Problem s odchytom ryb v akvariu



Všetko okolo akvarijných rýb

Problem s odchytom ryb v akvariu

Odoslaťod Phantom » 25 Apr 2005 21:26 pm

Mam problem pochytat ryby,jedna sa o tetru paraguajsku.Nadrz je husto zarastena a ryby su rychle :?,takze pohyb so sietkou nie je najlepsi.
Skusal som uz ryby nahat aj v tme,aj pocas dna,ale neuspesne :(
Rozmyslal som uz o tom,ze kusok strku z predu odhrniem a stiahnem vodu,lenze to sa mi nechce pretoze nadrz ma 200 lit..
Takze sa vas pytam,ci existuje sposob ako ryby chytit,tak aby som nedotrhal rastliny a zaroven nevypustil akvariu?
Elektrosoky v plane nemam a ani priotravenie Co2 :wink:
Vopred dakujem :wink: :roll:
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Reklama

Re: Problem s odchytom ryb v akvariu

Odoslaťod tiger » 25 Apr 2005 21:32 pm

No vobec ti nezavidim tuto situaciu.Skus to so sackom,cim vacsi tam das tym lepsi-hlavne priehlad. a skus ju tam nahnat.
Obrázok používateľa
tiger
 
Príspevky: 108
Obrázky: 7
Založený: 28 Feb 2005 16:51 pm
Bydlisko: Senec

Re: Problem s odchytom ryb v akvariu

Odoslaťod Milos Gnida » 25 Apr 2005 22:58 pm

phantom poznam to aj ja, u mna su to zasa male guramy , mam problem ich chytiť , vždy zalezu do rastlin , mam v plane kupit zvon /fajku/ možno to poradi :) , kukni v barkyho albume tu
Milos Gnida
 
Príspevky: 154
Obrázky: 33
Založený: 28 Jan 2005 18:08 pm
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Problem s odchytom ryb v akvariu

Odoslaťod balky » 26 Apr 2005 08:19 am

Milos Gnida napísal:phantom poznam to aj ja, u mna su to zasa male guramy , mam problem ich chytiť , vždy zalezu do rastlin , mam v plane kupit zvon /fajku/ možno to poradi :) , kukni v barkyho albume

Ak ma problem vychytat rybky pomocou sietky, obavam sa, ze s fajkou mu to nepojde o nic lepsie-hoci by pouzil aj ten najvacsi prierez. Minule som sa natrapil s malymi blackmolly, a to bolo len 5litrova nadoba na odkotene. Stacilo, ze sa rozplavali a uz som ich do fajky nevedel dostat.(30molly som prekladal dobru 1/2hodinku. Kym do fajky viem nachytat aj 6-7mecunov, molly max.3.Ale nie preto, ze boli sikovne, skor sa nedali naplasit, nechali sa unasat vodnymi virmi, co vytvarala fajka. takze ako mi do nej vplavali, tak mi hned z nej aj vyplavali). A co uz take dospele tetry....
Skor by som to riskol s velkou sietkou, nechal trocha vyhladovat a nalakal na jedlo....Je jasne, ze aj niektore listky z rastlin padnu za obetu, ale ved tie sa coskoro nahradia novymi....
balky
 
Príspevky: 21
Založený: 13 Apr 2004 15:17 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Problem s odchytom ryb v akvariu

Odoslaťod Kulko » 26 Apr 2005 18:54 pm

Phantom- hlavne klídek a istú ruku. :-)
Kulko
 
Príspevky: 83
Obrázky: 2
Založený: 15 Jan 2005 18:49 pm
Bydlisko: IŽA

Re: Problem s odchytom ryb v akvariu

Odoslaťod dracula » 26 Apr 2005 20:12 pm

tetry paraguajske, nocna mora pri chytani sietkov...poznam z vlastnej skusenosti.......ale ako tu uz dakto pisal daju sa nalakat na zradlo.....
Obrázok používateľa
dracula
 
Príspevky: 129
Obrázky: 10
Založený: 22 Nov 2004 23:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Problem s odchytom ryb v akvariu

Odoslaťod salik » 26 Apr 2005 21:46 pm

Phantom, pouzi dve sietky, jednu vacsiu na odchyt, jednu mensiu na nahnanie, touto kombinaciou som chytil vsetko :idea:
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Problem s odchytom ryb v akvariu

Odoslaťod kyslík » 27 Apr 2005 10:39 am

Ahojte, tento problém som riešil v morskom akva pri odchyte Ch.parasemy -párik, tam tiež nie je šanca ich chytiť ani s desiatimi sieťkami..
:D Urobil som to nasledovne : igelitový/ dnes polyetylénový/ sáček doň kameň a umiestnil som ho na dno akva, kraje sáčka som trochu ohrnul aby bol dostatočný vstupný otvor.Nechal som ho 2-3 dni v akva, aby si ryby zvykli na nový objekt :lol: a nedával som im za ten čas žiadne krmivo.Potom som dal do sáčka pár patentiek a čakal som..Za dve hodiny tam vliezol samec,/ ale pokusov mal mnoho, ale bol nedôverčivý :)/ za 10min samica a bolo....Otvor som upchal sieťkou a sáček vytiahol aj s rybami.Tento patent už použili viacerí moji kolegovia z www.reef.cz

Zdraví Kyslík
kyslík
 
Príspevky: 152
Obrázky: 4
Založený: 17 Jún 2003 08:32 am
Bydlisko: Partizánske

Re: Problem s odchytom ryb v akvariu

Odoslaťod tiger » 27 Apr 2005 21:23 pm

kyslik dost dobry napad a hlavne skoro ako moj
Obrázok používateľa
tiger
 
Príspevky: 108
Obrázky: 7
Založený: 28 Feb 2005 16:51 pm
Bydlisko: Senec

Re: Problem s odchytom ryb v akvariu

Odoslaťod Radius » 28 Apr 2005 21:55 pm

Podla mna by si mal spravit podobne ako Kyslik.Inak ja rybky chytam tak, ze na noc dam do vody sietku a o den ich pochytam :/
Obrázok používateľa
Radius
 
Príspevky: 141
Obrázky: 18
Založený: 12 Apr 2005 20:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Problem s odchytom ryb v akvariu

Odoslaťod Phantom » 01 Máj 2005 20:10 pm

Dakujem za odpovede.
Salik ma velmi dobry napad,akurat sa mi neda vobec sietkou...pohybovat,kedze ryby hned idu ku dnu medzi rastliny.Kyslikov napad je tiez dobry,akurat by hned z tade vyplavali :( takze asi na koniec sa na ne vykaslem a necham ich tam :)
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Problem s odchytom ryb v akvariu

Odoslaťod kyslík » 02 Máj 2005 09:29 am

Phantom napísal:Dakujem za odpovede.
Salik ma velmi dobry napad,akurat sa mi neda vobec sietkou...pohybovat,kedze ryby hned idu ku dnu medzi rastliny.Kyslikov napad je tiez dobry,akurat by hned z tade vyplavali :( takze asi na koniec sa na ne vykaslem a necham ich tam :)


Nuž musel by si čakať pri akva a sieťkou hned zakryť vstupný otvor , tak som to robil ja, alebo okolo otvoru dať slučku zo silonu a po vplávaní rýb dnu zatiahnuť. Je to o trpezlivosti čakať, kedy sa im uráči...

Kyslík
kyslík
 
Príspevky: 152
Obrázky: 4
Založený: 17 Jún 2003 08:32 am
Bydlisko: Partizánske

Re: Problem s odchytom ryb v akvariu

Odoslaťod povo » 01 Jún 2005 19:52 pm

to s tym sackom zaujimave aj ked na to ze chces proste vytiahnut par rybiek z akva trosku zlozite. :)
Obrázok používateľa
povo
 
Príspevky: 2
Založený: 01 Jún 2005 19:10 pm

Re: Problem s odchytom ryb v akvariu

Odoslaťod Bob » 02 Jún 2005 08:30 am

Tiez som mal ten isty problem. V akvariu som mal pevnu dekoraciu, ktora sa nedala vybrat. Ryby (tlamovce) sa do nej "zasili" a bolo po odchyte :evil: Poriesil som to tak, ze pocas noci o 2-3 hodine rano som rozsvietil svetlo a ryby som doslova pozbieral. Kym sa spamatali z toho co sa deje, boli uz tam, kde som ich chcel mat :D
Obrázok používateľa
Bob
 
Príspevky: 123
Obrázky: 128
Založený: 06 Apr 2004 10:51 am
Bydlisko: Michalovce

Re: Problem s odchytom ryb v akvariu

Odoslaťod Sorer » 02 Jún 2005 20:58 pm

mna by snad zaujimalo ci nepoznate nejaku vhodnu metodu na odlov malych rybiek (nedavno vyliahnutych mladych ostriezikov) zo spolocenskeho akva. Bud sietkou alebo im mozem urobit tobogan cez hadicku?
Obrázok používateľa
Sorer
 
Príspevky: 141
Obrázky: 29
Založený: 14 Júl 2003 11:30 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Problem s odchytom ryb v akvariu

Odoslaťod Bob » 03 Jún 2005 07:32 am

Skus to s hadicou na odkalovanie a ryby stiahni aj s vodou.
Obrázok používateľa
Bob
 
Príspevky: 123
Obrázky: 128
Založený: 06 Apr 2004 10:51 am
Bydlisko: Michalovce

Re: Problem s odchytom ryb v akvariu

Odoslaťod skala » 03 Jún 2005 08:03 am

sorer, asi najlepsia bude fajka
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Problem s odchytom ryb v akvariu

Odoslaťod Sorer » 03 Jún 2005 16:50 pm

ok skusim kupit fajku a vyskusam
Obrázok používateľa
Sorer
 
Príspevky: 141
Obrázky: 29
Založený: 14 Júl 2003 11:30 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Problem s odchytom ryb v akvariu

Odoslaťod Breke » 03 Jún 2005 17:28 pm

salikova metoda sa osvedcuje aj u mna ;)
Breke
 
Príspevky: 13
Obrázky: 1
Založený: 19 Máj 2005 10:17 am

Re: Problem s odchytom ryb v akvariu

Odoslaťod Rado123 » 18 Okt 2006 09:54 am

ahojte, este jedna metoda, ktoru som vcera vyskusal a osvedcila sa:

do akvarka som pustil 2L plastovu flasu od napoja (bez etikety) a pustil som do nej trocha zradla. na krk som pripevnil cvernu, aby som mohol flasu rychlo a lahko vytiahnut.

pocas noci si na to rybky zvykli a rano som v nej mal 3 molinezie - presne tie som chcel vychytat :)

casom sa vsak zoznamia s novym objektom a vedia ako z neho ujst :)

tymto sposobom nevychytate skalare !! :o
Rado123
 
Príspevky: 1
Založený: 07 Aug 2006 15:08 pm

Re: Problem s odchytom ryb v akvariu

Odoslaťod domca » 25 Nov 2006 16:37 pm

skus im dat žrat a ked budu pri hladine tak chytaj...
domca
 
Príspevky: 35
Založený: 25 Nov 2006 15:31 pm

Re: Problem s odchytom ryb v akvariu

Odoslaťod Kubo » 25 Nov 2006 20:18 pm

Najlepsie je chytat v noci ked uz ryby spia vtedy to je v pohode. :wink:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Problem s odchytom ryb v akvariu

Odoslaťod mig07 » 26 Nov 2006 00:32 am

Ja osobne používam 2 sietky jednu mam cca 30x20cm tu roztiahnem a druhu malou nahánam. Lepšie povedané pomaly ju natlačím do tej druhej. :)

Ale ked chcem odchytiť tlamovca z môjho 675 l Malawi akvaria tak musím vyhádzať skoro 50Kg kamenov. :cry:
Obrázok používateľa
mig07
 
Príspevky: 427
Obrázky: 44
Založený: 18 Nov 2006 15:00 pm
Bydlisko: Senica

Re: Problem s odchytom ryb v akvariu

Odoslaťod Pavol_XV » 09 Mar 2009 17:40 pm

Dalsia otazka ktora mi vrta v hlave :D A preco som ju polozil, no preto aby som sa od vas skusenych akvaristov-tiek dozvedel ze ako chytate ryby (vase triky)? Hlavne tie ktore su na dne (ancistrus, corydoras) ci krevetky (alebo mlade jedince, ci odlovujete za ucelom prestahovania do ineho akva za ucelom rozmnozenia sa) aby sietkov sa nenarusil dekoracie (skaly, korene, kokosy) ci sa nepolamali rastliny ba nebodaj ich aj nepovytrhovali z dna. :D
(ja som nedavno chytal corydorasy a po ich odlove som az zaplakal nad tou spustou co po odlove ostala skoro nebolo nic na svojom mieste Sad ) A este ma caka odlov jedneho ancistrusa lebo asi v akve mam dve samicky a chcel by som mat aj samca ale jednu samicu chcem dat prec. No s plavajucimi rybkami je to lahsie ale aj tie potvory sa skryju niekde za skalku ci rastlinu :D
Coto som si tu precital, ale neviete nieco ine?

(Moderator xDodox sorry za temu ktora skoncila v kosi ale nejak sa mi tuto nepodarilo najst) :wink:
Obrázok používateľa
Pavol_XV
 
Príspevky: 39
Založený: 12 Jan 2009 22:40 pm
Bydlisko: Prešov

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.