Bettárium II (112l)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod Hora » 17 Aug 2017 10:07 am

Externý je super investícia a 600 bude ideálna.Prietok vieš zoslabiť nie ventilovým škrtením,ale jemnejšími médiami,prípadne rozložiť silnejší výtok rampou.Prvých pár týždňov v tej 100 možno,no po zanesení zoslabne.Naozaj v tom akva :arrow: jedna rybka,krevetky a hustorastlinné akvárium netreba ani taký výkon,no chybu neurobíš 600 určite.Vždy je lepšia rezerva do budúcna a rozmýšľal by som na lepšie zarybnený priestor,je škoda nevyužiť to akvárium,dobrú filtráciu naplno.Jedna rybka sa tam stráca a máš možností neúrekom v terajšom stave,len sa neboj.Ja by som práveže obmenil na niekoľko týždňov nejaký húfik rybiek a potom dal k nim Bojovnicu akú chceš,aby nenastal vieš čo :wink:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Reklama

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod matus.galan » 17 Aug 2017 11:22 am

Tetraex 600 alebo 800 kludne mozem odporucit. Ja mam vo svojej kocke 70L ex 800 a je super. Cistim raz za cas, mas v baleni vsetko co potrebujes, dobre sa cisti, super manipulacia a hlavne je tichy.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod Janka112 » 17 Aug 2017 14:33 pm

Ahoj, skor by som ti doporucovala do tých betárii tento filter https://abc-zoo.sk/16541-filter-eheim-e ... 00l-h.html je lahsia manipulácia ako s Tetrou, kvalitnejsie náplne. Mám 3 takéto filtri a jeden od Tetry 800 -tovku, mám s tým trochu problém, lebo tá hlava ide oddelit velmi tazko, nakoniec som to celé potrela silno vazelínou a musím to trochu vykývat a potom to ide a este náplne komplet som menila vsetky za tie od Eheimu, a navyse ten filtet je dost tazký a ako zena mám co robit, aby som to uniesla. I ked si myslím, ze do akvária s pár krevetkami a jednou rybkou a strasne vela rastlín ti ani filter nejako netreba. Ja mám plne obsadené akvária v 112 -tke mám tak 30 az 40 rybiek mnozia sa hm... :roll:
Obrázok používateľa
Janka112
 
Príspevky: 96
Obrázky: 10
Založený: 26 Jan 2017 22:10 pm

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod chuanvaldes » 17 Aug 2017 14:47 pm

Je mi ľúto Ester. Škoda, bola to krásna samička. :cry:

TetraTec EX600 mám doma. Nie je to zlý filter, ale... Molitan ktorý je v balení je "nepoužitelný". Je strašne hrubý a ani po 3 mesiacoch prevádzky vyzerá ako keby bol nový. Takže veľa nečistot nezachytí... :| Ten som menil. Tiež mi prestala fungovať ta pumpa. :x Neviem prečo, ale nenasává vodu do filtru... :( Takže pro čistení filtru musím nasávať vodu do filtru ručne, vlastne pusou... :evil: Po dvoch mesiacoch som musel meniť celý rotor... Inak je naozaj tichý filter. :pivo:

Michelle, je vobec nutné meniť filter? Nie je lepšie priestor medzi filtrom a sklom vyplniť molitanom. Já som to takto urobil s rohovým filtrom Dennerle. Keď sa mi za nim zasekli 3 Borarasky...

Inač, kup najprv do nádrže nejaké iné rybky. Presne ako píše Hora. Najprv húfik rybiek a potom bojovnica. Nie naopak. To by si mohla nárokovať celé teritorium a nemuselo by to robiť dobrotu...
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod michellebebe » 18 Aug 2017 13:03 pm

Nakoniec som sa predsa len rozhodla pre Tetru ex 600 plus. Najskôr skúsim do jedného akvárka a keď bude vyhovovať, tak aj do druhého akvárka.
A pridám potom sem aj razborky klínoškvrnné :) Predtým ako príde beťák, alebo beťáčka.
Teraz ako Ester nie je v akvárku, tak začali vyliezať neocaridiny. Predtým sa malé neocaridinky schovávali za filtrom. Asi aj preto sa Ester tlačila za ten filter.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod Pavligin66 » 18 Aug 2017 14:16 pm

Krevetkam očividne neprospieva prítomnosť bety v nádrži a betu stal jej lovecký pud život asi to nie sú najlepší spolubývajúci.
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod I.P. Pavlov » 20 Aug 2017 19:49 pm

michellebebe napísal:Nakoniec som sa predsa len rozhodla pre Tetru ex 600 plus


Rozhodla si sa veľmi dobre! Filtre TetraTecy sa otvárajú veľmi ľahko pomocou klapiek, ktorými sa filter zatvára.

@Janka112 doštuduj manuál k filtru :pivo:
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod michellebebe » 22 Aug 2017 16:31 pm

Už nový filter beží. Zatiaľ nikde netečie :D
Trošku som bojovala so zapojením, ale nakoniec sa mi to podarilo.
Ale pozmenila som náplne. V podstate som z pôvodných Tetra nechala len tie biele valčeky a vatu. Zvyšok som nahradila modrým jemnejším molitanom. A celkom silný prúd ide zatiaľ. Tak si neviem predstaviť aký by bol, kebyže tam nechám tie pôvodné Tetra náplne. Ale mám hustý porast rotaly a ten zmiernil prúd z filtra.
Takže teraz nechám oba filtre spolu 3 týždne a potom vyberiem ten starý. Ideálne ešte pred burzou. Bude to časovo na tesno.
Takže aj do tretieho dám Tetru ex 600. Ale kým ju potom ešte spustím, tak to nebudú 3 týždne do burzy. Bude vadiť keď tam budú tie dva filtre spolu len kratšiu dobu?
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod Hora » 22 Aug 2017 18:29 pm

Nebude vadit ani keby si rovno vymenila stary za novy.Bakterie uz mas vsade dostatocne osidlene a nemas prerybnene.
To je ine kafe externy,ze?
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod I.P. Pavlov » 23 Aug 2017 18:58 pm

A neboj, tiecť nebude! Je spoľahlivý
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod michellebebe » 24 Aug 2017 12:12 pm

Hora, ja som našla že keď sa mení filter, tak by mali ísť spolu 3 týždne a potom odpojiť starý. Takže aspoň 2 týždne ho nechám keď mám tu v akvárku krevetky. Pre istotu.
Potom v treťom akvárku ho nenechám tak dlho. Tam mám len slimáky. Už filter do tretieho akvárka mám, ale keď som ho začala skladať, tak som zistila že do krabice dali dve tie sacie trubice a nedali výtokovú rampu. Takže ten zapojím až budúci týždeň keď bude aj výtoková rampa.
I.P.Pavlov, no filter môže byť spoľahlivý, ale či som ho ja spoľahlivo poskladala :lol: Ale vyzerá že hej :)
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod Hora » 24 Aug 2017 14:49 pm

michellebebe napísal:Hora, ja som našla že keď sa mení filter, tak by mali ísť spolu 3 týždne a potom odpojiť starý. Takže aspoň 2 týždne ho nechám keď mám tu v akvárku krevetky. Pre istotu.

Ja som písal len preto,lebo si mala obavy
michellebebe napísal:Ale kým ju potom ešte spustím, tak to nebudú 3 týždne do burzy. Bude vadiť keď tam budú tie dva filtre spolu len kratšiu dobu?

Samozrejme je to dobré ale naozaj tvoje akvárium by zvládlo aj na výmenu,príppadne vymočiť nové náplne vo vyžmýkanej vode starého molitanu.
S tými trubicami je to možné u takého výrobcu :?: alebo niekto s tým už čachroval.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod michellebebe » 24 Aug 2017 15:43 pm

Nemyslím že by s tým niekto čachroval. Filter a všetko bolo zabalené rovnako ako prvý. Len tam boli dve sacie trubice. No chyby sa stávajú.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod michellebebe » 31 Aug 2017 10:53 am

Merala som ph vo všetkých troch akvárkach, aby som zistila či mi veľmi nekleslo ph keď som pridala listy a šišky atď. A v každom akvárku je ph 7,4. Vodovodná voda má 7,6, takže mi veľmi ph nekleslo. Môžem ešte pridať ďalšie listy? Či už radšej nie? Zas nechcem robiť obyvateľom akvárka veľké šoky. Ale ešte by som pár listov prihodila ak by to nebol problém.
Vodu som merala pred výmenou.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod michellebebe » 31 Aug 2017 14:49 pm

Update:
Obrázok
Takže vybrala som starý filter. Hlavne preto, že miesto neho som zasadila odstrižky rotaly a chcem aby sa do burzy začala zakoreňovať. Rotala mi rastie ako besná. Vôbec som ju nezastrihávala odkedy som ju zasadila a tak pokryla celú hladinu a začala vyrastať už aj nad hladinu. Mne by to nevadilo, ale už veľmi tienila ostatným rastlinám. Stále je na husto pod hladinou, ale mne sa to tak celkom páči a Ester tam chodila oddychovať :) Ale bude dosť priestoru pre plávanie pre razborky klínoškvrnné v tomto akvárku? Tie sú asi väčší plavci ako betty.
Už mesiac mám v tomto akvárku nový anubias (neviem presne aký, ale myslím že barteri coffeefolia) a už mu narástli aj nové listy :) Emerzné rastliny som zrušila. Vyzerali dobre, ale zavadzali mi pri výmene vody a odkalovaní a nepáčilo sa mi že odoberali veľa živín z vody ostatným rastlinám. Tak som nechala z emerzných len calatheu, photosovec a anubias. Časť emerzných hygrophil som zasadila do akvárka a počkám kým z nich budú submerzné rastliny (ak sa to nepodarí a odhnijú, tak ich vyberiem a nové tam dávať už nebudem). Ale ešte mi dosť stoniek hlavne emerznej hygrophili corymbosa ostalo, tak ak by mal niekto záujem, tak môžem priniesť keď pôjdem na najbližšiu burzu v BA.
No a čo sa týka botanicals, tak v mojich akvárkach tie mäkšie tiež začali hniť, ale tie tvrdšie plody sú zatiaľ v poriadku. Tak tie tvrdšie som nechala. Plus som pridala jeden kokos. Mala som kúsok prázdneho miesta a tak som ho využila. I keď neviem či do toho kokosu bude niekto chodiť. Ja keď vidím voľné miesto na dne, tak mi príde že je to nevyužitý priestor.
Čo sa týka hnojenia, tak teraz hnojím keď si spomeniem, možno tak raz za týždeň. Dosť ma otravovalo každonenné hnojenie. Tak aj z toho dôvodu som dala preč väčšinu emerzných rastlín a na nové miesto som dala kokos a nie inú rastlinu. A aj preto som sa rozhodla pre ďalšie rybky. Proste pri každodennom hnojení som zistila, že ma to nebaví a že som na to príliš lenivá :lol:
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod Pavligin66 » 31 Aug 2017 15:02 pm

podľa mňa rasbora heteromorfa bude mať z tohoto akváriá radosť a priestoru na plávanie tam vidím dosť :D
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod michellebebe » 31 Aug 2017 17:46 pm

Dobre, tak to nechám takto :) Doteraz som riešila len betty a pre tie som dávala veľa rastlín.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod Jirka Scobak » 31 Aug 2017 18:10 pm

Krásný biotop pro cokoli malého!
Nevím, jestli v tom máš filtr, ale pokud ano, tak takovéhle akvárium zvládne solidní hejnko rybek i bez pohybu vody. Viz co já mám hejnko xenotok.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod michellebebe » 01 Sep 2017 12:53 pm

Je tam filter, ale všetko od filtra je za rotalou.
Našla som na bazoši že niekto predáva beťáka s malým bettáriom a premýšľam že tomu beťákovi by sa mohlo páčiť u mňa v akvárku.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod michellebebe » 07 Sep 2017 09:53 am

Obrázok
Prvvá fotka je po výmene vody a druhá fotka je po šiestich dňoch a pridanými ďalšími listami a botanicals :)
Mám veľkú spotrebu listov. Krevetky ich rýchlo likvidujú :lol:
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod matus.galan » 07 Sep 2017 14:14 pm

Tak je na case sa pripravit na jesenny zber :) aby si mala co dokladat a zadarmo.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod michellebebe » 10 Sep 2017 12:51 pm

Pozeral som na burze borarsky urophthalmoides, ale konkrétne tie som nevidela. Ale mali razborky klínoškvrnné a tak už 12 pláva v akvárku. Pôvodne mali ísť k Amosovi, ale ten je chorí, tak budú tu. Pozerala som aj samičky bojovníc ako náhradu za Ester a mali dve ktoré sa mi páčili. Alebo by som za Ester dala aj beťáka plakat, ale tých som na burze nevidela. Asi nie sú tak populárny.
Takže razborky si teraz zvykajú na nové akvárko :)
Obrázok
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod michellebebe » 14 Sep 2017 11:17 am

Takže razboriek je stále 12 :) Zatiaľ vyzerajú byť v poriadku, ale vraj ak by mali nejakú chorobu, tak sa môže prejaviť do dvoch týždňov.
Skúsila som ich fotiť, ale vôbec to nie je jednoduché. Stále sú v pohybe. A ešte sú maličké. Majú také cca 3cm.
Obrázok
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod Pavligin66 » 14 Sep 2017 15:16 pm

a už ste ich skušali kŕmiť ak žerú tak je to na dobrej ceste k spokojnemu životu v akváriu.
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.