54 l (iwagumi pokus)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod matus.galan » 20 Aug 2017 15:30 pm

ADA AquaSoil - Amazonia LIGHT - have you heard of this NEW product?

https://r.tapatalk.com/shareLink?share_ ... are_type=t


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Reklama

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 20 Aug 2017 15:57 pm

dakujem, mam prestudovane, skoda ze vacsinou sa debata sklzne kamsi inam,
inak vsade na webe je prave to porovnanie rastu s klasickou ADOU, ale nejake zmienky o hnojeni apod nic...
toho juriho na instagrame sledujem samozrejme....:)
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Hora » 24 Aug 2017 10:33 am

Idem s tým sem,
Seraph napísal:Verim ze na 54l akva by mohol stacit....co sa CO2 tyka, tak v o svojej teme som uvadzal ze mam ten lacnejsi system na distribuciu CO2....nie klasicky set ale postupne sa co2 uvolnuje z takej opacne obratenej akoby nadoby...

Niekedy som používal Tetra CO2 optimal(podobné tvojmu spray) a aj keď denne 3x doplňuješ,je to jednoducho slabé okysličovanie.Čo tu niekedy čítam reakcie,že to niekomu dokáže znížiť pH na 6! môj názor veľkéé preháňanie napísané pekne a kto skúsil neuverí.
Seraph napísal:Ak teda cistim filter (co asi nebude az tak casto - dufam), odpoijm len jednu stranu dvojkohuta od druhej, tak?

Ako filtraciu mam kupene aj keramicke valceky aj tie biologicke gulocky od EHEim profi substrat a v baleni este boli tie vata a modry molitan....tak rozmyslam ako to co najlepsie vyskladat v tom filtri......nejaka rada?

Nejaky tip na to cim to premazavat? Hadam netreba kupovat original eheim silikon alebo predsa?

VDAKA

hej rozpojíš,nevieš si predstaviť,pozri videa na you tube
na zloženie máš mnoho možností,mne ide tiež o lepší prietok a mám ten modrý molitan dole a Siporax dovrchu.V tom tvojom smere je prerybnenie nežiadúce ale naozaj si myslím,že si si vybral slabý filter a to ti ostatne už písali ďalší dvaja nepriamo.
Prejdi ešte filter-eheim-t694.html?hilit=filter%20eheim&start=1128 a máš zbytok odpovedí.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 24 Aug 2017 13:51 pm

Je mi jasne ze to CO2 nebude ako z tlakovej flase, ale v mnohych temach dokonca uvazovali aj nad tym, ze Monte Carlo by to zvladlo aj bez CO2......narozdiel od HC, ktory nemusim....

Dakujem za link na tu temu, nejak som prehliadol a cital som celu temu o vonkajsich filtroch vseobecne....
Najblizsie sem postnem svoj plan rozlozenia hmot vo filtri (fotku) a potom sa Vam alebo niekomu bude radit lepsie...

Stale mi je divne, ze vo vsetkych temach su nazory take, ze vonkajsi filter je na dane akva slaby....doteraz som mal 3 roky v akvarku obycajny filter zo setu a bolo to povedzem v pohode, teraz po rozhodnuti ist do externeho filtra som mal pocit, ze to bude jednoznacne lepsie (ved odpocitam substrat, lavovu drt a skaly, tak tam bude 40 l vody) a napriek tomu stale vsetci tvrdia ze slabe slabe slabe....eheim 2211 na 54l akva (resp. +-40l) - akceptujem, cas ukaze
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod matus.galan » 24 Aug 2017 22:51 pm

Ja co som videl tak tam potoeheim z osobnych skusenosti ledva dosahuje polovicu toho co propaguje. Aspon verzia classik. Mal som 2213 v 70l kocke a bolo to slabe...a to nehovorim o cisteni, hucani atd...

Ale sam uvidis. Dostatocne prudenie je jeden z dalsich dolezitych predpokladov na spravne prudenie zivin a co2.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 24 Aug 2017 23:00 pm

Citam tu temu o eheim filtroch stratil som sa...
Predstavte si teda eheim 2211 s dvojkohutmi a moja otazka znie:
Ako to budem moct co najpraktickejsie a najefektivnejsie cistit?? Nejaky strucny navid v bodoch?
A k tomu: ked menim vodu (co budem prve tyzdne robit casto) filter bezi? Alebo na tych niekolko minut vypnem?

P.s. Zrejme blbe otazky, ale v debate o cisteni/spustani som sa stratil a je tam niekolko nazorov.
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod matus.galan » 25 Aug 2017 10:17 am

Hod si na youtube eheim 2211 a hned vsetko uvidis. Ked mas dvojkohuty tak tam nemas co riesit. Filter odpojis od napajania, uzavries dvojkohuty a rozpojis...tot sio.

Ak chces aby sa ti to lahsie cistilo tak si na tie media kup sietku do ktorej ich das. Ked budes potrebovat vycistit tak len vyberies sietku, premyjes a hotovo.

Ked menim vodu ja filter bezi, zalezi kolko vody menim.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 25 Aug 2017 12:32 pm

matus.galan napísal:
Ak chces aby sa ti to lahsie cistilo tak si na tie media kup sietku do ktorej ich das. Ked budes potrebovat vycistit tak len vyberies sietku, premyjes a hotovo.

Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk

Super napad, dakujem
Este stale mam trochu cas, kym to cele spustim a chcem byt ready.
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 25 Aug 2017 14:24 pm

foto update
je tam vidno progres?
teda myslim to monte carlo, to okolo velkej skaly je glossostigma zo semiacok z ciny :D
Prílohy
IMG_1552.JPG
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 26 Aug 2017 08:19 am

Mam otazocku, ktoru dam radsej sem ako do temy o eheim filtroch, kedze sa jedna o riesenie mojho akva i ked prva cast otazocky je vseobecna...

Tento spoj vyriesim ako? Odstrihnem si kusok hadicky a dam to medzi tieto dva kusy? Nebude to pretekat?
A ked pozriete na moje akva, davali by ste tam vobec tie trysky (ci jak sa to vola)? A ak ano, prosim na ktoru stranu akva? Zadnu alebo bocnu? Veci budu zvacsa na pravej strane kedze aj filter bude pod skrinkou na pravej strane a tie hadice su trosku kratke....navyse aspon bude z lava t.j. z obyvacky vidno pekne akva a nie hadice....
DAkujem za kazdu radu
Prílohy
IMG_1553.JPG
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Hora » 26 Aug 2017 09:28 am

hej spojis kuskom hadicky,pretekat nebude
rampu by som pouzil pri silnejsom filtri,tu ti staci asi lepsie bez,
hadice mas jedno zadny roh,bocna strana v zadu len obidva spoje vonku hadicka-rurka poisti SK paskou,ono to drzi ale istota
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod matus.galan » 26 Aug 2017 20:42 pm

Ja by som si kupil za par supiek conske lily pipes :) to tu moze vydiet v roznych temach alebo kovove ak sa bojis ze ich rozbijes.

Ono akokolvek zacnes tak postupne to budes menit lebo osobne si myslim,ze toto riesenie s rampou nebude vhodne pre tvoje akva a to co tam chces mat. Najlepsie ak das vystup a vstup do filtra na jednu bocnu stranu napr do stredu.

To ale uvidis podla prudenia vody v akva.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 27 Aug 2017 01:28 am

matus.galan napísal:Ja by som si kupil za par supiek conske lily pipes :) to tu moze vydiet v roznych temach alebo kovove ak sa bojis ze ich rozbijes.

Ono akokolvek zacnes tak postupne to budes menit lebo osobne si myslim,ze toto riesenie s rampou nebude vhodne pre tvoje akva a to co tam chces mat. Najlepsie ak das vystup a vstup do filtra na jednu bocnu stranu napr do stredu.

To ale uvidis podla prudenia vody v akva.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk

Rozmyslal som aj nad tym, ale vo viacerych temach som sa docital, ze lily pipes vyrazne! Znizuju prietok a kedze moj filter je podla viacerych na toto akva malo, asi by to nebol dobry krok...
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod matus.galan » 27 Aug 2017 17:49 pm

Aby si coskoro nekupoval aj nejaky skimmer :) ono vsetko uvidis ked to naplnis a zapnes. Odporucam vsetko sledovat a pozerat a menit este predtym nez tam nieco zive kupis aby si to potom cele neprerabal ak nebude nieco OK.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Hora » 27 Aug 2017 18:54 pm

Seraph napísal:Rozmyslal som aj nad tym, ale vo viacerych temach som sa docital, ze lily pipes vyrazne! Znizuju prietok a kedze moj filter je podla viacerych na toto akva malo, asi by to nebol dobry krok...

najjednoduchsie bude silnejsi filter okolo 600l/hod.,tento pouzijes v mensom akvariu do buducna,vyriesis hlavnu brzdu ostatnych vecí
ked ostanes pri rozpustani CO2 zvonom,das mensi hufik malych rybiek snad ti postaci aj 11 ale necakaj zazraky a nemaj velke ciele :)
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 27 Aug 2017 19:48 pm

Dakujem za rady, ja to predsa len skusim s tymto filtrom, momentalne si nemozem dovolit kupit dalsi a tento odlozit :)
Zena by ma zabila...
Takze skusim a uvidim. Zazraky necakam, chcem relativne fungujuce akva, uz bez predchadzajucich veci (ako bolo 3d pozadie, ktore mi zobralo min. 10 l vody, kedze nebolo slim apod.)
Prerabat uz nebudem nic, hnojenie planujem easy profito, kalium a uvidim ako s tym carbom (asi bude treba sem tam pravidelne dolievat - rastlinam sa dari viac s tym)
Rybky velmi tuzim po microdevario kubotai, tak budem skusat stastie na tej stranke rybkynazelanie lebo v PO nezohnatelne...
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Hora » 27 Aug 2017 20:11 pm

Seraph napísal:Takze skusim a uvidim. Zazraky necakam, chcem relativne fungujuce akva, uz bez predchadzajucich veci (ako bolo 3d pozadie, ktore mi zobralo min. 10 l vody, kedze nebolo slim apod.)
Prerabat uz nebudem nic, hnojenie planujem easy profito, kalium a uvidim ako s tym carbom (asi bude treba sem tam pravidelne dolievat - rastlinam sa dari viac s tym)
Rybky velmi tuzim po microdevario kubotai, tak budem skusat stastie na tej stranke rybkynazelanie lebo v PO nezohnatelne...

no treba kupit, menit v tichosti,ked nemas zenu typu Ela,ktora by ta do silnejsieho tlacila sama :?
moja si vsimla ,,novy filter" po vyse roku chodu pod akváriom a to ho je vidieť dost

za skusku nic nedas ale hnoj menej od doporucovanej davky,budes mat vela hluchych miest bez dobreho prudenia,rozvadzania hnojiva(moznost sinic),svetlo zreguluj je extremne silne v plnom vykone,potreboval by si vediet kolko CO2 sa dokaze rozpustit v obratenej nadobe a na kolko okyslici vodu,najlepsie Dropchecker s kvalitnou naplnou alebo sledovat testom,co nie je bohviečo a pri kolisani to ani nespozoruješ

kubotai maju urcite v KE Aqua Canis 1,70€
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 27 Aug 2017 20:45 pm

Drop chcecker s naplnou kupeny z Ciny za par eur, tak uvidime.
V predchadzajucom akva som sa so sinicami nestretol, snad tak bude aj teraz, nechce sa mi studovat co to vlastne je a ako s tym bojovat.
Teraz svietim cca 9 hodin dry start ku veceru stmievam.
Potom skusim dat na nejakych 6h napr. nejakych 80% vykonu ( vlastne ani neviem kolko poloh ma ten stmievac k tomu svetlu - vyskusam zajtra)
Ten obchod nepoznam ale ked uz akva pojde tak isto tam volam a skocim - dakujem
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod matus.galan » 28 Aug 2017 19:55 pm

Ako pise Hora Kubotai maju dost casto v Aqua-Canis, to je hned oproti auparku cez koljanice elektricky. Zaparkujes, vybehnes, kupis a ides :) pripadne tam mozes zavolat maju aj stranku ci su na stave. Ja som ich mal tak ti dam jednu radu, pozor na to,ze vedia slusne skakat von z akva ak budes bez krycieho skla.

Vedia sa poriadne vyplasit, osobna skusenost. Ked sa zaplo svetlo alebo som prisiel k akva pri vypnutim svetle hned skakali von. Tak pozor na to. Mozno lepsia varianta je tetra ohniva a ta sa drzi v strede akva :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 28 Aug 2017 20:15 pm

matus.galan napísal:Ako pise Hora Kubotai maju dost casto v Aqua-Canis, to je hned oproti auparku cez koljanice elektricky. Zaparkujes, vybehnes, kupis a ides :) pripadne tam mozes zavolat maju aj stranku ci su na stave. Ja som ich mal tak ti dam jednu radu, pozor na to,ze vedia slusne skakat von z akva ak budes bez krycieho skla.

Vedia sa poriadne vyplasit, osobna skusenost. Ked sa zaplo svetlo alebo som prisiel k akva pri vypnutim svetle hned skakali von. Tak pozor na to. Mozno lepsia varianta je tetra ohniva a ta sa drzi v strede akva :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk

Tiez som to uz niekde cital...sakra...strasne sa mi pacia, chcem nieco co najviac hufove....
Krycie sklo nebude, mam dilemu....mozno to nakoniec bude "obycajna" neonka, toho skakania sa bojim, nedajboze dozadu za skrinku apod...
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 28 Aug 2017 20:35 pm

Co sa svetla tyka ma to 33w a je tam 7 poloh od max po minimum na stmievaci, (dajme tomu ze jedna poloha 15%)
Takze ako by ste svietili ked napustim vodu? Cca 70% 6hodin?
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Hora » 28 Aug 2017 20:57 pm

Seraph napísal:Co sa svetla tyka ma to 33w a je tam 7 poloh od max po minimum na stmievaci, (dajme tomu ze jedna poloha 15%)
Takze ako by ste svietili ked napustim vodu? Cca 70% 6hodin?

najprv si zisti,ci vobec znizuje tvoje zariadenie pH smerom dole a na kolko to dokaze az potom rieš svetlo,hnojivo
Skleneny DC z Ali ok ale napln je nafigu,nereaguje spravne ak vobec,aspon co som sa ja ulakomil a kupil som hned 3 flasticky,uz som pisal JBL alebo Dennerle a mozes sa spolahnut na tie farebne reakcie.
Preco mas problem s krycim sklom ak je pravda,co pisal Matus o kubotai?
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 28 Aug 2017 21:06 pm

Ako to mam zistit, mam ph papieriky ale svetlo nastavujem hned ked napustam vodu a dovtedy ziadne ph nezmeram...
Skusim teda pohladat lepsie naplne do dropcheckera.
Problem som myslel taky, ze ziadne nemam :) ale asi by da kdesi cosi dalo vymysliet v nejakom sklenarstve na mieru aj miestom pred hadicky...
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Hora » 30 Aug 2017 13:12 pm

Svetlo na 70% ja neviem,keď nepoznáš vodu,to by ti mal napísať niekto ako Stewie,Fazyl,Jofre(ten aj dry start robil)....a ostatok :)
Pásikový test je informatívny výsledok približnej hodnoty s veľkou toleranciou.
Ty ideš pokročilejším smerom,kde by som bez základných testov od JBL- pH (sú 3 druhy,tebe najpresnejší JBL 6-7,6),NO3,Fe,PO4 neostal a nehnojil bezhlavo podľa návodu.Ty si si vybral náročnejší smer :wink: Druhá vec je mať testy a vedieť,prečo merať,prispôsobiť ďalší postup výsledkom,ubrať,pridať,nedať vôbec :idea:
Tú hodnotu pH po napustení pásikom nezmeráš dostatočne,pozri si stupnicu kvapkového testu a porovnaj s pásikom,kde máš 6,8-7,2-7,6 ??? U ostatných hodnôt je to podobne u kvapkových presnejšie ako stupnicou tak výsledkom.
Tieto akvária sú citlivé na živiny,lebo rastliny nevyužívajú toľko živín,čo rýchlorastúce druhy a môže sa ľahko stať,že silné svetlo,hnojenie,málo CO2 a budeš mať hlavu v smútku ako akvárium vyzerá.
Sú to investície,niektorí akvaristi (je ich menej) aj tu na Akve majú pekné layouty bez nejakej potrebnej nutnosti vedieť chemizmus vody ale vedia sledovať stav rastlín.
Prílohy
IMG_20160511_134535.jpg
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.