125 po novom



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

125 po novom

Odoslaťod Tarrad » 17 Júl 2017 17:35 pm

Zdravím akva komunitu,

Po dlhom čase sa hlásim o5. Mal som tu tému post263204.html?hilit=dubai#p263204 akva si dlho bežalo bez výrazných problémov tak nebolo príliš o čom písať. a kedže času nebolo veľa tak ani chváliť sa príliš nebolo čím.

Teraz sa chystám na prerábku tak zase raz študujem fórum.

Rád by som šiel čo sa týka rastlín do niečoho náročnejšieho možno aj vytvorit nejaký scape.
Aj ked v mojom prípade to je asi silné slovo. :)

Je mi jasné, že momentálne osvetlenie nebude stačiť takže by som chcel pridať prerobiť alebo vymenit.
Momentálne 2x 24W T5

Pridať CO2

Filter chcem neskor vymenit za externý.

Na začiatok asi toľko.

Inak mám tam 3,5 ročného prísavníka, ktorého by som rád podaroval ak by sa niekomu páčil.
Tarrad
 
Príspevky: 26
Založený: 06 Mar 2013 12:37 pm
Bydlisko: Stupava

Reklama

Re: 125 po novom

Odoslaťod Tarrad » 17 Júl 2017 17:50 pm

Svetlo mám tri aleternatívy.

Mám to v kryte ucelenom a tak by som to rád zachoval takže:

1. vymeniť za LED celý kryt.
https://www.ferplast.com/eu/dubai-led-l ... black.html
ten vrchný plast je čierny ale mal by sa dať vymeniť za ten biely čo mám

2. pridať k T5 2x24W jeden alebo dva LED panely
http://nekto.sk/d/led-panel-stvorcovy-b ... biela/530/
http://nekto.sk/d/led-panel-stvorcovy-b ... biela/531/

3. trubice zrušiť a dať tam toto
https://www.ledprodukt.sk/led-panely/69 ... dena-biela
https://www.ledprodukt.sk/led-panely/69 ... epla-biela

V ledkách sa príliš nevyznám takže neviem ktoré riešenie ak vôbec nejaké by bolo vhodné.
Pridanie dalšiej trubice prípadne trubíc je nereálne z dôvodu tech. vyhotovenia krytu.
Tarrad
 
Príspevky: 26
Založený: 06 Mar 2013 12:37 pm
Bydlisko: Stupava

Re: 125 po novom

Odoslaťod Tarrad » 20 Júl 2017 22:06 pm

Čaute borci,

Odborník na svetlá čo by sa mi vyjadril sa zatial nenašie. Tak snáď neskôr.
Zatial niečo o akva:

Set:
Ferplast Dubai 80 80x50x35 125L čistý cca 90-95L
Filter:
Interný Bluwave 05 neskôr externý
Svetlo:
zatial 24W T5 2x Sylvania Luxline Plus
Ohrev nepoužívam,
CO2 v pláne

Dno mám štrk 2-5 mm ten chcem nechať.
Premýšlam a neviem či to nieje hlúposť spraviť dno v tomto znení:
Keramzit spraviť reliéf
sieťka
výživný substrát sera floredepod
štrk 5-7 cm

možno do predu na "travniček" by som dal len trošku štrku 2-3 cm a na to Akadamu.

Vymyslel som veľký nezmysel?

Akva plánujem veľa rastlín rôzne druhy jednoduché až mierne náročné plus nejaký mach na drevo. Kamene na udržanie reilefu a drevo ako deko.

Ako osádku by som chcel krevetky, slimáky, húf minirybiek okolo 30 kusov.
Možno o pol roka možno neskôr niečo na redukciu krevetiek. Ale to som zatial neriešil.
Možno otikov.

Za každú radu budem vďačný.
Tarrad
 
Príspevky: 26
Založený: 06 Mar 2013 12:37 pm
Bydlisko: Stupava

Re: 125 po novom

Odoslaťod ranko » 21 Júl 2017 18:17 pm

zdar, nieje mi jasne co vlaste potrebujes poradit..?!
Hore pises
" Rád by som šiel čo sa týka rastlín do niečoho náročnejšieho! a dole "Akva plánujem veľa rastlín rôzne druhy jednoduché až mierne náročné " Pozrel som predoslu temu a rastliny ti celkom pekne isli od 26.3 do 11.5 sa pekne chytili, neviem ci ti treba upgrade svetla ? tak ake chces tie rastliny?

Dalej
"Dno mám štrk 2-5 mm ten chcem nechať.
Premýšlam a neviem či to nieje hlúposť spraviť dno v tomto znení:
Keramzit spraviť reliéf
sieťka
výživný substrát sera floredepod
štrk 5-7 cm"
Na stary strk chces dat keramzit potom floredepot a na to dalsi strk? vsak to uz budes v polovici akva.. okrem toho z keramzitu asi moc relief neurobis.
ak sa ti nepaci terajsi strk tak by som dal navrch novy a vybavene a floredepot sa myslim dava uplne naspodok nie?

Rybky tiez este nevies ake?

mal by si si k tomu sadnut a rozmysliet si co vlastne chces. Ake ryby, od toho zavisia aj ake rastliny a od toho zavisi ci ti vobec treba upgrade svetla.
V akom stave je teraz to akva?
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: 125 po novom

Odoslaťod Tarrad » 21 Júl 2017 19:02 pm

Plánujem akva založiť nanovo čiže ten keramzit by mal ísť na spodok. myslíš že ak to prekryjem sieťkou na to floredepot a potom štrk že sa mi ten keramzit bude hýbať?

rastlinky som myslel nenáročné skor čo sa týka udržby čiže aby som nemusel týždenne vyhaddzovať kýbel rastlín. aj ked pri zábehu by asi rýchlo rastúce boli vhodné.
hej pod týmto svetlom rastú stonkovky celkom fajn ale nizkym "kobercovým" sa nikdy nedarilo preto vymýšlam niečo silnejšie.
čo sa týka rybiek písal som že mám predstavu húf malých a k tomu krevetky a slimáky. najskor Razbora galaxy, Razborka espei a jednoduchší druh kreviet. tuším neocaridina davidi. slimáky mám kotulky, tých sa asi nezbavím ale k nim by som chcel clintony.
Tarrad
 
Príspevky: 26
Založený: 06 Mar 2013 12:37 pm
Bydlisko: Stupava

Re: 125 po novom

Odoslaťod Tarrad » 21 Júl 2017 19:05 pm

Plánujem akva založiť nanovo čiže ten keramzit by mal ísť na spodok. myslíš že ak to prekryjem sieťkou na to floredepot a potom štrk že sa mi ten keramzit bude hýbať?

rastlinky som myslel nenáročné skor čo sa týka udržby čiže aby som nemusel týždenne vyhaddzovať kýbel rastlín. aj ked pri zábehu by asi rýchlo rastúce boli vhodné.
hej pod týmto svetlom rastú stonkovky celkom fajn ale nizkym "kobercovým" sa nikdy nedarilo preto vymýšlam niečo silnejšie.
čo sa týka rybiek písal som že mám predstavu húf malých a k tomu krevetky a slimáky. najskor Razbora galaxy, Razborka espei a jednoduchší druh kreviet. tuším neocaridina davidi. slimáky mám kotulky, tých sa asi nezbavím ale k nim by som chcel clintony.

čo sa týka momentálneho stavu akva tak bojujem s velkosťou fotiek. ak sa podarí pridám
Tarrad
 
Príspevky: 26
Založený: 06 Mar 2013 12:37 pm
Bydlisko: Stupava

Re: 125 po novom

Odoslaťod Tarrad » 21 Júl 2017 19:29 pm

IMG_20170721_175911_zmensena.jpg

IMG_20170720_214545 (2)_zmensena.jpg


foto akva v terajšej podobe a prísavníka ktorého by som chcel podarovať.
Tarrad
 
Príspevky: 26
Založený: 06 Mar 2013 12:37 pm
Bydlisko: Stupava

Re: 125 po novom

Odoslaťod ranko » 21 Júl 2017 19:53 pm

S Keramzitom osobne skusenost nemam, ani s inym palenym ilom, typu aquaclay liapor atd.. neviem ako sa sprava iba z temy substraty mam pocit, ze to nieje na neaky aquascape. Ja som mal vzdy strk.radim precitatat temu.
Co sa svetla tyka tak na kobercovky pri vyske 50cm budes musiet pridat. precitaj aj temu osvetlenie a je tu aj tema o led osvetleni..:)
Foto pridavat nemusis ak ho ides zakladat nanovo.
moc som ti nepomohol,sam nemam akva uz zo 3 roky, ale pracujem na tom :) snad pomozu dalsi.

edit: to takto vypada po takej dobe? uff uff, som cakal neaku lepsiu dzunglu.
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: 125 po novom

Odoslaťod Tarrad » 22 Júl 2017 00:36 am

ono s tou výškoou to nieje až tak zlé... realne tam je okolo 40 cm. ale ano potrebujem prisvietit. temy som prebehol ale aj tak by som rád niekoho kto sa v LED vyzná. ono myslím LEDky nedajú celé to farebne spektrum preto by som bol za pridanie k trubiciam čo tam mám ale zase mám taku skúšobnú nádobu kde svietim iba LED žiarovkou a rastliny rastú .... tak teraz neviem

ono ja som to celkom prekopal teraz bo to bolo dlhši čas zanedbane. preto su tam tri rybky a jeden prísavnik.... už to nechávam dožiť.
Tarrad
 
Príspevky: 26
Založený: 06 Mar 2013 12:37 pm
Bydlisko: Stupava

Re: 125 po novom

Odoslaťod Tarrad » 29 Aug 2017 15:21 pm

Zdravím komunitu.
Tak sa mi podarilo prerobiť akva.

Set:
Ferplast Dubai 80 80x50x35 125L čistý cca 90-95L
Filter:
Interný Bluwave 05
Svetlo:
zatial 24W T5 2x Sylvania Luxline Plus
Ohrev nepoužívam,
CO2 v pláne

Dno Sera floredepod keramzit sietka strk+ NPK kapsule

Flora z pôvodného akva + Vesicularia dubyana mini "Christmas", Alternathera rosaefolia, Marsilea hirsuta
Fauna zatial žiadna. časom kreverty slimaky a huf malých rybiek..

akva založene 24.8.2017
Tarrad
 
Príspevky: 26
Založený: 06 Mar 2013 12:37 pm
Bydlisko: Stupava

Re: 125 po novom

Odoslaťod Tarrad » 29 Aug 2017 15:40 pm

Foto z mobilu len pre ilustraciu.
Fotené v deň založenia.
Vodu mením raz za tri dni tretinu.
Kedy mám začať hnojit?
Mám hnojivo Easy-live Profito.
Prílohy
IMG_20170824_231529_zmensena.jpg
Tarrad
 
Príspevky: 26
Založený: 06 Mar 2013 12:37 pm
Bydlisko: Stupava


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.