Two worlds



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Two worlds

Odoslaťod ranko » 06 Sep 2017 11:24 am

Zdravim vsetkych akvaristov.
Po dlhsej dobe prisiel cas na nove akva a tym aj novu temu v ktorej ho predstavim.

Moje akva skusenosti su najma teoreticke, takze by som to skor nazval vedomosti :)
Akva by som chcel viest smerom "nenarocne na udrzbu"

Parametre a technika:
Akva kocka 50x50x50cm tj 125l
Eheim ecco pro 200 2034
Eheim aquaball 130
osvetlenie T5 13w + Diversa led 10w (planovany chichiros uvidim ako bude postacovat aktualne pocas zabehu)
termo aquael 100w (planovany externy hydor,prizemny byt)

Substrat:
Aquabasic plus 2,5l
Raselina 0,15kg
Natalit 6l
Dennerle diamond black 20kg

Flora:
Microsorum pteropus 'Windelov'
Cryptocoryne crispatula var. balansae
Anubias barteri nana
Hydrocotyle leucocephala
Staurogyne repens

Fauna:
Aphyocharax anisitsi
Nannostomus beckfordi
Apistogramma panduro

Nadrz je kocka co ma vedie k myslienke vytvorit dvoj pohladove akva nie dvojpodlahove :)
z toho aj nazov Two worlds
nieco taketo.
http://imageshack.com/a/img923/2370/BnznD2.jpg
http://imageshack.com/a/img924/4810/lBAMZi.jpg
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Reklama

Re: Two worlds

Odoslaťod j » 07 Sep 2017 07:17 am

Toto môže byť zaujímavý projekt.
Osobne moc nemusím ten "strapatý" typ šutrov, ale ak sa ti to páči prečo nie. Ale moc prirodzene to väčšinou v akváriách nepôsobí. Tak isto sa mi zdá hmota toho koreňa až moc dominantná, som zvedavý ako to bude pôsobiť v akváriu. Minimálne môže byť problém s hromadením bordelu pod ním.
Prečo dva filtre?
Nad nejakými čističmi (pancierničky, otíci) si neuvažoval?
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Two worlds

Odoslaťod ranko » 07 Sep 2017 10:21 am

Dakujem.

Za co tomu napadu vdacim tu radsej riesit nebudem :)
Mne sa dragon stone a celkovo iwagumi velmi paci, kamene som kupoval davnejsie, lenze potom som obchode nasiel ten paradny koren tak som ho musel kupit, lebo amazon sa mi tiez paci. Viem ze to dokopy moc nepasuje.Chcelo by to aspon dve akvarka :D

Je pravda ze ten koren je do akva trocha nadrozmerny a preto tam planujem aj druhy filter koli lepsiemu prudeniu. :idea: sam som zvedavy co to spravi,ale ked som videl vo vacsich nadrziach pomocne "duchadla" tak reku vyskusam takto + ked prinesiem nove ryby mam zabehnuty filter do karantenky.
Panciernicky sa mi pacia Sterbai, len sa obavam aby mi nerozrypali tu krajinkovu cast.Uz pri cichlidkach som vahal,rozhodoval som sa medzi Mikrogeophagus altispinosus ale panduro su srdcofka a zas tak moc nebagruju, uz som ich mal.
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: Two worlds

Odoslaťod newsted » 07 Sep 2017 12:47 pm

Aphyocharax anisitsi zvacsa akusuju plutvy.
Prionobrama filigera vyzera podobne, ale je mierumilovnejsia
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Two worlds

Odoslaťod matus.galan » 07 Sep 2017 14:13 pm

Ahoj,

Pancierniky ti to cele rozhadzu :) a ked pozeram,ze aky tam davas substrat tak myslim, ze panciernikov by som vylucil. Maju najradsej piesok a taktiez ak tam nebude dost miesta pre skrivanie tak budu velmi plache aspon moje pandy boli kym som nepresiel na BW akva :)

Drzim palce so zariadovanim. Ja mam 40x40x40 a poviem ti je to trosku problem to zariadit tak aby vsetko sedelo a aby si mal aj dobre prudenie atd...


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Two worlds

Odoslaťod ranko » 07 Sep 2017 15:44 pm

newsted napísal:Aphyocharax anisitsi zvacsa akusuju plutvy.
filigera vyzera podobne, ale je mierumilovnejsia


Okusuju plutvy? To som sa zatial nikde nedocital.
Mal som ich v predoslom, ale len kratko lebo kym som bol prec akva prasklo a nemam ich tak odsledovane, myslis ze aj pri takejto osadke to budu robit? Skalare neplanujem ani Betu.Zatial to skusim s mojim vyberom, vsak nic nieje na veky.

matus.galan napísal:Pancierniky ti to cele rozhadzu :)

Drzim palce so zariadovanim. Ja mam 40x40x40 a poviem ti je to trosku problem to zariadit tak aby vsetko sedelo a aby si mal aj dobre prudenie atd...


Hej to som presne pisal aj ja preto ich tam ani neplanujem

Dakujem za postrehy
Tvoje akva sledujem, ako aj ostatne na fore. :) Uvidim ako sa mi to cele podari doladit, neaku predstavu uz mam.
Momentalne to cele stoji na skrinke, teda este nestoji, lebo dnes ma dojst.
Zajtra neake veci z eshopu
Ked to zbucham cez week& tak stiham este burzu v nedelu.
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: Two worlds

Odoslaťod ranko » 19 Sep 2017 21:31 pm

Caute.
Tak som to vcera konecne zbuchal. Burzu som nakoniec nestihol :( a nezohnal som zatial vsetky rastlinky co boli v plane, ale aspon to co som chcel na koren mam. Rozmyslam este nad Bolbitis heudeloti alebo Ricica dole na ten pahyl. Miesto Hydrocotyle tam docasne plava Ludwigia palustris. foto v albume.
Aquaball som nakoniec vybral, lebo z toho bola pracka. Uvidim ako sa casom znizi prietok.

PS: ako pridam foto do temy?
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: Two worlds

Odoslaťod ranko » 19 Sep 2017 22:00 pm

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: Two worlds

Odoslaťod j » 20 Sep 2017 07:16 am

Zatial fajn. Len ten svetlý šuter tam dosť kričí. Umiestnený je dobre, len sa nehodí k ostatným a vyzerá to neprirodzene. Lepšie je do celého akvária použiť kamene jedného druhu. Skús nad tým porozmýšlať.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Two worlds

Odoslaťod ranko » 20 Sep 2017 08:05 am

Jj, som si vedomy. Prave preto chcem na ten pahyl vedla toho kamena umiestnit neaku rastlinku cca 10-15cm. ktora bude kryť pri jednom pohlade ten velky kamen a druhom pohlade dragon stone. Tie mi trochu viac usli dopredu oproti povodnemu planu.
Manipoulacia bola trocha obtiaznejsia oproti cvicnej krabici. Inak pohoda, az na to, ze som si rozbil krycie sklo :(
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: Two worlds

Odoslaťod vincent van gogh » 20 Sep 2017 11:59 am

Som myslel, že to bude "dvojpodlahové",teda v zmysle vidieť skrz. Takto (spredu a zboku) je to určite na hardscape jednoduchšie .
Podla mna , - ked odstrániš ten neprirodzený kamen ,ako spomína kolega 'j'
- zoženieš a doplníš rastliny
- všetko bude fungovať ako má,
bude to pekné akva.

PS. len na margo, celkom by tam pristali aj Oryzias woworae.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Two worlds

Odoslaťod ranko » 27 Sep 2017 19:05 pm

Caute.
Obraciam sa na Vas s prvym problemom :( Na rastlinkach Microsorium mi ocerneli konce listkov. najprv som myslel,ze je sposobene manipulaciou pri prenose a sadeni, ze sa polamali,alebo pomackali, ale neak sa to siri a anubias zacal zltnut a sklovateju mu listy.Piaty den pridavam 1ml tenso striedam obden s 1ml KNO3. vymena vody 1.tyzden denne 30% teraz kazdy druhy den 30%. svietim prvy tyzden 5hodin, teraz od nedele 6hodin.
Foto v albume, pls poradte.
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: Two worlds

Odoslaťod I.P. Pavlov » 28 Sep 2017 14:58 pm

Microsorum má tiež názov "hnedovka", teda ak sú konce hnedé, je to prírodzené. Ak sú čierné, tak je problém.
Zo svojich skúsenosti:
Microssorum nemá rád presun, premiestnenie
-//- dlho si zvyká na nové prostredie
-//- dokáže prosperovať i bez živín ak sú v akváriu ryby, takže s hnojením opatrne
-//- silné svetlo mu škodí, najmä v novom prostredí

čierné listy, ktoré sú na viac ako 30% listu treba odstraňovať, rovnako staré korienky a usadeniny na nich, korienky nemajú byť ponorené v substráte, ale ľahko nad substrátom, ideálne je mať ich priviazané na koreni, kameni
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Two worlds

Odoslaťod ranko » 28 Sep 2017 18:31 pm

tak som jeden obetoval pre detailnu foto.
Obrázok
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: Two worlds

Odoslaťod I.P. Pavlov » 28 Sep 2017 20:11 pm

Ako som písal
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Two worlds

Odoslaťod ranko » 14 Jan 2018 22:36 pm

Zdravim vsetkych. Dnes som z Exotiky doniesol prve rybky Beckfordi 10x a 4x otikov tak rovno spacham aj maly update.
Medzitym som upgradoval svetlo na planovany chihiros 501a svietim od 9-13 a od15-20:30h na priskrteny vykon. Potrapil som sa tiez s ciernou stetkou a obcas aj zelenou vlasatou. Zda sa ze je to na dobrej ceste,takze teraz experimentujem s hnojenim, svetlom a prudenim vody. Momentalne menim 2x do tyzdna cca 1/3 az 1/4.

Obrázok
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: Two worlds

Odoslaťod ranko » 21 Feb 2018 22:12 pm

Caute, ukradol som si kusok casu na nove hlasenie:)
So stetkou bojujem dalej plus sa pridala zelena riasa, ta sa drzi na listoch Ludwigie a cierna na Windelow.Zatial to nieje nic hrozne. Od januara som zacal pridavat CO2 z kyselky a jedlej sody, takze som si tym zrejme rozhodil hnojenie. Na lavu stranu pribudol Eleocharis v obchode vedeny ako minima (zrejme pusilla) dufam ze sa chyti. Dost sa premnozili levatky a v akva robia riadny brajgel. vodu stale menim 30% 2x tyzdenne koli stetke. Teplota 24 nic ine nemeriam.

aktualny stav
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: Two worlds

Odoslaťod ranko » 12 Mar 2018 18:44 pm

Caute prosim ako pomoct rybkam pri otrave CO2. Pustil som vzduchovanie a vypol co2 samozrejme, co este..? Pomoze vymena vody?
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: Two worlds

Odoslaťod MaceKx » 12 Mar 2018 18:48 pm

Ano vymena vody odstata bez chloru aspon par minut, snaz sa trafit teplotu aby si im neurobil este vacsi sok. Nez vyprcha CO2 z vody bude to trvat vymenou vody to urychlis. Vzduchovanie a voda.
MaceKx
 
Príspevky: 487
Obrázky: 25
Založený: 19 Dec 2010 16:09 pm
Bydlisko: Skalica

Re: Two worlds

Odoslaťod Hora » 12 Mar 2018 18:58 pm

Rychla prva pomoc 3% peroxid vodika 5ml na skutocnych 20l vody.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Two worlds

Odoslaťod ranko » 12 Mar 2018 19:38 pm

Diky za rychlu radu. Vymenil som cca 1/3 vody vzduchujem. Peroxid zial nemam, ale dobre vediet. Zial pre otikov uz neskoro :( jeden este bojuje. Beckfordi su vsetky u hladiny.
Som to rano neak zle pustil a kym som prisiel z roboty cele to vybublalo. Rovno som to aj zrusil, aj tak to robilo len problemy.
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: Two worlds

Odoslaťod snajprik » 12 Mar 2018 20:06 pm

Ja CO2 dodávam takto už roky a pohodička :) clanky/co2_tibi.php
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Two worlds

Odoslaťod ranko » 27 Feb 2019 20:17 pm

Cafte, tak som tu po dlhsej dobe s aktualizaciou, sucasny stav vypada takto. Prekarame sa este s ciernou stetkou. Asi tri mesiace dozadu som rozbehol burciak, rastlinky som trochu popremiestnoval tak som zvedavy ako to dopadne. Tetry su na navsteve docasne kym kamos prerobi akva
Obrázok
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: Two worlds

Odoslaťod ranko » 13 Sep 2020 19:49 pm

Cafte. Tak toto akva je ododnes už minulosťou. Keďže má táto téma až 1 stranu tak ďalšiu zakladať nebudem :) Ešte je to neučesané, ale nedá mi nepodeliť sa. Foto je z telefónu,keď to sadne skúsim lepšiu
Prílohy
20200913_194400.jpg
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.