3d pozadie



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

3d pozadie

Odoslaťod furmint22 » 19 Sep 2017 23:18 pm

Zdravim ludia, chcem si kupit 3d pozadie ale neviem sa rozhodnut ci 3d pozadie od Diversa alebo aqua axcelent. Je v tom vobec nejaky rozdiel? Za kazdu radu budem vdacny.
furmint22
 
Príspevky: 3
Založený: 19 Sep 2017 23:13 pm

Reklama

Re: 3d pozadie

Odoslaťod Seraph » 20 Sep 2017 08:38 am

Ak by som po vlastnej skusenosti mohol poradit, tak by som poradil 3d pozadie, ktore je SLIM !
Sam som mal klasicke 3d pozadie a jeho tvar bol tak roznorody, ze som si z akva zobral asi 8 litrov, ktore boli za pozadim a uplne zbytocne......preto radim SLIM, ktoreho zadna strana je rovna a pekne prilahne ku sklu pripadne s minimalnym odstupom...
Po 2 rokoch som vsak 3d pozadie zrusil (je v pivnici) - a za par centov nalepil zozadu tmavu ciernu matnu foliu
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 3d pozadie

Odoslaťod garf » 20 Sep 2017 08:47 am

Ja mam uz rok toto pozadie diversa http://www..akvariumonline.sk/diversa-3d ... -x-40.html

Nie je to slim a mozem potvrdit ze zabera dost miesta. Po bokoch su take zabrany, aby za pozadie nechodili rybky - po roku sa mi to od pozadia odlepilo, ale nie je to rusive a ani to nesposobuje ziadny problem (mozno tam ryby chodia, ale ziadna tam zatial nezostala :) )

Farba pozadia ide postupne dole - opat mi to nevadi, lebo pozadie sa prirodzene sfarbuje od rias a tak vyzera celkom prirodzene...uz som ho dokonca aj umyval savom - to bolo uplne biele (zaujimavy docasny umely efekt v akvarku), ale po tyzdni dvoch sa pekne zafarbi od rias a vyzera prirodzene...

Jediny problem teda vidim v tom, ze zabera miesto, lebo ide dost do priestoru na niektorych miestach...ja mam sirku akvarka 40 cm, takze to az tak nevadi...ale pri 35 cm to uz moze byt citelnejsie
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Re: 3d pozadie

Odoslaťod furmint22 » 20 Sep 2017 08:51 am

Dakujem za radu a preco zrusil kvoli 8 litrom? :-)
furmint22
 
Príspevky: 3
Založený: 19 Sep 2017 23:13 pm

Re: 3d pozadie

Odoslaťod furmint22 » 20 Sep 2017 08:58 am

garf. Ja mam sirku akva 50 cm tak tam problem nebol len ako to je ide farba dole ? Ja mam v plane pozadie koren od http://www..akvariumonline.sk/diversa-3d ... x50cm.html
furmint22
 
Príspevky: 3
Založený: 19 Sep 2017 23:13 pm

Re: 3d pozadie

Odoslaťod Seraph » 20 Sep 2017 09:33 am

Rusil som z inych dovodov (cierna stetinkova riasa apod), za pozadim sa hromadili odpadove latky, sem tam som odtial lovil rybku ak preskocila, a je pravda ze pozadie stratilo farbu, ked som ho vytahoval, tak spodok, ktory bol skryty v substrate mal este peknu povodnu farbu ale zvysok riadne vybledol za cca 2-3 roky
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 3d pozadie

Odoslaťod garf » 20 Sep 2017 09:36 am

Ja mam pozadie standard, ale bude to rovnaky material a farba podla mna...

Takto, vodu to nejak nefarbi, ale logicky sa na to pozadie usadzuju riasy, tak je to treba obcas vydrhnut kefkou...pri tom sa ta farba trochu vymyva, nie je taka intenzivna...ale ono to naozaj v konecnom dosledku nevidiet, lebo to aj tak je nahnedle a nezelenale od rias...teda aspon u mna...

ak ale budes mat dokonale akvarium bez rias, tak nebudes musiet nic drhnut a teda ti farba ostane podla mna...neobaval by som sa toho...akurat to nedrhni nejak velmi...
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Re: 3d pozadie

Odoslaťod I.P. Pavlov » 20 Sep 2017 13:16 pm

Ďalšia zbytočná téma a doplnenie chaosu pri hľadaní!
pozadie-do-akva-t625.html
akvarko-pozadie-t10355.html
pozadie-akvaria-t5865.html
pozadie-t1811.html
Tu je tiež skoro všetko z tejto stránky akva.sk

https://www.google.sk/search?q=pozadie+ ... 80&bih=920
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.