54 l (iwagumi pokus)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 30 Aug 2017 22:42 pm

Rozumiem, skusim sa po niecom poobzerat a uvidim.
Popravde, planoval som a stale planujem mat funkcne akva bez potreby merat chemizmus vody, netusim ci sa mi to podari, kazdopadne to chcem skusit.
Dned som da docital informaciu, ktora bola napr. v protiklade s tym co som sa napr. docital tu : tekuty uhlik (u mna EasyCarbo) je velmi dobre a uplne v pohode kombinovat s klasickym co2 (u mna z toho zvona) - potom uz clovek nevie comu ma verit.

Mimochodom kedze ma prvy tyzden cakaju caste vymeny vody, myslite si, ze to moze byt aj voda priamo z vodovodu + seachem prime? Netusim ako inak by som dostal kazdy den novych 25l vody do akva, tak som kupil hadicu a pojde to rovno z umyvadla - taky je plan...)

Mam tam vobec pchat ohrieva? Popri hadiciach z filtra, chihiros doctor a este ten zvon s co2 uz je na pravej stene malo miesta, ale relativne ho este viem dat nalezato (ako tu radili v inej teme) za tu velku skalu co mam v pravo...

Momentalne zhanam nejake sietky na tie materialy do filtra a eska pasky na nejaky ten spoj hadica - plast rurka
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Reklama

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod matus.galan » 30 Aug 2017 23:32 pm

Sietky kupis bud china aliexpress, ebay, alebo profiplants.cz

Tahovacie pasky najdes v horbachu alebo akomkolvek lepsom hobby, zeleziarstve. Pripadne kuk na hlinikove aj tie su ok.

Ohrievac no ten tam pchat nemusis ak mas v pohode teplotu teraz po napusteni alebo neskor mozno bude treba pridat. Ja mam uz externy a tym padom nemusim do akva nic pchat :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod matus.galan » 30 Aug 2017 23:47 pm

Okrem ineho http://www.profiplants.cz/sk/produkt/fi ... e-12-16-mm toto je to co hladas :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 31 Aug 2017 22:57 pm

Dakujem skusam u nas nieco na buduci tyzden pohladat...plastove vyzeraju ako lepsia volba...snad budu.

Este som sa pytal na pridvanie vody priamo z kohutika.....mate s tym skusenosti (ja viem ze vsade su parametre vody ine) ale planujem k tomu doliat seachem prime, inak si neviem predstavit vymeny vody prve tyzdne.....cca 50%

info update: stale prebieha dry start, niektore listky monte carla vybledli a "odisli" ale pusat to dost malych, ktore si hladaju miesto kam pustit korienok.....pri tych ktore su na kraji pekne kam az daleko dole to pusta korene, takze kazdy den cca 10 min vyvetram, postriekam vodou a opat zatvaram.....uz sa mi ale pomaly treba chystat na pripravu filtra (spajanie hadiciek, dvojkohutov apod.)
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod matus.galan » 01 Sep 2017 00:33 am

Ja napustam vodu uz len priamo z vodovodu. Pokial tam nebudes mat zivu osadku tak to podla mna riesit nemusis. Potom ked budes mat ryby atd. tak pred napustenim nalejes prime a pustas vodu z vodovodu. Musis mysliet ale na to,ze voda z vodovodu ma obsah co2 co vie obcas zmenit hodnoty ale to uvidis casom.




Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Hora » 01 Sep 2017 11:50 am

Seraph napísal:inak si neviem predstavit vymeny vody prve tyzdne.....cca 50%

:?: :?: keby si mal 540 l akvárium nepoviem ale u teba je 50% dve vedra vody,mnoho ľudí vo väčších objemoch hnojí metódou Estimative index a tam sa mení voda 1x týždenne povinne 50% :!:
Seachem je neprimerane predražená značka,ak ti ide o chlor a ťažké kovy skús Aquatan alebo Aqua safe s tým istým výsledkom na neutralizáciu.
Dôležité je liať vodu rovnakej teploty ako bola vytiahnutá,hlavne ak už bude zarybnené,preto nehľadaj lenivé hadicové vychytávky rovno z umývadla a použi klasika vedrá.

Tekutý uhlík ti nikdy nenahradí plynné CO2,keby bol plnohodnotná náhrada,tak si podobne priplatím za hotovú zmes a netreba mi fľašu+komplet vybavenie k tomu a starosti okolo toho.
Po internete idú protichodné názory na tekutý uhlík a jeho využitie s/bez doplnkového CO2 ale tvoje sprayové rozpušťanie nepovažuj ako zdroj a ECarbo ako doplnok.Nechcem ťa zneisťovať,no vybral si najmenej efektívnu alternatívu z možných,už lacné CO2 burčiak má pri pravidelnom obhospodarovaní lepšie výsledky,hoci je nestabilný,no dá sa vymakať určitými zmenami k dobrým výsledkom.Prejsť však na droždie ti nedoporučujem,lebo treba poznať reakciu čerstvej,týždňovej,dvojtýždňovej náplne.
Vyskúšaj to Carbo,ale naozaj pozor na dávkovanie,neviem,či ti pri kobercovke pomôže,skôr pri normálnych rastlinách bude uhlík využitý viac a nejaké machy sa pri tomto cočkovaní nesnaž ani kupovať.
http://akvarijni-hnojivo.cz/glutaraldeh ... -clanek-22
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 01 Sep 2017 20:52 pm

Samozrejme radsej by som daval odstatu z vedra a izbovu teplotu ako akva, ale ako to najlepsie spravit neviem.
Akva je na skrinke a samospadom s tym co odkalujem by som niekolko kilove vedro drzal vo vyske hlavy trosku dlho...skratka nevuem ako to najlepsie vyriesit....navyse pri vymene potrebujem cca vyse 20l vody menit(aj viac) a nemam si kde tolko vody nechat odstat....neviem no, prave preto som kupil hadicu a rovno z umyvadla....

Este uvidim, a Hora dakujem - pozriem sa po tych lacnejsich alternativach aj ked to seachem vsade pisu, ze je cosi viac ale asi marketing, neviem...
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Ela » 01 Sep 2017 21:05 pm

Sorry ze tu píšem... Ale Seraph mas spravu.
Obrázok používateľa
Ela
 
Príspevky: 125
Založený: 17 Aug 2017 07:40 am
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Hora » 02 Sep 2017 16:57 pm

Seraph napísal:seachem vsade pisu, ze je cosi viac ale asi marketing, neviem...

Pri Seachem výrobkoch nájdeš vychvaľovacie a porovnávanie opisy s výrobkami konkurencie v prospech Seachemu a vďaka tomu neznalý zákazník radšej priplatí za ,,kvalitu",ktorú by ale mohol mať za zlomok ich ceny.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 11 Sep 2017 22:40 pm

Zdravim vsetkych, mensi update:
stale som trpezlivy a je to vo faze dry start - lava strana ide pomalsie, tam bolo monte carlo v horsom stave, ale uz tam pomaly vidno nove vyhonky...
Zda sa, ze ten ADA substrat je fajn, korienky sa tahaju a tahaju, niekedy sa mi zda ze az privelmi do hlbky dokazu ist....
Uvidim ako dlho este vydrzim, stale to odkladam, asi mam trochu strach a obavy zo zapojenia filtra, hadiciek, dvojkohutov, apod....ale uz to asi nebudem dlho odkladat...
Prílohy
IMG_1647.JPG
IMG_1646.JPG
IMG_1648.JPG
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod matus.galan » 11 Sep 2017 23:07 pm

Ja uz by som neodkladal :) myslim,ze mozes napustit.
Nemas sa coho bat. Bud to pojde v pohode alebo budes trosku maturovat.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 11 Sep 2017 23:37 pm

no v piatok bude volno, pomaly si to pripravim, ponapajam, a cez vikend resp. po vikende to skusim....este si ale musim raz precitat tie odpovede na moje dotazy v teme o EHEIM 2211 apod.....a este objednat profito, seachem stability apod. z netu....
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod matus.galan » 12 Sep 2017 00:58 am

.akvazahrada.sk kukni tam. Inac s filtrom nemas co riesit. Tam nic nie je. Zlozis, odmeras hadice, narezes, pripojis kohuty a koncovky a hotovo :) tam nie je co vymyslat. Drzim palce


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 12 Sep 2017 08:25 am

Diky .akvazahrada jednoznacne, vsetko co mam v tomto "projekte" mam odtial.
Hadice nie su dlhetak uvidim, rezem len ak vy mali vznikat previsy ze? No uz sa tesim...este skusim vyriesit sklo s nejakymi drziakmi. Musim este raz precitat tu recenziu na ten eheim :) navod je otrasny...
N
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod matus.galan » 12 Sep 2017 11:16 am

Tak kusky si aj tak musis narezat kedze ides pouzit dvojkohuty. Hore na hlavu si odrezes nieco okolo 5cm to ti bude static a dole si das trosku dlhsi kusok ale to uz zalezi ci chces mas dvojkohuty v rovnakej vyske alebo jeden hore a jeden dole.

Tusim ten filter nema kos ako napr 2213 cize dole nasypes nieco hrubsie na filtrovanie, na to das jeden tusim ten modry tam je molitan a na to potom filtracnu keramiku najlepsie v sietke a na to zasa filtracny molitan alebo vatu. Vata sa rychlo zanesie a tak ju budes castejsie menit. Ta nadoba je mala takze necakaj,ze budes bez cistenia ficat velmi dlho, sak sam uvidis casom.

Napustenie filtra nasatim vody pripadne ho mozes napustit mimo vo vani a zavriet a spustit. Da sa to aj tak aj tak.

Na youtube je kopec videi. Ja by som inac zacal bez krycieho skla. Nemas tam ziadnu osadku ani nic takze to tak bude krajsie.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 12 Sep 2017 12:34 pm

Diky len mam otazocku:
Mam pocit, ze v zeme pri tom filtru si ten spodok pisal naopak: t.j. ze najpr keramiku (mam valceky) potom modry molitan, potom mam eheim pro substrat a potom ta modra vata- moze byt tak?
Eska pasky kupene aj sietka na tie media - diky za podnet tebe a Hore :)
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod matus.galan » 12 Sep 2017 13:00 pm

Je jedno co das na spodok ci hrubsi filtracny molitan alebo origo set kde su od spodu 1. Vlaceky (volne ulozene) 2. Modry hrubsi molitan 3. Eheim pro (najlepsie v sietke) a na to tam dodavaju bielu filtracnu vatu aby voda na vystupe bola co najcistejsia.

Inac daval som to tu niekde uz ked som mal eheim 2213 tak ja som si z ciny kupil 3m filtracnej vaty a uz len strihal a menil :) bolo to super lacne.

Pripadne vies kupit iemnejsi filtracny molitan a nepouzivat vatu kedze ta sa rychlo zanasa a osobne sim neznasal cistit eheim filter.

Moznosti ako poskladat ulozenie filtra je viac, kazdy si najde to svoje. Niekde sa odporuca dole keramicke valceky alebo hruby molitan a na to potom jemnejsi molitan a az potom keramika napr. Eheim pro. Ide o to aby sa ti keramika nezasrala bordelom ale aby k nej dosla co najcistejsia voda a velky bordel sa zachytil na molitane a valcekoch odkial to vies lahko vycistit.

Verim ale ze skor ci neskor pojdes do ineho filtra :) ako napriklad tetra tec ex 600-800. Cistim raz za 6-12 mes, praca s nim je super lahka, super tichy, kvalitny prietok,.... preto som zvedavy ako ti to bude hucat lebo posledne varky eheim co sa vyrabaju niesu take ako ked boli made in germany.

Rad som pomohol aspon trochu.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod matus.galan » 12 Sep 2017 13:02 pm

Kuk moju temu, mam tam aj foto filtra :) 41x41x41 Cube - Matt

https://r.tapatalk.com/shareLink?share_ ... are_type=t


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Hora » 12 Sep 2017 14:37 pm

Modrý zrnitejší molitan má viac opodstatnenie na spodok.Zachytí väčšie/hrubšie vtiahnuté časti .Ty nemáš 6l kanyster na improvizovanie s náplňami,bude dobrý každý ml,preto si vyskladaj rozumne s ohľadom na trochu mechanickej,zbytok biologickej filtrácie pri dosiahnutí čo najväčšieho prietoku pri slabšom filtri na veľkosť akvária.

Tú keramiku máš tiež Eheim?Ak je to mech,tak ten zbytočne do takého malého filtra dávať,má hladšie,menej porézne steny,lebo je skôr na mechanické čistenie,čo ti urobí spoľahlivo aj ten kúsok modrého kolečka dole a na biologickú filtráciu použi Eheim pro dovrchu.

S vatou si neznižuj prietok,lebo tebe bude každý liter naviac k dobru.Väčšina vatu z dôvodu rýchleho zanesenia a oslabenia prietoku nepoužíva vôbec a kto ju používa,tak si koriguje silnejší výtok na výstupe.Chybu,že nedáš vatu neurobíš,aj keď tu je mnoho názorov,že je možnosť poškodenia hlavy.
Teraz pri napustení ju daj,nech ti pochytá aj mikročastice z vody a prečistí ju lepšie,po týždni od napustenia pri výmene sa rozhodni sám,či ju budeš používať alebo nie.

Molitan na spodku zachytí veľa a čo prepustí je nepodstatné,ale sám uvidíš,že budeš mať minimálne hrubé nečistoty na ňom pri čistení a ešte tam budeš mať aj ten Eheim pro substrát.
Zober si roky pozadu,kde sa používal čisto len molitan,žiadne keramické náplne neboli a išlo to.Molitan sa dostáva do ústrania pretlačovaním ,,lepšej“ náhrady s niekoľkonásobne väčšou plochou m2/l pre osídľovanie baktérii.

Tvoje akvárium alebo lepšie povedané vybraný smer gumi pokus je na prerybnenie neprijateľný,rybky budú ako sa hovorí čerešnička na torte a základ bude layout,tzn. že minimum odpadových látok,keď sa bude dariť aj flóre.
Zo zapojenia nemaj žiadne bobky,nič komplikované to nie je a doťahuj ako kohúty,tak sk pásky s citom.Mne ide 11 ticho,chlapec ju má v spálni,žiadny zastrašujúci hluk nebude.

Akva vyzerá pekne,ja nemám šajnu,či to máš vyskladané dobre a nejaký konkrétny kameň nemá byť trošku nahnutý inak alebo uložený inde :mrgreen: ,ktorý je hlavný kameň,či to je zlatý rez a tak ako tu chlapci točia a ja nerozumiem nič :shock: :?: ,ale ich postrehy vedia len v maličkom preložení terajšieho stavu urobiť celkovo zmenu vzhľadu k lepšiemu :arrow: to už viem porovnať podľa foto pred a potom :? ,snáď ti pomôžu.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 12 Sep 2017 16:47 pm

Hora a matus mate u mna pivo ak pridete do PO, vy ste vlastne dvaja najaktivnejsi v mojej teme za co Vam patri velka vdaka. :pivo:
Skusim to nejak vyskladat, aby bolo dobre.
Uplne dole dam modry molitan, potom trosku tych valcekov (bez sietky teda), na to eheim substrat pro tie gulicky (biologicka filtracia a to dam do sietky) a na to dam tu vatu - uvidime ako vydrzi (ale popravde vystrasila ma veta, ze by sa mohla pokazit hlava filtra)
Po matusovom poste, som sa na seba sam hneval a aj ked som filter vyberal asi 2 tyzdne aj vdaka recenzii tu na akva.sk som zvolil eheim, a dnes uz som zacal pozerat po tych tetra filtroch, ale pravdupovediac peniaze nemam na vyhadzovanie, takze bude ako bude - ja verim, ze bude OK a ze aj ak bude kus hlucny tak to po case a zaneseni trosku prejde (uz si odkladam prelozky z vajec dovnutra do skrinky, ab som to odhlucnil :D )

Pustim sa do toho pomaly v piatok, Vase instrukcie mi pomozu a budem si ich znova a dookola citat.

Co sa tyka tych iwagumi odbornikov, cakam na nich v tejto teme od jej zalozenia, ale nejak sa neukazuju.
Viem ze existuju nejake halusky, zlaty rez apod...popravde netusim co je standard a tento layout sa mi ako hardscape pozdaval, tak som to nechal tak, hybat sa s tym uz viac menej aj tak neda, korienky monte carla idu pekne vsade, dnes objednane nejake veci a vlastne sa este rozhodujem ci budem menit vodu kazdy den alebo kazdy druhy den (mam na mysli 1. tyzden), kedze nejde o kalsicku ADA ale o tu Light verziu....asi kazdy druhy.....potom drzte palce, pre mna ucitela na univerzite a to humanitnych predmetov su technicke zalezitsoti trosku tazsie... :)
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Hora » 12 Sep 2017 18:19 pm

Neboj,hlava sa ti nepokazí bez vaty a hlučný kus už kúpil Matúš.
Ešte raz,ak máš válčeky od Eheimu,tak to budú mechy :idea: a je zbytočne tlačiť do už tak malého kanistra viac mechanickej náplne ako biologickej.Radšej daj Eheim substrát,čo vojde,ak to sú válčeky buď Siporax alebo Aquanova a pod. porézne,urob ako píšeš.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 12 Sep 2017 19:19 pm

Valceky su Tetra CR Filterrings
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod matus.galan » 13 Sep 2017 01:42 am

Ak budes nieco od eheim potrebovat ako valceky alebo pro keramiku este mi nejaka doma ostala :) pripadne jemnejsi modri molitan co som kupil vo vacsej kocke a narezal pre svoje potreby :) som z KE tak nie je problem sa dohodnut a ako pise hora, dole molitan a napchat to eheim pro a na to vata na zaciatok, vybavene. Podla mna je molitan dole lepsi ako valceky. Ja mam v jednom kosi polovicu valcekov cize zopar a na tom hrubsi molitan a je to super.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Hora » 13 Sep 2017 13:45 pm

Najjednoduchšie zavodnenie filtra urobíš pri úplne naplnenom akváriu,otvoríš kohúty a nasaješ výpustnou trubkou ústami vzduch.Samospádom sa ti naplní aj filter aj hadice a doleješ ten kúsok vody,čo chýba.Pár minút bude zavzdušnený,pri použití vaty aj dlhšie,no po úniku všetkého vzduchu stíchne.Môžeš ním trocha potriasť za chodu,pomôžeš vzduchu skôr dostať von.Obaly z vajec nechaj na vajcia.
Previsy by som nechal,nerezal na mieru hadice,tam veľa nezachrániš a v budúcnu budeš chcieť preložiť akva inde,potom budeš spájať? Každá spojka je obmedzenie prietoku svojím spôsobom.

Ja som nedávno 1x od februára čistil hadice,lebo boli zanesené a som neveril ako sa zlepšil prietok,ten maglajz z nich je ale bohatý na baktérie,mali sa usadiť inde :mrgreen: toto si ešte objednaj,ona sa šikne aj na väčšie priemery tvojho budúceho filtra :wink: ale aj budeš musieť udržovať ich čistotu,lebo je to len 2211.
http://www..akvazahrada.sk/kategoria/pri ... ce-filtra/

Tetra valček som nedržal v ruke,čo som rýchlo prebehol TT filtre,tak sa používajú skôr na mechanickú ako biologickú filtráciu (podobne ako Eheim mech).Porovnaj si pôrovitosť,vpravo je zrnitý válček vhodný povrch pre baktérie.
Prílohy
703_5.jpg
703_5.jpg (11.3 KiB) Zobrazená 9679 krát
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.