - čiže ich vyloviť. Pokojne to zvládnu v akváriu.

Ak je to nevyhnutné, tak vedro - čím väčšie, tým lepšie. Hlavne to " väčšie" je podstatné. Vodu z akva, doliať čistú , očkom kontrolovať a sledovať stav...
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Čistenie akva

Odoslaťod Janko22 » 28 Júl 2017 15:47 pm

Mám jednu otázočku. Chcel by som sa opýtať, či by bolo možné mať akvárium s rybkami a živými rastlinkami a nečistiť ho. Samozrejme za predpokladu, že by bolo v akvárku niekoľko slimákov na čistenie stien. Vlastne či sa dá napodobniť prírodný proces recyklácie odpadu z rybičiek spôsobom tým, že by sa ich odpad a nedojedená potrava prepadla pod piesok/substrát a rybky by ho využili ako hnojivo. Je to možné?
Janko22
 
Príspevky: 1
Založený: 28 Júl 2017 15:42 pm

Re: Čistenie akva

Odoslaťod newsted » 28 Júl 2017 17:53 pm

Vymienanim vody sa nezbavujes len dus latok, takze akvarium s rybami, rastlinami a bez vymeny vody nie. Pri morskych akva existuju systemu kde nie je potrebne vymienat vodu, nemam s nimi skusenosti a ak mas zaujem tak si to vyguglis sam.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Čistenie akva

Odoslaťod I.P. Pavlov » 06 Aug 2017 20:44 pm

Janko22 napísal:Mám jednu otázočku. Chcel by som sa opýtať, či by bolo možné mať akvárium s rybkami a živými rastlinkami a nečistiť ho. Samozrejme za predpokladu, že by bolo v akvárku niekoľko slimákov na čistenie stien. Vlastne či sa dá napodobniť prírodný proces recyklácie odpadu z rybičiek spôsobom tým, že by sa ich odpad a nedojedená potrava prepadla pod piesok/substrát a rybky by ho využili ako hnojivo. Je to možné?

Prosím, radšej to neskúšaj, ale pusť sa do čítania, študovania. Po mesiaci už budeš vedieť viac
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.