Viridis aquaponic



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Viridis aquaponic

Odoslaťod cully.cross » 30 Máj 2017 14:33 pm

Zdravim. Konecne som sa odhodlal zalozit akvarium. Den D nastal 24.5. 17.
Nadrz: 200 L 100x50x40
Substrat: Jbl Sansibar
Dno: Paving sand (hrubsi piesok). Je sice dost svetly na moj vkus, ale planujem ho osadit co najviac, cize hadam to vadit nebude.
Nerasty: skaly chytaju taky jemny cerveny nadych, ale to je tunajsi biotop :angel:
Filter: Jbl crystal profi e901 green line
Osvetlenie: Diversa LED intenso 27,4 W (viem, ze je to absolutne nedostacujuce, ale zatial z nudze cnost :D )
Ohrievac: n/a
CO2: n/a
Zelenina:
Echinodorus python
Echinodorus argentinensis
Este nieco, co vyzera ako cervena cryptocoryne, ale presny nazov neviem
+dalsie su na ceste ( Eleocharis parvulus, Java moss a Riccia )
Rybacina: n/a

Ak vas uz presiel prvy zachvat mrtvice, alebo nezastavitele nutkanie k hlasitemu smiechu, kludne mozete pozdielat svoje dojmy a
skusenosti. Akvarium som nemal dost dlhy cas. Niekto chodi krmit holuby, niekto sa doma bicuje, ja mam toto. Konecne je moj zivot naplneny :o
Pravdepodobne sa bude este vela veci menit, cize trpezlivost damy a pani :D
P.s. ospravedlnte moje pisanie bez diakritiky.
Prílohy
akva1.jpg
cully.cross
 
Príspevky: 7
Obrázky: 0
Založený: 21 Jan 2012 20:08 pm

Reklama

Re: Viridis aquaponic

Odoslaťod I.P. Pavlov » 30 Máj 2017 21:33 pm

Tak len zabehávať a zabehávať. To dno najprv zhnedne, potom zozeleneje, ale to je normálny priebeh zábehu. Nebuď na seba taký kritický. Tá vzadu je kryptokorínka . Môžeš jemnulinko sypať krmivo pre rybky i keď tam nie sú. Potrebujú ich úžitočné baktérie.
Je to dobrý začiatok!
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Viridis aquaponic

Odoslaťod cully.cross » 20 Jún 2017 09:21 am

Takze novy update :) Koren som vymenil, tie konare boli fakt katastrofa, pribudli nove rastlinky, menovite Eleocharis parvula, Riccia, nejaky ten mach, Anubias nana, Cryptocoryne wendtii braun a Microsorium. Naockoval som aj filter so Seachem Stability a vsetko vyzera fajn. Ziadne testy doma nemam, ale nastastie kazda lepsia akvaristika v okoli testuje vodu zadarmo, cize amoniak-0, NO2-0, NO3-0. Zacal som len vcera hnojit s JBL Ferropol, hlavne kvoli tomu machu a riccii.
Podla vysledkov vody som sa rozhodol vsypat nejaku tu rybacinu. 9 kusov Razbor klinoskvrnnych. Vyzerali velmi culo a silne. O par dni jedna dala hlavicku o podlahu. Asi im tam je velmi dobre :) Co bude koniec koncov asi aj pravda, lebo sa tru ako o zivot. Vcera som dokonca objavil aj male rybacie steniatka. Asi 30 kusov a dalsia rybica je ready vrhnut nove.
Objednal som Chihiros A901 a CO2 set, hlavne pre ten eleocharis.
Musim zacat fotit lepsie fotky, lebo toto dehonestuje moju tvorbu :)
Prílohy
IMG_20170620_011027.jpg
IMG_20170620_014758-01.jpg
cully.cross
 
Príspevky: 7
Obrázky: 0
Založený: 21 Jan 2012 20:08 pm

Re: Viridis aquaponic

Odoslaťod I.P. Pavlov » 20 Jún 2017 22:05 pm

Tie testy z akvaristiky nemusia vôbec "sedieť", kým tam s tou vzorkou vody dôjdeš........
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Viridis aquaponic

Odoslaťod cully.cross » 20 Jún 2017 22:30 pm

Nad tym, priznam sa, som vobec neuvazoval. Trvalo to zhruba 40 minut od nacerpania vody, az po samotny test v akvaristike..
cully.cross
 
Príspevky: 7
Obrázky: 0
Založený: 21 Jan 2012 20:08 pm

Re: Viridis aquaponic

Odoslaťod I.P. Pavlov » 21 Jún 2017 20:59 pm

tak to nemusí korešpondovať s realitou
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Viridis aquaponic

Odoslaťod cully.cross » 26 Júl 2017 13:13 pm

Ahojte vsetci. CO2 set aj Chihiros dorazili. Taktiez dorazili aj dalsie rastliny, ktore sa v okoli nedali zohnat, menovite Ludwigia Rubin, Pogostemon helferi, Heteranthera Zosterifolia a Saggitaria subulata z UK. Dorazili ale v dezolatnom stave, navyse s larvami Sidielok (co som samozrejme netusil). Hura s nimi do akva. Totalne vykynozili najmladsie rybky a tiez potomstvo Red cherry, ktore som medzicasom prikupil. Doteraz som nasiel 7 kusov a polujem dalej...
Trapi ma ale stetinkova riasa, ktora sa objavila na machu. Ten som preventivne dal do karanteny, ale objavuje sa uz aj inde. Znizil som intenzitu osvetlenia, vymenil 50 percent vody (co budem robit asi 2 krat tyzdenne) a ziadne hnojivo do vody(pouzivam JBL Ferropol). Hadam to pomoze. Tolko zatial z mojich zaciatocnickych chyb :)
Prílohy
IMG_20170726_001201-02.jpg
cully.cross
 
Príspevky: 7
Obrázky: 0
Založený: 21 Jan 2012 20:08 pm

Re: Viridis aquaponic

Odoslaťod Jirka Scobak » 27 Júl 2017 10:03 am

Docela drsné s těmi larvami.
Kde žiješ, žes objednával rostliny z UK? (cos objednal, jsou celkem běžné druhy, které člověk získá na jedné akvaristické burze)
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Viridis aquaponic

Odoslaťod cully.cross » 30 Júl 2017 00:28 am

Cork, Irsko. Tu je to dost zle, co sa tyka akvaristiky. Technika este ako-tak, ale rybicky a rastliny su uplna katastrofa. Tie druhy rastlin, ktore momentane mam, su tu totalna exotika :) Este sme aj v 7. mesiaci tehotenstva, tak len dufam, ze to akva to nejako ustoji. Aby toho nebolo malo, nasa firma vypustila nedavno von novy pocitac. Hadam som aj chytil alergiu na jablka :) Nejake navrhy , ako vybabrat s tou ruduchou? Som otvoreny vsetkym moznostiam..
cully.cross
 
Príspevky: 7
Obrázky: 0
Založený: 21 Jan 2012 20:08 pm

Re: Viridis aquaponic

Odoslaťod newsted » 30 Júl 2017 09:46 am

Čau keď budeš v Galway tak sa zastav v National Aquarium v akvaristike. Všetky rastliny, ktoré si písal viem objednať. Pozri si web tropica plants z Dánska odtiaľ objednávam a vedel by som aj poslať z Galway poštou ak by si chcel. S hociakou riasou my vždy pomohli Amana. To však nie je riešenie prečo ju tam máš. Ešte môžeš skúsiť plávajúce rastliny, nájdi y si Amazon frogbit alebo iný typ. Taktiež pomôže algexit a easy Carbo.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Viridis aquaponic

Odoslaťod I.P. Pavlov » 06 Aug 2017 20:52 pm

Dnes už problém s rybkami nieje, ani s rastlinami, Poliaci ti dovezú čo len chceš
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Viridis aquaponic

Odoslaťod cully.cross » 07 Aug 2017 10:23 am

Vdaka za tip :) zatial som vsak nenarazil na ziadnych poliakov. Malo som vsak hladal, priznavam.. Boj s riasami prebieha stale. Nasadil som Bacopu crenatu ako rychlorastucu rastlinu, pridal som viac CO2 a hnojit som zacal s Easy life Profito a Easycarbo. Napadnutym kamenom a anubiasom som doprial osviezujuci kupel v save. Zda sa, ze to vskutku zabera :) Kupil som JBL NO3 test, kde som nameral 30 mg/l. Zda sa mi to celkom dost, nakolko som meral v den vymeny 50 percent vody. Akva odkalujem pravidelne 2x do tyzdna. Asi to mam dost prerybnene. Je tam asi 30 kusov mladych razboriek, ktore som uz spominal vyssie.
Chcel som aj PO4 test, ale z uplne prozaickych dovodov som ho nekupil. Nemali ho. Minimalne uz neprehravam rozdielom triedy a hadam to coskoro dotiahnem aj na remizu :)
cully.cross
 
Príspevky: 7
Obrázky: 0
Založený: 21 Jan 2012 20:08 pm

Re: Viridis aquaponic

Odoslaťod newsted » 07 Aug 2017 18:41 pm

Zabudol som spomenut, ze v Irsku musis pouzivat dechlominator, napr fluid filter od easy life. Poliaci ryby do Irska nevozia, stabilne su dovozcovia z UK, severneho Irska a Ciech. Je tu par chovatelov, ktori predavaju. Narazil som aj na rastlinkara (in vitro), ale mal asi dvojnasobne ceny ako Tropica plants.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Viridis aquaponic

Odoslaťod cully.cross » 15 Okt 2017 21:13 pm

Po dlhom rozmyslani som sa rozhodol urobit rescape s pouzitim Ada amazonie, nech to nejako vyzera, aj ked zazraky necakam :) Nakolko vsak plutvicky nemam kam docasne umiestnit, kupil som 54 L set, ktory je uz dobre 3 tyzdne v zabehu. Z rastlin som pouzil eleocharis, ktory som pestoval emerzne a Bolbotis. Nieco tam este dohodim predtym, ako nastane den D. Potom mam v plane z neho urobit krevetarko. Novy scape chcem nieco na Herry Rasio style. Celkom si ho idem. Viac menej uz cakam len na substrat, ktory by mal dorazit vo stvrtok. Fotky pripojim neskor, nakolko v noci ocakavame hurikan, ci zbludenu tropicku burku. Hadam nebudem musiet chytat rybky po dvore :)
cully.cross
 
Príspevky: 7
Obrázky: 0
Založený: 21 Jan 2012 20:08 pm


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.