Rajovce



Všetko okolo akvarijných rýb

Rajovce

Odoslaťod hanzi006 » 27 Apr 2005 18:16 pm

Kde najdem nieco o rajovcoch? Diki :)...
Inac by tu dobre padlo nejake schopne vyhladavanie, inac je problem nieco najst...
Obrázok používateľa
hanzi006
 
Príspevky: 35
Obrázky: 12
Založený: 12 Sep 2003 17:40 pm

Reklama

Re: Rajovce

Odoslaťod Satyricon » 28 Apr 2005 06:21 am

Obrázok používateľa
Satyricon
 
Príspevky: 120
Obrázky: 57
Založený: 01 Feb 2005 13:32 pm
Bydlisko: Košice-Sever

Re: Rajovce

Odoslaťod slovanista21 » 28 Apr 2005 07:10 am

ja mam tiez rajovce ak mas s nim nejake zazitky povedz mi
Obrázok používateľa
slovanista21
 
Príspevky: 82
Obrázky: 14
Založený: 12 Apr 2005 17:17 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Rajovce

Odoslaťod hanzi006 » 28 Apr 2005 08:26 am

Satyricon : Diki pekne:).
slovanista21 : No vcera som si ich zadovazil, mam samicku a samceka. Zatial sa im u mna paci a rozmyslam, ci k nim dam tetraodonov... Len neviem, ci sa navzajom budu dobre znasat.

Inac...jedia rajovce aj kotulky? V akvaristike mi povedali, ze ich jedia, ale na tie moje kotulky este nedostali chut... :(, aj ked sa pozeraju po vsetkom, co sa hybe :wink:.
Obrázok používateľa
hanzi006
 
Príspevky: 35
Obrázky: 12
Založený: 12 Sep 2003 17:40 pm

Re: Rajovce

Odoslaťod SoRex » 28 Apr 2005 08:38 am

hanzi006 napísal:Inac by tu dobre padlo nejake schopne vyhladavanie, inac je problem nieco najst...

V horní části je tlačítko Hľadať. Není problém tu něco najít.
hanzi006 napísal:...rozmyslam, ci k nim dam tetraodonov... Len neviem, ci sa navzajom budu dobre znasat.

Nebudou, zůstanou Ti jen tetraodoni. Opět zkus výše uvedené tlačítko.
Z Tvých příspěvků vyplývá, že nejdřív kupuješ a teprve potom se sháníš po informacích. Dělej to opačně. Ušetříš si zklamání (a peníze).
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Rajovce

Odoslaťod hanzi006 » 28 Apr 2005 09:09 am

SoRex : Si predstav, že tak často nekupujem a informácie, ktoré som chcel, som sa dozvedel pred kúpou...Teraz sa pýtam len to, čo nie je pre chov veľmi dôležité, resp. súvisí to s niečím iným...
Obrázok používateľa
hanzi006
 
Príspevky: 35
Obrázky: 12
Založený: 12 Sep 2003 17:40 pm

Re: Rajovce

Odoslaťod SoRex » 28 Apr 2005 09:37 am

Dobrá, dobrá. Mně jen Tvůj dotaz Kde najdem nieco o rajovcoch? nepřipadal jako dotaz někoho, kdo si informace již nastudoval.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Odoslaťod StanleyPWL » 31 Mar 2008 09:29 am

V akvarko som mal parik rajovocov, raz ked som sa vratil domov som nasiel pod listami rastliny co mala listy na hladine zbytky penoveho hniezda a videl, ze samec napadne dvori samici, nahana sa s nou po celom akva atd, v podstate normalny stav (to penove hniezdo im podla mna rozbili skalare zrejme) ...
len pri tomto santeni si samec ublizil na chvostovej plutve, po case s nou mal problem hybat, ovisala mu na dol a vacsinu casu travil leziac na liste rastliny (tam kde mal predtym hniezdo postavene), mal cim dalej viac problem plavat, az prestal prijimat potravu a zomrel ...
Zaujimave bolo, ze samica neskor vela casu travila pri nom a plasila od neho vsetky ostatne ryby a celkovo to vyzeralo ako by sa o neho starala ...

Kedze som ju nechcel nechat samu v akva, tak som prikupil noveho samca (problem asi ze trochu primladeho). Samica ho okamzite zaregistrovala a zacala sa prednim predvadzat, stale ho prenasledovala, plasila od neho vsetky ostatne ryby atd ...

Problem ale nastal po nejakom tyzdni, samici tak ako uhynulemu samcovi zacina ovisat chvostova plutva, tiez vacsinou polyhava na listoch rastlin. Potravu zatial prijima, ale celkovo mi to napadne pripomina stav ktory skoncil smrtou samca predtym.

Existuje u rajovcov nejaka vazba medzi samcom a samicou? Je mozne ze tento zhorseny stav u samice je sposobeny tym, ze nema ziadneho dospeleho samca pri sebe? (je plna ikier)
Alebo je tam suvis medzi umrtim samca a momentalnym zhorsenym stavom samice?

Ostatne ryby v akva (skalare, ampularia a corydorasy) su v kondicii a spravaju sa normalne, skalare sa medzicasom stihli vytriet (coz im bolo prd platne, kedze ikry im pozrala ampularia).

K akva samotnemu, hruby objem 100 litrov (uz vidim ochranarov skalarov, jak mi idu nadavat, za male akva pre skalare)
ph 7-8 (rano vecer)
Gh 16-18
Kh 14-16
teplota 26 °C
dusitany a dusicnani nemam test
pravidelne (kazdych 7-10 dni) menim 1/4 vody za novu cerstvu (priamo studenu z kohutika), pricom teplota vody poklesne chvilkovo o 1-2 stupne

filtracia AquaEl neviem kolko na molitane 10x10x24cm

krmim 2x denne (vacsinou rozmrazene patentky, koretry, cyklop, mix srdce hovadzie dafnia cyklop spenat, vlocky max 1krat denne Sera GVG mix, Tetra menu a Tetra Crisps)

neviem viac co k tomu este napisat (a vlastne ani neviem, ci nejaka odpoved co by mi pomohla existuje)
StanleyPWL
 
Príspevky: 189
Založený: 13 Feb 2008 15:15 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Rajovce

Odoslaťod To-Chu » 31 Mar 2008 10:02 am

Zkus to třebas i na fóru ČLA. Teď se tam někteří pokouší o mezidruhové křížení s B. spl. :-D

http://www.cla.splendenspower.cz
To-Chu
 
Príspevky: 19
Obrázky: 28
Založený: 07 Okt 2007 21:34 pm
Bydlisko: Thailand - Ratchaburi


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.