choroba plynoveho machura



Akvarijné ryby - choroby, liečba

choroba plynoveho machura

Odoslaťod 7Daniel4 » 10 Dec 2010 17:37 pm

Prepacte ze sa mozno opakujem ale neviem to nikde najst. Aky je liek na poskodeny plynovy mechur, a kde ho mozno zohnat?
Prosim
Obrázok používateľa
7Daniel4
 
Príspevky: 1
Založený: 08 Dec 2010 19:36 pm

Reklama

Re: choroba plynoveho machura

Odoslaťod divad33 » 12 Dec 2010 19:44 pm

ako sa prejavuje choroba plynoveho mechura :?: lebo dania v mojom akva sa v poslednom case spravaju cudne.bud plavaju na boku alebo im zadnu cast tela taha hore.ziju ale neviem prist na to co im je.Mohla by to byt ta choroba plynoveho mechura :?:
divad33
 
Príspevky: 81
Založený: 07 Jan 2010 21:17 pm

Re: choroba plynoveho machura

Odoslaťod Rýľan » 01 Jan 2011 13:09 pm

dobry den chcel by som sa vas opytat ci je chory moj prisavnik, je to druh hypostomus plecostomus albin 11 cm, aspon myslim ze je to on, a obcas ho vidim ako je na hladine hore bruchom, pripada mi ako zdochnuty, trosku som drgol do akvarka a utiahol sa za filter. Cez den je vacinou ukryty, alebo nieco ohryzava, alebo je na skle. Neviem ci je to u tohto druhu bezne, dakujem za info a rady,
DSC01981.JPG
Prílohy
Capturec.JPG
Capture.JPG
Obrázok používateľa
Rýľan
 
Príspevky: 90
Obrázky: 2
Založený: 27 Dec 2009 16:23 pm
Bydlisko: Višňové, Nové Mesto nad Váhom

Re: choroba plynoveho machura

Odoslaťod cello255 » 28 Jan 2012 23:49 pm

Mensi problem...
Na mojej bette pozoruj ze sa nejako nemoze odlepit od hladiny a "klesnut ku dnu... aj ked sa jej to podari tak ju to nejako same zacne tahat ku hladine naspet. niekedy sa jej podari zakliesnit sa pod nejaku rastlinku a tam ostane nehybne lezat.. uz ked som ju kupil v kelinku tak tam bola nehybne. Na vonok sa inac nic neprejavuje pohode zere aj neni nafuknuta.. niekedy ju najdem za filtrom tiez pri hladine. akoby nemala sil... a co mam v akva 3 tetri cierne tak tie su v perfektnom stave aj neonka aj racik.

A neprekrmujem... davam trochu vlockoveho krmiva (sledujem aby vsetko pozrali) raz-dva razy denne pre tetri a neonku a pre betu zvlast betagran tak 4-6 granuliek za den.

a ked ju tak sledujem tak si aj na hladine dava prestavky v plavani vobec sa nehybe az ked tak po cca 1-1,5minute sa chce nadychnut tak sa pohne.
cello255
 
Príspevky: 20
Založený: 19 Mar 2009 21:12 pm
Bydlisko: Banovce nad bebravou

Re: choroba plynoveho machura

Odoslaťod anet9 » 29 Jan 2012 00:10 am

liek na chorobu plyn. mechura neexistuje. aspon ja o nom neviem.
Obrázok používateľa
anet9
 
Príspevky: 90
Založený: 13 Okt 2010 12:43 pm
Bydlisko: Prešov

Re: choroba plynoveho machura

Odoslaťod silme1 » 29 Jan 2012 19:08 pm

no to by aj mna zaujimalo ci existuje na to ochorenie liek... moja zavojnatka je tak uz cca 2-3 mesiace a je ozaj zle sa divat ako je stale hore a len tak lezi.. niekedy aj hore bruskom.. :( keby som vedela ze sa trapi tak by som jej "pomohla" ale neviem ani to ci ju to boli a tak :cry:
Obrázok používateľa
silme1
 
Príspevky: 8
Obrázky: 0
Založený: 30 Okt 2011 12:39 pm

Re: choroba plynoveho machura

Odoslaťod cello255 » 29 Jan 2012 19:18 pm

hm ale ta moja beta je nejaka malatna vsak ju doslova chytit mozem len tak rukou. Dnes uz trosku pozorujem ze sa drzi tak v celom stlpci ale aj tak postava kolkokrat nehybne na mieste.
cello255
 
Príspevky: 20
Založený: 19 Mar 2009 21:12 pm
Bydlisko: Banovce nad bebravou

Re: choroba plynoveho machura

Odoslaťod marcopolo » 22 Aug 2014 15:43 pm

Caute, chcem sa len spytat ci sa s poruchou plynoveho mechura da nieco robit. Jedna z mojich gupiek od vcera plava takpovediac bokom na hladine, inac ale neprejavuje ziadne ine znamky choroby. Prvym krokom je samozrejme karantena ale je nieco cim by som jej este vedel pomoct? Niekde som cital ze na upravu plynoveho mechura je dobre davat rozdrveny vareny hrach je to mozne?
marcopolo
 
Príspevky: 93
Obrázky: 3
Založený: 30 Máj 2013 14:23 pm

Re: choroba plynoveho machura

Odoslaťod cezar.milan » 23 Aug 2014 21:18 pm

Zrejme to bude babský recept, nehľadaj ani šamana a ani šarlatána :)
Zvolil by som humánne utratiť a skôr riešiť príčinu, aby to obišlo ostatné zdravé rybky
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: choroba plynoveho machura

Odoslaťod marcopolo » 24 Aug 2014 11:28 am

No jo asi pojdem kupit mineralku.... Ono to prislo den po tom co som krmil patentkami, v poslednej dobe sa gupky po tomto krmeni zvyknu nafuknut asi to tejto pobabralo ten mechur, tazko povedat.
marcopolo
 
Príspevky: 93
Obrázky: 3
Založený: 30 Máj 2013 14:23 pm

Re: choroba plynoveho machura

Odoslaťod Bruškatec » 11 Nov 2017 01:45 am

Dobrý večer, potrebovala by som sa s vami poradiť.
Mám závojnatku uz asi 3 mesiace, najprv bola v cca 12l akvarku, a minulú nedelu (5.11.2017) sme jej kupili vycsie 60 l akvarium, v ktorom boli predtym dve cichlidy. Akvarium som vycistila aj filter, na druhy den sme kupili strk, rastliny aj bakterie na upravu vody co nam pradili v obchode. Ryba sa mi v tom novom akvariu zasekla pri jednej dekoracii a oskrela si lavy bok (nema tam supiny) po tomto incidente bola zakriknuta drzala sa na dne a obcas si na tom dne aj posedela bez pohybu. Dnes (10.11.) som jej dala trocha vlociek a dve male granulky (krmim ju len raz denne). A teraz mi zacala lezat bokom na hladine a ked sa aj chce dostat dole tak ju to vynasa nahor. Dočítala som sa ze by to mohlo byt tym ze som tu potravu nenamocila pred podanim a teraz jej tie granule asi bobtnaju v bruchu. Pred chvilou kakala (celkom dlhe hovno musim povedat). V akvariu ma vnutorny filter EasyCrystal filter box 300 aj s ohrievacom (zatial som ho nepouzila kedze teplotu ma 25,5°C) ma aj okyslicovac ktory ide hodinu 3x denne.
Otazka je ci ma len nafuknute brucho od jedla (ak ano prejde to?) alebo by to mohlo byt poskodenie plynoveho mechura? (ak ano da sa to liecit?)
Vopred dakujem za kazdu uzitocnu radu.
Bruškatec
 
Príspevky: 1
Založený: 11 Nov 2017 01:21 am

Re: choroba plynoveho machura

Odoslaťod newsted » 11 Nov 2017 12:43 pm

Tych dovodov moze byt viacero (nezabehnute akva, NO3 sok=skok z vysokeho NO3 z 12L akva do 0 NO3 v 60L akva, nespravne aklimatizovanie, jedlo, skrateny plynovy mechur, bakt infekcia plynoveho mechura..)
Akvarko vycistene komplet aj filter vo vodovodnej vode? Ak ano tak si prvy tyzden v zabehu, cize zvysene hodnoty amoniaku, aj ked v 60L by to nemalo byt az tak vela. Filter umyvaj vo vode z akva a vymeny vody sa robia cca 20% tyzdenne.
EasyCrystal filter je jeden z tych typov filtrov, pri ktorych by si mala vymienta naplne. Bud ich vymen za normalnu spongiu ak sa da, alebo si kup iny filter.
Ak je to ranchu, oranda alebo iny druh slachtenej zavojnatky tak vlocky nie su vhodne, kedze maju mensi plynovy mechur a pri prijimani jedla z hladiny mozu 'zjest' aj vzduch. Jedlo, ktore sa ponara by bolo vhodnejsie.
Vymen asi 20% vody, nekrm.
Vela stastia
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko



Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.