Dennerle 60L



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Dennerle 60L

Odoslaťod tomas2222 » 23 Okt 2017 23:45 pm

dneska som robil testy no2 a no3 už to je ovela lepšie ako predtym :D (rataj)..hnojiť som nehnojil týždeň..odvtedy odpadli možno 2-3 listy .. Reinecku som prestrihol a odrezky zasadil a chytajú sa..cočkujem len cez deň ..svetlo som pridal lebo podla vypočtov bolo slabé a aj sa mi zdalo také oničom :D teraz to je celkom fajn..jediné čo ma serie je ten eleocharis strašne pomaly vyrastá aj farbu má nie celkom peknú..čistil som filter aj hadice boli neskutočne zasraté....objednal som ADA step 1 a K cez týžden by som to mal mať doma budem len tým hnojiť (opatrne)..dokúpil som dvoch otíkov no po 3 dňoch som ich našiel na dne neviem prečo...tý čo sú tam dlhšie tak nemajú problém..raz do týždňa rozdrvím štvrť tablety pre krevetky nech si dajú volačo zdravé..už by som chcel kúpiť nejaké rybky bud neonky modré alebo razbory bornejské len sa bojím či nieje ešte skoro keď otíci klakly...rozmýšlal som ešte skusiť dosadiť tú ele.miničko lebo to ako keby tam ani nebolo :D jblka testy kupim ked budu nejake € naviše :D
tomas2222
 
Príspevky: 44
Založený: 27 Jan 2013 14:01 pm

Reklama

Re: Dennerle 60L

Odoslaťod Hora » 24 Okt 2017 08:58 am

tomas2222 napísal:.už by som chcel kúpiť nejaké rybky bud neonky modré alebo razbory bornejské len sa bojím či nieje ešte skoro keď otíci klakly..

NO2 oveľa lepšie je neprijateľné,musí byť nemerateľné,prípadne v stotinách podľa stupnice a testu.Keďže používaš Azotin,tak tam je na stupnici vyznačená najmenšia hodnota 0,1mg/l ako neškodná,dokonca 0,15mg/l ale toxická koncentrácia začína byť nebezpečná u menej odolných rýb už skôr.Keď bude nezružovelá voda,vtedy uvažuj nad rybami.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Dennerle 60L

Odoslaťod MisoM » 24 Okt 2017 12:23 pm

tomas2222 napísal:dneska som robil testy no2 a no3 už to je ovela lepšie ako predtym :D (rataj)..hnojiť som nehnojil týždeň..odvtedy odpadli možno 2-3 listy .. Reinecku som prestrihol a odrezky zasadil a chytajú sa..cočkujem len cez deň ..svetlo som pridal lebo podla vypočtov bolo slabé a aj sa mi zdalo také oničom :D teraz to je celkom fajn..jediné čo ma serie je ten eleocharis strašne pomaly vyrastá aj farbu má nie celkom peknú..čistil som filter aj hadice boli neskutočne zasraté....objednal som ADA step 1 a K cez týžden by som to mal mať doma budem len tým hnojiť (opatrne)..dokúpil som dvoch otíkov no po 3 dňoch som ich našiel na dne neviem prečo...tý čo sú tam dlhšie tak nemajú problém..raz do týždňa rozdrvím štvrť tablety pre krevetky nech si dajú volačo zdravé..už by som chcel kúpiť nejaké rybky bud neonky modré alebo razbory bornejské len sa bojím či nieje ešte skoro keď otíci klakly...rozmýšlal som ešte skusiť dosadiť tú ele.miničko lebo to ako keby tam ani nebolo :D jblka testy kupim ked budu nejake € naviše :D

To po takej kratkej dobe bol filter zaj...ny? Idem davat tento istý....
MisoM
 
Príspevky: 125
Založený: 07 Mar 2017 08:47 am

Re: Dennerle 60L

Odoslaťod tomas2222 » 24 Okt 2017 21:38 pm

no on už bol 3x čistený.... cca tyžden po zábehu komplet všetko zaj....é ale že fest..biely tex.molitan by si ani nepovedal že bol niekedy biely :D a v hadiciach bol taký hnedy mastný povlak strčil som cez hadicu mokrú servítku a pretlačil hrubým drôtom...ale som sním spokojný :)akurát by som troška pomenil filtračné náplne konkrétne tie čierne guličky neviem aký zmysel tam majú...
tomas2222
 
Príspevky: 44
Založený: 27 Jan 2013 14:01 pm

Re: Dennerle 60L

Odoslaťod I.P. Pavlov » 24 Okt 2017 22:36 pm

Hnedý mastný povlak v hadiciach ako aj text. molitán boli "obsadené" kolóniami užitočných baktérií (nitrifikačných), ak túžiš po sterilite, tak nejdeš dobrou cestou.......
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Dennerle 60L

Odoslaťod MisoM » 25 Okt 2017 07:04 am

tomas2222 napísal:no on už bol 3x čistený.... cca tyžden po zábehu komplet všetko zaj....é ale že fest..biely tex.molitan by si ani nepovedal že bol niekedy biely :D a v hadiciach bol taký hnedy mastný povlak strčil som cez hadicu mokrú servítku a pretlačil hrubým drôtom...ale som sním spokojný :)akurát by som troška pomenil filtračné náplne konkrétne tie čierne guličky neviem aký zmysel tam majú...

Ja to idem pomeniť. Na spodok modry biomolitan, potom matrix a do horného koša matrix + 100ml puringen + možno nechám vatu. Včera prišli nerezové rúry, tak to pomaly aj zapojim...
MisoM
 
Príspevky: 125
Založený: 07 Mar 2017 08:47 am

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.